Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Ha mar top modell, valami kepernyo szeruseg elkelne.

(#2) fi:zi'k válasza rottenbull (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ott van a vezérlőn, a kamerán pedig egy monokróm lcd van a legfontosabb adatokkal.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) .mf válasza rottenbull (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Ha mar top modell, valami kepernyo szeruseg elkelne."

Van rajta egy kis monokróm kijelző a beállításokra, üzemidőre, stb.
Van benne wifi, telefonon lehet nézni a képet.
Van hozzá Live View remote.
Akciókamerák többségénél szintén nincs magán a kamerán egérmozi, minek is, mert úgyis a tokjában van, a sisakon, ahol úgyse látod.

---

Biztos jó cucc, de egyre drágábban mérik őket. Mivel egy esésben már sikerült egy Sony AS20-ast lenulláznom (még a microSD is kettétört), már nem szívesen adok ki sokat egy újabb "fogyóeszközért".

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) rottenbull


rottenbull
senior tag

Lattam, hogy ott a remote is, de valahogy ez egyutt ilyen DIY cuccnak tunt, mar ha top modellrol beszelunk.
Tudom, hogy nem illik masok gyartmanyaval peldalozni, de a gopro milyen szepen megoldotta a felcsatolhato erintokepernyos vezerlot, de toljak mar beepitve is. Egy Sony meg bohockodik ilyen gyuruvel, meg vezetekkel.

(#5) Márton


Márton
nagyúr

8,2 MP felbontású szenzor - nyami

teljes pixelkiolvasás - nyami

1080p 120 fps - nyami, ha nem olyan recés mint a hero4

4K/30p - reménykedtem a 60p-ben, ha már 200ezer huf lesz :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) .mf válasza rottenbull (#4) üzenetére


.mf
veterán

"a gopro milyen szepen megoldotta a felcsatolhato erintokepernyos vezerlot, de toljak mar beepitve is. Egy Sony meg bohockodik ilyen gyuruvel, meg vezetekkel."

Aha, csatold fel az érintőképernyőt, rakd fel a fejedre a sisakot, aztán próbáld meg belőni a képet...
Milyen vezeték? A kijelzős távirányító vezeték nélkül működik...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) rottenbull válasza .mf (#6) üzenetére


rottenbull
senior tag

Van app is a gopro-hoz, ha azt preferalja valaki. A kabel meg valszeg tolto, bar a kepeken ez nem egyertelmu mindig.

(#8) Segal válasza rottenbull (#7) üzenetére


Segal
veterán

Csak hogy nyugodtan feküdhess le aludni az előd Sony akciókamerákhoz is volt felcsatolható lcd képernyő tutira lesz ehez is de tényleg rohadtul felesleges egy akciókamerán mert felrakod valahova fixen és a mobilod kijelzőjön belövöd a képet és indítod.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) imibogyo


imibogyo
veterán

Ezt már szívesen kipróbálnám az AS-20 után, úgy látom tényleg figyeltek a visszajelzésekre... Az új stabira nagyon kíváncsi leszek. :K

[ Szerkesztve ]

(#10) Steven


Steven
addikt

2kg sony honlapján szerintem, akció kameráért drága hiába ez a csúcs...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11) Márton válasza Steven (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

2kg? jesszus :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) fi:zi'k válasza imibogyo (#9) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A kitett rázópados teszt alapján, amin az X1000R volt az ellenfél, elég jó. :K
De majd megpróbálunk kérni egyet tesztre is.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13) Steven válasza Márton (#11) üzenetére


Steven
addikt

Mint írtam már fent van 200 ezer!

Ami szerintem vicc... 150 ennyinek kéne lennie max az x1000vr nek meg 100-120k nak .. max

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#14) imibogyo válasza fi:zi'k (#12) üzenetére


imibogyo
veterán

Várjuk-várjuk... :R

(#15) leximester


leximester
tag

Ha kisebb a torzitas, illetve jobb a kepe viz alatt mint az X1000V-nek. Akkor cserelem a Hero4-t. A stabi jonak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#16) HyP3b0y válasza Steven (#13) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

A kolléga szerintem azt hiszi a súlyát írtad - teszem hozzá teljesen jogosan hiszen kilogrammot írtál nem csupán kilo-t.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#17) csaszi72 válasza rottenbull (#1) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Úgy van! Rövidítsük az üzem időt is.
:B ;)

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#18) Márton válasza Steven (#13) üzenetére


Márton
nagyúr

Jah, az ára annyi, de
"Tömeg Kb. 114 g" :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) Bundyta válasza leximester (#15) üzenetére


Bundyta
tag

Úgy nagyjából 3-4m környékén "eltűnik" a piros összetevő a víz felszínétől süllyedve.

