Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Hory84 válasza padi68 (#8950) üzenetére


Hory84
tag

Úgy hogy veszel hozzá egy makró lencsét. :)

(#8952) wdx válasza Hory84 (#8951) üzenetére


wdx
őstag

Ezekre nem jó a lencse, csak ha nem gyári kamera alkalmazást használsz. Tudod, összemossa a színes lencse és a FF lencse képét... Made by Leica
Sony Z1 compact telefonon sikerült lencsével kiakasztani a fókuszt, úgyhogy amúgy se próbálkoznék ilyesmivel. Erre ott van a nagyítás, és a széles rekesz kombó

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8953) wdx válasza padi68 (#8950) üzenetére


wdx
őstag

Bekapcsoltam a széles rekesz üzemmódot, és nagyítottam 2x-re. Semmi nincs, csak egy 5 forintos, egy asztal, amin terítő van, és maga a készülék puritán.
Épp nem találtam legyet, aki pózolt volna...

Tehát, a válaszom, igen. Simán P10-el csinálhatták. Nincs szükség makró üzemmódra. Teszi a dolgát távolról is (kb 8 cm).

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8954) DessertFox


DessertFox
aktív tag

Sziasztok. Oreoról vissza tértem a Nugátra, a sötétedés miatt. Viszont most önállóan letöltötte a frissítést és frissíteni akar. Mintha itt olvastam volna a megoldásról, de nem találom. Van valakinek javaslata, ötlete ?

(#8955) PACSA75 válasza wdx (#8953) üzenetére


PACSA75
őstag

Jajj ne már, a két kép még rokonságban sincs egymással. Persze ez nem azt jelenti hogy ennek a telónak ne lenne jó kamerája.

[ Szerkesztve ]

(#8956) Vikooo válasza wdx (#8952) üzenetére


Vikooo
addikt

Már miért ne lenne jó a lencse? Pro mód, manuális focus és kész.

(#8957) wdx válasza PACSA75 (#8955) üzenetére


wdx
őstag

Most komolyan?... :) Tényleg nem veszed észre a hasonlóságot?... Mondjuk én sem :) de ha picit jobban megnézed, és figyelsz a részletekre is, akkor fogod látni azért. :)
De tudod mit? Ez ám a kihívás! Meg fogom csinálni ezt a képet muslincával! :) eccö...
Csak megvárom, míg a ragasztás megköt az állványon, mert eltörtem (hiába, csak 250 ft volt).

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8958) wdx válasza PACSA75 (#8955) üzenetére


wdx
őstag

Mondjuk annyiból nehéz a művelet, hogy van itthon 2 vérengző fenevad, akik azonnal elkapnak bármilyen repülő élőlényt, mégha épp fényképeznéd is... Nincs kegyelem... Az se baj, ha nincs szárnya.

Vikooo:
Ezt ki is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8959) wdx válasza PACSA75 (#8955) üzenetére


wdx
őstag

Na jó, nem érek rá ennyire, hogy megvárjam az újabb pácienst... Elrepült a kis genya... Macskáim lerágott füvén szoktak lenni ilyen apró lények, mint mini légy, vagy muslinca... Épp be is fókuszáltam, mire elrepült. No de maradt ez:

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8960) PACSA75 válasza wdx (#8959) üzenetére


PACSA75
őstag

Ez egy jól sikerült kép nem vitatom, és mint mondtam ez egy remek telefon, engem nem kell meggyőznöd, de az a légy egy többszörösen zoom olt makró kép.

(#8961) wdx válasza wdx (#8959) üzenetére


wdx
őstag

A lerágott fű... :(

Pacsa: én ezt tudom, csak fricskázok :)
Mindenesetre azért ezek a füvek szélességei nincsenek 5mm-esek se... Olyan 3mm a max-ok.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8962) Peter.70


Peter.70
őstag

Oreo 369-es van a P10-en, most du-n 20 km es, kb 20 perc navigáláskor nem sötétült a kijelző, végig szélvédő mögött volt. Mikor le vettem elég forró volt a telefon

(#8963) sityupityu válasza PACSA75 (#8955) üzenetére


sityupityu
veterán

Szinte én is biztos vagyok benne, hogy az mással lett fényképezve. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8964) wdx válasza sityupityu (#8963) üzenetére


wdx
őstag

Akkor jó, ha mindenki biztos benne. Amúgy látszik rajta valóban, hogy makro lencsével készült, teljesen lesüt róla, de azt nehezen tudom elképzelni hogy minden eszköz nélkül ne tudna ez a telefon egy igen megközelítő fényképet alkotni. Mondjuk ehhez tényleg idő kell, mint mindenhez, plusz kitartás, viszont én nem szoktam mindenre csak úgy legyinteni. :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8965) BlackLamb válasza wdx (#8964) üzenetére


BlackLamb
tag

Azért az röhej, hogy a 360-tól még mindig nem jelez frissebbet a t-s.

