Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Ballama91 válasza Kharchy (#16598) üzenetére


Ballama91
csendes tag

Az xda linkes update-et akartad feltenni?

(#16602) Anfänger válasza arminlok (#16575) üzenetére


Anfänger
őstag

:K

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#16603) Kharchy válasza Ballama91 (#16601) üzenetére


Kharchy
tag

Igen, azt.

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#16604) duvi válasza BartShadow (#16597) üzenetére


duvi
nagyúr

Az a baj, hogy sehol nincs letölthető B104-es (T-mobile) Rom :( Tehát ha egyszer lecseréled a T-s B104-et, akkor már nem tudod visszatenni utólag.

(#16605) marilllyo válasza arminlok (#16595) üzenetére


marilllyo
veterán

+(#16594) Ballama91 : Push notification fixer Egyszer már belinkeltem. Ez megoldja a problémát. Szépen le van írva, hogy miért alszik el a teló és mi a megoldás kulcsa.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#16606) Ballama91 válasza marilllyo (#16605) üzenetére


Ballama91
csendes tag

:R

(#16607) marilllyo válasza Ballama91 (#16606) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem fut a háttérben. Nem meríti jobban az akksit. Valami rendszerfileban átír egy értéket. Van non-ROOT verziója is. Nagyon hasznos kis dolog.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#16608) duvi válasza arminlok (#16600) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha a gyári naptárra gondolsz, akkor lehet szinkronizálni a Google fiókoddal. Offline megoldásnak ajánlom a MyPhoneExplorer programot. Nekem nagyon bevált, régóta használom.

(#16609) arminlok


arminlok
senior tag

Akik felrakták már azokat kérdezem megéri felrakni vagy sok a zavaro és hiányzo dolog?

(#16610) sub71


sub71
aktív tag

Rövid KitKat értékelés: Első újraindulás után érezhetően akadozott, nem működött olyan fürgén, mint elötte. Gondoltam egy újraindítás hátha.... na a 3. próbálkozásra indult csak el, elötte megállt a bootképernyőnél!!! gyorsan töröltem mindent, amit lehet. tárhelytisztítás stb... újraindítás. azóta nincs vele gond, azért azt javaslom, aki türelmes várja meg az update.zip "kiadást" és szűz vasra telepítse inkább...

[ Szerkesztve ]

(#16611) akosar válasza sub71 (#16610) üzenetére


akosar
tag

Ugyanez volt nálam is, aztán az általad írt technikát alkalmazva életre kelt :D Köszi! :)

(#16612) #73499136 válasza sisqoboy2 (#16548) üzenetére


#73499136
törölt tag

Pontosan mi is ez a szerkezet?? :) Mire való?? :F

(#16613) 05Steve


05Steve
tag

Mivel telefon megvétele előtt megrendeltem, és végül mégsem ez a telefon lett, eladó lett szerintem a legszebb bőrtok ami ehhez a telefonhoz kapható, ár alkuképes, de mint a hirdetésben is szerepel, nekem annyiba van, és sehol nem tudod megvenni olcsóbban, nem s3 tok, hanem direkt p6 ra van méretezve.

Bugatti SlimFit

(#16614) duvi válasza #73499136 (#16612) üzenetére


duvi
nagyúr

Utólagosan programozható funkciós "gomb", amit a jack csatiba kell dugni. Pl. fényképezésnél exponáló gomb is lehet. A kompatibilitás nem minden készüléknél 100-as, tehát érdemes a beruházás előtt utánaolvasni a tapasztalatoknak!

(#16615) #73499136 válasza duvi (#16614) üzenetére


#73499136
törölt tag

Szerintem a P6-on elég az a gomb mennyiség ami gyárilag rákerült. :K Lehet hogy ehhez nem is jó, a kolléga nem számolt be a tapasztalatairól. :)

(#16616) missz válasza arminlok (#16595) üzenetére


missz
tag

Van, h kicsit elalszik ejjel ugy, h a halozatot is elfelejti...:)...

