Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Lassan lekéne szokni a vezetékes lanról HTPC körökben, vaagy lehet hogy én vagyok az egyedüli aki még egy HTPC-n sem használta?
Különben nekem tetszik, végre a sok sallang meg PATA meg etc feledésbe kezd merülni.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2) tlac


tlac
nagyúr

Ugyanitt egy Gigabit Ethernet, két PS/2, nyolc USB 2.0 és egy soros port kapott helyet.

én csak 1 ps2-t látok

(#3) hétalvó válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


hétalvó
addikt

HD videókhoz nem árt a 100mbit legalább folyamatosan én gigabiten tolom és eszem ágában se lenne ezen változtatni. :D

De a soros port mekkora LOL. :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#4) TexT-BoY válasza hétalvó (#3) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem valahogy nem fekszik hogy szét kell kábelezni a házat azért mert HTPC-m van:) szóval részemről már jobban prefarálnék valami 100körül tudó wifit rajta, árban pedig nem egy világvége lenne az alaplagyártóknak.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Viszont én nem látom rajta az IDE és a FLOPY csatlakozót :(

(#6) ngabor2 válasza hétalvó (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

soros portra köthető infravevőt összehozni anyagköltséggel ezres alatt van.

viszont hogy köti a nép egyszerű gyermeke ezt a gépet a tévéjére?

(#7) #65675776 válasza bacsis (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert nincs, a cikk is ezt írja.

ngabor2: Madzaggal.

(#8) #65675776 válasza bacsis (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert nincs, a cikk is ezt írja.

ngabor2: Madzaggal.

(#9) bacsis válasza #65675776 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

uhh beégtem, tényleg ezt írja én meg úgy olvastam hogy van rajta :DDD :W

(#10) csimmasz válasza ngabor2 (#6) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Hát mondjuk a dvi-t egy átalakítóval hdmi-re amit álltalában adnak hozzá!
Legalábbis nekem adtak .

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#11) simonzé válasza ngabor2 (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Egy HDMI valóban ráfért volna még, de így is nagyon meggyőző. Átlagembernek nem kell ennél többet tudó lap, bár az integrált VGA-ból azért létezik ennél jobb alternatíva. Ezeken kívül egy jól átgondolt, és nagyon letisztult kis lap. bőven lett volna még hely a zsugorításra ha ez lett volna a cél. Tényleg közel optimális HTPC alap.
Ja, a Firewire miért nem alaptartozéka egy HTPC-nek??

I don't fit in. I fit out.

(#12) engusz válasza simonzé (#11) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem a HDMI alaptartozék kellene, hogy legyen.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) dni válasza hétalvó (#3) üzenetére


dni
őstag

Pl erősítő fw frissítéskor jól jöhet.

(#14) Mercutio_ válasza TexT-BoY (#4) üzenetére


Mercutio_
félisten

Előrelátó ember már amikor építkezett bekábelezte utp-vel is a kéglit ;)

Firewire, e-sata, hdmi még ráfért volna, és azt a q.... alaplapi tápcsatit miért nem lehet a tépegységhez közelebb rakni :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15) rb26dett válasza hétalvó (#3) üzenetére


rb26dett
aktív tag

nos igen, én media server progit használok ps3-hoz, (abba 54Mbps G-s wifi van), és igencsak már a 720p-s filmek átvitele sem megy wifin annélkül, hogy ne akadozzon, a programmal kell állítani minőségen hogy még az adatátvitel folyamatos legyen de akkor minek a 720P ugye :) 1080p-ről meg nem is beszéltem... szóval tényleg kell a 100megabit...

(#16) Male válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Te vagy :)

Amúgy sebességben a közelében nincsenek egy vezetékes hálózatnak, a HD filmek pedig nem kicsik... (Gigabit van ezen a lapon, ami a legolcsóbb cuccokkal is simán hoz 40MB/s-os másolást... legalábbis nála most ennyit megy, pedig a legolcsóbb switchet vettem hozzá, illetve a másik gépbe a legolcsóbb kártyát...)

