Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

No senki? Mindenki egyetért velem? Erre nem számítottam. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) cyanide válasza Huma (#1) üzenetére

Annyira nyilvánvaló flame keltő trollkodás, hogy senkinek nincs kedve belemenni. :DDD

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Leirtad a velemenyed a filmrol, ami nem egyezik sok millio emberevel, ennyi. A filmet meg nem lattam.

(#4) Huma válasza cyanide (#2) üzenetére


Huma
addikt

Aljas rágalom! :D

Amúgy meg miért ne világíthatnám meg a másik oldalt?
Tköm tele van azzal a sok szutyok filmmel amit megpróbálnak lenyomni az emberek torkán.
Nem olcsó a mozijegy és ha előre tudtam volna hogy ez a film olyan amilyen akkor nem nézem meg ott.

Az a baj hogy adtam az imdb-s értékelésre és amikor már a huszadik oldalon olvastam, hogy mekkora király ez a film akkor elhittem.

Sztem a kritikusok csukott szemmel nézték végig a filmet. :D

Amúgy meg értelmes pozitív kritikát nem olvastam még róla. Mindenütt csak istenítik mintha fizetnének érte.

Most olvasd el ezt: [link]

Már a bevezető szövegnél majdnem kidobtam a taccsot. Ez nem kritika hanem ömlengés. És mindenütt csak ezt hallom vissza az emberek szájából is.

Lauda: No jó, de azért valami gáz van ha ez a film ilyen sok embernek tetszik és közben (szerintem) közel sem képvisel akkora értéket.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5) cyanide válasza Huma (#4) üzenetére

Nekem alapvetően tetszett a film. Amíg tartott, addig beszippantott a világa, nem nézegettem az időt. Mondhatnál pár filmet, ami neked etalon a kritizált részekben. Csak, hogy tudjak hasonlítani.
Nem szeretek kritikákat olvasni. Szeretem ha meglep a film.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#6) Huma válasza cyanide (#5) üzenetére


Huma
addikt

Lássuk csak. Pl Terminátor 3

Na jó, nem. Borzasztó egy film.

Mivel itt elsősorban a sci-fi részével volt bajom akkor gondolom egy pár jó sci-fit kéne felsorolnom. Nehéz dió. Nem nagyon szoktam megjegyezni a filmeket.

Talán a nagyszerű Sharktopus-t tudom majd ajánlani. :D

Mondjuk a Mesterséges értelem? Emlékeim szerint jó film és a témája is érdekes.

A Firefly is tetszik, bár abban is jócskán van hiba. Viszont az a sorozat tényleg egyedi hangulatú és bizonyos téren felülmúlja a legtöbb filmet. Egyértelműen a legjobb sci-fi sorozat. A Batleszar meg a SzarTrek a nyomába sem ér.

Hogy tudj viszonyítani, egy pár kedvenc filmem:
- Pán lanirintusa
- Adams Aebler
- Mary and Max
- Big Fish
- Nem vénnek való vidék is tetszik, meg a Gran Torino is. A Blöff és társait is szeretem.
- Vígjátékokat is szeretem. Pl Shop Stop 1, Torrente 1-3

The Fountain-t tudom ajánlani azoknak akik szeretnek elgondolkodni egy filmen. Szerintem ez az a film amit többféleképpen is lehet értelmezni. Láttam vagy háromszor, de nem vagyok benne biztos, hogy 100%-san fel is fogtam.

ui: Kritikákat én sem olvastam el csak az értékelést, hogy hány pontot adtak rá.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) Lauda válasza Huma (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Lauda: No jó, de azért valami gáz van ha ez a film ilyen sok embernek tetszik és közben (szerintem) közel sem képvisel akkora értéket.

Nincs gaz egyaltalan. Ez csak azt jelenti, hogy a Te izlesed nem egyezik a masik x millioeval.

