Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) 5Trepy1


5Trepy1
újonc

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy milyen benyomások vannak a telóról. Mennyire stabil, üzemideje milyen? milyen problémák vannak vele esetleg?

Előre is köszönöm a választ.

(#102) kopirnyo


kopirnyo
csendes tag

Sziasztok most vettem én is egy ilyen telefont. Beírom a tapasztalataim hátha megindul kicsit a fórum:
A telefonnal nagyon meg vagyok elégedve, kamera, teljesítmény mind hibátlan. ami nekem kicsit fejbevágás volt hogy ami rajta van Magyar nyelv könnyen eltűnhet ahogy nekem is eltűnt mikor gyári állapotokat állítottam vissza. (gondolom ez azért van mert nem ebbe a régióba szánták a telefont, és a boltba csalják elő a nyelvet) Szerencsére találtam neten megoldást ami működik ilyen esetbe:
Ha nincs Magyar nyelv!

Nem hazai régióba szánt készülék 4.2.2-es, valamint 4.3-as frissítése utáni Magyar nyelv elérése!
4.2.2-es frissítés után a MoreLocale 2-vel csak egy kis trükközés után lehet előcsalni a Magyar nyelvet!
A folyamat nem igényel root jogot, nem kell nyitni a készüléket, és nem veszti a garanciát!

Előfeltétele:
1.Telepítetett MoreLocale 2 a készülékre!
2. Pc-re telepített Android SDK, Vagy legalább android-adb_fastboot-16.01!
3. Az USB hibakeresést be kell kapcsolni a telefonon és csatlakoztatni kell a géphez!
Ezt a fejlesztői beállításokban lehet megtalálni! Ha nincs a beállítások menüben fejlesztési beállítások opció, elő kell csalogatni a következőképpen!
Beállítások, névjegy, szoftver információk, egyéb, itt a build számot addig kell nyomkodni, míg ki nem írja, hogy fejlesztő vagy!

Pc-n megkeressük azt a mappát, amelyben az ”adb.exe” parancs található!
Android SDK esetében az sdk\platform-tools mappa, ADB Tools-nál a kicsomagolt mappa!
Itt nyitni kell egy parancssort, a mappa egy üres területén: SHIFT+jobb egérklikk, parancsablak nyitása itt.
Parancssorba beírni a következő parancsokat
Kód: [Válassz]
adb devices
Majd enter!
Ha kiírja a hardver azonosítót, jöhet a következő parancs!
Kód: [Válassz]
adb shell
Majd enter!
Kód: [Válassz]
pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
Majd enter!
Ennyi!
Ezután a MoreLocale 2-vel már elérhető a Magyar nyelv!

ez eddig az egyetlen hibája amit én találtam de ez is könnyen orvosolható.
Kis apróság: a gyári műsorújsággal kombinált távirányító nekem nem. Irányítószám be írása után hibát ír ki ez gondolom megint a régió váltás miatt van. de play áruház-ban vannak termékfüggetlen megoldások.
külön kamera rendszer frissítések tölthetők le play áruházból, ezt próbálta már valaki? én még nem mertem...

[ Szerkesztve ]

(#103) 5Trepy1


5Trepy1
újonc

Estéket.
Köszi a választ, de engem ez a programozósdi, újra rakósdi nem érdekel, nem értek hozzá. Nekem normál keretek közti használat lenne a lényeg. Semmi belepiszkálással. Boltból veszem ha minden jól megy függetlenül, nem akarok belepiszkálni semmivel. Magyar menüvel lesz, 2 év garival szoftveresen is. Ha bármi baj lenne vele vissza a boltba és service. Engem az érdekelne, hogy a masina miként viselkedik használat közben. Van-e típushibája, gondolom a 2 gb RAMra annyira nem kell figyelni. ( Jelenleg egy G2 minim van aminél az 1 gb kissé problémázik, a melegedés is jelen van ha folyamatosan használom pár órát) Ha folyamatosan használod mennyire melegszik? Tehát mik a benyomások a telóról.
Előre is köszönöm :)

(#104) kopirnyo válasza 5Trepy1 (#103) üzenetére


kopirnyo
csendes tag

Én sem akartam belepiszkálni, én is magyarral vettem, de a frissítés belassította a telót ezért rendszer vissza állítást csináltam hogy minden az uj rendszer szerinte legyen . Ez visszaállította a telót keleti nyelvcsaládra (ilyen képírásos akármi- de angolra át lehet nyomni) . Gondolom mindenkinek úgy csalják elő a magyar nyelvet gyárilag is erre a telóra ahogy én irtam és nem akartam szervizbe küldeni két nappal vásárlás után azért amit én is meg tudok csinálni. (pedig én sem vagyok nagy szaki, sőt....) Ha nem csinálsz rendszer vissza állítást gyárira akkor meg marad a magyar nyelv. De előbb utóbb úgyis csinálsz.
Melegedni melegszik, elég jelentősen de azért nem égeti el a kezed :). Én ezt tudtam és nem is zavara. Így hogy minden megvan nyitva a telón amit napi szinten használok ( 2 felhő alkalmazás is) így a memoria 62-65% át használom ki. a megnyitott alkalmazások szinte azonnal betöltenek, ha rányomok az újonnan nyitottakra kicsit várni kell de ez kb 1-1.5 s . Kamera szerintem nagyon ütős és egyszerűen mahinálható ha van egy kis fotós vénád.
És én képeken elég rondának találtam szegényt, de élőben teljesen más a hatás. Nagyon szép (piros)
Ár értékben mindenképp most ez a csúcs szerintem (ha nem lesz baja) :D
a hangzás fülhallgatóval egy csoda. majdnem hogy stúdió minőség (és a max hangerő majdnem hogy fáj). A hangszórók is elképesztő tisztán szólnak de a stereo tól én hangerőben többet vártam ( bár tapasztalatom ebből nem volt csak láttam a tv-ben a HTC-s reklámot anno :D)
ami nekem érdekes volt még hogy telefonálásnál halkabb mint a korábbi telóm (lg optimus l9) nem mondom hogy vészes mert nagyon tisztán hallom a másikat de érezhetően halkabb. valamit írtak arról hogy ezen dolgoznak mert softveresen valamit elcsesztek de megmondom őszintén nem vagyok jó angolból :) elegendő a hívás közbeni hangerő de annál nem több.
Összességében eddig jó döntésnek tűnik.
Ennyi jutott eszembe most ha van más akkor írj. Meg ha valakinek van tapasztalata bármivel én is kérem írja le .

(#105) kopirnyo


kopirnyo
csendes tag

Egyébként valaki próbálta hogy rá megy-e az M8 tokja, vagy külföldről kell rendelni rendes butterfly 2 -höz való tokot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.