Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:37

LOGOUT.hu

HTC U11

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Gabengocia válasza Kobun1980 (#5799) üzenetére


Gabengocia
tag

Szia! Amennyiben a router tudja az 5 Ghz frekvenciát akkor ha nem rejtett a hálózat úgy tud hozzá csatlakozni. A telefon magában nem tud frekvenciát állítani, csak fogadni tud. Az én otthoni hálozatomon ezt látom egy wifi analizator appbol.
Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5802) Kobun1980 válasza Gabengocia (#5801) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Koszi srácok.
Kicsit összecsapottan írtam. Szóval a router tudja mindkét frekit, a srácok telefonjan tudom állítani melyiken csatlakozzon, de a sajatomon nem.
Azt látom, hogy melyik frekit van fellepve, de állítani nem lehet, vagy nem talalaom..
Az appot mindjárt megnézem.

(#5803) Shokkolo válasza Kobun1980 (#5799) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nálam is automatikus, mint Balinov -nál.
Sugárzom mindkét wifit itthon, és látja mind2 -t.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#5804) Varoz válasza Kobun1980 (#5802) üzenetére


Varoz
őstag

Ilyen nincs, hogy állítani. Külön hálózatként látod és rá tudsz csatlakozni. Ennyi, nem több. :D
Ha nem látja a telefonod az 5G-s hálózatodat akkor szvsz a routereddel van a gond nem a telefonnal.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#5805) Kobun1980 válasza Varoz (#5804) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok.
En is arra jutottam, hogy automatikus, azonban nem látja külön halozatkent.
A gyerekek telefonjan pedig ki lehet választani a frekit, ezért kerdeztem...es ok az 5Ghz-re tudták csatlakozni, így a router probléma is ki van zárva.
De őszintén annyira nem érdekel :)

(#5806) kano válasza Kobun1980 (#5805) üzenetére


kano
nagyúr

Mindegyik telefon külön hálózatnak látja az 5GHz-es hálózatot és a 2.4GHz-es hálózatot. Amelyikre csatlakozol azt fogja megjegyezni és legközelebb arra fog csatlakozni. Ha nem látja külön hálózatnak, akkor a router rosszul van beállítva. Valószínű ugyan az a neve a 2.4GHz-es és az 5GHz-es hálónak.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5807) Kobun1980 válasza kano (#5806) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Az tiszta, hogy azonos néven kell látni mindkét hálózatot, és mint írtam a srácok telefonjan a frekvencia állítást kovetoen az 5Ghz-re fel is csatlakozik, azonban az én HTC-men a 2,4-en vagyok. Azért az volt a témával kapcsolatos első kérdésem, hogy nekünk Allitanibkell, vagy automatikusan csatlakozik az 5-re, ha látja

(#5808) Varoz válasza Kobun1980 (#5807) üzenetére


Varoz
őstag

De értsd már meg, hogy nem lehet frekvenciát állítani! Ez nem így működik! :DDD
Ja és leírtad a problémát. Azonos a neve. Nem lehet azonos a neve! Mondtam, hogy router gond. :U
De úgy érzem jobban járnál ha hívnál olyat aki ért is hozzá, mert alapvetően nem vagy vele tisztában és csak összevissza állítgatod.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#5809) kano válasza Kobun1980 (#5807) üzenetére


kano
nagyúr

Pont ezt írtam, hogy az a baj, h azonos a 2 név. Ne legyen azonos az 5GHz és a 2.4GHz hálózat neve. Pl. Bela24 es Bela50.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5810) Kobun1980 válasza Varoz (#5808) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Megertettem, hogy a HTC készüléken nem lehet allitani a frekvenciát. Mivel erre valszt kaptam
A Xiaomin lehet. Ezt is írtam, és ezért kérdeztem.
A router neve pedig azonos, és nem szerepel mellette az 5G, vagy 2,4G. Ha hiszed, ha nem..
Az utolso mondatodra, mivel te is azt írod, hogy erzes nem reagálok.

(#5811) kano válasza Kobun1980 (#5810) üzenetére


kano
nagyúr

De milyen frekvenciát tudsz állítani? A wifi csatorna frekvenciáját a routeren lehet állítani (csatorna váltással) sehol máshol. A telefonon biztosan nem állítasz ilyet. Egyiken sem.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5812) ferob válasza Kobun1980 (#5810) üzenetére


ferob
őstag

Nem feltétlen a készülék topikjához tartozó dolog, de egy tucat lehetőséget lenne érdemes figyelembe venni, hogy elérjed a kívánt célt, de pár dolgot megemlítek alább.
Valóban vannak olyan készülékek, ahol tudod szűrni a beállításokban, hogy milyen frekvenciasávban keressen/használjon vezeték nélküli hálózatokat, de jelen esetben ezzel a készülékkel ez gyári állapotában nem érhető el.