(#8) Rive


Rive
veterán

Speciel én se voltam elájulva tőle. Nem rossz film, csak nem is olyan kiemelkedő, mint ahogy beharangozták. Vannak nagyon jó pillanatai, csak a film egésze nem tud hozzájuk felnőni.

Ps.: a logikátlanságai nem elég logikátlanok ahhoz, hogy logikusnak érződjenek :P ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) Huma válasza Rive (#8) üzenetére


Huma
addikt

"a logikátlanságai nem elég logikátlanok ahhoz, hogy logikusnak érződjenek" Ez jó szöveg.

Amúgy mátrixnál nem gondolkodott még el azon senki, hogy miért embereket használnak elemnek? Ha pl szarvasmarhákat használnának akkor azoknak max egy virtuális legelőt kéne kreálni. Így ráadásul a megváltót is letudnák. Nem valószínű, hogy egy lila milkatehén mentené meg a marhaságot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) mephi666


mephi666
nagyúr

nekem sem ütött akkorát a film, mint vártam... (barátnőm pedig már elaludt rajta, pedig nagyon hasonló az ízlésünk) ott volt mondjuk a 13. emelet, ami szerintem sokkal profibb és logikusabban felépített film :K de a memento is sokkal jobb...

ez szerintem egy azonnal 100%-ig érthető film volt, pár csavarral, meg ami kell... sokkal jobbakat is láttam már és rosszabbakat is... majd valamikor még újranézem

#9: jó meglátás... erre még nem gondoltam, de igaz :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nagyjából egyetértek a kritikával. Ez a film a legjobb esetben is közepes. Túl sok az akciójelenet, az ötlet csak azoknak eredeti, akik nem olvasnak könyveket, vagy nem néznek sci-fi-t. És még sorolhatnám...

(#9) Huma: azért, mert senki sem nézte volna meg a filmet, ha tehénfarmról szólna. :)
A Mátrix amúgy sokkal jobb film, bár abban is alig van valami eredeti ötlet, de legalább profin lett összelopkodva minden. Viszont a folytatásai borzalmasak.

[ Szerkesztve ]

***

(#12) localhost válasza Huma (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez egy nagyon jó film, olyannyira tetszik, hogy biztos, hogy még egyszer moziba megyek és megnézem majd ismét. Ez a nyolcvanas évek óta nem fordult elő velem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) zoo8800


zoo8800
veterán

Hehe, nekem a Star Wars, Gyűrűk Ura, Mátrix az agyonhájpolt lócitrom, de az Eredet nagyon tetszik :)

rip and tear, until it is done

(#14) Rive válasza Huma (#9) üzenetére


Rive
veterán

Álmokról van szó, nem? Logikus, hogy kellően logikátlan módon kellene logikusnak lenniük - az álmok már csak ilyenek, a valódiak.

De ez csak olyan elb@szott módra volt logikátlan, legtöbbször.

Jellemző amúgy, hogy pont az egyik legjobb logikátlanságot olyan könnyedséggel tökönbökte némely rendezői/szereplői kommentár, hogy az valami világcsúcs: amikor ujra látja a csóka a gyerekeit sok év után, akkor a gyerekek szemernyit se nőttek és ugyanabban a ruhában mászkálnak, mint amikor elmenekült, pedig számos utalás esik a közben eltelt időre - és erre valamelyik benfenntes elárulja, hogy ez szerinte épp valós esemény volt. Bah :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15) Huma válasza zoo8800 (#13) üzenetére


Huma
addikt

Mátrixban egyetértünk. Egyáltalán nem tetszik.

Star Wars az elmenős. Anno mikor kijött akkor nagyot ütött. Mostani szemmel nézve persze elavult. Az újabb részek már azért valamivel jobbak. Persze itt is rengeteg marhaság van, de hát tartaniuk kellett magukat az előző részekhez. A mai modern hadviselés fejlettebb mint ami a SW-ban van. Itt persze a testközeli harcra gondolok nem a lézerfegyverekre. Pl mikor űrhajók lövik egymást akkor azt kizárólag max 500 méterről teszik, meg ilyenek.