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#16617) sub71


sub71
aktív tag

A navibár eltüntetése root nélkül (kemotox) 4.4 alatt is működik, persze a fényerőt utána állítani kell! :DD

(#16618) akosar


akosar
tag

Na, megpróbálok én is írni 1-2 használható infót a béta 4.4-ről. (teszt képek, videók alul a link alatt!)

Kinézet: Szerintem javarészt szép lett a rendszer, de egy picit vegyes a kép. :) Sokféle stílust vegyítettek, és megint hajaz a MIUI-ra. :) Az értesítő sávnak mindig világoskék a teteje, bármilyen témát állítok be, ez nem tetszik. :( Mert vannak témák, amihez nem illik, és amúgy sem a szívem csücske a világoskék...
A feloldóképernyő szép, amikor feloldjuk a képernyőt olyan, mintha egy szivaccsal törölnénk le valamit, úgy tűnik el a feloldóképernyő. :) Amelyik oldalról "simogatjuk" arról tűnik el. Profi :) Szép gyári hátterek váltogatják egymást, amit a kis alulról felhúzható menüvel (hol láttunk már ilyet? :D) bármikor átválthatjuk másikra. Alulról hasznos funkciók jönnek amúgy elő, jól működik. :) (pl zseblámpa) A sokak által csúnyának tartott alsó szürke kontrolsáv (nem tudom, mi a hivatalos neve) szépen áttűnik áltátszóba sok helyen, ami tök jó dolog. és szép is. :)

Rendszer: Jellemző rá még 1-1 kisebb akadás, pl képernyőfotó készítésénél, vagy nagyobb multi-taskingnál. Szerintem ezek orvosolhatóak lesznek. Az előbb teszt képeket/videókat néztem vissza DLNA segítségével, na ott volt egy idegesítő dolog. A videót nem a TV hangerején indította el, hanem a teló media hangerején. 100/80 szólt a TV, kissé betojtam. :D Ezt megírom majd a Huawei embereinek, hogy javítsák. (ja és hiába veszem le a hangerőt, a következő videónál ugyanúgy hangos :S)

Lebegő gomb: Kis oldalsó gombocska jelenik meg a telón, amit ide-oda lehet tologatni (mint a Facebook chat fej) és különböző kis mini alkalmazásokat lehet előhozni, (egy tárcsával) ami csak a képernyő közepét foglalja el: sms-ek, számológép, naptár. Jópofa, és hasznos! Jól is működik. (képek a mappában)

Telefon-kezelő: Gyári progival tudunk memóriát felszabadítani

GPS: 10-15 mp talált jelet, és tartotta egy rövid szakaszon, amíg teszteltem.

Wifi: Eldobálást nem tapasztaltam, sőt szerintem gyorsabban jöttek le pl Play-búl a progik, mint korábban.

Kamera: Lerohantam gyorsan az utcára még világosban, és tesztelgettem. :D Fényképeknél maradt a jó minőség, makróban is. Videónál vegyes a kép, az 1080-as videók szaggatnak, képstabilizátor nélkül kisebb mértékben, de akkor is eléggé. :/ (Remélem lehet használni a videóimat, próbáltam mozogni is)
Nincs külön fényképező/videó menü, egy ablakban lehet őket állítani, amint megnyomjuk a videó ikont, már videóz is.

Készítettem egy mappát screenshootokkal, teszt képekkel, videókkal (720x,1080x, képstabilizátorral, anélkül).

Ha van kérdés, kérés, szóljatok! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16619) missz válasza akosar (#16618) üzenetére


missz
tag

Ilyen lebego gomb van a beex 3g tabon is, halal idegesito, mert mindig epp rossz helyen van, ugyhogy en kilottem:D

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#16620) duvi válasza akosar (#16618) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi a gyors publikációt :) Szerintem a menüdesign a javára változott. A fotók minősége maradt az eddigi színvonalon. Ami sajnálatos, hogy a videók minősége se változott :( Az eddig leírtak és látottak alapján nekem úgy tűnik, hogy főleg kényelmi funkciókban valamint designban történt érdemi előrelépés. Persze ez csak első benyomás és béta szoftver ;)

[ Szerkesztve ]

