Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ahhoz képest mennyi egy 60-as ezek a méretek brutál drágák

(#2) Ijk válasza szabi__memo (#1) üzenetére


Ijk
nagyúr

65"-os is brutálisan drága, afelett meg teljesen elszállnak az árak. Talán 4-5 év múlva felpörög a nagyobb OLED-ek gyártása, addig meg marad a FHD projektor nagyobb képátlóhoz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Már ne haragudjatok de akinek nem elég 60-65 col az hangárban lakik, hogy 8-10 méterről lesi a tv-t? Mert 3-4 méterről nézve ami az átlagos tv néző távolság, bőven elég a 60col...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#4) szabi__memo válasza SaGaIn (#3) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

TV nézéshez nyilván elég, mozihoz meg minél nagyobb annál jobb.
Aztán vannak akiknek van moziszobájuk is. Oda sem árt a minél nagyobb
Mondom ezt úgy hogy nem érint, mert nem lakok hangárban sem, meg moziszobám sincs

(#5) Ijk válasza SaGaIn (#3) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akinek meg házimozi projektora van 120-150"-os vetített képátlóval azok meg már labdarúgó pályán laknak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) NomadND1 válasza Ijk (#5) üzenetére


NomadND1
senior tag

Vagy valamit kompenzálni akarnak ;]

(#7) Angelo69 válasza NomadND1 (#6) üzenetére


Angelo69
senior tag

Ezt is a "szegények" talaltak ki... ;] :DDD

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#8) komi77 válasza SaGaIn (#3) üzenetére


komi77
senior tag

Ez is egy vélemény mint ahogy az enyém is. Nekem pedig az a a véleményem, hogy kijelzőből minél nagyobb annál jobb és ezt tapasztalatból mondom. Mikor pár méterről nézel egy high-end projektorról vetített brutál átmérőjű koncertet ahol a zenészek életnagyságúak, akkor gondolod át teljesen a méretekről alkotott elképzeléseket. :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#9) mepet


mepet
addikt

Ez olcsó!

Emlékezzünk, röpke 18 éve még egy 106cm-es TV 3 millióba került, és ajándék suzuki személyautó járt hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

(#10) flexxx2 válasza SaGaIn (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

Szerintem kisebbségben vagy, én mindig nagyobb tv-t vettem ha cseréltem, és pár hét után simán megszoktam. A 32" monitor a gép előtt, kartávolságban, na az talán(?) elérte már azt, amit nem kell nagyobbra cserélni.

(#9) mepet: igen, ha inflációt nézem olcsó, de akkor 250 ezerért képcsöves 76cmes tvt vettél, most meg 55"-t kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#11) NomadND1 válasza Angelo69 (#7) üzenetére


NomadND1
senior tag

Pont a "szegények" veszik meg az ilyen cuccokat sok éves hitelre, majd gubbasztanak előtte, mert a havi törlesztő miatt utazásra/nyaralásra nem telik :P

[ Szerkesztve ]

(#12) Lacok válasza szabi__memo (#4) üzenetére


Lacok
őstag

Mozizáshoz ebből az összegből inkább már egy high-end projektor mint ez.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) komi77 válasza Lacok (#12) üzenetére


komi77
senior tag

+1

Szegény ember kézzel nőz.

(#14) MaUser válasza NomadND1 (#11) üzenetére


MaUser
addikt

utazásra/nyaralásra nem telik

Vagy csak nem akarják a világ legszennyezőbb hobbiját, a "turizmust" űzni. (Németeknél ez elég nagy issue, btw.)

Vagy simán nem érdekli őket sem az utazás, sem a nyaralás. Ne feledjük, ezek az arisztokráciától a pórnéphez lecsorgó hobbik.:) Ahogy a drága tv is. ;)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#15) Duree válasza Lacok (#12) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan egyetértek veled és még pénzem is marad bőven.

duree54

(#16) flexxx2 válasza Duree (#15) üzenetére


flexxx2
őstag

"Maradna pénzed bőven" - mármint, ha áldoznál ennyi pénzt a házimozira :)

(#17) hypno skate


hypno skate
senior tag

Változnak az az idők nőnek az igények.

