Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) #30610944


#30610944
törölt tag

Igen borsos az ara pedig kiprobalnam. Itt egy 5G torony tolunk nem messze de ennyi penzt ki nem adok erte.
Egy Huawei B525-ot hasznalok most 4G-s kartyaval ez is eleg korrekt teljesitmenyt tud hozni.
Eddig a max. amit mertem az 120 mbps letoltes es olyan 40-50 fel volt csucsidon kivul.
Atlagban pedig 20-30-40 le es 15-20 fel amit hoz.
Neha ujra kell inditani (kb. kethetente) mert nem csatlakozik fel ra valamelyik eszkozom, franc se tudja miert de restart utan megjavul.
A 2.4Ghz-t hozza be elobb az 5-nel tobb ido kell mig lehet ra csatlakozni.

(#3) mad823


mad823
őstag

Az árától függetlenül (noha ennyiért komoly mesh rendszert kapni...) ez az 5G inkább csak failover megoldásnak tűnik, bárki bármit mond. Hordozható hotspotnak meg nagy. :D

(#4) szsolt76


szsolt76
csendes tag

Szerintem 1db RJ11, és 2db RJ45 csatlakozó van rajta. Kép alapján.

(#5) vicze válasza szsolt76 (#4) üzenetére


vicze
félisten

"egy darab RJ45-ös csatlakozó és két darab Ethernet került a hátsó részre"
Hát igen ez így elég vicces mondat minden hozzáértő számára. :)

"Lingxiao WiFi 6+ chip" vs. "802.11a/b/g/n/ac"
AX lemaradt.

Amúgy gigabitesek a portok.
WiFi pedig:
802.11 n 2*2 MIMO 2.4GHz
802.11ax 4*4MIMO 5GHz

[ Szerkesztve ]

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Az 5G ... a mai igényekhez mérten indokolatlanul gyors ... most még nem tudjuk elképzelni, hogy valaha szükségünk lesz ilyen sebességre"

Hát én azért el tudtam képzelni már régebben is. :D

(#7) Dr. Akula válasza vicze (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"az 5 GHz-es sávokban elméletileg akár 2402 Mbps-os sebességet tud nyújtani", szóval mehetett volna rá az oldschool gigabit helyett valami komolyabb LAN is.

(#8) vicze válasza vicze (#5) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést van pár modell ebből a cuccból.
H112-370 az AX-es, a teszben szerepelt H112-373 az csak AC, annak ellnére, hogy a Wi-Fi-je Wifi6 képes.

(#9) tha_answer


tha_answer
őstag

ping?

(#10) domerator


domerator
veterán

"a dizájn egyáltalán nem emlékeztet mondjuk az Apple Time Capsule eszközökére, a Huawei egy egyedi megoldást tett le az asztalra, ami örvendetes."

Még csak nyomokban sem... :DDD

Airport:
Méret: 98 mm x 98 mm x 168 mm
Huawei:
Méret: 90 mm x 97 mm x 178 mm

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#11) _flamer


_flamer
aktív tag

Sosem gondoltam volna, hogy kerülhet ennyibe egy router :D Tetszik, bár én nem tudnám kihasználni és ennyi pénzt sem lennék hajlandó érte adni.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#12) Gubu0101 válasza _flamer (#11) üzenetére


Gubu0101
veterán

Pont igy vagyok en is vele, ellenben veled kibirnam hasznalni de, hogy kozel 200k nem adnek ki erte az hotziher :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#13) joey04 válasza domerator (#10) üzenetére


joey04
titán

lehet bennünk van a hiba, és nem jött át az irónia. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) vicze válasza Gubu0101 (#12) üzenetére


vicze
félisten

150e alatt van mindenhol, Kínából meg 80e. Szóval ez a 300 nem tudom honnan jön.