Alapvetően azért tapasztalhatod azonos SSID mellett, hogy a 2,4 GHz-es sávon kapcsolódik a készülék, mert két azonos nevű hálózatot nem igazán jelenít meg egyszerre semmilyen eszköz, maximum esetleg akkor, ha eltérő titkosítást használnak.
Persze, ezt át lehet hidalni azzal, ha a routerben ideiglenesen tiltod az egyik SSID-t, majd a másikat, és mindkettőhöz külön kapcsolódsz, hogy a készülék ismerje őket (hint: beállított titkosítással és rejtett SSID-val több információt ment a rendszer a kapcsolat profiljához), de alapesetben mindig a nagyobb jelerősségű hálózathoz fog kapcsolódni, ami a lakás bizonyos pontjain elég kellemetlen harcot szülhet (ami egyéb problémákat jelent), annak függvényében, hogy éppen melyik hálózatot érzékeli a készülék egy-egy felderítésnél.
Ehhez jön hozzá a router/egyéb útválasztó eszközeid különböző beállítása, mert egyes eszközökben van band steering opció, viszont ez sem garantál semmit a te oldaladról.

Attól, hogy a készüléked nem az 5 GHz-es frekvenciasávot használja, nem ér különösebb hátrány, maximum csak akkor, ha igazán terheltek a csatornák és emellett valamilyen sávszélesség-igényes dolgot végeznél a készülékkel.

(#5813) Shokkolo válasza Kobun1980 (#5810) üzenetére


Shokkolo
addikt

Pontosan ez a baj, amiért nem tudsz csatlakozni 5 GHz -re.
Azonos névvel nem tud külömbséget tenni, ezért látja "csak" a 2.4 -et.

Lépj be a routerre, és nevezd át az SSID-kat. pl.:
- xyz 2.4 GHz
- xyz 5 GHz

Megfog jelenni mind2 a telefonodon és fogod tudni használni az 5-öt is.
Nálam is így van megkülömböztetve, és perfekt ;)

Alapvetően nem egészséges teljesen azonos SSID-t használni, mert pont ilyan idegesítő problémákat okoz(hat) mint esetedben. Adj neki 1 próbát ;)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#5814) Kobun1980


Kobun1980
aktív tag

Koszi Srácok mindkettotoknek.

(#5815) Varoz válasza Kobun1980 (#5810) üzenetére


Varoz
őstag

Nem a hTC-n nem lehet, hanem egyiken se! Súlyos tévedésben vagy és hárman próbáljuk a elmagyarázni, hogy nincs ilyen! Nem csak érzés, láthatólag abszolút laikus vagy hozzá és csak kötöd az ebet a karóhoz, amikor a problémát nettó 3 secundum megoldani. :W :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#5816) #22743424


#22743424
törölt tag

Sziasztok :) Azt szeretném megkérdezni, hogy az akkumulátorra is vonatkozik a két év gari? Majd jövő májusban jár le a 2 év gari és majd szeretném kicseréltetni úgy március, április környékén az akksit. Köszönöm a választ előre is :R

(#5817) kano válasza #22743424 (#5816) üzenetére


kano
nagyúr

Hol vetted?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5818) #22743424 válasza kano (#5817) üzenetére


#22743424
törölt tag

Telekom

(#5819) kano válasza #22743424 (#5818) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem igen, de olvasd el a jótállási feltételeket.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5821) Badboys


Badboys
őstag

A T nél vásárolt U11 et csak ott lehet le adni garanciális javításra, Vidéki kis város. MM van

(#5822) #22743424 válasza Badboys (#5821) üzenetére


#22743424
törölt tag

Benne van az összefoglalóban :) Ráadásul a Telekom csak egy év garit ad a készülékre de a gyártói gari meg 2 év.

