Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-04-28 22:41:20

LOGOUT.hu

A telefonnak a teszt megjelenése előtt volt egy másik topikja, ha valamit keresel, érdemes ott is utána nézni. HTC U11+ a szükséges plusz

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) -juc- válasza f3rdzs0 (#498) üzenetére


-juc-
aktív tag

Nálad is eltűnt a wifi ikon mellől (az értesítési sávon) a bluetooth ikon, ha egyébként be van kapcsolva? Elég zavaró...
Más újítást még nem látok ez + az óra elhelyezkedésén kívül, mert lefrissítettem, de melózok is tovább...

(#502) f3rdzs0 válasza -juc- (#501) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

ha be van kapcsolva de nincs semmi csatlakoztatva, akkor nincs ott nekem se. ha csatlakoztatom a headsetem akkor ott van a bluetooth. mondjuk sajnos nekem nem írja a töltöttséget se a headsetnek :(

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#503) vzsolt72 válasza -juc- (#501) üzenetére


vzsolt72
lelkes újonc

Át lehet rendezni az BT WIFI egyéb ikonokat, hogy egymás mellett legyenek. Csak zavaró, hogy minden ikon nagyobb lett, ezért kevesebb fér el egy sorban, többet kell görgetni. Biztos autós használatra gondolva nagyítottak rajta vagy ilyesmi...

(#504) vzsolt72 válasza f3rdzs0 (#502) üzenetére


vzsolt72
lelkes újonc

Egy hülyeséget látok, ha pl. kikapcsolom a mobilnet-et, mert wifi van, akkor nyikorog, ugyanígy az energiatakarékos üzemmód bekapcsolásakor is. Ez zavaró. Felnőtt ember tudja mit csinál, nem kell ez a figyelmeztetés, nem teszi a macskát a mikróba. OFF: az eredeti Mobilaraéna tesztben az okos tesztelők szerintem ezt bekapcsolva (mármint energitakarékos mód) hagyták, azért nem látták a képernyőt napfényben. Kikapcsolva még napszemcsiben is látható, ennyit a hozzáértőkről :C

(#505) -juc- válasza f3rdzs0 (#502) üzenetére


-juc-
aktív tag

Csatlakoztatva van a karkötő, jönnek is rá az értesítések, de a bluetooth jel akkor sincs kint.
----
Más: felraktam újra a töltőre a telefont, és lecserélték a korábbi "töltés indul" hangot. Ettől az újtól majd' leestem a székről. :U

(#506) vzsolt72 válasza -juc- (#505) üzenetére


vzsolt72
lelkes újonc

Ja a hangoknál bekapcsolták a töltési hangot. Ki kell kapcsolni. Nekem eltűntek a fejlesztői beállítások. A build számot háromszor bökdösve visszajön, csak a végén pin kódot kér. Viszont jó hír, hogy visszakerült a BT AVRCP1.3 lehetőség kiválasztása a fejlesztői beállításoknál így lehet, hogy végre újra tudok majd következő vagy előző trackre ugrani a Skoda fejegységén BT zenelejátszásnál. A régebbi telókkal HTC M8 stb. működött.

(#507) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

nektek az értesítési sáv lehúzva szintén sötét? délutánig fehér volt. napszakhoz igazodik?

amúgy feltűnt hogy a nyitott appok listaja maradt függőleges, ami a Pieban már vízszintes, így pl link nyitásnál oldalra nyit új ablakot (legalábbis Slide biztos, eddig nem így csinálta )

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#508) vzsolt72 válasza f3rdzs0 (#507) üzenetére


vzsolt72
lelkes újonc

Érzésre bár lehet, hogy csak az ember vágyai, minta picit agilisabb lenne a rendszer. Egy fájó pontom van, hogy annyira megszoktam a HTC Sense input billenytűzetet, a Touchpalt nem szeretm, mert nem olyan érzékeny, na meg szerintem adtokat gyűjt. De a HTC Touch inputot használva Pite alatt nem látszanak az ékezetes karakterek play aruház írja is, hogy nem kompatibilis, de én lementettem az apk-kat a régi telómról és feltelpítettem. Működik, de csak az ékezetes karaketerek nem látszanak. Ez valami átméretezési hiba, esetleg, ha valakinek van ötlete. HTC M8-o is Oreig jól működött Pite alatt ugyanez a jelenség.

