Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16261) Nimda válasza JanR (#16259) üzenetére


Nimda
addikt

Akkor hogy hívnád a nem natívan futó rendszert?

(#16262) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Link2sd-t használja valaki? Használható pl. játékokhoz? Én még nem használtam soha.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#16263) judas13


judas13
addikt

Huaweit lényegében utolérte a Lenovo az idén Q1 '14-->4,7% tavaly ugyanekkor még csak 3,8% volt míg a Huawei maradt a tavalyi 4,7%-on most is.
Idei időarányos eladás 13,4-13,3 millio db a Huawei "javára".
prnewswire.com

igen......

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#16264) ctibor


ctibor
senior tag

Most már kb. 10 napja megvan a két SIM-es és a P6-tól némileg eltérő hardverrel szerelt, de teljesen ugyanolyan kinézetű P6 S-U06 telefon, gondoltam, pár tapasztalatot leírok, hátha érdekel valakit.

Komolyabb beszámolót azért sem tudok írni, mert a nejemnek vettem és ő egy pillanat alatt megszerette, nem igazán engedi ki a kezéből, attól meg különösen fél, hogy elkezdek vele "ROM-olni" (mint más telókkal tettem) :) így aztán csak ritkán nyomogathatom...

De az biztos, hogy ez a telefon nem is igényli a módosítgatásokat, tökéletesen működik "out of box"! Android 4.2-es és Emotion UI 2.0 van rajta gyárilag, és a ROM soknyelvű, benne a magyar is. Ugyanakkor tény, hogy pár dolog egyes menükben angol maradt, ráadásul 1-2 helyen még kínai írásjelek is feltűnnek (pl. a Telefon hívásnaplóban a név és a szám alatt), de ez nem zavaró. A leszedhetetlen Huawei alkalmazásoknak csináltam egy mappát, abba belepakoltam őket és nem nyúlunk hozzájuk -- pl. Vmall, Driving mode, App Center, stb. (Egyébként némelyik Huawei app hasznos lenne, ha nem csak kínaiul tudna, pl. az AppCenter és a Driving mode, ha valakinek van ezekből európai verziója és elküldené, köszönettel megpróbálnám lecserélni a kínai változatot.)

Ahogyan a P6, ez is nagyon gördülékeny tökéletesen, akadás nélkül fut a menü és a programok. Erős benne a WiFi, semmilyen problémát nem tapasztaltam vele, a GPS pedig meghökkentő: szinte AZONNAL talál vagy tíz műholdat és nem ereszti őket :K . Rátettem a háron betűs navit, és amíg betöltött a progi, már meg is találta a holdakat. Sok GPS-es telefonom volt már, de ez kiemelkedően jó!

Csak pár fényképet csináltunk vele eddig, de azok is a kínai telefonok átlaga felett vannak, viszonylag színhelyesek és nincs az oly gyakori olajfestmény-jelleg. Fotóban persze vannak sokkal jobb telefonok, de nekünk megfelelő a minőség.

Egyszóval, eddig csak pozitívak a tapasztalatok! Ha ehhez is kihozzák a Kit-kat-ot, akkor azt felteszem majd rá, de különben nem nyúlok hozzá, amíg nincs vele gond.

Végül pár képernyő-mentés.

Antutu-eredmény:

A 'Beállítások - Telefonról' menüpont:

Amint a képből is látszik, ennek 16 GB a belső tárhelye (ebből alapban kb. 12GB használható), cserében viszont nincs SD kártyahely, mert annak a helyére megy be a 2. SIM.

Ha lenne kérdés, szívesen megpróbálok válaszolni -- amennyiben tudok. :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#16265) arminlok válasza ctibor (#16264) üzenetére


arminlok
senior tag

Gondolom a játékokkal ennek már nincs problémája. Mali-450 grafikus gyorsito van benne végülis ? mert nem találtam rola semmi informáciot.

(#16266) ctibor válasza arminlok (#16265) üzenetére


ctibor
senior tag

Igen, az van benne. De komoly játékot még nem próbáltam, ha sor kerül rá, megírom a tapasztalatomat.

Ide illesztek még 1-2 képet az Antutu által mutatott rendszer adatokról, ezekből pár paraméter kiderül.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#16267) arminlok válasza ctibor (#16266) üzenetére


arminlok
senior tag

Ha ezt kiadták volna 1 kártyásan és europában akkkor nekem jobban kéne mint bármelyik másik piacon lévő telefon.

(#16268) ctibor válasza arminlok (#16267) üzenetére


ctibor
senior tag

Mi a baj a 2 kártyával? Ha nincs rá szükséged, legfeljebb 1-el használod... (Illetve a korlátozott tárhely lehet gond, de 12 GB asszem sok mindenre elegendő)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#16269) arminlok válasza ctibor (#16268) üzenetére


arminlok
senior tag

A két kártya alapvetően nem gond a tárhely viszont igen én kb 10gb zenét tartok a telon és akkora többiröl ugye nem is beszéltünk. 32 gb ideális lenne vagy a bővíthetőség. Ilyen paraméterekkel kellett volna a sima p6-ot is kiadni no mind1.

(#16270) sisqoboy2


sisqoboy2
tag

Hali srácok!

Tudna bárki is adni nekem egy Huawei Mo.-i számot amin elérem a magyar ügyfélszolgálatot? csak 0640est látok és az nem hívható külföldröl. Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16271) duvi válasza sisqoboy2 (#16270) üzenetére


duvi
nagyúr

Telefonszám: 12391166 FORRÁS

(#16272) borist


borist
tag

ma útközben gps elhalt, azóta hiába kapcsolom be, semmi, az ikon se jelenik meg, restart se segít, járt esetleg így valaki?

(#16273) sisqoboy2 válasza duvi (#16271) üzenetére


sisqoboy2
tag

sajna nem válaszolnak. senki nem veszi fel. :( de azért köszi szépen!

(#16274) duvi válasza borist (#16272) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. Nemrégiben Atilla21 kollégának szállt el a GPS.
Részletek és megoldás: 1 és 2

(#16273) sisqoboy2
Nem add fel egy hívás után! Próbálkozz még párszor!

[ Szerkesztve ]

(#16275) borist válasza duvi (#16274) üzenetére


borist
tag

Kösz, próbálom

(#16276) sisqoboy2 válasza duvi (#16274) üzenetére


sisqoboy2
tag

probálkozom,

köszönöm.

Egyébként nekem se jelent meg legutobb a kis gps ikon és ujrahuzva a rendszert jelent csak meg. bár nem probáltam csak ujraindítást elötte.

(#16277) borist válasza sisqoboy2 (#16276) üzenetére


borist
tag

egyszer pár hónapja nekem is csinálta, de újraindítás után jó lett, de most navigálás közben eldobta, azóta semmi...

(#16278) borist


borist
tag

eddig semmi biztató, gyári visszaállítás jön, nagyon örülök....

(#16279) sisqoboy2 válasza borist (#16278) üzenetére


sisqoboy2
tag

:( sajnálom. de ments le mindent a backup programmal és akkor vissza teszi a friss rendszerre a progikat.

(#16280) Zolee72 válasza borist (#16278) üzenetére


Zolee72
tag

Nekem legutóbb repülőgép módba kapcsolás és kikapcsolás (pár percre, nem újraindítás!) segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.