Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) arminlok válasza #16820480 (#15939) üzenetére


arminlok
senior tag

Én sem azt mondtam hogy nem néz ki tök jól a p7 (igaz a háromnegyedét összekukázták más gyártoktol) csak hogy nem éri meg várni rá mert a p6 ugyanolyan gyönyörü és 60ezerrel olcsobban megkapod. Amugy a fizikai gombokkal nem tudom mi bajod épphogy az arról tanuskodik a mi3 esetében hogy nem akartak spórólni három 100forintos érzékelön. Ellenbena virtuális gombok amiket kölcségcsökkentés miatt vezettek be levágnaka kijelzőböl egy darabot. Legjobb példa xperia z1c simán ráfért volna három rohadt gomb de inkább nem tették rá és van egy ronda fekete felhasználatlan csík alul :D No mind1 ízlések és pofonok :)

(#15952) TomWexX válasza |AP| (#15950) üzenetére


TomWexX
addikt

Bizony, a V6-ot már én is linkeltem, de egyelőre DEVonly státuszban van.
A 4.4-et is kifogom próbálni ha végre megjelenik, de szerintem én akkor is maradok a MIUI vonalon. Most pl. az új módosított miui mellett döntöttem, mindjárt teszem is fel. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15953) Nimda válasza TomWexX (#15952) üzenetére


Nimda
addikt

Várjuk a beszámolót :)

(#15954) |AP| válasza TomWexX (#15952) üzenetére


|AP|
veterán

Tapasztalatokat szívesen fogadok és köszönöm a saját bőrön tesztelést :)
Én megvárom a KK-t, aztán ha nem lesz semmi különös, vagy inkább rosszabb lesz a helyzet akkor lehet én is ránézek a MIUI-ra. Bár most már a V6-ot megvárnám :)

(#15955) marilllyo válasza arminlok (#15951) üzenetére


marilllyo
veterán

Engem zavar, hogy eltűntek a fizikai gombok. Felvenni/letenni jobban szeretném gombokkal.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#15956) freemanone válasza arminlok (#15951) üzenetére


freemanone
őstag

Én nem szeretem az olyan telókat, amin a vezérlőgombok nem eltüntethetőek. Játék hevében nem túl élvezetes megnyomni véletlenül pl a home gombot....
Vagy legyen eltüntethető, vagy pedig fizikai gomb. Azokkal nincs ilyen probléma.

(#15957) mati12 válasza TomWexX (#15949) üzenetére


mati12
senior tag

Látom,hogy multi language de vajon ez a magyar nyelvre is vonatkozik...?

(#15958) TomWexX válasza mati12 (#15957) üzenetére


TomWexX
addikt

Amint sikerül feltennem, megmondom. Sajnos a TWRP rendre szórakozik velem, miután wipe-olom az egész telefont, nem hajlandó mount-olni a system partíciót, így nem tudja feltelepíteni a custom romot. :W
Ilyenkor kezdhetem előröl az egészet. 3 gombos telepítés, root stb... Most megpróbálom az R01-es twrp-vel, hátha...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15959) gabancs válasza TomWexX (#15949) üzenetére


gabancs
addikt

Nem biztos, hogy a P6-ra is megcsinálják a V6-ot. Pedig biztos kipróbálnám.

(#15960) TomWexX válasza TomWexX (#15958) üzenetére


TomWexX
addikt

Sajnos nem tudom feltenni ezt a MIUI romot, mert a TWRP mindig unable to mount /system hibát köp ki, CWM alól pedig amellett hogy nem telepíti fel a romot, még el is b_ssza a gyárit. :((( Most teszem fel 7-edjére a gyári romot este 6 óta. Surdu_Petru írt is erről valamit! Ezt tudja valaki értelmezni?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15961) 05Steve


05Steve
tag

Sziasztok,

"melyik okostelefont vegyem?" fórumon is feltettem ezt a kérdést de tőletek is szeretnék néhány véleményt:

segítségeteket szeretném kérni egy dilemma eldöntésében:

Huawei Ascend P6 teljesen új tmobil 2 év garival 65 ért

vagy

HTC ONE M7 használtan 1éves még 1 év tmobil garival elvileg hibátlan állapotban 75 ért

előre is köszönöm a véleményeket, érveket/ellenérveket

légyszíves indokoljatok hogy melyiket miért

(#15962) arminlok válasza 05Steve (#15961) üzenetére


arminlok
senior tag

Htc ha nem félsz a kamera minőségétől és az akku gyors merülésétől.

