Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #79335424


#79335424
törölt tag

Köszi a tesztet! Ez a füles -feature engem is megfogott. Ügyes! Csak azt nem értem, hogy ha egyetlen gomb van rajta, akkor mivel lehet állítani mondjuk a hívás hangerejét? Aztán lenne még pár kérdésem. Nem vagyok egy fittnessbajnok, mondhatni ezek a funkciók totál hidegen hagynak. Amit én várok egy ilyen kütyütől:
-Rezgéssel tudja jelezni az alkalmazásban beállítható eseményeket. Hívás, üzenet, ébresztés, stb.
-Kezelje a médialejátszót (gondolom, ez nem működhet összesen 1db gombbal).
-Jelezze, ha a készülékkel kritikus szint alá csökken, vagy megszakad a kapcsolat
-Lehessen parancsot küldeni a telóra, amitől az hangjelzést ad (hogy tudjam, épp hova "bújt el" a lakásban).
Ezekről a lehetőségekről lehetne tudni valamit?

(#2) Evil Snowman válasza #79335424 (#1) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Szia!

- A hívás hangerejét csak a telefonon tudod állítani.
- Rezgéssel csupán a hívást jelzi valamint ahogy a tesztben is szerepel az ébresztést is rezgéssel jelzi, más alkalmazások értesítéseit sajnos nem képes jelezni jelenleg
- Médialejátszót szintén nem kezeli
- Kritikus töltöttséget a telefon esetén nem, de saját akkujánál rezgéssel jelzi valamint villogó akku piktogrammal; ha megszakad a kapcsolat, akkor szintén egy rezzenéssel jelzi valamint egy áthúzott Bluetooth logóval a kijelzőjén
- Parancsokat sajnos nem lehet küldeni a telefonra

Azt érdemes látni, hogy ez alapvetően egy fitnesz/aktivitás mérő eszköz, aminek egy extra feature-e, hogy tudsz vele telefonálni. Közvetlenebb riválisai a fitnesz/aktivitás mérő karperecek lehetnek. A teljesség igénye nélkül:

- Fitbit flex
- Nike+ FuelBand SE
- Jawbone UP24
- és a tesztben említett Samsung Galaxy Gear Fit

A Gear Fit kivételével az összes többivel szemben jóval többet nyújt úgy gondolom. Mindezek mellett nem tartom kizártnak, hogy szoftveres frissítéssel pár általad említett funkció adott esetben bekerülhet a repertoárba.

(#3) #79335424 válasza Evil Snowman (#2) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Kb. képben vagyok a lehetőségekkel. Még a kínai, rendelős oldalak kínálatát is meg szoktam nézni. De vmi nekem eddig nem volt kerek ezeknél az eszközöknél. A hívás bonyolításának fizikai megvalósítása. A Kit -tel beszélgetős verziót már Hasselhoff -nál is hipergagyinak tartottam. Na, ez nyer számomra értelmet ebben a kütyüben. Nem arra gondolok, hogy ezt híváskor kipattintom és gyorsan a fülembe tuszakolom, majd vissza. Inkább arra, hogy így sose marad otthon a füles. A következő telóm biztos, hogy phablet lesz és sztem többször lesz szükség a fülesre.
A jelmegszakadásra jelzést azért gondolom praktikusnak, mert előfordult már párszor, hogy vissza kellett fordulnom, mert valahol ott felejtettem a telót. Az SGS1 -emet pedig tőlem kb. 5 méterre lopták ki az autóból. Én nagyon örülnék, ha távolodáskor rezegne a karomon, vagy szólna a fülemben a kütyü.
Remélem, ezt a kivehető füles megoldást mások is átveszik és akkor lesz nagyobb választék!

(#4) ttamas


ttamas
tag

Ebayen kb 40 ropi.

(#5) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Majd ha 15k ért jönnek ezek akkor lehet veszek egyet. Amúgy az egyik legötletesebb darab amit eddig láttam. Üzemidő sem rossz.