(#17) Ste válasza simonzé (#11) üzenetére


Ste
addikt

Ugyanezeken akadtam fent én is. Mert a lap többi részét - annak érdemben fontos részeivel együtt - lefűrészelték, még nem lesz htpc

(#18) Dave™


Dave™
nagyúr

A gigabyte valahogy rá tudta tenni a G43-as lapjára a HDMI-t. És ők nem is HTPC-lapnak promózták. Pedig ez alapján inkább tűnik annak, mint az ECS vicce.

(#19) .mf válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


.mf
veterán

Mint már mások is mondták, te vagy :P
Két szobával arrébb van a router, és már SD-re sem elég... ezért van körbe-kábelezve a lakás UTP-kábellel is ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) beencee válasza hétalvó (#3) üzenetére


beencee
senior tag

Pont arra kellene ránevelni a tervezőket, kivitelezőket, hogy egy ház/lakás építésekor a gyengeáramú terv és kivitelezés legyen része az épület elkészítésének (és ne a villanyszerelő kókányolja össze). "Jobb helyeken" ennek értéke magáncélú felhasználás esetén eléri az épület 5%-át, középületeknél a 15%-át. A kábelnél a wifi mindig drágább és mindig lassabb, különösen, ha nem csak ethernetet kell átvinni.
A soros port pedig egy HTPC-nél pont fontosabb, mint egy átlag gépnél, akár a ngabor2 által említett okok, akár egyéb vezérlés (TV, erősítő, multizone kontroller, stb. hogy csak a legkézenfekvőbbet mondjam) miatt.
A HDMI hiány, no az tényleg szégyen...

(#21) PH-User


PH-User
addikt

Csúnya. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#22) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"PATA és floppy csatlakozó nem található az alaplapon"

:C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) ^Clown válasza ngabor2 (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

DVI-vel, de egy HTPC-be szánt lapról hogyan lehet lehagyni a HDMI-t, meg a gigabites lan-t, azt nem tudom (a wlan-t már meg sem merem említeni).

(#24) szab.tam


szab.tam
nagyúr

igen gagyi.

a hdmi hiányát többen is említettétek, de a csúcs ez:

" HD minőségű hangot egy Realtek gyártmányú ALC662 audiokodek biztosítja, melynek digitális kimenete alaplapi tüskék formájában van jelen, analóg csatlakozói pedig a hátlapon találhatók."

tehát még egy tetves optikai sincs rajta. és van rajta 3 jack dugó. azaz alapból 5.1 analóg sincs. legalább 5 jack kéne legyen. vagy a mic. bemenetet definiálhatod át kimenetnek, (tipikusan kezdőknek való feladat....), vagy marad a 2.0 analógkimenet.

tehát, igen gagyi. aki megveszi, meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25) g@bo


g@bo
nagyúr

méret?

egy újabb cucc amiről hir van, de nálunk sose lesz kapható. :DDD

(#26) arty


arty
veterán

fogalmam sincs mit is akarnak ezzel a lappal ... a DVI/x4500 miatt nem időtálló platform HTPC célra, semmiképpen nem kéne.

de a gyártók azt hiszik a 4 betűvel manapság mindent el lehet adni (és tényleg, sok a hozzánemértő)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) dabadab válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Lassan lekéne szokni a vezetékes lanról HTPC körökben"

Mi a fenenek? Azert, hogy minden seek utan nezhesse az ember a "buffering" feliratot?...

A hazat meg nem "szet kell kabelezni", hanem eleve beepiteni a kabeleket :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) zed1983 válasza engusz (#12) üzenetére


zed1983
őstag

még szép, hogy annak kéne lennie, főleg egy G43-nál...egyébként más negatív tul nem tudnék fel sorolni...
Persze a hang az elég gagyinak tűnik még... :U

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#29) Mercutio_ válasza arty (#26) üzenetére


Mercutio_
félisten

arty te mint öreg házimozis milyen mATX alaplapot ajánlanál htpc alapnak ami ár/érékben is korrekt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) grandtour2 válasza Male (#16) üzenetére


grandtour2
tag

"gigabit van ezen a lapon, ami a legolcsóbb cuccokkal is simán hoz 40MB/s-os másolást"

hat. nem mindig, mindennel :-)
Hiaba, h az iperf-el kihozol 48 MB/s-et, de ket xp-n meg sehogyan sem tudsz kicsiholni 20Mb/s-nel tobbet.....