Ez a kamera automatikusan állítja a fehéregyensúlyt? Automatán pirosat is hozzáad a felvételhez? Mert ez nem derült ki számomra.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#20) Lacok


Lacok
őstag

"Videózás terén 4K/30p a maximum, de 1080p esetén már 120 fps is rendelkezésre állhat " :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) rottenbull válasza Segal (#8) üzenetére


rottenbull
senior tag

En ritkan viszek okos telefont turazashoz meg tengerpartra, stb.
Nem mindenki motoros vagy autos felhasznalo.

(#22) rottenbull válasza csaszi72 (#17) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez benne van a pakliban, bar a wifi sem tul takarekos.

(#23) csaszi72 válasza rottenbull (#22) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Jaja, két tartalék aksim van :B

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#24) imibogyo válasza rottenbull (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem is kell. Én az AS-20-al elég sok felvételt csináltam teló nélkül is pl. tengerparton, vagy víz alatt, és mindegyik tökéletes lett. Mivel majdhogynem 180 fok a látószög horizontálisan, vertikálisan is legalább (saccolok a képarányból) mondjuk 140 fok, így azért elég bénának kell lenni ahhoz, hogy ne férjen bele az amit fel akarsz venni, vagy ne az legyen a téma amit az ember szeretne. Én egy-két nap után kijelző nélkül is tökéletesen azt vettem mindig amit akartam. Telón belőttem a távolságokat és azután azokhoz tartottam maga. De a csuklópánt miatt már ez is felesleges lenne. Telefon és bármi más nélkül is tökéletesen látod, hogy mit veszel és ezt nem kell cipelni... ;)

Most kijelzős akciókamerám van és nem látom komolyabban értelmét (egyedül fotózásnál), mióta megvettem 2 éve, jó ha 10 percet bámultam a kijelzőjét, pedig elég sok mindenre használom a családi videózástól, a búvárkodáson át egészen a járműves felvételekig.... :B

[ Szerkesztve ]

(#25) Márton válasza imibogyo (#24) üzenetére


Márton
nagyúr

"lég bénának kell lenni ahhoz, hogy ne férjen bele az amit fel akarsz venni, "

belefér persze, de a kompozíció egy másik kérdés :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) imibogyo válasza Márton (#25) üzenetére


imibogyo
veterán

Idézek magamtól:
"Telón belőttem a távolságokat és azután azokhoz tartottam magam."
Soha nem volt ezzel bajom. Ha egyszer megszokod, hogy mit lát a kamera... Kényesebb szituációkban meg ott volt a telefon kijelzője, amivel még sokkal szabadabban is tudtam "komponálni". Például fej fölé, vagy rácson át kitartott, vagy selfie-boton lévő kamera esetében (ahol ráadásul minimum oldalra, de még inkább hátrafelé nézne a kijelző az emberhez képest) szinte nulla az esélyed egy 1,5-2 colos kijelzőt nézegetni... De zárójelben ez még mindig csak az AS-20-ra vonatkozik részemről...

Ehhez a kamerához továbbra is ott van a kijelzős csuklópánt, amit egyszerűen fel lehet pattintani a csuklóra, vagy a kamera hátuljára ha annyira nagyon komponálni kell. Amúgy is erőltetett ez az egész, mert csak a kamera oldalán lenne hely a kijelzőnek... Akkor meg hogy? Oldalra tartod a kamerát hogy tudj komponálni, csak hogy lásd a kijelzőt? Nekem eléggé furán hangzik....

