Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 3psilon


3psilon
aktív tag

Érdekes cikk lett, köszi!
Régen nekünk is volt egy S3 Triónk :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#2) qqcqqc


qqcqqc
őstag

szervíz célokra van egy pci-os s3 virage a szekrényemben. amíg van pci az alaplapokon meg is tartom:)

(#3) csokad


csokad
senior tag

nekem a p4esembe (mostani, eddigi legjobb gépem :( most jön az újítás) is matrox winyó van 40gigás :D

[ Szerkesztve ]

(#4) bacsis válasza csokad (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a vinyód Maxtor, a szerző pedig a Matrox-ról írt, nem mindegy ;)

(#5) eziskamu


eziskamu
addikt

Pár cég akikről szintén lehetne írni:
Chipfejlesztők:
-Cirrus Logic
-Trident

Kártya és Alaplap gyártók:
-Shuttle
-Hercules
-Epox
-Abit
-Diamond

Az alvégről:
-Acorp
-Tomato(Zida)

(#6) bacsis válasza eziskamu (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na ja csak az Epox Abit tényleg be adta a kulcsot :(

(#7) ronson válasza csokad (#3) üzenetére


ronson
őstag

pfff, matrox vinyó :W

[ Szerkesztve ]

(#8) adamka16


adamka16
őstag

Bacsis: adok egy moddolt MX 440-et, nem próbálod ki mennyit bír tuningban? esetleg egy 600-as duront ? :DD :DD :DD :DD

(#9) Krugszvele válasza eziskamu (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Hevesen a központban lévő számítógépboltban voltam pár éve és ott nagymellű szőke eladónő volt kettő példány.

topicba: Az Acorp annyira volt az alvégen, mint most az Asrock!

(#10) atom87


atom87
aktív tag

Amptron... :DDD

Kawasaki z1000

(#11) bacsis válasza adamka16 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez most hogy jön ide? :DDD
amúgy ha komolyan gondolod dobj privátot és megbeszéljük :R

[ Szerkesztve ]

(#12) benoce válasza eziskamu (#5) üzenetére


benoce
tag

Shuttle - él és virul, jelenleg szerintem a legnagyobb, vagy legismertebb a barebone gyártás területén. Időben átálltak rá. Ezzel próbálkozott az EPOX is, bukta lett a vége 2007 környékén.

Trindent - él és virul, csak nem vga gyártásból él már meg, nagyon régen 2000 környékén volt a gépemben egy Blade3D talán, emlékeim szerint.

Matrox - örök szerelem, volt Mystique G200, Millennium G200, Millennium G400, Matrox G550 mind megfordult. G400 még őrzöm, ki tudja mire lesz még jó.
Emlékszem, a Matrox G400 TechDemora, szájtátva bámultuk.

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az S3-at tudtam, hogy még létezik, de a Matrox cucca érdekes :)

Amúgy pl. ilyen S3 kártya olyan helyre kell, ahol csak az a lényeg, hogy képet adjon, és pl. kell egy DVI, HDMI, vagy DisplayPort kimenet, mert mondjuk egy TV-t kell a PC-re kötni, és nincs VGA csati a TV-n.
Arra viszont tökéletes, és ha van HD gyorsítás, akkor a bemutató/tájékoztató/információs rendszer cucca megvan kis fogyasztással.

@ #12 : EPOX lapok pedig milyen jók voltak :)
Anyám gépében 8RDA3+ :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

S3 Trio itt van a fiókban... :U Jó írás! :C

(#15) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

S3 létezik ugye most is, ahhoz képest annak idején DX10.1-es VGA-juk hamarabb volt mint bárkinek, csakhát a teljesítmény...

Matrox vinyó... Jaajj... :DDD

Véleményem szubjektív...

(#16) terratech


terratech
csendes tag

Volt azért elég jó szériája is az S3-nak.. a Savage-ek. Mi régebben Savage 4-el, Savage 2000-rel nyomtuk a Swat 3-at, Quake 3-at és teljesen meg voltunk elégedve a teljesítményükkel. Még mindig van egy Savage 4-em itthon, komoly 16 MB memóriával, csak sajnos idő közben egy kondenzátor eltűnt róla :D

(#17) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Ja ja Shuttle létezik most is,nagyon szép dizájnolt barbone-kat gyárt meg van pár érdekes,de praktikus megoldásuk pl aszem olyan 80-100centis LCD TV-be épített pc ami nekem nagyon tetszet! Csakhát az ára nem olcsó.szerintem ezért nem ismerik annyira nálunk.Itt ha nincs nagy ismert neve és drága is akkor eladhatatlan :(((
Epox - Te jó isten milyen tuningokra voltak képesek Socet A-s AMD-kel! 1.7-es duronnal 4GHz felé is mentek vele! Abban az idöben az volt az álmom.Kár hogy eltünt,ha most is hozná az ilyen tuningeredményeket szerintem keresettek lennének.