(#6) Simi87


Simi87
senior tag

A töltési módért maxi riszpekt a Huawei-nek. :R

(#7) Evil Snowman válasza Simi87 (#6) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Valóban az nagyon jó megoldás, nem kell tökölődni különböző töltők meg adatkábelek hurcibálásával. :K

(#8) Simi87 válasza Evil Snowman (#7) üzenetére


Simi87
senior tag

Az utolsó okosórám az MBW-150 volt, na annál hülyébben meg sem oldhatták volna.

(#9) Evil Snowman válasza Simi87 (#8) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Valóban elég érdekes ez a klipszes megoldás. :K Szvsz a gumírozott szíjas okos karperecek és okos órák esetén lehetne a Huawei megoldását választani. Fém szíjas kivitelezés esetén persze bukik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10) Simi87 válasza Evil Snowman (#9) üzenetére


Simi87
senior tag

Sima karórából is van 6 darabom, majd ha látom az okosóra értelmét ebből is többet veszek. Eddig ez a tuti befutó.

(#11) ricinus13


ricinus13
senior tag

Jó kis cikk :K Én nem igazán használnám az ilyen fitness band-eket, de kétségtelenül jól sikerült eszköz...

(#12) Mr.Csizmás válasza ctvagyok (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

xiaomi mi band 33 $ postával együtt :U :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Cyborg


Cyborg
senior tag

Folyamatosan kapcsolódva kell lennie telefonhoz, hogy monitorozni tudjon, vagy mondjuk tudja tárolni is, és elég pl. hetente 1x leszinkronizálni?

Egyébként egy ilyennel már nem félnék bevállalni egy Mate 7-et, mert ott lenne mindig velem a headset, és nem kéne bohóckodni az utcán egy lapáttal, csak a tárcsázáshoz kellene elővenni, de mondjuk a felét se adnám egy ilyen kiegészítőért.

...mindenesetre tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#14) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a cikket. :R

Viszont engem is a hozzászólásokban emlegetett Xiaomi MI Band fogott meg. Ebay-en 6500, Xiaomi boltban 8500 a cucc.

Csak a gyakorlati dolgok ismerete zavar. Az elv mindegyik ilyen kütyünél ugyanaz lehet, ezért kérdezek. Ha például azt akarom hogy a lakásban ne, de a lépcsőházban már számolja a lépéseket, akkor addig nem veszem fel?

"nincs rá lezsóidő"

(#15) petipetya


petipetya
nagyúr

Na meg milyen technológia segítségével méri például a lépéseket?

"nincs rá lezsóidő"

(#16) Evil Snowman válasza Cyborg (#13) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Szia!

Bár ilyen jellegű tesztet nem végeztem, de véleményem szerint maximum egy napos adatokat tud tárolni. Végzek vele egy tesztet, meglátjuk mi lesz az eredmény. :K

(#17) Evil Snowman válasza petipetya (#14) üzenetére


Evil Snowman
őstag

"Ha például azt akarom hogy a lakásban ne, de a lépcsőházban már számolja a lépéseket, akkor addig nem veszem fel?" -> Tulajdonképpen igen. Bár a lakásban megtett lépés is lépés. Ugyanúgy égnek a kalóriák. :DDD

"Na meg milyen technológia segítségével méri például a lépéseket?" -> Ez látod egy jó kérdés, ha logikusan gondolom, akkor a karlengésből számolja ki a lépések számát. De ez csak egy teória. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) petipetya válasza Evil Snowman (#17) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. És ha például belső zsebben van télen, mert zavarná a kesztyűt? Akkor nincs karlengetés.

"nincs rá lezsóidő"

(#19) Evil Snowman válasza petipetya (#18) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Annyit tudok ígérni, hogy kipróbálom a héten és visszajelzek. ;)

(#20) petipetya válasza Evil Snowman (#19) üzenetére


petipetya
nagyúr

:R

"nincs rá lezsóidő"

(#21) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ez elég meggyőző cucc. Olcsóért jó lenne egy nekem is. A 90mah ennyi üzemidővel reális. Nekem van egy BT headsetem abba elvileg 170mah-s akksi van és 9órát még simán bír, de a gyári érték az 11+ óra (csak már használódott és ki is lett mosva ruhákkal együtt).