(#15) Gubu0101 válasza vicze (#14) üzenetére


Gubu0101
veterán

ÉN se :D A cikkben 150-200 körül írták itthon (ami a lényeg) 300 pedig külföldön.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#16) dontdoit


dontdoit
tag

Elmagyarázom nektek ki fogja megvenni. Mondjuk mi.
"Az 5G ... a mai igényekhez mérten indokolatlanul gyors ... most még nem tudjuk elképzelni, hogy valaha szükségünk lesz ilyen sebességre"
A feleségem tesztelő egy nagy IT cégnél. Valós időben tudják a világ bármely pontján lévő termináljukat ellenőrizni. Illetve én a médiában dolgozom. Balaton-felvidéken élünk, a világtól távol egy olyan házban ahol minden van, a Balatonra néző medencétől kezdve a napelemig. De normális internet nincs, nincs térerő ugyanis. Eddig kimaxolt 4g router-el dolgoztunk mind a ketten, tetőre szerelt antennával. Viszont ez a cucc volt nálunk teszten és meg is vettük. Ég és föld. Ha szükséged van rá, akkor megveszed. Ez olyan mint az erős gép, vagy a jó kamera. Esetleg egy traktor.

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#17) Plug Life válasza domerator (#10) üzenetére


Plug Life
senior tag

Na de a Hüvelyen csak 2 Ethernet port van! Nem is hasonlítanak!

(#18) tha_answer válasza dontdoit (#16) üzenetére


tha_answer
őstag

Ping mennyi? Thx

(#19) mad823 válasza dontdoit (#16) üzenetére


mad823
őstag

Ha nem volt 4G lefedettség sem, akkor honnan lett 5G? Amiből sokkal több torony kell ráadásul, tehát az isten háta mögött, ahol 4G sem volt, ott 5G sem lesz.

(#20) Greybeard válasza mad823 (#19) üzenetére


Greybeard
tag

Hasonló helyzetben vagyok, bár nekem "csak" 5G CPE PRO 1 van. Azért gyorsabb az átlag 4G routereknél, mert egyrészt a 4G routerek átlag cat4/cat6-os kategóriájával szemben ez cat19-es és messze komolyabb antennák vannak benne. B525-ös routerrel B3+B20 CA mellett volt átlag 60-80 mbps sebességem. A CPE PRO-val B3+B20 CA mellett átlag 100-120 mbps-ot mérek. Tehát, ugyanúgy 4G-n vagyok, mert az én lakhelyemen sincs még 5G, de így is sokat dobott a sebességen.

s.k.

(#21) mad823 válasza Greybeard (#20) üzenetére


mad823
őstag

Ha csak a térerő a baj, akkor vegyél egy külső antennás (értsd épületen kívüli antennás) routert. Azzal árban azért jobban jössz ki. Persze értem, hogy ez nem mindenkinek opció.

(#22) Greybeard válasza mad823 (#21) üzenetére


Greybeard
tag

Az rendben van, de mikor elindul az 5G a lakhelyemen, akkor a külső antennás 4G routerrel nem fogom ezt érzékelni, míg a CPE PRO-val igen. Jövőbiztosabb és nem is került egy vagyonba, mert komoly 60.000-ért sikerült Ebay-en hozzájutnom. A B525-öt eladtam 25.000-ért, így lényegében 35.000-et kellett beruháznom a CPE PRO-ba. Nekem abszolút megérte.

s.k.

(#23) Sleed válasza tha_answer (#18) üzenetére


Sleed
aktív tag

:DDD :DDD :DDD :DDD

Autoval mennyi ido toletek hozzank?

[ Szerkesztve ]

(#24) tha_answer válasza Sleed (#23) üzenetére


tha_answer
őstag

na de uraim, a ping mennyi? :))

(#25) vicze válasza tha_answer (#24) üzenetére


vicze
félisten

Hány éves a kapitány? :U

A pingnek semmi köze az eszközhöz, a hálózattól és a torony terheltségétől függ. Pont ahogy minden hálózat esetében.

[ Szerkesztve ]

(#26) tha_answer válasza vicze (#25) üzenetére


tha_answer
őstag

nemmondod, captain obvius. ha mar teszt, ahhoz hozzatartozik a savszel meg a ping is.

am meg lass csodat de: mas a ping switchel meg routerrel. :DDD

(#27) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

A kínai kommunista párt által fizetett hirdetés ez?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#28) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Jó, hogy leteszteltétek, hogy milyen az 5G-s teljesítménye. Elképesztő sebesség, csak épp egyetlen mérés sem készült.