(#5823) Tüzi

vettem egy + -t.
elvileg holnap postára adják, reményeim szerint két héten belül ideér.
sajna az m8-am már egyre kevésbé bírja, így kell valami mellé/helyette.
remélem beválik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5824) kano válasza Tüzi (#5823) üzenetére


kano
nagyúr

Hol vetted? Új?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5825) Tüzi válasza kano (#5824) üzenetére

Dehogy új :)
angol ebay, 200 font volt, plusz posta. egy ideje kerestem már ilyen átlátszós hátlapost, de vagy k.rva drága volt, vagy mire megjött az értesítés, már megvették...
karcmentes, minden van hozzá, meg egy-két extra (üvegfólia, extra tok)
azon filózom, hogy lehet venni töltőcsatlakozóba vezetékmentes-töltő izét, amit beteszel a tok hátuljába, és adja a kraftot.
nem tudom mennyire nyúzza az akksit úgy, kamionba nekem praktikus lenne egy ilyen módszer.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5826) Gabengocia válasza Tüzi (#5825) üzenetére


Gabengocia
tag

Nem tudom hogy a + milyen a sima nem bírja üveg a hátlap és nagyon melegszik a tok alatt. Kipróbáltam 5 watton szintén illetve 10 watton, aliexpressen azt írták hogy erre nem jó sajnos...ha fém lenne a hátlap...próba képpen én próbáltam egyet.

(#5827) Tüzi válasza Gabengocia (#5826) üzenetére

akkor kihagyom :(
köszi az infót :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5828) Tüzi

meggyütt'
hát ez nem pici lel, pedig viszonylag lapát kezem van.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5829) kano válasza Tüzi (#5828) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor még nem fogtál a kezedbe mondjuk egy Mi 10T Pro-t. :D

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5830) Tüzi válasza kano (#5829) üzenetére

M8 után nekem ez is nagy ugrás :)
Majd lesz pár kérdésem úgy érzem :D
Le van frissítve kilences droidra... ez nem tudom jó dolog-e...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5831) jotzo01


jotzo01
tag

Nem tudja véletlenül valaki, mennyibe kerül egy kijelzőcsere (már nem garanciális)?
Megbolondult a kijelző alja, remeg és a felső kijelzósor egy része látszik rajta. Ha nem egy egetverő összeg a kijelző cseréje, nem szívesen cserélném le a telót.

(#5832) ferob válasza jotzo01 (#5831) üzenetére


ferob
őstag

Nem biztos, hogy a kijelző, vagy csak a kijelző a hibás, szóval ez nagyban függ attól is, valamint attól, hogy esetleg nem-e érte a készüléket valamilyen behatás vagy nedvesség, mert az csak tovább ront a helyzeten.
Célszerű kérni a szerviztől árajánlatot, így utána el tudod dönteni, hogy számodra megéri-e a javítás, de az biztos, hogy nem a legolcsóbb egy kijelző vagy fődarab csere.

(#5833) Dracula válasza #22743424 (#5818) üzenetére


Dracula
senior tag

Na, mit mondtak erre? Tavaly augusztus végén cseréltettem egy szervizben (ahol találtam) az akkut, most megint meghalt, lehet... igaz a teló 2017. júniusi, megjelenéskor vettem. :)
Üdv!

(#5834) Dracula válasza jotzo01 (#5831) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem a megjelenés után kb. 1 hónappal közel 130e volt, az egész "fődarab" csere... mert betört a kijelző. Most, ha egyáltalán még cserélik valahol, gondolom fele vagy kevesebb.

Üdv!

(#5835) jotzo01 válasza Dracula (#5834) üzenetére


jotzo01
tag

130ezer elég durva, de szerintem a fele is az.
Valószínűleg telefoncsere lesz, ha sikerülne találnom méltó utódot.

Az M7-t még most is használom második telefonként, azt hittem, azt fogom először nyugdíjazni, és a U11 lesz a második számú teló, de úgy látszik, nem így lesz..sajnálni fogom.

(#5836) Dracula válasza jotzo01 (#5835) üzenetére


Dracula
senior tag

Ja, 60e se kevés. Tegyük hozzá, hogy anno itthon még nem volt alkatrész, ezért Romániába küldték ki a telót (Csak ott van szerviz), ami nyilván tovább drágította. Vagy ez, vagy 2 évig fizettem volna havi 10e-ret egy féltégláért. :U

Üdv

(#5837) tomiee85 válasza Varoz (#5599) üzenetére


tomiee85
senior tag

Esetleg meg tudnád mondani mennyibe került a mutatvány? Nekem is akku csereérett a telefon, csak nekem még törött is a hátlapja. Azon gondolkodom érdemes e megcsináltatni, vagy keressek egy utódot...Köszi!

(#5838) Varoz válasza tomiee85 (#5837) üzenetére


Varoz
őstag

Mivel garanciális volt, így nettó nulla forintomba került. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#5839) vp90


vp90
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy a system UI folyamatosan leáll, ilyenkor lefagy a képernyő, érintésre érzéketlen, majd újraindul a telefon. Van erre valami megoldás?