(#22) Carbonado11


Carbonado11
tag

Amióta láttam a bemutatóját, azt várom, hogy mikor jelenik meg itthon ...
Magasról letojom a fitnesz - baromságait.Szerintem ez a karperec - headset mindent visz!
Úgy tudom, hogy lopásgátlóként is funkcionál.T.i.: rezeg, ha a bluetooth hatókörén kívülesik a telefon.
Ha lenne egy ilyenem, valszeg több phabletet is kiszolgálna nálam ... :C

Redmi Note 8

(#23) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Gagyi, nem kellene BT4.0 nélkül. :U
Pár nap helyett lehetne pár hét, hónap is...
Az a Xiaomi is 30 napos standby-t tud papíron fele ekkora akkuval, nem véletlenül.

(#24) Cyborg válasza Teasüti (#23) üzenetére


Cyborg
senior tag

ja, de van rajta pár led, ezen meg kijelző van, meg beszélni is lehet rajta.

(#25) Evil Snowman válasza Teasüti (#23) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Almát a körtével hasonlítani nem túl szerencsés. A Xiaomin van 3 darab led, nem tudod Bluetooth headset ként használni és nincs kijelzője. :N

(#26) petipetya


petipetya
nagyúr

Egyenlőre nekem fura, hogy a mozgás alapján méri a lépést az összes ilyen cucc. Akkor ha csak ezt nézzük, mivel tud többet mint a telefon egy ilyen appal?

"nincs rá lezsóidő"

(#27) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Ez nagyon bejövős! A töltése nagyon jól meg lett oldva! Ez igen!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#28) Teasüti válasza Cyborg (#24) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Helyt adok, de nem értem miért kellett spórolni a BT-n, főleg ha 40 rongyba kerül. :W
Biztos érezhetően megdobná az akkuidőt.

(#29) Evil Snowman válasza Cyborg (#13) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Szia! Jelentkezem, ahogy ígértem. A sejtésem beigazolódott, maximum egy napig tárolja az adatokat 0:00-kor nullázza magát az eszköz.

(#30) Evil Snowman válasza petipetya (#26) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Nos teszteltem, hogy mi történik, ha zsebre rakom és úgy mászkálok vele. A teszt zseb :DDD a pulloverem első kenguru zsebe volt és így sétáltam ki a buszmegállóba. Alapesetben ez a táv 2350 lépés, nos a zsebemben ez 1715 lépésben realizálódott. :DDD

"Egyenlőre nekem fura, hogy a mozgás alapján méri a lépést az összes ilyen cucc. Akkor ha csak ezt nézzük, mivel tud többet mint a telefon egy ilyen appal?" -> nem a telefonodat meríted vele. Nálam a Noom Weight Loss Manager app képes volt a fent említett távon megzabálni 15%-nyi energiát, már a nap elején. Annyira azért az nem vicces. :D

(#31) Teasüti válasza Evil Snowman (#30) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tök naivan kérdezem mi értelme van lépéseket számlálni? Abszolút nem mond semmit, hogy most megtettem háromezer-négyszáz-huszonhat lépést a boltba meg vissza.
Mondom ezt úgy, hogy a futásaimat gps track-el és pulzusmérővel rögzítem.
A távolságot sem méri fel, max egy előre definiált lépéshosszal, ami meg nem életszerű. És ebből még kalóriát is mutat vmi varázsképlet alapján? Ugyan már...

[ Szerkesztve ]

(#32) petipetya válasza Evil Snowman (#30) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem, köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#33) Cyborg válasza Evil Snowman (#29) üzenetére


Cyborg
senior tag

Köszi szépen, hogy megnézted! Legalább egy napot tárolhatna az aktuális mellé

(#34) Evil Snowman válasza Teasüti (#31) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Akkor az általad linkelt Xiaominak sincs sok értelme remélem tisztában vagy vele. ;) A lépések mérésnek meg igen egyszerű oka van. Vannak olyan emberek,akik a munkájukból kifolyólag szinte egész nap ülnek. A maradék idejükben pedig a munkahely és az otthon között ingáznak. Utána meg lusták már mozogni.