(#509) f3rdzs0 válasza vzsolt72 (#508) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

szerintem csak az extra animációk miatt érződik gyorsabbnak.eddig is elég gyors volt szerintem :)

az akksi egyelőre ugyanúgy merül mint eddig. nem tűnik hogy sokat romlott volna

f3rdzs0

(#510) vzsolt72 válasza f3rdzs0 (#509) üzenetére


vzsolt72
lelkes újonc

Minden animációt ki szoktam kapcsolni. De valóban eddig is gyors volt, viszont mintha tovább finomítottak volna rajta. Egyedül designban visszalépés a Pite. Viszont következő verzió már biztos nem lesz rá, pedig a hardver bírná. Sajnos az xda oldalon ennek a modellnek már nem olyan népes a közössége, mint a régebbi htc típusoké volt. Pedig kár érte.

(#511) Integrale válasza f3rdzs0 (#509) üzenetére


Integrale
veterán

Ki van kapcsolva minden animacio, es pattogosabbnak erzem mint elotte volt.
Uzemido egyelore valtozatlan, majd par nap mulva kiderul.

"Bad reklám is reklám too"

(#512) Yeffy válasza vzsolt72 (#510) üzenetére


Yeffy
veterán

Viszont következő verzió már biztos nem lesz rá, pedig a hardver bírná. Sajnos az xda oldalon ennek a modellnek már nem olyan népes a közössége, mint a régebbi htc típusoké volt. Pedig kár érte.

:( :( :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#513) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

az új note 10ben az egyik kiemelt feature hogy videózás alatt ha zoomolsz, akkor a hangot is oda koncentrálja a telefon

érdekes hogy ezt az u11 már évek óta tudja :D

f3rdzs0

(#514) Yeffy válasza f3rdzs0 (#513) üzenetére


Yeffy
veterán

:))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#515) nincsnév007 válasza f3rdzs0 (#513) üzenetére


nincsnév007
őstag

az komoly :C és micsoda újításként fogják eladni

(#516) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Frissítettem pitére, de hívás indításkor egyből elsötétül a kép és a közelség érzékelő nem működik....hívás végén, pedig nem világásodik fel a kép csak kétszeri power gomb megnyomására. Nagyon idegesítő. Más is tapasztalt ilyet?

(#517) -juc- válasza Jumbozorz (#516) üzenetére


-juc-
aktív tag

Nálam ilyen rendszertől függetlenül jelentkezik, amikor telemegy kosszal a szenzorok kivágása a fólián, és azt hiszi, folyamatosan takarva van (vagy zsebben, és az ujjlenyomat-olvasó sem működik olyankor).

(#518) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

nagyon úgy tűnik, hogy a navbarral többet babráltak mint csak a magassága. általában rejtve használom, viszont sokkal lassabban kapcsol vissza mint eddig. a frissítés előtt ha felhúztam az ujjam és már ott volt a navbar, megtudtam nyomni. viszont most hiába van a navbar ott, kell neki egy pillanat mire működik, így sokszor a mögötte lévő dolgokra kattintok. ez nem túl jó :/ pont ez volt az egyik legjobb feature a telefonban

f3rdzs0

(#519) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Ez a black theme (Display/advanced)theme)amit lehet állítani mit sötétít be?Blackre raktam, de minden világos maradt.

(#520) Yeffy


Yeffy
veterán

akik mar felpakoltak a frissitest, es hasznaljak par napja, megtennek, hogy par mondatban leirjak, mit tapasztaltak jo/rossz dolgokat?
nem tudom, fel merjem-e rakni :D

koszi :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#521) Integrale válasza Yeffy (#520) üzenetére


Integrale
veterán

Üzemidő szerintem javult, a felülettel kezdek megbékélni (kivéve a kerek ikonokat a notification menüben.)
Híváskor ugyanúgy néha felvehetetlen, csak a képernyő ki és visszakapcsolása után lehet felvenni (nem mindig).
A gombok körül van változás, alacsonyabb lett, használaton kívül elhalványul.
Stabilnak stabil, nincs probléma vele eddig.
Ha ki van kapcsolva az automata elforgatás, de eldöntöd a telefont, akkor megjelenik egy kis ikon a gombok mellett, azzal elforgatja a tartalmat.
Szerintem kb. ennyi.

