Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) távcsőves


távcsőves
senior tag

Üdv!

Jó írás, összefoglalóban lesz helye.

(#2) and1ao


and1ao
őstag

:R nem kell többet írnom.

Guild Wars2!

(#3) Hunork válasza and1ao (#2) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :K Nagyon örülök.
Még az is lehet, hogy címlapos lesz ;) Majd kiderül.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4) füles_


füles_
őstag

Nagyszerű munka, köszönjük! :R

(#5) fanti válasza Hunork (#3) üzenetére


fanti
addikt

Szép írás, köszönjük!
Nekem is ez van, illetve a GTR BE, és nagy elégedettséggel használom, tuning nélkül is mindenre bőséggel elegendő FullHD-ban.

Te vetté hozzá ventiszettet is (HSF100)? Az mennyi volt, és hol lehet venni?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6) Hunork válasza fanti (#5) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a szép szavakat! :R
Nem, nem vettem plusz ventilátort, és nem szedtem szét, már be is került az írásba, hogy a képek kölcsönvett képek, hiszen nem akartam darabjaira szedni az új jövevényt. :N

HS fan: én úgy tudom, hogy itthon nem kapni, de Amazonon láttam, 20$ -ért vesztegetik.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7) fanti válasza Hunork (#6) üzenetére


fanti
addikt

Nos, utánanéztem a HS Fannak, van idehaza iPonon is, de a legolcsóbb itt, úgyhogy be is rendeltem egy piros szettet tartaléknak.

Amúgy nagy örömmel olvastam az írásodat, jó ilyen műveket elolvasni mert jól érthető, egyszerű hétköznapi nyelvezetű, és sok információt hordoz. Nekem is volt előtte egy Gigabyte 380X Gaming-em, de azelőtt meg egy igazi monster, a Malibutomi féle MSI 290X Lightning, ami egy brontoszaurusz ehhez az XFX-hez képest, és mégis az XFX RX480 a gyorsabb, hiába a 290X brutális, 512 bites memsávszélje, és a GPU rengeteg sok számolóegysége, és az iszonyú étvágya.

Nekem nagyon kedves kártya ez az XFX RX480 GTR BE 8GB, holott az XFX mint gyártó számomra ismeretlen terep volt, de nagyon örülök, hogy megléptem, mert szerintem ez a legjobb 480-as kártya most mindenben.
Nagyon minőségi mindene, és iszonyat gyors is, halk, hűvös.....mi kellene még?!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8) Hunork válasza fanti (#7) üzenetére


Hunork
veterán

Azt hiszem akkor mindenben egyetértünk! :K
Nagyon sokat olvastam a cégről is, de azzal nem akartam kitölteni a sorokat.
Ez az idézet lehetett volna benne:

"Az XFX mindössze néhány év alatt nőtte ki magát, ma az észak-amerikai piac egyik legjelentősebb gyártója. Elsődlegesen Nvidia alapú grafikus kártyák és alaplapok szerepelnek a kínálatukban, de a gazdasági válság eredményeképpen visszaesett forgalom miatt a kínálat bővítésére kényszerültek. Tavaly év végén szerződést kötöttek az AMD-vel, így már ATI Radeon alapú grafikus kártyákat is gyártanak és forgalmaznak.

A cég termékpalettáján az olcsó, belépő szintű kártyáktól a legbrutálisabb többchipes csúcskártyákig gyakorlatilag minden modell szerepel, így mindenki megtalálhatja az anyagi kereteinek épp megfelelő XFX márkájú kártyát. A cég speciális kiadásokkal (pl. Black Edition) és játék bundle akciókkal is rendszeresen jelentkezik. (2009)"

És Fan ügyben ügyesebb voltál, lusta voltam itthon keresni. :) De az ár stimmel, ennyi kint is. (6k körül)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#9) távcsőves válasza fanti (#7) üzenetére


távcsőves
senior tag

Troll on: a Gaming X GPU hűtése. ;]

A Sapphire féle villágitás váltás software helyet nyomógombal.

A többi legyen az XFX BE megoldása. Na ez lenne a BEST RX480.

[ Szerkesztve ]

(#10) fanti válasza távcsőves (#9) üzenetére


fanti
addikt

Ezen nem veszünk össze szerintem! ;)

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szép írás, gratula!

Az RX szériánál az AMD végre multimédiában is felzárkózott, szerintem e sem utolsó szempont. Multimédia szempontból lettek most eléggé future proof termékek lettek, hiszen most már az AVC mellet már a HEVC-et és a VP9-et is hardveresen gyorsítják (fixfunkciós egységekkel). Tehát jöhetnek az UltraHD Blu-Ray filmek, ezek a kártyák pár Wattból megoldják. :)
Nem tudom, hogy ez nálad mennyire volt szempont, illetve mennyire fontosak számodra ezek a feature-ök.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#12) Hunork válasza huskydog17 (#11) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm szépen!
Nálam az idő a nem PC fronton megállt, tehát egy sima FHD tévém van, jó esetben az avi, mkv filmek nézéséig még eljutok :D Egy cimborám viszont nagy audio-video fan, és mondta, hogy hoz médialejátszót, meg BR lejátszót, lesz tesztelve majd minden. De ebben meg én nem vagyok otthon, nem lenne releváns, amit írok, mint pl hogy jól szól. :) De azért megnézem ezen részét is majd! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#13) Cube576


Cube576
tag

Remek kis írás, jó volt olvasni :) :C
Számomra kicsit meglepő volt azért, hogy eget verő különbség nem volt az R9 390-hez képest játékok alatt, szerintem még az is bőven megállja a helyét.