Gyűrűk ura: Szerintem nem olyan rossz film. Nekem személy szerint tetszik. Könyvben sokkal rosszabb.
Csinálhatnának kicsit több színvonalas fantasyt mert hiány van belőle.
Akciófilm, vígjáték, dráma, thriller, horror. Ezekből van dömping.
A Pancser Police-t nemrég néztem meg. Az is megér egy misét. Rég láttam ilyen fos vígjátékot, de van akinek az év vígjátéka. :F

localhost: Valahogy flame keltésnek érződik a hozzászólásod. Nem kicsit. :D
Esetleg meg tudod indokolni, hogy mitől is volt számodra annyira élvezetes a film, hogy kb 25 év legjobbjának tartod?

Rive: "Álmokról van szó, nem? Logikus, hogy kellően logikátlan módon kellene logikusnak lenniük - az álmok már csak ilyenek, a valódiak."

De itt nem ez volt a probléma. Egyértelmű, hogy az álmok logikátlanok. Általában. A fő gond azzal az időbelassulással volt amire az egész film épült. Magyarán hogy pl a csóka leélt 60 évet az álmában pár hónap alatt. (már nem emlékszem a pontos időtartamokra)
Ez fizikailag képtelenség. Nem elképzelhető semmilyen módon. Kb olyan mintha én most belerúgnék a földbe és a bolygónk kirepülne a galaxisból. Sztem egyértelmű hogy ez lehetetlen, nem? Ellentmond minden fizikai törvénynek és a világról alkotott ismereteinknek.
Szóval ez a film max estimese kategóriában indulhat nálam.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) ollie válasza Huma (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ááááá, ne csináld. A Gyűrűk Ura film oltári nagy csalódás volt a könyv után. A könyv egy igazi mestermű, és sajnos egy szinte nevenincs ember (Peter Jackson) megváltoztatott lényeges elemeket a sztoriban, sőt fontos részeket még ki is hagyott.

***

(#17) zoo8800 válasza Huma (#15) üzenetére


zoo8800
veterán

Pedig a Pancser Police se rossz film, HA közben kikapcsolod az agyad ;)

rip and tear, until it is done

(#18) Crystalheart válasza ollie (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Onnan is látszik, hogy az egész Gyűrűk Urát csak a könyv viszi el a hátán, ami jó benne, az a könyv miatt van, hogy Peter Jackson milyen egyéb produkciókat készít...

Kellene már néhány tökéletes fantasy. Na várjatok csak... ;]

(#19) Rive válasza Huma (#15) üzenetére


Rive
veterán

Speciel egyfajta gyorsulás az pont működőképes: ilyenkor az emlékek szimplán nem szekvenciálisan, hanem párhuzamosan épülnek fel/be, utólag pedig csak néz az ember mennyi minden történt, majd a rend kedvéért épitünk valami szekvenciát, már ébren. Mondjuk ez az, ahogy én érzékelem a dolgot azon ritka alkalmakkor, amikor egyáltalán álmodok valamit. Mindegy.

Ollie: nekem az első rész hozta az elvártat, sőt. Bombadilt hiányoltam egyedül a varázsbogyóival... Ja, az a Gyűrűkúra volt, oké :))

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20) Huma válasza ollie (#16) üzenetére


Huma
addikt

Én nagy fantasy rajongó vagyok. Többszáz könyvet olvastam mindenféle írótól. Tolkientől is olvastam hármat. A Babót, a Szilmarilok-ot és Giles a sárkány urát. A Gyűrűk Urát a második könyv kétharmadánál adtam fel. Egyszerűen nem bírtam végigolvasni.
Egyszerűen iszonyat vontatott. Bombadil Tomától kiütést kaptam. Ha pedig kivágnám az összes lapot amin verselnek és összeragasztanám akkor kb megkapnám az Ady Összest.

Robert E. Howard művei szerintem sokkal jobbak.