[ Szerkesztve ]

(#27) Márton válasza imibogyo (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, én filmes vagyok, nekem nem elég telón belőni a távolságokat, mert egy belógó faág, vagy bármi bizhasz miatt kuka lehet a snitt :)
de félre ne érts, szerintem sem kell fixen kijelző ezekre a kamokra, én is telón/tableten/kompon állok :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) rottenbull válasza imibogyo (#26) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez ugye a szokasos sony camcorder forma, ami evszazados hagyomany naluk kb.
Azokon egy kihajthato lcd van az oldalukon, es az elozo akcio kamerajuknak is volt egy ilyen kelleke, amit a 8. kommentben linkeltek is. Ha az kaphato lesz ehhez is, akkor a problema megoldodott. Mondjuk nekem meg mindig fura, ugy beharangozni egy csucs akciokamerat, rohadt sok penzert, hogy elso blikkre kompromisszumos.
A karperec is lehet, hogy bejon valakinek, de az nem en vagyok.

(#29) imibogyo válasza Márton (#27) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak azért nem értettem már az eredeti "rakhattak volna rá egy kijelzőt" felvetést sem, mert tényleg olyan súly és akkora macera magával vinnie akárkinek is egy mini kijelzőt, ami ellenérvként valid? Úgyis vinnie kell tokot/zacskót meg egyéb pár apróságot ha nem akarja összekarcolni stb. a gépet (akár csak pót akksit is, főleg ha már túráról beszélünk), hogy ezek mellett röhögve elfér ez a mini kijelző...

Egyrészt a "tökéletes kompozíciót kereső" felhasználás szerintem egy akciókameránál semennyire nem releváns a mindennapokban és az átlagembernek... Ilyen mindennapi felhasználásnál tökéletes a szokásból/rutinból rögzítünk pont a széles látószög miatt...

Másrészt ha mégis annyira fontos ez a "mindent tökéletesen lássak", akkor van rá egyszerű, gyári megoldás, (akár több is).

Harmadrészt ha még ennél is tovább megyünk és az általad felvetett komoly "filmes" minőség a cél, akkor meg úgyis lesznek az embernél egyéb kiegészítők, pl. tartalék objektívek, gimbal vagy steady, egyéb állvány, színszűrők és egyéb előtétlencsék, vagy úgy igazából akármi más is. Ekkor már megint csak nem kifogás egy plusz kis méretű kijelző "cipelése" a dobozban vagy a karon, sőt mint látható, ott ahol komolyan veszik a dolgot, ott a kijelzős akciókameránál is használnak plusz egy másik külső, nagyobb kijelzőt...

Szóval nem értem. Én használtam kijelzős és kijelző nélküli modellt is akciókamerákból és elég sokrétűen használtam őket, de nem éreztem igazán különbséget a funkcionalitásban és egy idő után már csak a felvételek minőségét néztem választásnál és nem azt, hogy van-e kijelző, vagy sincs...

rottenbull:
Ez ugye a szokasos sony camcorder forma, ami evszazados hagyomany naluk kb. Azokon egy kihajthato lcd van az oldalukon, es az elozo akcio kamerajuknak is volt egy ilyen kelleke, amit a 8. kommentben linkeltek is. Ha az kaphato lesz ehhez is, akkor a problema megoldodott.
Tudom, több kamerájukat is használtam... De ha egyszer tudod, hogy a Sony-nál már tök régóta ilyen a forma, akkor miért is rovod fel nekik a kijelző hiányát? Vagy egy oldalra rakott kijelzőt jobb lenne használni? Ami pedig extraként jött régebben az jöhet extraként most is, szóval megint csak nem értem... És legfőképp már most láthattuk, hogy lesz gyári megoldás a kijelző felcuppantására és ez semennyivel nem foglal több helyet, mint a régi kihajtható változat, sőt (mondjuk nem forgatható, OK)...

Mondjuk nekem meg mindig fura, ugy beharangozni egy csucs akciokamerat, rohadt sok penzert, hogy elso blikkre kompromisszumos.
Én pont ezzel nem értek egyet. Lehet, hogy kompromisszumos a kamera (majd jön a teszt meglátjuk), de szerintem pont nem ettől lesz az, az emberek 90%-nak. Főleg mivel alapból jár hozzá a csukló-kijelző, amit akár kormányra, táska vállpántjára, vagy akárhova máshova fel tudnak tenni...

DE hangsúlyozom ez a saját értetlenkedésem. Nem meggyőzni akarlak, csak valahogy így 4-5 évnyi akciókamerázás után nem érzem ezeket igazán komoly ellenérvnek... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.