(#16621) akosar válasza duvi (#16620) üzenetére


akosar
tag

Na ezt most telorol potyogom. A gyari bongeszo egy kicsit lassan lett erzesem szerint. :( Nem zavaroan lassu, de erezheto. (B122-m volt utoljara)

(#16622) #73499136 válasza akosar (#16618) üzenetére


#73499136
törölt tag

Nekem úgy tűnik mint ha a videók minősége elég gyenge lenne,olyan mint ha valami kezdetleges kamerával készült volna. Ennél jobb készíthető most is. De a 4.4-re legalább felrakható a Google kamera. :K

(#16623) akosar válasza #73499136 (#16622) üzenetére


akosar
tag

Igen, nem jók. :(

Hnap majd csinálok google camera-val is egy két felvételt :)

(böngésző: a Chrome sokkal gyorsabb :) )

(#16624) gabancs válasza akosar (#16618) üzenetére


gabancs
addikt

Hát ez egy az egyben a Miui kinézet.

(#16625) Ballama91 válasza Kharchy (#16578) üzenetére


Ballama91
csendes tag

Igen, igen. Nekem is volt hangero csokkenes. B132

(#16626) #73499136 válasza akosar (#16623) üzenetére


#73499136
törölt tag

Na arra kiváncsi lennék, sokat ígért amit olvastam róla. :K

(#16627) arminlok válasza gabancs (#16624) üzenetére


arminlok
senior tag

Te végül feltetted?

(#16628) Newlachka


Newlachka
őstag

Lesz új kernel? Vagy megmaradunk a 3.0.8 nál?
Akkor fel sem teszem a KK-T ha marad a kernel

(#16629) Nimda


Nimda
addikt

Búcsúzom a P6 táborából, szép volt, jó volt, de elég volt.Irtam egy röpke blogot a készülékről, illetve az egyik riválisáról.Próbáltam minden eddigi tapasztalatot belefoglalni, ha esetleg kihagytam volna valamit, ne kíméljetek :)

A Huawei legyen veletek! :R

(#16630) duvi válasza Newlachka (#16628) üzenetére


duvi
nagyúr

Maradt a 3.0.8 LINK

(#16631) #73499136 válasza Nimda (#16629) üzenetére


#73499136
törölt tag

És mi lett vagy lesz helyette?

(#16632) Nimda válasza #73499136 (#16631) üzenetére


Nimda
addikt

Most egy SP van, de ez csak átmeneti.Valószínűleg egy Z1 compact.

(#16633) Newlachka válasza duvi (#16630) üzenetére


Newlachka
őstag

Akkor köszönöm nem kérem...

(#16634) #73499136 válasza Nimda (#16632) üzenetére


#73499136
törölt tag

Háát sok sikert hozzá és azért majd meséld el hogy miben más mint a P6. :K

(#16635) duvi válasza Nimda (#16632) üzenetére


duvi
nagyúr

Sok sikert a leendőhöz és köszi a sok segítséget, valamint hasznos infót a P6 topikban :) !

(#16636) djbelo válasza Nimda (#16632) üzenetére


djbelo
senior tag

:R Köszi a sok segítséget! Sok sikert a Sonyhoz!

(#16637) mati12 válasza Nimda (#16629) üzenetére


mati12
senior tag

Én szintén hasonló cipőben járok. Hamarosan számomra is csak a kellemes emlékek maradnak a P6-ról.
Tudom,hogy nem ide tartozik,de talán elnézitek nekem: [link]
Viszont az én kiválasztottam már meg van,én maradok a kínai vonalon. Ma küldtem el az igényemet és egyenlőre várok,hogy elfogadják a párom diákigazolványát mert akkor a jelenlegi árból még 10%-ot engednek.
Róla lenne szó: [link]
Kíváncsian várom és remélem nem bánom majd meg a döntésemet.

(#16638) gabancs válasza arminlok (#16627) üzenetére


gabancs
addikt

Fel bizony. Eddig jó.