(#31) TexT-BoY válasza dabadab (#27) üzenetére


TexT-BoY
addikt

eleve beépíteni :C jolvan ujra előtérbe került az hogy mennyire elvan pár ipse szállva, sajnos nincs kedvem 40méter kábelt és egy teljes lakás generált kivitelezni egy HTPC miatt, sajnálom. Gondolom én vagyok a nyomorult mert nem gondolta a családi sereg 10évvel ezelött hogy lan kábel kéne az egész házba ;) . De szerintem ezzel nem vagyok egyedüli, és ez nem kifejezetten dabadab kolléga ellen szólt, mindenki magára veheti aki leggyint hogy miért nem a falba van a vezeték?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#32) dabadab válasza TexT-BoY (#31) üzenetére


dabadab
titán

"eleve beépíteni :C"

Azert a legtobb lakasban/hazban ott a falban a villany, a telefon, a TV kabel, es ha rendesen be van csovezve, akkor nem feltetlenul tul nagy macera behuzni oda STP kabelt is. (Es igen, ha valaki meg mostanaban epitkezik v ujitja fel a lakasat, az tenyleg gondolkodjon el azon, hogy legyen normalis gyengearamu halozat is, mert az jo.)

DRM is theft

(#33) arty válasza Mercutio_ (#29) üzenetére


arty
veterán

AMD alá egy 8200/8300 as nvidiás, Intel alá pedig 9300/9400as nvidiás - ezeken van HDMI is, amin a PCM 7.1 is kijön, tehát jövőbiztosak.

DXVA, CUDA, stb szintén megy (majd) rajtuk. AMD alá az ár is türhető, intel alá sajnos elég drágák, igy ott lehet "megelégednék" vmi ingerált intelessel inkább és egy erősebb CPU-val ...

még mindig nincs "tökéltes" választás :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) beencee válasza TexT-BoY (#31) üzenetére


beencee
senior tag

Nem erről van szó, nyilván te is érzed.
Ahogyan dabadab mondja, a tervezőknek és kivitelezőknek el kellene jutni odáig, mint ahogyan a gépészetben már eljutottak, hogy lényegesen másabb már a tervezési filozófia, mint 10 évvel ezelőtt. Ez nem feltétlenül a felhasználónak kell tudnia, hanem a tervezőnek legyen természetes, hogy az erősáramú hálózat mellé egy gyengeáramút is tervezzen (ehhez persze némi tudás, gyakorlat, stb. kellene, ami azért manapság nem jellemző).

(#35) dansun


dansun
csendes tag

Nekem majdnem ugyanilyen felszereltségű Asrock lapom van, de azon van Pata + floppy is, de hogy minek? :(
Ja, azon a déli híd is kapott hűtőbordát, és nem csak a 800-as hanem a 1066-os DDR2 memóriákat is támogatja! :K
Persze ami engem is meglepett, hogy az integrált X4500 simán viszi a FullHD filmeket! :R
De amit nagyon elbasztak, hogy HDMI helyet egy senki által nem használt DisplayPort van rajta! :F
De ez az ECS még annál is kakibb. Szóval nagyon olcsón kell adni ezt a lapot az ECS-nek ha labdába akar rúgni.

...lassan 20 év, csendes tag.

(#36) arty válasza dansun (#35) üzenetére


arty
veterán

nem az X4500ad viszi a filmeket, hanem a processzorod ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) grandtour2 válasza ngabor2 (#6) üzenetére


grandtour2
tag

minek azzal veszodni! ez meg 2500huf-ba csak
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14380

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.