"Bad reklám is reklám too"

(#522) Yeffy válasza Integrale (#521) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi az osszefoglalot!

nemtudom, h frissitsem-e, vagy nem. asszem, meg varok par napot! :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#523) f3rdzs0 válasza Integrale (#521) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

plusz még amit én lentebb írtam :) alapvetően az egyetlen hátránya az előzőhöz képest, hogy ha eddig elrejtetted a navbart akkor most töb idő kell neki mire újra használhatóvá válik.

a mérete pedig most akkora lett mint amekkora eredetileg volt, csak anno elcseszték (én még kisebbre vettem, mert most már kénytelen vagyok használni elrejtés helyett)

szerintem teljesen mindegy a váltás. sokkal jobb nem lett, van néhány apróság ami picit jobb. legfeljebb a security update miatt érdemes (remélhetőleg azokból még jön egy pár)

f3rdzs0

(#524) Yeffy válasza f3rdzs0 (#523) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem, koszi neked is!

a navbar-os issue nem erint, en nem szeretem rejtve, Windows talcat sem, sz'al az nem gond.

ami talanjavithato lenne, nem tudom, megtettek-e, biztos emlekszel, meg anno, nem sokkal, miutan inditottuk a topikot, kaptunk egy frissitest, ami utan a navbar attetszosege megszunt, es "full feher" lett. ezt nem orvosoltak?
illetve dark mode belekerult a pitebe?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#525) Integrale válasza Yeffy (#524) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem nem full feher a navbar.

Meg egy ujitas: navigalas kozben mar fejjel lefele is fordul a tartalom, ha forgatod a telefont.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#526) f3rdzs0 válasza Yeffy (#524) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

igen, visszaállitották az akkori méretet és most már rendesen változik a szín (fekete vagy fehér)

dark mode azt hiszem van,valahol kell lennie mert nekem este a statusbar sötét, nappal fehér / színes

f3rdzs0

(#527) Yeffy


Yeffy
veterán

zsilett, akkor lehet, h megis felpattan holnap!

kosszentyu mindenkinek! :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#528) f3rdzs0 válasza Yeffy (#527) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

amúgy még azt vettem észre, hogy a headsetemen a hangerőt furán szabályozza. azon is van külön hangerő és néha a rendszer (media) hangerőt veszi vissza a telefon gombja, neha a headsetet. viszont hangerő növelésnél csak a rendszer hangerőt veszi vissza.

eddig a headset hangerő mindig max volt és nem kellett bajlódni vele, de most erre is figyelni kell

f3rdzs0

(#529) Yeffy válasza f3rdzs0 (#528) üzenetére


Yeffy
veterán

erdekes

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#530) Yeffy


Yeffy
veterán

Na, tegnap feldobta az ertesitest az update, raboktem, h tolja fel.

Hat... nem dobtam tole hatast.

A korabban emlitett uj fajta ikonok a "redonyon", bar nem a legjobbak, de szserintem nem olyan veszesek.
Ami mar engem jobban bosszant, hogy vartam a dark mode-ot, mint a messiast, erre nem csak a redony lett olyan? Az is csak reszben, az aljan pl az idojaras widget ugyanugy feher. Ahogy a beallitasok menu is. :(
En nem tudom, ha mar mindent majmolunk almatol, a konzisztenciat, egyseges dizajnt miert nem lehet? :F

Az idetlen toltescsatlakoztato hangrol nem is beszelve. Jo dolog az, de ha legalabb valami kis finom, szolid hang lenne, mint mondjuk alman, samun, huvelyen, stb. De neeem, okvetlen ilyen hangos, riaszto hang kell.
Gondolom, nem lehet kikapcsolni, mi? Nem talaltam ra opciot.

A hangerocsuszka latom oldalra koltozott. Nem lenne ez sem rossz, kozelebb van a telefon szelehez, de eddig, ha pl le akartam nemitani, vagy rezgore allitani a telot, csak nyomkodtam a lefele hangerot amig az adott allapotba nem rakta magat. Most meg meg kulon bokodjem a kijelzot, mert a csuszka az a lejatszo hangereje, nem a csengese. :W
Gondolom, ezt sem lehet allitani, ahogy a balra koltozott orat sem? Siman lehetne ezeket is allithato funckiova tenni szerintem.