(#15963) 05Steve válasza arminlok (#15962) üzenetére


05Steve
tag

kamera minősége "mennyivel" rosszabb mint a huawei-é? mennyire gyorsan merül? 1 napot kibír?

(#15964) mrgold


mrgold
tag

Jó kis hívás blokkoló progi a rejtett számú hívásokhoz is! Teszteltem a #31# beütéssel is és kiválóan működik.
[link]

(#15965) racerx válasza TomWexX (#15960) üzenetére


racerx
őstag

Be kell irni a sort az updater scriptbe. (meta inf/com/google/android)

(#15966) TomWexX válasza TomWexX (#15960) üzenetére


TomWexX
addikt

Egyébként nem tudom hogy mi lehet a hiba, én egyszerűen nem tudok TWRP alól telepíteni, és ráadásul nem is találok erről semmi infót. :F Régen sikerült. CWM alól csak a 3.11.22-es MIUI-t tudom feltenni, azt engedi, de az újabbat már nem. Most egyelőre megy vissza az.
Esetleg ha valaki unatkozik, megpróbálhatná installálni, kiváncsi vagyok hogy csak nálam van a hiba, vagy ez ilyen. A fórumon mindenki dicséri ezt az új módosított MIUI-t, senki nem ír olyan problémát mint amilyen nekem van. :F

(#15965) racerx: Köszi, azt megtaláltam, de nem tudom hogy ez biztosan megoldja-e. Illetve most nézem, ez a sor benne van az updater.script-ben, viszont az egész eléggé más mint azon a linken.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15967) arminlok válasza 05Steve (#15963) üzenetére


arminlok
senior tag

Hát a P6 az ki de a htc-röl a htc forumban tudsz érdeklődni de nyilván sokkal kevesebbet mivel abba fullHD kijelzö van és ugyankkora akksi mint a P6ban ami sima HD... A kamera a p6ban sem a legcsucsabb bár a makrók meg közeli képek barom jók amikor kint probálsz fotozni az baromi zajos. A htc meg az ultrapixeljével akarja eladni magát de azsem csinál amugy rossz képet de a 4 megapixelen az ultrapixel sem fog segiteni :D Viszont amiért én azt mondom azt vedd azok a következök amik a p6 ellen és a htc mellett szolnak : Több főzött rom, jobb támogatás jobb hangszóró, jobb processzor kb ennyi.

(#15968) 05Steve válasza arminlok (#15967) üzenetére


05Steve
tag

főzött rom nagyon nem "érdekel' gyárilag legyen jó illetve a frissítésekkel, a jobb hangszóró viszont igen mivel sokat hallgatok zenét "kihangosítva", jobb processzor meg megint nem mert nem "játszom" telefonon

(#15969) TomWexX válasza racerx (#15965) üzenetére


TomWexX
addikt

Így néz ki a 3.11.22. Update Scriptje:

assert(getprop("ro.product.device") == "hwp6-u06" ||
getprop("ro.build.product") == "hwp6-u06" || "miui" == "miui" || getprop("ro.build.product") == "k3v2oem1");
show_progress(0.500000, 0);
mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p16", "/system");
mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p19", "/data");
ui_print("Formatting system...");
delete_recursive("/data/data/com.main.recoveryinstaller","/system/app","/system/bin","/system/delapp","/system/etc","/system/fonts","/system/framework","/system/lib","/system/media","/system/tts","/system/usr","/system/vendor","/system/themes","/system/recovery","/system/xbin");
delete("/data/app/com.main.recoveryinstaller-1.apk","/data/app/com.main.recoveryinstaller-2.apk","/system/build.prop","/system/isp.bin","/system/ons.bin");
ui_print("Installing system files...");
show_progress(0.100000, 0);
package_extract_dir("system", "/system");
ui_print("Creating system links...");
symlink("/system/bin/mksh", "/system/bin/sh");
symlink("/system/bin/toolbox", "/system/bin/cat", "/system/bin/chmod",
"/system/bin/chown", "/system/bin/cmp", "/system/bin/cp",
............
............

Így pedig az új 4.3.21.-es módosított MIUI-é:

assert(getprop("ro.product.device") == "hwp6-u06" ||
getprop("ro.build.product") == "hwp6-u06" || "ry09iu" == "ry09iu");
show_progress(0.500000, 0);
ui_print("Formatting system...");
unmount("/system");
format("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/hi_mci.1/by-name/system", "0");
ui_print("Installing system files...");
mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/hi_mci.1/by-name/system", "/system");
package_extract_dir("system", "/system");
ui_print("Creating system links...");
symlink("/system/bin/mksh", "/system/bin/sh");
symlink("/system/bin/toolbox", "/system/bin/cat", "/system/bin/chmod",
"/system/bin/chown", "/system/bin/cmp", "/system/bin/cp",
.........
.........

