Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HTPC ház

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

Gratula:) Minden kezdet nehéz, a következő már jobban sikerül. Azt nem mondtad mi van benne, talán valami brazos?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) Straw


Straw
senior tag

Grat! Ez nekem kurvára bejön.
Egyszerű de tök ötletes és marha jól néz ki ha van egy hozzá illő bútorod.

42

(#3) cer


cer
tag

Cuki :)

(#4) szabage


szabage
tag

Hmm beszarás.. én is gondolkoztam egy ilyenen és full ugyanezt a kinézetet rajzoltam le..

gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#5) Mtt


Mtt
tag

Nagyon szép darab, gratulálok!
Esetleg tehetnél fel pár képet a működés közbeni helyéről, illetve arról hogy hogyan oldottad meg a csatlakozásokat a hátulján.

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#6) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Gratula!

Nem olyan 1xrű dolog ez mint amilyenek kinéz....nem ár hozzá kézügyesség+szerszámok és sok sok cérna XD
Én most egy MAC házat építek át ..lesz vagy 1 hét mire kész lesz

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#7) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Én is kíváncsi lennék a tartalmára és hogy milyen környezetbe illeszted be. :R

(#8) szumo


szumo
senior tag

Gratulálok, szép munka, használd egészséggel.
A merevlemezt, ha nem fixen csavarozod fel, hanem a fa és a lemez közé teszel egy kis szivacsot (megfelelőkeménységűt/puhaságút), akkor a rezgések egy részét még el tudod ott nyeletni. Ha a nagy ventin a zalman vagy másmilyen szilikon felfogatást használod még tudsz hangban egy ici picit nyerni, de azt hiszem, a konstrukciódnak ez a vége, amit hangban elérhetsz pár száz forintból.
Viszont egy SSD vel és venti nélkül zéró hangja lenne a gépnek. :DD

Amúgy és ez csak rám vonatkozik, nekem nem jönnek be az ilyen és ehhez hasonló házak.
Vannak benne jó ötletek, de légszállítás szempontjából, majdnem olyan rossz a hatásfoka, mint a gyári csicsás házaknak. Abban viszont egyetértünk, hogy a gyári házak legtöbbje túlzsúfolt, és csicsás a végtelenségig.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#9) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ha a képen levő alaplap van benne, akkor ez van benne: [link]
Vagyis egy 2magos Brazos ... A memória és a merevlemez viszont rejtély a képekről nekem nem derül ki :) ... a csatlakozások elrendezése viszont engem is érdekelne (már csak azért is mert majd egyszer tervezek én is ilyesmit csinálni, és addig is gyűjteném a tapasztalatokat :DD )..

Szerk.: egyébként nekem tetszik az eredmény :) (bár kicsit olyan mint ha már egy pár éve használva lenne és abból jönne a karcolódás.. de jó az :) .. patinás hatást kelt :D )

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kis cikk. :R

A HDD-t lógasd gumira. Nekem bejött. A leghalkabb amit el tudtam érni eddig.
Nálam ilyen.
A ventit vagy feljebb tekered, vagy lecseréled másikra, arra nem tudok megoldást.

(#11) Sandrew válasza szumo (#8) üzenetére


Sandrew
őstag

Ha nem lenne benne venti több mint valószínű hogy megsülne az alaplap+proci és a táp is :U Mivel zárt lenne a ház.

(#12) #19617792 válasza Chaser (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Brazos van benne, ASRock E350M1 lap van benne. :)

(#13) priti


priti
addikt

(#14) frescho


frescho
addikt

Probalok egyben valaszolni.

A gep belsejerol majd lesz egy masik cikk. Eloljaroban egy Brazos, 2T-as Samsung merevlemezzel, 2G DDR3 es egy 60W-os panel tappal. Az OS Ubuntu 11.04 Beta osszekvereve nehany sajat forditasu programmal, tobbek kozott XBMC-vel.

Ha nem lenne venti, akkor megsulne a belseje. A hatlapot szimplan kivagtam, ott tud szellozni.

https://frescho.hu

(#15) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon szép és ügyes munka! Grat hozzá! :C

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon zsír!