(#29) tha_answer válasza cipofuzo87 (#28) üzenetére


tha_answer
őstag

latod, mind a tesztet iroknak, mind azoknak akiknek elvileg van, meghaladja a kepessegeit hogy sebesseget meg pinget adjanak. jitterrrol nem is beszelve XD

(#30) vicze válasza tha_answer (#29) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy nincs értelme azt továbbra se érted meg. :(

(#31) tha_answer válasza vicze (#30) üzenetére


tha_answer
őstag

? ennyi erovel egy wifiroutert se teszteljunk. de megis tesztelunk. ki erti ezt?

(#32) vicze válasza tha_answer (#31) üzenetére


vicze
félisten

Tehát ha egyik routert egy ADSL-en teszteled 100-as pinggel, a másikat meg FTTH-n 5-ös pinggel, akkor nyilván a router hibája lesz...
Logika...

(#33) forumpista válasza vicze (#32) üzenetére


forumpista
tag

Nagyon szépen megfogalmaztad hogy milyen más paramétereket kell még leírni egy tesztben, amikor mérnek valamit.

Ugyanitt 3e forintért 5g router eladó, rajta van szép nagy cimkével, sőt ott is kiírja ahol térerő sincs, szóval abszolút betonbiztos, tesztelni meg ugye nem lehet... :)

(#34) tha_answer válasza vicze (#32) üzenetére


tha_answer
őstag

mindenki magabol indul ki, szepen konfabulalsz.

nem azt mondtam hogy egyiket itt masikat ott teszteljuk.

hanem egy helyen, pl egy 5gs mobillal szemben mit tud wifi osztasnal. mert ez igy minden csak nem teszt hanem prfosas.

[ Szerkesztve ]

(#35) vicze válasza tha_answer (#34) üzenetére


vicze
félisten

Nézzük, telefonom 40ms/8ms. Pnig/jitter. Hotspotot bekapcsolva és kapcsolódva rá 41ms/6ms.
Ebből most mi a jó istent vonsz le úgy mégis? :F

Nyilván ezek az adatok full random válatkoznak, leírtam korábban miért.
Csak azt látom, hogy egyáltalán nem érted, hogy mit kérdezel egyáltalán. :(

[ Szerkesztve ]

(#36) tha_answer válasza vicze (#35) üzenetére


tha_answer
őstag

Alapvetoen azt nincs mindenutt optika, es egy pandemian egy tanyan ahol nincs suru cellaterheles mit tud. Elvileg ez neki a legoptimalisabb.

Most ugye nem atelefonon kapcsolgattad a hotspotot hanem a 5g routeren merted? :C

De komolyan mi a faszt lehet ertetlenkedni egy qrva 5g routernel h csinaljanak egy kozel best case scenariot? Mert ez optika kivaltasanak harangozzak mutassa meg valos korulmemyek kozt h mit tud.

Ez az amit hianyolunk itt tobben.

(#37) papi77 válasza cipofuzo87 (#28) üzenetére


papi77
addikt

:DD :DD :DD

Carlos Padre: Számomra is érthetetlen ez a kína dömping mostanában! ;)

Az első: NOKIA 1611

(#38) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

… és a ping?? Hol vannak a mérési eredmények?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#39) vicze válasza tha_answer (#36) üzenetére


vicze
félisten

Egyrészt a "ping?" benyögésből kellett volna leessen bárkinek is, hogy te 4G vs. 5G összehasonlítást szeretnél? :U (A többi zagyva se éppen egyértelmű.)

Esetleg a magyarországi 5G lefedettségre való pillantáskor le kéne essen, hogy az eszközt nem 5G-n tesztelték. De már csak ebből a képből is leeshetett volna, hogy az eszközt milyen hálózaton tesztelték.