Persze nem az egész, hanem csak az eleje. Látszik, hogy nem ugyanott van az a bizonyos sor. Csak azt nem értem hogy más miért tudja telepíteni, vagy inkább én miért nem?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15970) arminlok válasza 05Steve (#15968) üzenetére


arminlok
senior tag

Hát akkor már lehet jó választás a p6-is a gyári rom az ittis szerintem elég jol összevan rakva külsöre szép viszont a hátso hangszóróból ha neked az nagyon fontos a Htc-nél jobbat nem kapsz. Mérlegelj megéri e a jobb hangzás a kisebb akkuidöt kicsit roszabb kamerát. Azért azt hozzáteszem, hogy a htc sokkal smoothabb de azért ittse kell várakozni a dolgokra.

(#15971) racerx válasza TomWexX (#15969) üzenetére


racerx
őstag

Régebben foglalkoztam vele , nagy mágus se vagyok :), de az elsőnél előbb felmountolja a systemet és a datát, majd törli, a másodiknál meg unmountolja majd törli, és ismét felmountolja a systemet.. Valószínűleg itt lesz a gond, az uj romnál máshogy kell csinálni mint a réginél. Írd be amit az xda-n havasoltak, próba csersznye :)

(#15972) mati12


mati12
senior tag

Én is idáig szenvedtem ezzel a Miui rommal de sajnos én sem jártam sikerrel. Nálam még neccesebbé tette a dolgot,hogy én béta KitKat-ről szerettem volna erre váltani. Amúgy valami biztos,hogy nem ok mert a telepítés elkezdésénél kb.3 másodpercig fut csak a telepítést jelző csík majd visszaugrik reboot opcióra.
Nem hiszem ,hogy egy 373 Mb-os romot ilyen hamar feltudna pakolni magára.
Egyenlőre ezzel be is fejeztem a romolgatást. Várok még két hetet hátha lesz valami ebből a hivatalos KitKat verzióból ha nem akkor könnyes búcsút intünk egymásnak a Huawei-el és körül nézünk kicsit a Htc One M8 háza táján.

[ Szerkesztve ]

(#15973) TomWexX válasza racerx (#15971) üzenetére


TomWexX
addikt

Igen, ez az "előbb mountol" dolog nekem is feltűnt. Most egyelőre elég volt a hack-kelésből, majd ha újra unatkozni fogok, kipróbálom. :)

(#15972) mati12: Annyival megnyugtattál, hogy nem nálam van a hiba. :) Nálam is ugyanez volt mint nálad, CWM-nél kb 10 mp alatt lement a telepítés, ráadásul succesfull-t írt ki, de TWRP-nél kiírta az "unable to mount /system"-et. Valószínű ugyanez a hiba lehet CWM alatt is...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15974) #16820480 válasza arminlok (#15951) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem költségcsökkentés az, hanem simán praktikusabb. Az Android rendszerben jelenleg három gomnak kellene alul lennie, sorrendben: vissza, home, multitask. Ehhez képest azok a gyártók, akik a mai napi erőltetik az érintőgombokat mit csinálnak? Menü, home vissza. Samsung után szabadon (fordított sorrendben), ráadásul még mindig menü gombot tesznek oda, amikor halál felesleges, az appok nagy része már rég áttért a modernebb megoldásokra. Plusz a szoftveres gombok simán eltűnnek, ha nincs rájuk szükség, meg is lehet változtatni a kinézetüket, sorrendjüket és funkciójukat, erre mind nincs lehetőség az érintőgomboknál. Rosszabb megoldás már csak a hardveres gomb, ami még be is koszolódik, meg kipotyoghat...
:)
A Huaweinél amúgy ez úgy működik, hogy a 4,7" alatti képernyőméreteknél érintőgombok vannak, felette pedig a kijelzőre teszik.

(#15975) ritmokrisz


ritmokrisz
csendes tag

Sziasztok!A tegnapi nap folyamán kerestem frissítést a telefonhoz online talált is egy 220mb-os frissítést b132 néven .Elkezdtem frissíteni letöltötte telepités viszont 3-szor hibával végződött.Ezután letöltöttem a HuaweiNews os oldalról az 1gb-os B132-rom ot.Feltettem helyi frissitéssel nem akartam mindent beállítgatni ujra és azt tapasztalom hogy a wi-fi jelet olyan szinten eldobja hogy szinte netezni nem lehet vele.Ez a probléma a B111-en nem fordult elő.Tapasztalt valaki ilyet?B 111 visszarakásán gondolkozom!