(#16639) arminlok válasza gabancs (#16638) üzenetére


arminlok
senior tag

Facebook fejek elvileg eltünedeznek random, vannak itt hibák azért rendesen valakinek sikerült uninstallálni a gyári recoveryt :D

(#16640) #73499136 válasza duvi (#16635) üzenetére


#73499136
törölt tag

Hogy Nimda említette a várható új telefonját (Z1 compact) olvasgattam róla , valóban jó készülék lehet,bika erős hardverrel, de a már tulajok nem makulátlanul elégedettek ezzel sem. Van akinek 5 perccel a vásárlás után már eltörött a hátlapja, mások a mégsem karcálló eleve fóliázottra tervezett kijelzőre panaszkodnak.Tényleg meglepő hogy készítenek egy minden igényt kielégítőnek látszó készüléket, beleadnak apait anyait ahogy mondják és a végén az egészet hátba szúrják egy törékeny hátlappal és nem karcálló kijelzővel, ezen már nem kellett volna spórolni. Mindezzel együtt jó választás, Nimba biztos kitudja majd hozni belőle a maximumot.

(#16641) Ballama91 válasza mati12 (#16637) üzenetére


Ballama91
csendes tag

Az Opporol lattam egy tesztet, jokat mondtak rola. ;)

(#16642) racerx


racerx
őstag

Nekem még van egy évem a rabságból (részletből :) ), lehet, h csak én tartok ki addig a teló mellett? :)
Egyébként nálam is nagyon valószínűtlen, hogy még 1x h Huawei lesz ...

(#16643) gabancs válasza arminlok (#16639) üzenetére


gabancs
addikt

Hibák? Milyen hibák?

(#16644) #73499136 válasza racerx (#16642) üzenetére


#73499136
törölt tag

Nem lehet tudni hogy 1 év múlva mivel jön majd elő a Huawei, lehet hogy tanulnak a hibákból és egész jó készülékeket hoznak majd ki, ha versenyben akarnak maradni minden képen ezt kell tenniük.
Végül is azért nem olyan rossz készülék ez, az összes többivel is vannak problémák némelyikkel ennél jóval több is. Ha belegondolsz a játékokat leszámítva, mire nem lesz jó 1 év múlva amire most jó? :K

(#16645) sub71


sub71
aktív tag

kéne egy kis segítség! Szeretném a 4.4 alatt is eltüntetni a bootanimáció hangját. kitöröltem a: system/media/audio/animationsound/bootSound.ogg fájlt, de ugyan-úgy zenél indításnál. Ha kitörlöm, akkor is számít mit adok meg R/W?

[ Szerkesztve ]

(#16646) sub71


sub71
aktív tag

bocs kicsúsztam az időböl. átnevezem: rw/r/r

[ Szerkesztve ]

(#16647) duvi válasza #73499136 (#16640) üzenetére


duvi
nagyúr

Hát tökéletes teló nincs, még a felső ligában se :N

(#16642) racerx
Leszünk itt még jó páran. Nem maradsz egyedül :N

[ Szerkesztve ]

(#16648) TomWexX válasza Nimda (#16629) üzenetére


TomWexX
addikt

Sok sikert/szerencsét a következő telóhoz. :)
Én a sony-t egy időre elfelejtem a SXP által szerzett tapasztalatok miatt, remélem a Z1C-vel neked ilyen gondjaid nem lesznek. A Xiaomival mi a helyzet? :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#16649) djbelo válasza racerx (#16642) üzenetére


djbelo
senior tag

Nem! Én is kitartok mellette! Nekem semmi bajom vele, nagyon jól teszi a dolgát! /bár játékra nem használom/ Szerintem is 1 év múlva még sok minden lehet a Huawei háza táján! Egy biztos nekem ez már a második Huawei készülékem, s nagyon szeretem, úgyhogy ha majd tehetem ismét ezt a márkát választom! :)

(#16650) Nimda válasza TomWexX (#16648) üzenetére


Nimda
addikt

A Xiaomi egyelőre elérhetetlen számomra, igaz, jelenleg a Z1C is, de ami késik nem múlik :)

Igazatok van, nincsen tökéletes telefon, viszont éppen ez benne a kihívás :) nekünk kell azzá tennünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.