(#5840) ferob válasza vp90 (#5839) üzenetére


ferob
őstag

Amennyiben nem lett módosítva a készülék szoftveresen, akkor állítsd vissza a gyári beállításokat, vagy ha bármilyen módosítás történt bárki által, akkor vissza kell állítani a gyári rendszert vagy a jelenlegit újra fel kell rakni.

(#5841) vp90 válasza ferob (#5840) üzenetére


vp90
csendes tag

Nem lett módosítva. Adatvesztés nélkül nem megoldható ?

(#5842) papptam


papptam
csendes tag

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem! Ma felhívta valaki magántelefonszámról a volt nejemet és kérte hogy lépjen be a netbankjába. Sikerült. Természetesen a pénzét leemelték a számlájáról, de a problémám az, hogy valahogy a telefon belépési kódja is megváltozott és így nem tudok mit kezdeni a telefonnal. Arra gondoltam ráküldöm a gyári ROM-ot, hátha az megoldja a problémát, de így nem tudom hogyan álljak neki. A készülék indulásakor is kért egy kódot, hogy feloldja a titkosítást, de természetesen nem tudtuk, úgyhogy elrontottuk harmincszor, mert azt írta, hogy vissza állítja gyárira. Meg is történt, de amikor újra be akarjuk állítani, mint új telefon akkor is kéri ezt a nyüves kódot... A kérdés az lenne, hogy ha rá lehet varázsolni másik gyári romot, az megoldja-e a problémát? Milyen más megoldás jöhet szóba?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm...

Üdv. papptam

[ Szerkesztve ]

(#5843) ferob válasza papptam (#5842) üzenetére


ferob
őstag

Ha a hozzáférési adatok megváltoztak, így például a fiók jelszava, amivel használva volt a készülék, akkor hiába állítod vissza vagy teszed fel újra a gyári rendszert, mert első indításkor ugyanúgy nem fogod tudni beállítani a telefont.
Ez egy külön partícióhoz kapcsolódó plusz biztonsági elem, hogy amennyiben illetéktelen szerezné meg a készüléket, akkor ne tudjon vele akármit csinálni, ha visszaállítaná a készüléket vagy bármi egyebet próbálna vele.

Ha a készüléken használt fiókhoz később hozzá tudtok férni, mert például sikerül visszaállítani a hozzá tartozó jelszót, akkor a téma összefoglalójában minden lépés megtalálható a gyári rendszer újbóli felrakásához, ami ebben az esetben a feloldókód törlését megoldja, de önmagában mást nem, ezért ebbe csak a leírtakat követően érdemes belekezdeni.

(#5844) papptam válasza ferob (#5843) üzenetére


papptam
csendes tag

A fiókhoz (Google) hozzá férünk... Meg is változtattuk a jelszót. Tehát ha felteszem most valahogy a rendszert újra akkor működhet a telefon? Hol találok RUU-t?

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#5845) ferob válasza papptam (#5844) üzenetére


ferob
őstag

Az függ a készülék régiójától és a jelenleg rajta futó szoftver verziójától is, amit download módban megtalálsz a telefon képernyőjén.

[ Szerkesztve ]

(#5846) papptam válasza ferob (#5845) üzenetére


papptam
csendes tag

A kép nem segít ebben? Úgy látom, hogy OS 3.31.401.1. Találok ilyen RUU-t valahol? Mert minden hol csak 2.xxx van.

(#5847) ferob válasza papptam (#5846) üzenetére


ferob
őstag

A szükséges verziójú RUU kapcsán küldök privát üzenetet.

(#5848) papptam válasza ferob (#5847) üzenetére


papptam
csendes tag

Ha meglesz az RUU ezt kell követnem?
Bootloader visszazárása és a gyári állapot visszaállítása

Ezer hála és köszönet :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5849) ferob válasza papptam (#5848) üzenetére


ferob
őstag

Leszámítva, hogy jelen esetben a készülék bootloaderét nem kell visszazárni, szóval azt a részét nem szükséges megcsinálni.

(#5850) gr1975


gr1975
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg tudna valaki tippet adni, hogy jó minőségű (3000mAh kapacitású) akkut hol lehet vásárolni? Az ali-ról már próbáltam pár original-nak hazudott akkut de azoknál a jelenlegi (bő 3 éves gyári) is erősebb volt... :U
Köszönöm!

A NEMleges válasz is válasz, legalább "ennyivel" tiszteljük meg egymást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.