Huawei P6-B511-Android L Styl-

(#15976) Zsocy155 válasza mrgold (#15964) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ez tényleg jó. Mivel a P6-ban nincs alapból híváselutasítás lehetősége, én is kerestem egy megbízható progit. Ez az.

(#15977) Kharchy válasza ritmokrisz (#15975) üzenetére


Kharchy
tag

Szia!

Én már rengeteg romot használtam, jelenleg b132 van fent és egyáltalán nem dobálja a wifit, de ha visszaolvasol, akkor látni, fogod, hogy ez egy olyan anomália, amit igazából senki sem tud megfejteni, hogy mi okozza :S

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#15978) marilllyo válasza Kharchy (#15977) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem a mobilnetet dobálta de múltkoriban belinkeltem ezt a progit. PNF

Nem engedi timeoutolni az adatkapcsolatot.
Nálam bevált.

Akinek dobálja a wi-fi-t ..."miért ne?" alapon tehet vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#15979) duvi válasza ritmokrisz (#15975) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajnos a wifi probléma máig rejtély maradt. Némi köze lehet az adott router típusához és az aktuális szoftverhez. Mintha szerencsétlen párosítás lenne e kettő között. Mivel többváltozós a történet, ezért még senki nem tudott rájönni a konkrét okára. Ha tudod tedd vissza a B111-et. Szerintem (az eddig olvasottak alapján) nincs érdemi különbség a B111 és a B132 között.

(#15980) #73499136 válasza ritmokrisz (#15975) üzenetére


#73499136
törölt tag

Nem is értelek!! Ha azzal a verzióval ami fent volt jól működött nem volt vele gondod mi a jó fenének raksz fel másikat ? :F Ha olvasod a fórumot láthatod hogy a rom-ok cserélgetése sokaknál csak problémákat okoz, a régi rom-ok maradványai nem tüntethetők el teljesen aztán ez bekavar, ez lehet nálad is.

(#15981) gabancs válasza #73499136 (#15980) üzenetére


gabancs
addikt

Mondjuk ebből a gondolat menetből kiindúlva, mi lesz a KitKat telepítésekor? Az fog még csak összegabalyodni a régi rendszerrel.

(#15982) #16820480 válasza duvi (#15979) üzenetére


#16820480
törölt tag

Esetleg meg lehetne nézni, hogy milyen csatornán van az a wifi router, aminél dobálja a jelet, illetve mennyire foglalt az a csatorna az adott helyen. Volt rá példa (más telefon topikjában), hogy kikapcsolt képernyő melett a push értesítések meg nem érkezését ez oldotta meg.

(#15983) duvi válasza #16820480 (#15982) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az ötletet, de sajnos már túl vagyunk ezen (is). Nálam pl. a nagy wifi zaj miatt be van állítva fixre egy csatorna. Van akinél a router firmware frissítés hozott eredményt, volt akinek a telefon szoftver csere segített vagy rontott (mint ritmokrisz kolléga esetében is) . Ugyan az a telefon szoftver bizonyos routereknél dobálja a kapcsolatot, míg más routereknél atomstabil. Ezért is gyűjtöttük hónapokon keresztül a felhasználók router típusait. Ennek lett is némi eredménye. P6 tulaj, leendő router vásárlóknak nyújt egy kis segítséget a választásban.

[ Szerkesztve ]

(#15984) #16820480 válasza duvi (#15983) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó ég, nem apróztátok el! :R

Még olyasmire tudnék tippelni, hogy bizonyos kapcsolat felett nem tdja kezelni az eszközöket a router, bár általában úgy vettem észre, hogy ehhez kell vagy 5-6 eszköz legalább (volt munkahelyen például a TP-Link router ennyi után néha ledobálta a gépeket).

(#15985) #73499136 válasza gabancs (#15981) üzenetére


#73499136
törölt tag

Igen , erről már tettünk említés a napokban. :K

(#15986) duvi válasza #16820480 (#15984) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyedüli kapcsolatként is előfordult wifi dobás, zajmentes környezetben :( Tényleg utánajártunk már alaposan és XDA-n se találtunk megoldást rá.