Egyébiránt, az 5G jelenleg 3,5GHz-n üzemel, mivel a 6GHz nincs kiépítve, a 26/28GHz (aka mmWave) pedig nincs még engedélyeztetve se, így a késleletesét szinte azonos lesz a 4G-vel. Esetlegesen magas 20 és alacsony 30 elérhető, mivel a 5G hálózat igen terheletlen jelenleg.
Lényeges késleltetés javulást csak a mmWave bevezetésekor lesz, ami leviheti 1-re a késleltetést, de ez nagyon rövid távolságokon, pár 100m és direkt rálátással fog működni.
Jelenleg az 5G előny elsősorban a jelentősen nagyobb kapacitás és jóval nagyobb mennyiségű kliens kiszolgálásának a lehetősége, amiből a felhasználó is jelentősen profitál, mivel nagyobb kliens sűrűség esetében se fog jelentősen csökkenti a késleltetés vagy a sebesség.
Tanyán, soha nem lesz mmWave, mivel semmilyen formában nem gazdaságos kevés felhasználó kiszolgálása. A alacsony népsűrűségű helyeken, csak a 700-900MHz-es frekvenciák felhasználása gazdaságos, így itt a késleltetés marad a 4G 30-70ms-ja és ez igen sokáig nem fog változni.

(#40) MikeWazowski válasza vicze (#39) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#41) forgonati


forgonati
őstag

200K. Az igen :N

Keelah Se'lai!

(#42) tha_answer válasza vicze (#39) üzenetére


tha_answer
őstag

Eloszor is bocsanatot kerek Toled, es respect a turelmednek es a szakertelmednek. :R :R

minket egyszeri usereket kb az erdekel hogy cs-zni lehet-e vele a vilag vegen.
ezexerint nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#43) papi77


papi77
addikt

Ezt is érdemes elolvasni: [link]

Az első: NOKIA 1611

(#44) Benetnes


Benetnes
tag

Na jó perszeeee! Hát ennyiért kinek lesz ez alternatíva? Magyarisztán ok hogy nem piac de ez még sok nyugati országban is megfeküdné a gyomrát bárkinek.

(#45) #22743424 válasza szsolt76 (#4) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jaja az vagy RJ11 vagy RJ12- es csati hely. Oda is van írva, hogy TEL :) Egyelőre drága cucc a mindennapokhoz egy átlag emberkének.

(#46) vicze


vicze
félisten

Kicsit részletesebb bemutató.

[ Szerkesztve ]

(#47) Sword


Sword
őstag

Van valamilyen megfizethető, itthon is kapható alternatíva 5g-s routerre vagy stickre?
Én nemigen találtam :(

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#48) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,
tud valaki olyan boltot itthon Magyarországon ahol kapható ez a router?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49) freddirty


freddirty
senior tag

Egy kis kutatás eredménye annak aki át szeretne állni 5G-re.
A telekom és a vodafone magyarországon a 700Mhz és a 3600Mhz sávokat vette meg. A Telekom 120Mhz-et vett a 3600Mhz sávon a Voda csak 50-et.
A 700Mhz alacsonyabb sávszélt nyújt, de a terjedés jobb alacsonyabb frekin mindig tehát a beltéri lefedettségben ez a biztosabb.
Szerintem csak routernél van értelme az 5G-nek mivel 4G-n is elég nagy a sávszél ami elérhető mobilon úgysem tudod kihasználni. Amivel sokkal jobb az 5G az az alacsony latency. Ami mondjuk online játékoknál PC-n konzolon számít.
Tehát olyan router kell ami tudja a 700Mhzet és a 3600-at is.
[link]

Ez most kb kettő eszközre szűkíti a kínálatot:

ZTE 5G CPE MC801A WiFi 6 Router
Huawei 5G CPE Pro 2 H122-373

Az utóbbiból csak ez, sima Pro nem jó nem tudja a 700Mhz-et. Ahogy nézem a Vodafone is ezt választotta németeknél ill angliában átmatricázva Gigacube névre.
Én beruházok egyre, a nyaralóban katasztrofális a net (Siófok), hétvégén annyira zsúfolt hogy 1mbit sincs de sokszor 0mbit. A latency meg 200-1000ms.
Amikor bejött a 4G akkor vettem egy Huawei routert és sokáig 2-300mbittel netezgettem gond nélkül mert a jónépnek nem volt még eszköze. Most is csak ez a megoldás mert nincs olyan szolgáltató akinek használható lenne errefelé a net sávszélessége 4G-n.

[ Szerkesztve ]

fred

(#50) okiteki


okiteki
tag

Jó hír! Telekom beárazta hamarosan megvehető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.