Ezek persze nem a telefon, hanem a Pite "sarai", mielott...
Talan a toltohangot kiveve.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#531) Integrale válasza Yeffy (#530) üzenetére


Integrale
veterán

Nemitani is tudod, hangerogombot megnyomod, es felul a harangot, rezges, nemitas.

"Bad reklám is reklám too"

(#532) -juc- válasza Yeffy (#530) üzenetére


-juc-
aktív tag

Töltőhang:
Sound/Advanced/Charging sound; csúszkával kapcsolható. Szerencsére.
Na addig írtam, hogy közben Integrale képen is mutatja. :)

----
Nekem is vegyesek az érzéseim, egyrészt mintha picit jobb lenne az üzemidő, de cserébe állandóan kidobálja a háttérbe tett alkalmazásokat, amiket aztán minden megnyitáskor be kell töltenie, és közben a memória fele folyamatosan üres... :((( És ezért(?) az értesítések nem mindig érkeznek meg azonnal.
Másrészt vannak olyan alkalmazások, amelyeket akár 2011 óta használok, és ezek közül évek óta mindig egyre több nem lesz kompatibilis az új főverziókkal, most pl. az sms backup+ appnak "nem engedélyezte még a google, hogy beléphessen a fiókba".

[ Szerkesztve ]

(#533) Yeffy válasza -juc- (#532) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi mindkettotoknek! Szerencsere a toltohangot le lehet venni, le is vettem.

Integrale: igen, tudom, ezt mondom, h most mar ez csak igy mukodik.
Eddig, ha elkezdtem csokkenteni a hangerot, "egyes" utan lett rezgo, utana do not disturb. Tokeletes volt, nem kellett a kijelzore bokni.
Most kell, mert a hangerogom a lejatszo csuszkajat mozgatja, nem a csengeset, mint eddig, amit szerettem, es megszoktam.

-juc-: ezek valoban felemas elmenyek, en meg nem tesztelgettem annyit, meglatjuk. A custom csengohangom valahova eltunt, vissza kell raknom.

most pl. az sms backup+ appnak "nem engedélyezte még a google, hogy beléphessen a fiókba".
Lol, nalam is ugyan ez, mar egy ideje, akkor nem nalam van a hiba. Remek kis app, de ha igy marad, akkor sajna masikat kell keresnem, mar 4.1 ota hasznalom. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#534) Integrale válasza Yeffy (#533) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem atgondoltabb a media hangerejet allitani allandoan. A csorges nagyreszt ugyis fix, vagy nemitod, erre van is lehetoseg megerintve a gombot (eddig is mukodott igy).

"Bad reklám is reklám too"

(#535) f3rdzs0 válasza Integrale (#534) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

igen én is így gondolom (sőt ezt nagyon sokan pozitívumnak hozták fel anno mikor kijött a Pite).

annyit mondjátok ezt a töltés hangot, hogy ki kell egyszer próbálnom :D nekem mindig néma a telefon, úgyhogy sose hallom.

nekem is feltűnt hogy kicsit agresszívabban zárogatja be az alkalmazásokat (de nem vészes). szerintem ez meg inkább a Pixel-nek köszönhető, hogy a Google alig rakott bele RAM-ot és most minden Pite telefon szív vele ahol nem írják át a gyártók ezt

f3rdzs0

(#536) Yeffy válasza Integrale (#534) üzenetére


Yeffy
veterán

nem tudom, nekem teljesen megfelelt, h alapbol a csorgest allitotta, de ha mondjuk medialejatszoban vagyok, akkor annak a hangerejet.
sokkal kenyelmesebb volt. ezt nem szeretem, de hat ez van, nem kivansagmusor.

igen, tudom, h eddig is mukodott igy, eddig se hasznaltam :)) lustabb vagyok en annal, ugyis altalaban csak 2-esen, 3-mason van a hangero, arrol 3 gombnyomas volt rezgore tenni, nem kellett fogast valtanom, h rabokjek az ikonra.

de ha legalabb ez is allithato lenne, es ki, hogy beallitja a neki megfelelot. :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#537) Integrale válasza Yeffy (#536) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem a korabbival az volt a bajom, hogy pl. draga barataim es kedves kollegak megszornak naponta 3-4 olyan videoval, aminek mar akar az elso masodperce is kinos lehet, de addig nem tudtam levenni a hangerot amig el nem indult (kiveve persze tobb erintessel).
Most nincs ilyen gond. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#538) Yeffy válasza Integrale (#537) üzenetére


Yeffy
veterán

ebben az esetben ertheto, nalam ez a problema szerencsere nem all fenn - max mas temaju videokkal. ;] :DDD

az orat vissz alehet rakni az eredeti helyere?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#539) Ano


Ano
őstag

Ez a hangerő állítás nekem se fekszik. A csörgést szoktam sűrűn állítani attól függően, hogy hol vagyok ... Párom P Smartja is megkapta a pie-t de ott van opció, hogy melyiket akarod állitani ... Itt merre van ez, mert nem találtam meg ....