Én is ilyen voltam 26 éves koromig aztán összeszedtem egy nagyon frankó kis mélyvénás trombózist. Innentől kezdve el KELLETT kezdenem mozogni. Ez a kütyü meg arra jó, hogy emiatt napközben b@szogat. Óránként rezeg (az időintervallum szabadon állítható) ha nem keltem fel a gép elől, hogy ideje lenne felállni; valamint beállítottam egy napi 10.000 lépéses szintet, amihez igyekszem magam tartani. Erre például tökéletes a lépés számláló. ;)

(#35) halkow


halkow
őstag

Jó kis cikk nem is értem miért nincs idehaza ilyen jó kis kütyü egyébként téged felébresztet már álmodból ez a jó kis ketyere?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#36) Evil Snowman válasza halkow (#35) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Persze. :K A beállított időpontban el kezd rezegni a csuklómon és már fenn is vagyok. :)

(#37) aizen92 válasza Evil Snowman (#30) üzenetére


aizen92
addikt

Köszi a tesztet, nem túl meggyőző ez így. De ezért az árért talán lenyelhető...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38) Mr.Csizmás válasza Evil Snowman (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

miért ne lenne értelme?

hívások, üzenetek, értesítések: pipa
ébresztő: pipa
fitnessz: pipa
lopásgátló: pipa
teló feloldás: pipa

mindezt ~5k-ért.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) halkow válasza Mr.Csizmás (#38) üzenetére


halkow
őstag

Mármint a xiaomi mi band-je 5k ért?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#40) Evil Snowman válasza Mr.Csizmás (#38) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Kérlek mutasd meg nekem, hogy a Xiaomi Mi Band, amiről szó volt, hol tudja az általad felsorolt funkciókat. :R

Mi Band hivatalos oldala.

Azt meg csak halkan teszem hozzá, hogy azt a hozzászólást időközben kozmetikázta a kollega, amire válaszoltam. ;)

(#41) Teasüti válasza Evil Snowman (#34) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én kütyümániásnak tartom magam, de egy lépésszámlálóval nem tudnék mit kezdeni. :N
Viszont a te eseted tényleg indokolhatja de ez elég szűk piac, nem?
A többi funkciója jó lehet, de nem lehet kikapcsolni az accelero szenzort energia spórolás miatt?

(#42) Mr.Csizmás válasza Evil Snowman (#40) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1. ez nem a hivatalos oldala, a xiaomishop oldalak függetlenek a gyártótól
2. lejjebb görgettél?

btw. amint megjön, írok róla tesztet, hogy egálban legyünk :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43) Evil Snowman válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Igen lejjebb görgettem, egészen az aljáig. és a következő látszik a specifikáció résznél:

Valóban itt az említett funkciók 95%-a fellelhető, nem is értem, hogy siklottam el felette. :R Egyedül, ami kicsit hibádzik az a hívások, üzenetek, értesítések: pipa rész, mert csak a hívásokat jelzi rezgéssel a hivatalos oldal szerint is. ;) És akkor még nem tudom ki keresett és nem tudom eldönteni, hogy fel vegyem-e vagy sem.

Életszerű példa: Állsz a tömött BKV-n egyszer csak elkezd rezegni a kezeden az MI Band a reggeli csúcsban, de nem tudod miért. Lehet szombatról beállítva hagytad a vasárnapi reggelre szóló reggel 8-as ébresztést? Vagy valaki hív? De ki lehet? A telefont előbányászni nem tudod a tömegben így adtunk annak a bizonyosnak egy pofont. Milyen lehetőséged marad? Megvárod míg leszállsz és megnézed a telefonodon, hogy ki keresett. Effektív semmivel sem vagy előrébb.

Ezzel szemben a TalkBand esetén elkezd rezegni a kezeden a cucc rápillantasz és látod, hogy nem-e a szombati ébresztő ragadt be, vagy éppen valaki keres. Ha valaki hív látod ki az és eldöntöd, hogy felveszed-e vagy sem. Ha fel akarod venni akkor kipattintod, fülbe be a motyó és kész.

Ezzel nem azt akartam szemlélteni, hogy a Xiaomi terméke haszontalan (sőt ilyen árképzés mellet igen csak megéri) csupán azt, hogy a két készülék teljesen más igényeket szolgál ki és funkcionalitásukban is eltérőek. Ebből kifolyólag nem véletlen, hogy a TalkBand többe kerül, mint az MI Band.