(#8966) wdx válasza PACSA75 (#8960) üzenetére


wdx
őstag

Ó megvan a megoldás; lecsapkodom szamuráj karddal a szárnyait a légynek, akkor rá tudom tenni úgy a fűre, hogy alig tudjon elmozdulni! :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8967) Kovaratis válasza wdx (#8966) üzenetére


Kovaratis
őstag

Hajlakk barátom, hajlakk! :)

(#8968) PACSA75 válasza wdx (#8966) üzenetére


PACSA75
őstag

Egyem a szíved, kitartás, ne add fel, én bízom benned hogy megcsinálod :). És utána ezt megírom a Huawei nek, hátha hálából küld neked egy P20 Pro t. Annyira hűségesen védelmezed ezt a márkát, hogy megérdemelnéd.

(#8969) Ernesst


Ernesst
aktív tag

Sziasztok! Ha már úgyis kamera a téma: Akiknél B369-re frissült, azoknál szintén megváltozott a kamera app felülete? Nálam ilyen lett:
[kép]
Nektek is változott? Így pl ha kinyitod a pro beállításokat, akkor félig a fekete sávban, félig a "képben" vannak az opciók, nem túl elegáns...

(#8970) wdx válasza Ernesst (#8969) üzenetére


wdx
őstag

Igen, megváltozott, úgy mint nálad. Fel sem tűnt eddig, megmondom őszintén. Általában csak fényképezek a munkám végett, de nem kell emiatt állítgatni semmit. Ellenben ha pro üzemmódba nyomom, akkor végre jól látszanak az értékek, számomra így jobb is. :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8971) Ernesst válasza wdx (#8970) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Köszönöm. Egyébként lehet, hogy Neked lesz igazad, hogy a pro értékek olvashatóságának növelése volt a cél. :)

[ Szerkesztve ]

(#8972) wdx válasza Kovaratis (#8967) üzenetére


wdx
őstag

Az se rossz :)

Pacsa: ha ismernél, tudnád, hogy azelőtt samu párti, utána sony, és most huawei párti lettem, mindezt úgy, hogy eszemben sem volt ilyet márkát választani, mert nem voltak megbízhatók... De azért előtte még kipróbáltam a nokiát, az apple-t, és még sorolhatnám. Amúgy napi szinten javítottam a telefonokat (is), úgyhogy nem egy elvakult fetisizmus nálam most a huawei :)

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8973) Darkcomet válasza hatD (#8898) üzenetére


Darkcomet
tag

Ha megmondod mire kell figyelnem, akkor talán tudok rá válaszolni. Magyarán gőzöm sincs, hogy kihasználja-e a két kamerát. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy én nem vagyok nagy mobilfotós, abszolut nem érdekel egy mobil ezen része, mert van rá céleszközöm, és inkább azt használom. Nálam egy mobil kamerája tényleg csak az azonnali dokumentálásra való, az meg tőlem lehet akármilyen is, komolyan fotózni nem egy mobillal szoktam, mert arra alkalmatlan mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#8974) kiskami


kiskami
tag

Nehezen hihető, hogy meg lehet csinálni azt a legyes képet csak a kamerával. Valami trükköt alkalmazott a fotós.

Ez az 5 mm vastag szörnyeteg a garázs faján mászott felfelé valamelyik reggel. Kb. 6-8 cm-re tudtam fókuszálni manuálisan. A kis képen van az eredeti 12 megapixeles kép tartalma, mellette vágva az alany. :)

(#8975) kiskami válasza kiskami (#8974) üzenetére


kiskami
tag

Na jó, ahogy nézegetem - a kétszer ilyen széles légyről lehet jó képet csinálni. :D
Kihívás elfogadva! :DDD

(#8976) pető bá' válasza kiskami (#8974) üzenetére


pető bá'
őstag

köszi, már épp neki akartam veselkedni egy manuális fókuszos kommentnek, hogy hiába szép a légy és marad egyhelyben, ha egyszer nem tud olyan közelre fókuszálni a telefon.. én is próbálgattam manuálban, ilyen 5 cm rémlett nagyjából.

szerk.: ja, nagyon megvágva talán, jó fényekkel..