Lehet hogy Tolkien végletekig kidolgozott egy világot és a modern fantasy egyik szülőatyja, de nekem nem jött be a stílusa.

Jack Vance az egyik kedvenc íróm. És ő sem ma írta a könyveit. Persze Tolkien megelőzte, de mivel teljesen más stílus a kettő nem lehet azt mondani, hogy Tolkienre épült a munkássága.

Rive: De itt most nem arról van szó hogy kicsit gyorsabban pörög az agy, hanem arról hogy sokkal gyorsabban. Ki az akinek az agya képes pl arra, hogy 100 külön szálon futtassa az álmokat az elméleted szerint? Mert a filmben minimum ennyi szál kéne, hogy elérjék azt a teljesítményt.

ui: Most még az álmokról van szó vagy procikról? :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Számomra a Bombák földjén díjazása érthetetlen. Mit tett le az asztalra amiért így ajnározták :F
A Mátrix 1 nagyon tetszett, a többi része már nem. A Gyűrűk Ura 2. része tetszett, könyvben biztos szebb, kerekebb a történet. Eredetet még mindig nem néztem meg, remélem nem lesz csalódás.
Mi a helyzet a V mint vérbosszúval? Szerintem nagyon jó film és az a bizonyos dominós jelenet elképesztően jól sikerült. A Star Wars pedig egyszeri és megismételhetetlen. imádóóm :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22) Huma válasza BITBOYS (#21) üzenetére


Huma
addikt

A Bombák földjét nem tudtam végignézni mert unalmas volt. Vagy csak nem voltam ráhangolva. Már az elején irritált mikor jött az új bombamentesítő faszi aki mintha egy klisékönyvből lépett volna ki. A szótlan keményfiú aki senkinek sem engedelmeskedik, de mivel ő a legjobb nem rúgják ki. Kb ez jött le belőle.

Siker pedig azért lett mert sok amcsi lájkolta akik szerint teljesen helyénvaló, hogy idegen országokkal háborúzzanak a pénz és a hatalom miatt.

A V-s filmet nem láttam még.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) brownus válasza BITBOYS (#21) üzenetére


brownus
veterán

egy jó, kurva jó iparos munka az "eredet" film, egyszerűen profin meg van csinálva, de semmi extra!

de azért már újranézném egy szép 720p rilizben:)

szerk,
a szereplő gárda 10es
a zene is 10es

[ Szerkesztve ]

(#24) BITBOYS válasza Huma (#22) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pontosan ez jött le nekem is, plusz utáltam úgy ahogy van. Egy pozitívum azért akadt, a fényképezése kivalló munka, nagyon szépre sikeredett.
Nem szabad kihagyni a V for Vendetta filmet, csak ajánlani tudom. Viszont ha rászánod magad nézd végig és nehogy bealudj... :)

brownus: Igazából itthon szeretném megnézni, de még nincs kész a nappalim. Integra is mondogatta, hogy moziban nézzem meg, de egyszerűen nem tudok eljutni. Szerintem leghamarabb november vége mire láthatom.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) zoo8800 válasza BITBOYS (#24) üzenetére


zoo8800
veterán

Azt a látványt, amikor a 15 méteres vásznon látod, hogy rád borul a város... :D

rip and tear, until it is done

(#26) Huma válasza zoo8800 (#25) üzenetére


Huma
addikt

Látványosnak látványos, az biztos. Csak kár hogy manapság mindent ezzel akarnak eladni.

A vonatos jelenet is jó volt.