Ha nem kellene a szabványos alkatrészekhez igazodnom, akkor nekem is könnyebb dolgom lenne :) Meg a Morex táp is kényelmes dolog :)

Viszont egy helyesírás-ellenőrző nem ártana :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) szumo válasza Sandrew (#11) üzenetére


szumo
senior tag

Ezért írtam, hogy nekem ezek a háztípusok nem tetszenek.

Itt jönnek aztán szóba az áthúzó szellőztetések, és a kihőcsövezett dolgok.
Mindenképpen figyelembe kell venni az áramlási irányokat.
Ha megnézel egy quad 405 -ös erősítőt, hogy miért is volt kitéve a hűtőborda a dobozon kívülre, kiderül, hogy 20 éve is tudták, mi a tuti. Én ha most lenne egy olyan cégem, ami tud ilyesmit gyártani, tuti ráállnék ilyen kivezető kit-ek gyártására.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#18) benedekco válasza frescho (#14) üzenetére


benedekco
addikt

Hát! Először is hadd gratuláljak. Marha "egyszerűen" megoldottad a feladatot. Mármint egyszerű kinézet. Semmi felesleges sallang, cserébe jól néz ki. Persze ízlések és pofonok, nekem bejön!
Arról tudsz valamit, hogy miért mondják páran azt, hogy a fa ház nem árnyékol annyira? Ez lehet szempont? Valós probléma, esetleg még nem foglalkoztál a témával? Esetleg csak városi legenda?
A cikket és a tudás megosztását köszönjük! Egyszer majd szeretnék Én is valami ilyesmit meg kreálni. Akkor majd megint belelesek ebbe az irományba.
Én nemrég egy filléres alap házat vontam be belülről bolyhos, pulóver anyaggal. De nem hozta a várt hatást. Halkabb lett ez tény, de sajnos a wincsiket tényleg lógatni kéne, vagy valami más megoldással kellene rögzíteni.

re: (#13) priti
Nekem jobban tetszik a frescho féle megoldás. Nem seggnyalásként, hanem mert nincs rajta felesleges sallang. Még a venti szabályzó is extrának számít. De azt még talán Én is odatenném valamelyik oldal- vagy hátlapra.

re: (#10) D1Rect
Azt szabadna megtudni, hogy merrefelé jutottál hozzá ahhoz a bizonyos gumihoz? Vagy miből van?
Nekem még a bringa belsőn járt az agyam, de mindig azon aggódom, hogy leszakadna egy idő múlva, mert elfáradhat az anyag.

re: (#17) szumo
Igen, Én a fém burkolatokat részesítem előnyben pont a hűtés megoldás miatt. Igaz a mostani házamat is szigeteltem... de jobb 5let híján ezt gondoltam ki... egy tesztnek jó lesz. Az igazi megoldás az volna(amit (ha jól értem) te is mondasz) ha a proci és az északi híd valamilyen formában össze lenne kötve egy külső bordával. Mint itt. Vagy ilyesmi, esetleg ilyen blokkot kapna a házon oldalán, amit egy hőcsővel lehetne összekötni a chip-ekkel. Van variáció. Ezekkel csak az a baj, hogy bonyolultabb házilag megoldani mint egy ilyen faházikót.
Mellesleg valahol már láttam egybe-gépet ilyen, erősítőhöz hasonló megoldással. Nem igazán értem miért nem terjed jobban el. Pedig az autóerősítők világában (ahogy és amit láttam eddig, nem nagyon értek ezekhez) nagy divat a váz/ház-hűtés.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19) hcl válasza benedekco (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A bringabelső nem szakad olyan könnyen... A háztartási gumik combosabb darabjaitól én is félnék...

Az árnyékolás meg, mézd meg, hány ember gépe megy oldallap nélkül, vagy ház nélkül... Azokkal sincsenek extra gondok.