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#8977) donjohnson válasza wdx (#8952) üzenetére


donjohnson
addikt

pedig azt írja a szöveg, hogy valami külső lencsével csinálták ezt a képet, vagy akkor kamu a cikkben a szöveg és nem p10 volt: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8978) sityupityu válasza Darkcomet (#8973) üzenetére


sityupityu
veterán

Én azt azért ezen a szinten mint pl amit ez a mobil is tud, én már nem mondanám alkalmatlannak a fotózásra. Kb 100 ezer feletti kompakt gép kell hogy legyen, ami egy ilyen mobilnál jobb képet készít az optikai zoom-ot leszámítva. Szerintem. Aztán lehet, hogy rosszul gondolom.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8979) Ricardo válasza donjohnson (#8977) üzenetére


Ricardo
félisten

Ilyen közeli képet mobill esetében csak makro lencsével tud valaki csinálni. Zoom ide vagy oda. Én is csináltam már pár képet rovarról mobil és lencse segítségével. Igaz egyiket sem P10-zel.

(#8980) PACSA75 válasza Darkcomet (#8973) üzenetére


PACSA75
őstag

Azért ez így egy kicsit erős és talán túlzás is, de ízlések és pofonok.
Ha éppen sétálok a családdal és jól érezzük magunkat és ezt egy pillanatképpel szeretném megörökíteni ahhoz nekem bőven elég egy mobiltelefon egy jó kamerával, és ennek a telefonnak bőven jó kamerája van, nekem legalábbis megfelel (nem is vágyom jobbra), tulajdonképpen ezért választottam ezt a modellt. A franc meg hurcolász állandóan magával egy kisképernyős színes tv t azért hogy makró minőségű képeket lőjek. De mint mondtam, ízlések és pofonok.

(#8981) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Sziasztok!
Nem igen olvastam itt utána a telefonnak sajnos, mert annyira nem pozitív amit látok. Pár napja van a kezemben, használtan vettem. Redmi 3 pro- váltja.
Első blikkre az akkuja névlegesen is kisebb ez látszik a teljesítményén, a kijelző végre szép képet ad. Most nézem vissza mit is tudott az előd 12mpx-eles kamerája. Azért az árért lenyűgöző.
Ma már frissítették is, de vannak furcsaságok, mert a hicare szimpla színésznek írja, míg a rendszerben ez duális. Nem teszteltem, mert csak egy kártyám van, azt is úgy kellett vágatnom :C
Van amiben tetszik amúgy. Most tesztelgetem és olvasgatlak titeket. Remélem azért jó szolgálatot tesz majd nekem.
A BL nyitás kissé zavaros és a robot sincs még meg, de mindenképp szeretném, mert rengeteg app van ebben is ami nekem fölösleges!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#8982) Kovaratis válasza kisbarack (#8981) üzenetére


Kovaratis
őstag

Azt azért nézd meg hogy az automatikus javítást hol lehet kikapcsolni. :)

(#8983) kisbarack válasza Kovaratis (#8982) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Igen , mint nézem miket korrigált a billentyűzet :Y
Azt hol tudom kideríteni hogy mi a tényleges verziója a készüléknek?
És azt sem találtam még meg, hol tud ellenőrizni a BL állapotát.

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#8984) Kovaratis válasza kisbarack (#8983) üzenetére


Kovaratis
őstag

Doboza? :)

(#8985) kisbarack válasza Kovaratis (#8984) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Használtan vettem és persze doboz nélkül

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#8986) yodee_ válasza kisbarack (#8985) üzenetére


yodee_
őstag

A hátlapon alul is rajta kell legyen.

- VTR-L29 dual sim
- VTR-L09 single sim

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8987) 7Heads Drago válasza kiskami (#8974) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De ez most az előlapi kamerával vagy a hátlapival készült? Mert szerintem ez egy szelfi... :DDD :DD :D

Más komoly dolog: P10 t-mobile lenne szó. Melyik romtól van arc felismerő? És az a T-nél van-e?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8988) PACSA75 válasza 7Heads Drago (#8987) üzenetére


PACSA75
őstag

Ha te előlapi kamerával csinálsz ilyen képet ügyes vagy :). Tehát a kérdés boci volt.

A 369 (független) es rom tól van arcfelismerés, nem tudom hogy van e T s (szerintem nincs).