Az hogy nem a hivatalos oldalról tettem be linket szerintem nem gond, mert a webshop egy az egyben a hivatalos oldal tartalmát másolta be.

A tesztedet pedig várom, mert őszintén érdekel. :R

[ Szerkesztve ]

(#44) Evil Snowman válasza Teasüti (#41) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Az a baj, hogy ez a mocskos trombózis nem válogat, tehát aki ülő munkát végez és nem nagyon hajlamos mozogni, annak jó lehet, hogy bizergálja a kütyü fél óránként/óránként, hogy kicsit mozogjon. Amolyan prevenciós eszköznek tudom felfogni. :B

Az energiát szvsz nem az accelero szenzor fogyasztja, hanem egyrészt amit te is említettél (3.0-ás BT), valamint a kijelző, mivel minden bejövő hívásnál feléled és ha egy nap sokat telefonálsz, akkor elég szépen igénybe veszi az akksit. :K

[ Szerkesztve ]

(#45) #79335424 válasza Evil Snowman (#43) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bizony, ez egy nagyon életszerű példa! Rezeg, mert akar tőlem valamit. De a reakció szempontjából nagyon nem mindegy, hogy mit. A híváskezelés pedig hab a tortán. Hatalmas hab. Bízom benne, hogy nem hal el ez az ötlet és lesznek olyan kütyük, amik teljes funkcionalitással ki tudnak váltani egy headsetet (pl. hangerő változtatás, médialejátszó kezelés).

[ Szerkesztve ]

(#46) Mr.Csizmás válasza Evil Snowman (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na mondjuk nekem a hívás része nem igazán fontos, mert neten kommunikálok, és inkább én hívok. a fittnessz és ébresztő+alvásmonitor része miatt nem sajnáltam rá egy üveg pálinka árát. :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47) Evil Snowman válasza Mr.Csizmás (#46) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Így érthető. Azért mondtam, hogy mindenkinek más az igénye. Szerencsések vagyunk, hogy a gyártók kinyalják a hátsó felünket a sok különböző motyóval. :DD

(#48) szebev


szebev
senior tag

Jó kis kütyü ez! Viszont nem m értem, hogy lehet kihagyni, hogy ne rezegjen mikor sms-ed jön. Ha ez benne lenne, már vennék is ilyet kettőt is! Egy a feleségemnek, egy nekem. A fitness része engem sem érdekel, de a hívás és sms elmulasztása része nagyon is. Hangos munkahelyem van és poros is(femforgacsolo vagyok), így nem tarthatom magamnál a telot.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#49) Cyborg válasza szebev (#48) üzenetére


Cyborg
senior tag

Nekem is tetszik ez dolog, főleg a headset része, még picit dolgoznak a formán, a funkciókon, meg az áron, és jó lesz ez, de hozzá kell tennem, hogy Nekem mindenképp Ez az irány tetszik a legjobban, csak terjesszék ki jobban androidra is.
Nem kell nekem kijelző, meg idióta forma, csak egy óra, ami alapvetően egy óra, de rezeg, ha van vmi esemény, és akkor elő tudom én venni a telefont, nem kell nekem, hogy azonnal el tudjam olvasni az üzenetet.

(#50) inthro


inthro
aktív tag

Szeretnék párat kérdezni.
- A pontos időt mutatja-e, ha megnyomom a rajta levő kis gombot, az az 5mp pont elég, hogy le lehessen olvasni akár napsütésben is?
- Be lehet-e állítani az időzítőt egyszer, hogy minden nap ugyan abban az időpontban jelezzen-e, vagy csak a 6 napon keresztül ugyanabban az időpontban és egy nap ne jelezzen?
- Mennyire nagy a csuklón? Értem ez alatt, hogy mennyire vastag, esetleg egy pulcsi alatt zavaró-e vagy épen annyira eláll, hogy az már nagy.
- A kisebb méret és a nagyobb méret között mekkora a különbség?
Szeretnék rendelni egyet, de a méret döntő tényező lesz, plusz a kérdéseimre kapott válasz, viszont az írás nagyon korrekt és köszönöm, mert ilyen terméket keresek pont. :) :R

◕‿◕

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.