De ha már látvány akkor ott az Avatar. Azt nem übereli semmi sztem. Egyelőre.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) BITBOYS válasza zoo8800 (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

:D Ezért szeretném moziban látni elsőnek.
De kell hozzá még csipetnyi történet, muzsika, a feladatra tökéletes szereplőgárda, akik elhitetik velem ezt az abszurd valóságot. :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28) mephi666 válasza Huma (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

az avatar sem ütött be nekem akkorát: oké, hogy csilivili meg szép meg minden, de a sztori nagyon ellaposodik és kliséssé válik a végére :( többet vártam tőle...

ui: v, mint vérbosszú viszont hatalmas film :R nemrég néztük újra... nem túl pörgős az egész, de van mondanivalója rendesen... egyik kedvencem 2000 utáni filmek közül

#29: ebben 100%-ig egyetértünk... amatőr fotós (se) vagyok, de a fényképezés tud legjobban meghatni engem is... ha jó a fényképezés, az már megadja számomra az egész film alaphangulatát/atmoszféráját és élvezem... még akkor is, ha nincs semmi spéci effekt... :K néhány film meg hiába lenne 9/10-es, úgy érzem, hogy a jó fényképezés hiánya miatt értékelem rosszabbra...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) madgie válasza Huma (#26) üzenetére


madgie
titán

Avatar? Na, nekem az a hype-szirup. Igaz, az Inception-t még nem láttam.

Ha meg a látványt nézzük, nekem a szépen fényképezett, ügyesen komponált képek tetszenek filmekben is, nem feltétlenül a CGI tenger. Hja, a hülye fotós véna teszi ezt velem :D

(#30) Huma válasza BITBOYS (#27) üzenetére


Huma
addikt

A zene az jó. Meg a szereplőgárda is. Maga a történet sem olyan rossz.

Ami nem tetszett benne azt már leírtam párszor. :D

ui: Az volt még vicces, hogy mikor megnéztem a trailert és utána láttam moziban akkor kiderült, hogy a kétperces trailerben benne volt a látványos jelenetek fele.

Szerk:
Ne szidjátok az Avatart!!! :O :D
Tudom, hogy klisés, de a látvány ott tényleg lenyűgöző és nem akar többnek látszani mint ami. Egy látványfilm ami klisékre épül viszont bárki bármit mond nem erőltetettek a klisék. Valahogy jól van komponálva. Összeillenek a klisé puzzle darabok és egy teljes egészet alkotnak.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31) Ifju válasza Huma (#1) üzenetére


Ifju
aktív tag

Érdekelne minden hasonló film. Milyen álommal kapcsolatos filmeket ismersz, amik alapján az "álom az álomban dolog eléggé elcsépelt"? Komolyan kíváncsivá tettél.

[ Szerkesztve ]

(#32) brownus válasza Ifju (#31) üzenetére


brownus
veterán

hát, izé kezdődött a dallas-sal:D

(#33) Huma válasza Ifju (#31) üzenetére


Huma
addikt

Pl Rémálom az Elm utcában: Freddy Krueger haversráccal :D

szerk: Amúgy klasszikus horror kellék. Meg sem tudom mondani hányszor láttam már olyat horror filmben, hogy valaki felriad valami szörny miatt és mikor szétnéz megint ott a szörny aztán újra felriad és kiderült hogy csak álmodta hogy álmodott. Még valamelyik South Park epizódban is volt ilyen jelenet.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34) BITBOYS válasza brownus (#32) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DD
Micsoda csavart építettek be a történetbe :DDD

mod: Még egy számomra felejthetetlen film ami cigi nélküli: Larry Flynt

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#35) zoo8800 válasza brownus (#32) üzenetére


zoo8800
veterán

:D

rip and tear, until it is done

(#36) Huma válasza BITBOYS (#34) üzenetére


Huma
addikt

Erre gondolsz? The People vs. Larry Flynt

A vérbosszút már beiktattam a közeljövő teendői közé. Mármint a megnézését.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) Crystalheart válasza madgie (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A jó operatőr és a jó grafikus csapat nem zárja ki egymást. :D

(#38) BITBOYS válasza Huma (#36) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, ezaz. :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) Huma


Huma
addikt

Szerintem a The Fountain-nak van monumentális képi és zenei világa. Már csak ezért is érdemes megnézni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) localhost


localhost
Közösségépítő

Ha már a fórumban nem személyeskedhetsz és a privát üzeneteimet is letiltottam, kérem az e-mail postaládámat hagyd már békén és ne hívj telefonon, ne írj rám iwiwen, Facebookon, msn-en, ne kopogtass be az ajtómon és ne keress, mert nem érdekelsz!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#45) Huma válasza localhost (#44) üzenetére