Amikor 2008-ban megvettem a 42"-os Panasonic TH-42PV80 plazma Tv-met, az 250 ezer forintba fájt, pedig semmmi full-hd (1024 x 768), semmi smart. Azóta is ott lóg a falon és bőven jó arra amire kell.
Ma pedig agyalok azon, hogy ha egy Xiaomi redmi 4X telefont veszek, elegendő lesz-e az 5"-os kijelzőn az 1280x720 felbontás,

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#18) wolfman


wolfman
veterán

Én azért végre el tudnék képzelni oled tévéket ilyen hangzatos képjavító eljárások nélkül is ala natur, mert ezeket kell (a nagy semmit) megfizetni folyton. Nem hiszem, hogy olyan ronda lenne a panel szarságmentesen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#19) Polarstar


Polarstar
nagyúr

32'esben kérem!
Köszönöm, adom is a címet! :R :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20) szabi__memo válasza Polarstar (#19) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Autóba lesz? ;]

(#21) hypno skate válasza wolfman (#18) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nyilván.
Videokártyáról meghajtva jellemzően az összes tv kikerüli ezeket az áramköröket és azért annyira nem gáz amit lát az ember.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#22) M@trixfan válasza Ijk (#5) üzenetére


M@trixfan
addikt

120" illik 3,5 méterről nézve 16:9-ben, Cinemascope arányban pedig szükséges. Ez egy sima átlagos szobaméret ha belegondolunk, semmi extra. Egy 20-25nm területű nappali sem kastély :)

A házimozi és a minőségi hifi alapja a minimális nézési, illetve hallgatási távolság betartása. Nyilván nem erre megy a marketing, "mozizz" 55"-on 4K-ban, konzerv egybeszettekkel és egyéb hülyeségek... Nem lehet közel ülni, a közeli fókusza fáraszt. Távoli fókusz kell ahhoz, hogy elhidd a háttérben levő hegyláncot, csillagrombolót, stb... Nincs meg az illúzió. Hang ugyanez, minimum 3 méter kell a pontszerű források eltűnéséhez, a hangkép kialakításához. Ráadásul a center az ember ölében van. :DDD

Az a nehéz, hogy egy ilyen 77-esre lehetne már erős hunyorítással mondani, hogy házimozi méret és nagyságrendekkel könnyíti meg a lakberendezést. Nekem ez a "problémám" a 65VT60 mellett vetítésről érkezve, hogy bárcsak 80" lenne! Most agyalok ezen, hogy váltsak-e 65" OLED-re, vagy inkább új helyen legyen vetítés is, mert a 100" bizony hiányzik.

Most egy átmeneti korban vagyunk amikor már érkeznek a "rendes méretű" megjelenítők, látszik a jövő, csak embertelen drága. Most az a kínos 2-3 év jön amikor ki kell várni milyen lesz az LG nextgen gyárának a nyomtatási kihozatala. Nem mintha lenne pénzem ebben a ligában vásárolni, de nagyot koppanhat hirtelen aki most 5-6M Forintot kiad egy ilyen tévéért.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) Duree válasza flexxx2 (#16) üzenetére


Duree
veterán

Ez tökéletesen így van, ennyi pénzt sohasem költenék házi mozira még a negyedét sem.

duree54

(#24) junkpod válasza SaGaIn (#3) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tarsashazunk kukajaban múlt héten ott figyelt egy 77colos suhd doboz, persze nem volt osszetaposva ... És itt nincsenek hatalmas szobák.

Box's don't touch!

(#25) Piftuka válasza SaGaIn (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

" Mert 3-4 méterről nézve ami az átlagos tv néző távolság, bőven elég a 60col..."

Jegyezz meg egy "házimozis alapvetést": A megjelenítő képátlója soha nem lehet elég nagy! :N

Én nem egy "hangárban" tévézem, csak egy ~4,5 méter x 5 méter alapterületű szobában, változó távolságból a 1,5 méter és 4 méter között, és bizony egy 2,5 méter képátlójú tévét is el tudnék viselni. :K

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.