(#8989) Zoz válasza 7Heads Drago (#8987) üzenetére


Zoz
őstag

T-nél a hónapokkal ezelötti 360-as az utolsó ROM :(

(#8990) 7Heads Drago válasza Zoz (#8989) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Köccike mindkettőtöknek. :R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8991) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Ma erősen megszenvedtem hogy nyissam a BL-t, telepítsem a TWRP-t és rootoljam a P10-esem Oreoval, de találtam pár érdekes és hasznos dolgot.
Pl.: root: P10 oreo ezt TWRP-ből lehet feltenni Honor 9 xda-s topikból van és Oreóra jó. Nekem megy!!!
No meg a Huawei multi tool
remélem hasznos dolgok ezek és másokon segítenek
Namaste :R

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#8992) <Adamsky> válasza kisbarack (#8991) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi az infót! (nekem mondjuk a 2. link-et blokkolja a Malwarebytes)
Ezt próbáltad Te is? Huawei Multi-Tool v8 by Team MT (XDA-s link)
Anno én is a root-al akartam kezdeni (hozzá voltam szokva, hogy van), de mivel kissé ellentmondásosak voltak a leírások, hogy működhet-e a dolog Magisk-el (én abban hiszek, szemben a SuperSu-val), ill. ott van a garanciavesztés kérdése (ezzel kapcsolatban most, hogy újra lehet kódot kérni, de csak kb. július közepéig, azt hiszem újra beszélek majd a support-al ...)
TWRP téren is volt egy kis kavarás (ha, máshol nem is az én fejemben biztos :) ). Az egyik a gyári 8.0-s Oreo-val volt kompatibilis, a másik pedig inkább vm. 8.1-es főzött ROM-al. A lényeg, hogy egyelőre hagytam a root-ot, de nem engedtem el a kérdést örökre. Szóval engem mindenképp érdekel, hogy mire jutsz, ill. jutottál. ;) Fogsz feltenni főzött ROM-ot, vagy marad a gyári? Mondjuk ha lenne "official" LineageOS ... hmm ... az fincsi lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#8993) kisbarack válasza <Adamsky> (#8992) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Én végig sakkoztam ma nem mondom hány órát és azt sem menyi újrakezdést, újraindítást, de ezek egítettek. Mindent megoldottam velük :DD :K :R
Ezért is tettem közre, mert egyszerűen működik mind.

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#8994) Willanyasz


Willanyasz
tag

Sziasztok!
Feleségemnek van eme csodálatos készüléke.
Az a bajunk rapcsódikusan bekapcsol a kijelző,utánna újra elsötétül.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm üdv Laci!

(#8995) wdx válasza Willanyasz (#8994) üzenetére


wdx
őstag

Értesítés nélkül? Mármint nem jön neki üzenete, és csak úgy bekapcsolgat?

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#8996) sityupityu válasza Willanyasz (#8994) üzenetére


sityupityu
veterán

Ilyet nekem is szokott csinálni. Nem túl gyakran, de előfordul.

wdx Igen, semmi értesítés Legalább is nálam.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8997) PACSA75 válasza sityupityu (#8996) üzenetére


PACSA75
őstag

Nincs valami inteligens mozgásvezérlés aktíválva? Pl magasba emelés, stb...
Vagy csak fekszik az asztalon és bekapcsol a kijelző?

[ Szerkesztve ]

(#8998) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

A sotetedestol tartva (369 en vagyok) most mar nem toltom a telefont waze kozben, viszont amikor megalltam betettem a kesztyutartoba rakotve a powerbankot. Amikor visszajottem fel nappal kesobb 70%on volt a telefon es gyakorlatilag tuzforro volt. Feldobott egy ablakot, hogy a keszulek tulmelegedett es bezarta az osszes alkalmazast.

Nem ajanlom ezutan senkinek, hogy tulmelegedett allapotban toltse a keszuleket :D.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#8999) Vikooo válasza Vadmeggy (#8998) üzenetére


Vikooo
addikt

Ez általánosan igaz minden eszközre.

Valószínűleg az akkud is veszített a teljes kapacitasabol amit nem hozol már vissza, így szépen tönkre lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#9000) wdx válasza Vadmeggy (#8998) üzenetére


wdx
őstag

Ejjj, kesztyűtartóban a helye? Kispadon? Látod, jó ez a védelem. Képzeld, ha kigyulladt volna... Mi maradt volna a kocsiból?...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.