Huma
addikt

Hidd el te sem érdekelsz. Megegyeztünk?
Ha mindenképp írni akarsz akkor légyszi privátban tedd, ne off-olj feleslegesen.
Ha már egyszer töröltetted a moderátorokkal az off-okat akkor minek kezded újra?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46) Huma válasza BITBOYS (#38) üzenetére


Huma
addikt

Megnéztem. Tetszett. Szeretem az ilyen filmeket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#47) Huma válasza BITBOYS (#24) üzenetére


Huma
addikt

Megnéztem a V mint vérbosszút. Nagyon tetszett.
Köszönöm az ajánlást! Berakom a filmet a kedvenceim közé.

Szégyen, hogy az ilyen művek elsikkadnak az Eredet és társai körüli felhajtás mögött. Az még nagyobb szégyen, hogy az Eredet magasabb pontot kapott imdb-n.

Asszem ismét csalódtam az emberiségben. Immáron sokadjára.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem sem lett klasszikus, de azért az érdekes, nyitva hagyott* története miatt tetszett. Bár DiCapriot csípem, ugyanígy tetszett a Viharsziget is, ott pl. el lehetett gondolkodni eléggé az utolsó jeleneten (hősként haljon meg vagy gyilkosként éljen)

*ezen én is csak utólag gondolkoztam el: "A film Cob saját magán végrehajtott incepcióját mutatja be saját magában ülteti el annak lehetőségét hogy újra láthassa gyerekei arcát az egész egy álom csak egy pár példa de van még párszáz: milyen véletlen hogy az építészkiscsaj neve Ariadné aki a Minotaurusz útvesztőjéből vezeti ki Thészeuszt és mit rajzoltat Cob az elején a csajjal csak nem egy útvesztőt.A totem tökmindegy hogy megáll e vagy sem mert az Cob halott feleségéé így nem használható. Az összes szereplő Cob tudatalatti kivetülése ugyanis róluk nem tudunk meg háttérinformációt csak Cobról amit ők mondanak.Hogy lehet hogy minden álomban jelen van Cob felesége abban is amit elvileg nem is ő álmodik? A végén pedig azért nem nézi meg hogy pörög e vagy sem mert sikerült a beavatkozás lényegtelen hogy álmodik vagy sem újra láthatta a gyerekei arcát."

forrás: filmkatalógus

sweetlou6.wordpress.com

(#49) Huma válasza Sweet Lou 6 (#48) üzenetére


Huma
addikt

A viharsziget jobban tetszett nekem.

Az általad idézett szöveg érdekes összefüggéseket, lehetőségeket világít meg, azonban a fő problémám a filmmel még mindig fennáll. (Maga az egész álomban élés ill annak megvalósítása.)

Amúgy ha tényleg így van a filmben mint ahogy az idézetedben akkor egy fokkal már jobb, de lehet hogy csak belemagyarázás. Nem fogok utánajárni ennek mert nem nézem meg mégegyszer a filmet, de találkoztam már a jelenséggel.
Pl A tökéletes trükk kritikájánál volt valami nagyképű majom aki áradozott, hogy milyen okos és mindenki félreértelmezi a filmet, de ő tudja valójában mi, hogyan történik benne. Mondanom sem kell orbitális baromságokat állított amit kb 5 ponton rögtön meg is tudtam cáfolni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50) Sweet Lou 6 válasza Huma (#49) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A tökéletes trükk is jó film :K
Persze, nem mondtam, hogy így kell értelmezni, de a film megnézése után én is elgondolkodtam ezen. Az ilyen filmeket amúgy sem lehet egyféleképpen felfogni, mindenkinek jelenthet mást és mást.
A Viharsziget pörgősebb volt, meg hát a csattanó a végén :)

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.