[ Szerkesztve ]

(#15987) ritmokrisz


ritmokrisz
csendes tag

Az igazság az hogy Upc-s a routerem és kizárólag a teló van rajta a többi mindenen a jó öreg kábel:)Asszony Samuja tökéletes wiFi-n.Valamiért a mostani B132 nem szereti ,de brutál módon dobálja többet van szétcsatlakozva mint össze.Próbáltam wiFi fix progit meg egyéb beálitásokat is de semmi:(

Huawei P6-B511-Android L Styl-

(#15988) sisqoboy2 válasza ritmokrisz (#15987) üzenetére


sisqoboy2
tag

Amikor eloszor kaptam vissza a telefont a szervizbol akkor is dobalta. Aztan masodik alkalommal mikor alaplapot csereltek megyszer sem dobalta, illetve erdekes modon vissza kapcsolta magatol... szoval nagyon erdekes.

Mikor megvettem sose dobalta. Romot csereltem kb 3szor. Aztan mar mindenhol dobalta. Routertol fuggetlenul. Szoval alaplap csere utan mar nem dobalt meg b132vel sem...

Es sajnos mindegy mit csinalsz. Ha dobal akkor dobalni is fog. Valaki eladja emiatt valaki szervizeli. Ritka eset h leall magatol a dobalas.
En anno mindent probaltam.semmi sem segitett...
Sajnalom...

[ Szerkesztve ]

(#15989) ritmokrisz válasza sisqoboy2 (#15988) üzenetére


ritmokrisz
csendes tag

Most raktam vissza a B111-et és most már avval is ugyanaz :dobálja :(( Lehet igazad lessz!

Huawei P6-B511-Android L Styl-

(#15990) mati12


mati12
senior tag

Jelenleg ezzel a rommal szemezgetek. [link]
A képek és a leírás alapján minden benne van amit a KitKat-al igértek és nincs tele mindenféle kínai "szeméttel" sem.
Szeretném kipróbálni de nem tudom letölteni a romot a linkelt letöltési oldalról. Mit nem csinálok jól...? Mindig csak a különböző böngészők letöltési lehetőségeit ajánlja fel.

[ Szerkesztve ]

(#15991) TomWexX válasza mati12 (#15990) üzenetére


TomWexX
addikt

Pedig ott a letöltő link! Nekem simán el is kezdte letölteni. :U

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15992) mati12 válasza TomWexX (#15991) üzenetére


mati12
senior tag

Milyen böngészőt használsz?

(#15993) TomWexX válasza mati12 (#15992) üzenetére


TomWexX
addikt

Chrome.

Közben nekem le is jött a rom, pedig nem is akartam letölteni. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15994) mati12 válasza TomWexX (#15993) üzenetére


mati12
senior tag

Na így már ok. Én Operát használok azon viszont valamiért nem működött a letöltés a Mega oldaláról. Néhány perc és lent is van. Kíváncsian várom,hogy mi változott a jelenlegi B506-hoz képest.

(#15995) TomWexX válasza mati12 (#15994) üzenetére


TomWexX
addikt

Várom a beszámolót! :)
Én most visszatettem a miui 3.11.22.-öt, nálam ez az alap, ráadásul megint variáltam rajta (új állapotsor+kapcsolók, más betűtípus, új háttérkép, és így megint elégedett vagyok. :) Viszont továbbra is zavar hogy az újabb miui romokat nem tudom feltenni. Ennél a tegnapinál sehol nem írják hogy nyitott bootloaderű romra + ahhoz való twrp-re lenne szükség. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15996) ritmokrisz válasza sisqoboy2 (#15988) üzenetére


ritmokrisz
csendes tag

Szerencsére megoldódott,router reset és hihetetlen most nem dob le, fel ment a b132 avval sem dobott le.De érdekes hogy a párom ace 2-telóját nem dobta le csak az enyémet :F

Huawei P6-B511-Android L Styl-

(#15997) sisqoboy2 válasza ritmokrisz (#15996) üzenetére


sisqoboy2
tag

Hmm... erdekes. Felettebb erdekes. De orulok h megoldodott. ;)

(#15998) bpdjoco


bpdjoco
tag

Sziasztok!

A V100R001C17B507 milyen rom? Felrakta már valaki? Én innen szoktam letölteni a romokat és nemrég került fel.

(#15999) arminlok válasza bpdjoco (#15998) üzenetére


arminlok
senior tag

Kínai én megvárnáma helyedbe az international kitkatet

(#16000) icemad válasza ritmokrisz (#15996) üzenetére


icemad
nagyúr

Nekem még az jutott eszembe ezzel kapcsolatban, hogy lehet, nem is a telefon dobálja a wifit, hanem a router a telefont. Pl. lehet, hogy a dhcp settingsnél az Address Lease Time túl alacsony értékre van állítva. Nálam 2400 perc van megadva. Így jó.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.