@Szumo : Hajrá, csináld meg, teljesen jó az ötlet!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) benedekco


benedekco
addikt

Csak most tánt fel, hogy hcl, frescho és priti ugyanazzal a fejjel rendelkezik (avatar). A különbség csak az elmebetegség aktuális állapot kifejezéseiben keresendő. Legalábbis szerintem mind ketyó egy picit :DDD

re: (#19) hcl
Én is sokat használtam annak idején oldallap nélkül. Hiszen hetente baszkuráltam valamit a masinán... fiatalabban valahogy mindig többet kellett hardvert cserélgetnem. Akkor az volt az élvezet. Ma meg az, ha nem kapok "kékhalált" és minden úgy megy ahogy kell.
Ellenben, vannak emberkék akik azt mondják, hogy a mobil zavarja a gépet, a gép zavarja az embert. Tudod, ma a rák világát éljük. Eddig meg még nem volt alkalmam megrákosodni, de ha 60évesen azért leszek koporsóban mert most nem oldallapozok akkor azért kár lenne. (persze ez erős túlzás, csak mondom) Műszerem meg nincs amivel ilyen sugárzásokat mérjek. Mellesleg tudásom meg nincs, hogy leolvasva az általa kiírt értékeket használható információra tegyek szert. Azt se tudom milyen jellegű sugárzások lehetnek károsak... szóval csak emiatt kérdezem. Hátha van valami konkrét tapasztalás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#21) jerry311


jerry311
nagyúr

Ha szeretnél halkítani még rajta, akkor lehet belülről nyílt cellás szivaccsal bélelni vagy parafával vagy pl gumi granulátumból készült lapokkal.
Nyílt cellás hangelnyelő anyagok 6-8k HUF/m2
Parafa általában darabra megy, kb 1m2 1-2k HUF
Gumi granulátumból készült lap is 1-2k HUF és kb akkora mint egy mosógép alapterülete, mert általában azok alá szánják. A guminak kell kb. 1 év mire elveszti a szagát.

(#22) hcl válasza benedekco (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, a mobil károsabb, mint 1 gép, mert azt a fejedhez tartod... De amúgy meg úgyis rengetegféle elektromos térben mozogsz, amit nem tudsz elkerülni. Ezek tuti nem jó hatásúak, de szerencsére elég gyengék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Vladi


Vladi
nagyúr

Jó kis brazos lap (?), panel táp, nagy venti, egyedi fa ház... :C :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) D1Rect válasza benedekco (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Kalapgumi.
Rövidáru bolt ha jól rémlik, valami kevesebb mint 100Ft/m.
Tökéletes szellőzés, 0 rezonancia és minimális hang(Y).

Árnyékolás:
Elhelyezéstől függően, nem hiszem, hogy jelentősen befolyásolná a környezetét ennyire kevés áramfelvétel mellett.
Persze, ha zavart okoz, még mindig ki lehet bélelni a dobozt.

[ Szerkesztve ]

(#25) FRENK1988 válasza Chaser (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

ez van benne szerintem

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

azért a pc-ket nem viccből teszik fém, házba, pl zavarvédelem stb...

(#27) jerry311 válasza lumpen_stex (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Meg plexi házba.
Meg a laptopokat műanyag házba.

(#28) szumo válasza hcl (#19) üzenetére


szumo
senior tag

Most épp csöves erősítő építésén dolgozunk, ha olyan állapotban lesz, majd közlök róla cikket. Na ott van aztán hőmennyiség rendesen. S árnyékolnivaló mind mágneses, mind elektronikus zajtól.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#29) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Bárki bármit mond Szerintem nagyon ötletes lett! Simán jó külsőleg belsőleg. A megvalósítás is elég jó ahhoz képest hogy nem vagy asztalos. Gratulálok hozzá, használd egészséggel! :C

Verba volant, scripta manent.