The truth is out there...

(#14) fanti


fanti
addikt

Ide beírom : Az XFX GTR 480 8GB-os széria szerintem jobb mint az MSI Gaming!

Szebb, igényesebb, minőségibb, letisztultabb.

A Sapphire Nitro+ meg a nyomába sem ér az XFX-nek.

Persze attól még jó kártya a Sapphire, de az XFX sokkal jobb, és persze jó kártya az MSI is, de az XFX kicsivel jobb.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#15) távcsőves válasza fanti (#14) üzenetére


távcsőves
senior tag

MSI pöpett halkabb. ;) Szerintem. Vagyis nem szerintem. Mindig amikor mérik. A szépség szubjektív, nekem a Sapphire megoldása a szép. A minőség rendben van mindkettőnél, ebben, hogy sikerült egyértelmű gyöztest hírdetni?

[ Szerkesztve ]

(#16) and1ao válasza távcsőves (#15) üzenetére


and1ao
őstag

Hát úgy ahogy nekem az MSI-nek egy előnye a XFX-el szemben az pedig hogy halkabb.
(bár nekem ez nem lényeg 50cm van tőlem a pc semmit nem hallok belőle, ha gép előtt ülök füles van rajtam, ha test benchen van meg úgyis maxon megy venti),
minden másban jobb az XFX.
PCB terén jobb a XFX, (minőség)
Még mindig nagy előny a DUAL BIOS.
Szépség kutyát nem érdekli zárt házba van legtöbb helyen, bár lehet előny vagy hátrány hogy nem csili vili mint az MSI.
Bár ha annyira rá vannak állnak az emberek a "szépségre" jó szívvel csak vörös konfigra tudod berakni az MSI. A feketét meg bármi megeszi.

Ui.: Mire megírtam már rájöttem hogy kárvolt ez a komment.

Guild Wars2!

(#17) távcsőves válasza and1ao (#16) üzenetére


távcsőves
senior tag

Az bizza. ;) A minőség még érdekel, vastagabb a nyák?

[ Szerkesztve ]

(#18) fanti válasza and1ao (#16) üzenetére


fanti
addikt

Nem ,nem volt kár, egyetértünk!

Most az XFX nagyot alakított minden téren.

-külsőre minden konfigba betehető a színvilága miatt, és nem egy villogó RGB karácsonyfa, szép és egyszerű

-PCB nagyon letisztult, minden MOSFET meg egyéb alkatrészek minőségi cuccok

-nagyon jó a memória és a VRM hűtése is, a GPU hűtő is rendben van teljesen, halk, hatékony és cserélhető

-szép backplate, de ott sincsen túlcsicsázva, puritán, mégis elegáns

-tartja az órajeleket, nem ingadozik, nálam a 480 GTR BE GPU-ja folyamatosan 1338Mhz-en jár játékok alatt

-nem kell mókolni vele wattmannal, a gyári értékek pont jól lettek belőve

Én most rendeltem 7k-ért házhoz szállítással együtt egy tartalék ventiszettet ami piros, mert a konfigomhoz az megy igazán, de csak akkor akarom cserélni, ha szükséges lesz, mert alapban a fekete ventik is nagyon szépek.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#19) Hunork


Hunork
veterán

Azt hiszem alakíthatunk egy klubot, ahol összejön pár jó arc, és sok mindenben egyetért, amiben meg ne, azt sör formájában elnézik egymásnak. :D
Én is úgy vélem, hogy XFX nagyot dobbantott, mind hűtés, zajszint, tervezés, külső, és persze teljesítmény szempontjából. Pótoltam a cikkben pár dolgot, így azt is, hogy megnéztem az Aida64- el, hogy mi van a core clock-al, és valóban: folyamatos terhelés alatt az 1339NHz. Na, ezért jár taps napjainkban! :C
Az R9 390 Strix hűtésével szemben pedig egyenesen fényév a különbség, hang, melegedés terén.
Hát most csak ennyi, várom a hívást, hogy mikor lesz végre BQ Silent Base ház. :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20) fanti válasza Hunork (#19) üzenetére


fanti
addikt

Csatlakozom a klubhoz, szeretem az XFX-em, és a sört is! :)

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#21) AddyKing


AddyKing
tag

Jómagam is nagy megelégedettséggel használom a Black Edition példányt.

Minden idők egyik legjobb Mid-Range VGA kiadása. :Y

A ventilátor megoldást egyenesen imádom. :R

(#22) fanti válasza AddyKing (#21) üzenetére


fanti
addikt

Üdv az elégedett XFX-esek körében!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.