Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) Evil Snowman válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Igen lejjebb görgettem, egészen az aljáig. és a következő látszik a specifikáció résznél:

Valóban itt az említett funkciók 95%-a fellelhető, nem is értem, hogy siklottam el felette. :R Egyedül, ami kicsit hibádzik az a hívások, üzenetek, értesítések: pipa rész, mert csak a hívásokat jelzi rezgéssel a hivatalos oldal szerint is. ;) És akkor még nem tudom ki keresett és nem tudom eldönteni, hogy fel vegyem-e vagy sem.

Életszerű példa: Állsz a tömött BKV-n egyszer csak elkezd rezegni a kezeden az MI Band a reggeli csúcsban, de nem tudod miért. Lehet szombatról beállítva hagytad a vasárnapi reggelre szóló reggel 8-as ébresztést? Vagy valaki hív? De ki lehet? A telefont előbányászni nem tudod a tömegben így adtunk annak a bizonyosnak egy pofont. Milyen lehetőséged marad? Megvárod míg leszállsz és megnézed a telefonodon, hogy ki keresett. Effektív semmivel sem vagy előrébb.

Ezzel szemben a TalkBand esetén elkezd rezegni a kezeden a cucc rápillantasz és látod, hogy nem-e a szombati ébresztő ragadt be, vagy éppen valaki keres. Ha valaki hív látod ki az és eldöntöd, hogy felveszed-e vagy sem. Ha fel akarod venni akkor kipattintod, fülbe be a motyó és kész.

Ezzel nem azt akartam szemlélteni, hogy a Xiaomi terméke haszontalan (sőt ilyen árképzés mellet igen csak megéri) csupán azt, hogy a két készülék teljesen más igényeket szolgál ki és funkcionalitásukban is eltérőek. Ebből kifolyólag nem véletlen, hogy a TalkBand többe kerül, mint az MI Band.

Az hogy nem a hivatalos oldalról tettem be linket szerintem nem gond, mert a webshop egy az egyben a hivatalos oldal tartalmát másolta be.

A tesztedet pedig várom, mert őszintén érdekel. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.