(#30) bacsis válasza lumpen_stex (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a mostani tápok tudtommal elég jó védelmekkel elvannak látva :) ;)

(#31) Kantorpe


Kantorpe
tag

En is epitettem szep fa hazat a gepnek, plusz meg tv + hifipolc is lett belole, fa es kijott ~40k HuF penzbol.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#32) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Gratula,jo kis háziko lett!
Azért nem árt vigyázni ,hogy a kissebb háziállatokat nehogy beszippantsa az a nagy ventillátor! :DDD

(#33) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

10 éve ki a fene gondolta, hogy egy "lábtartóba" el fog férni egy egész számítógép. Vicc, hogy fejlődik ez a technológia...

[ Szerkesztve ]

(#34) kovgab


kovgab
aktív tag

Ja, jó kivitel, egyszerű és nagyszerű. UP :DD

Ká Úr

(#35) jerry311 válasza Vasinger! (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Háááát, nkem egy Chieftec toronyban van a gépem és az a lábtartóm, szóval elfért az már 8 éve is egy lábtartóban. :DDD

(#36) kujbusferenc


kujbusferenc
csendes tag

Szép munka! :)

(#37) coqito


coqito
tag

Szia, gratulálok a házhoz nagyon szép és ötletes!

Mivel énis ilyen lappal játszadozok itthon igy megkérdezhetném a paneltápot hol tudtad beszerezni és mennyiért? Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv: coqito

(#38) Duree


Duree
veterán

Csak gratulálni tudok a munkádhoz,van türelmed meg ügyességed hozzá,és ez nagy kincs

duree54

(#39) gYaLo


gYaLo
őstag

Jó lett, grat :C

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#40) symering


symering
tag

Gratula a házhoz! Nagyon jól sikerült.

Én az én házamhoz ilyet használok a hdd hangjának csökkentésére:

Scythe Hard Disk Stabilizer x4

Lehet ebből 1hdd-st is venni, egyébként ez valami 2500 forint volt, amikor én vettem újonnan.

(#41) Garold


Garold
senior tag

Szép munka gratula! :R

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#42) extremetech


extremetech
csendes tag

Gratulálok én is! Nagyon jó lett.
Szerintem csinálhatnál belőle többet is, sokféle méretben,és még árulhatnád is az aprón.
Szerintem lenne rá igény!

(#43) benedekco válasza D1Rect (#24) üzenetére


benedekco
addikt

Köszi a tippet! Megjegyzem.
:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#44) h.adam.92


h.adam.92
őstag

igaz elég nehézkesen készült el, de sztem elég jó lett :K
gratula!

(#45) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Szerintem nagyon szép lett, de hiányérzetem van. Ezt a formát nem nézném bútordarabnak, mivel ötletem sem lenne, mi lehet a funkciója; számítógépnek pedig végképp nem gondolnám. Még csak azt sem hinném, hogy egy fadoboz, mert lábakon áll. Lehet kellene rá egy kijelző, vagy egy bekapcsológomb, esetleg USB csatik.

Mindenesetre le a kalappal, mert ugye kritizálok (igazából nem, csak az érzéseimet írtam le a házzal kapcsolatban ;) ), de én nem tudnék összehozni még csak hasonlót sem. :R

(#46) Chris78


Chris78
aktív tag

Ez nagyon ott van. :) Nekem tetszik. :C :C :C :C

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#47) wikings2


wikings2
őstag

Gratula hozzá :) Én is rá szeretném magam venni egy házépítésre :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#48) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Gratula nagyon tetszik a dolog még ha lenne egy kis szabad időm én is neki ugranék egy ilyennek:D

(#49) Met


Met
nagyúr

Jól néz ki, két jó tanács.

1. elég kevesebb ragasztó is, látom a képen jobb oldalt kifolyt
2. hengerrel lakkozz (mintha ecsetvonásokat látnék) egyenletesebb lesz a felület, muslinca ellen mondjuk az se véd :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50) (ÉN)közPONT válasza Met (#49) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

A Spray-t kevésbé javaslom bár még nem lett megemlítve..épp most lettem kész a "krómozással" ...a cd tartó rész k szar lett (Feltámadt a szél ) ,de a ház az korrekt lett nade vissza a témához..a henger praktikusabb !

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HTPC ház
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.