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#540) Ano


Ano
őstag

Ilyen ez a P Smarton:

Ilyen miért nincs az U11+ on?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#541) Yeffy válasza Ano (#540) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan! tokeletes lenne, mindenki belohetne a neki megfelelot!
tokomert nem lehet ilyen aprosagokat belerakni, nem hinnem, h emiatt alapjaiban kene atirni az egesz build-et, de mindegy... :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#542) Integrale


Integrale
veterán

Észde vettem egy bosszanto hibat.
Irok valamit barmelyik programban, de foleg messengerben feltuno, billentyuzet a kepernyon, lehuzom az ertesiteseket, fel akarnam nyomni ujjal, egy sepro mozdulattal, helyette a redony/ertesitesi felulet alatti gombokat nyomkodja.

"Bad reklám is reklám too"

(#543) Yeffy válasza Integrale (#542) üzenetére


Yeffy
veterán

Nekem is van hasonlo, amit eszrevettem, nekem az van, h ha kapok ertesiteseket, pl uzeneteket, de nem tudom/akarom egybol elolvasni, akkor a lehuzott redonyon jobbra "elsepernem", h majd kesobb belepek a programba, de van, amikor nem "elsepri", hanem az a kis helyi opciora valt at, h akarod-e meg ezeket az ertesiteseket kapni.
Bosszanto. :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#544) Integrale válasza Yeffy (#543) üzenetére


Integrale
veterán

Azt nekem is felhozza, de csak egyszer. Ha raboksz arra, hogy mutassa, akkor legkozelebb elsopresre nem hozza fel ezt az uzenetet.

"Bad reklám is reklám too"

(#545) Yeffy válasza Integrale (#544) üzenetére


Yeffy
veterán

oh, koszi, akkor legkozelebb kiprobalom :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#546) Kobun1980 válasza Integrale (#544) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Így igy. 😊

(#547) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Visszaallitottam gyari allapotra a telefont, megszabadultam 1-2 bugtol, viszont nem talalom a notification led kikapcsolasanak a lehetoseget. Ahol eddig volt (HR elott szinten 9.0-val), ott most nincs.

Hol talalom?

"Bad reklám is reklám too"

(#548) Integrale válasza Integrale (#547) üzenetére


Integrale
veterán

Megvan! :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#549) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek a legutóbbi aksi mérésemet 9-es androiddal ...

Általában ennél azért többet használom a telót, viszont most összejött ~3 nap készenléttel 2 óra kijelző idő ... továbbá azt is tudni kell, hogy igyekszem elkerülni hogy 100%-ig töltsem az aksit, ezért leginkább naponta töltök bele kicsiket, hogy lehetőleg 40-80% között legyen a töltöttség.

A legutolsó mérés előtt is csak véletlenül maradt rajta a töltőn és ezért indult 100%-ról a "teszt" ... annyi még mellékesben, hogy 90%ban WiFi-t használtam, így elenyésző volt a 4G használat, viszont a WiFi mindig be volt kapcsolva!

Akkor íme a lényeg képekben:



[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#550) Integrale válasza Ano (#549) üzenetére


Integrale
veterán

Amiota nalam van a telefon, 100-ig toltom, es merul amig merul. Nem veszek eszre teljesitmenyvesztest, 6-7 ora kepernyoido mindig megvan, 2 nap hasznalatra 5 ora szokott jutni (2 SIM, 3 e-mail fiok, messenger, viber stb stb)
Ez a 100-ig ne toltsuk eleg nagy butasag, az az akksira nezve nem jelent teljes kapacitast, csak az indikator mutatja azt a felhasznalo fele. Raadasul egy toltesi ciklus az 0-100, ha 50-100-ra toltod, az csak fel ciklist jelent.

"Bad reklám is reklám too"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.