De valami szerintem még kimaradt a listából : Hova tünt Vargáné és Társa??? :DDD

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#18) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Apró probléma, hogy a cikk szerint Magyarországon nem jelenlevő két gyártóból a Matrox és az S3 jelen van Magyarországon. Egyébként jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) dfdfdf válasza bacsis (#6) üzenetére


dfdfdf
őstag

2 igazi turingos gyártó volt szép emlékeim vannak az abitról sajnos epox lappal nem találkoztam amikor csúcslap volt utána már nem ugyanaz az érzés :S

(#20) pincehely válasza bacsis (#4) üzenetére


pincehely
addikt

Ezt a két gyártót rengetegen keverik, vagyis azt hiszik, hogy egy-és ugyanaz!
Bár nekem sosem volt Matrox hdd-m! :D

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21) ^Clown válasza bacsis (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sajnos :O

(#22) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Van még olyan jó nevű gyártó, akit mellőznek nálunk, pedig él és virul.
TEAC! Elképesztően jó optikai meghajtókat csináltak. Én nemrég beszereztem (külföldről) egy mp4 lejátszót tőlük. Olcsó és jó! Nem értem, hogy miért mellőzik.
De pl. ELSA. Még léteznek, igaz épphogy. Nagyon jó VGA-kat csináltak.
Illetve, mikor tudtunk utoljára Micron memória modult venni? Pedig nem csak chip-eket gyártanak!

Biztosan van még, de most ezek jutottak hirtelen az eszembe.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) qqcqqc válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


qqcqqc
őstag

nekem az első cd íróm volt TEAC, scsi csati, 12x, ja és még most is működik:) az egyik haveromnál. az zenekari demó cd-ket írja rajta

(#24) Geri Bátyó válasza qqcqqc (#23) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 40/12/32 (olvas/újraír/ír) TEAC CD-íróm szintén működik még, igaz, nem nálam. 8 éves elmúlt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) gfefe


gfefe
őstag

Életemben volt pár igeen jó alaplapom, de azt mondom, hogy a legjobban az abit AW9D lapot csiptem... modoltam... forrasztottam... flasheltem... életem első cf rendszerét építettem... és egy D805 öt 4200Mhz re feltoltam.... Egy élet érzés volt ez a gyártó.... :O

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#27) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

NAGYON cool kis cikk lett ez!!!

egy olyan s3 karival megdobhatna valaki

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#28) Yutani válasza bambano (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az S3 Graphics-nak nincs magyarországi forgalmazója tudtommal. Mi az, amiről lemaradtam? :F

#tarcsad

(#29) salaud


salaud
aktív tag

540GTX-et kb 1 éve nézegetem, akartam rendelni is az s3 webshopjából, de szinte állandóan az épp nincs raktáron felirat fogadott.. Igaz ugyan, hogy a teljesítménye kisebb, mint az Ati HD 4650-é, de a fogyasztása 10-15W, és HD videogyorsításra képes, tehát aki nem játszani akar, csak egy kis fogyasztású gépen videót nézni, annak tökéletes. Ha valaki tud magyar forgalmazót, illetve normális beszerzési helyet, szóljon nyugodtan... :K

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#30) laci1128 válasza benoce (#12) üzenetére


laci1128
tag

A Cirrus Logic-ra is hasonló érvényes, mint a Trident-re. Nem terveznek grafikus vezérlőket PC-khez, ellenben sok más digitális alkatrészt igen.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#31) hcl válasza salaud (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pontosan erre való. Erre mindenki jött a bemutató cikkben lesz**ozni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Sicilian válasza bacsis (#6) üzenetére


Sicilian
addikt

Mai napig Abit alaplapot használok, de jó is, imádom :B :K

nothing is true everything is permitted..

(#33) edward2 válasza Sicilian (#32) üzenetére


edward2
addikt

Detto. Kár hogy vége van. Azt hiszem nem is veszek új pc-t :)

Matrox mellesleg kemény volt. G450re még mindig emlékszem. Rá volt kötve tv-re meg monitorra ómájgád. :)
Persze S3 se nuku a jó öreg S3 Trio Virge/GX2 vagy mi a franc vót a nevemá :D kemény 4 mega volt asszem rajta a mem.

(#34) Probber válasza Sicilian (#32) üzenetére


Probber
őstag

Én is, sőt jelenleg is egy szintén Abit alaplap megvásárlása előtt állok. :K
A cikk pedig tetszett! :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#35) Sanya


Sanya
nagyúr

Matrox merevlemezt én is szívesen vennék.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) eziskamu


eziskamu
addikt

A régi szép idők, amikor a Maxtor még nem hogy csak kapható volt, hanem jó is ;] Valamit nagyon elqtak a Quantum beolvadása idején. És a Seagate is örökölte a dolgot :)
Volt egy ősi 80-as (MEGÁS) Maxtor winyóm, amit pendrive nem lévén pendriveként használtam (doksik/progik hurcolása) 2001-2002 idején, de a 1/5 méteres pörgő-forgó esést már nem szerette :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) hcl válasza eziskamu (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sosenem volt az jó :S

Nekem 120-as Quantumom van (meg 40-es Q, meg 40-es WD, ami atom jól is néz ki :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) FPéter


FPéter
aktív tag

A Zida TOMATO alaplappal szívtam életemben a legeslegtöbbet...:D Azok valami hihetetlen szarok voltak.

(#39) hcl válasza FPéter (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tomato-k még P1-esekhez jók voltak, utána viszont meredeken zuhant a megbízhatóságuk :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) eziskamu válasza hcl (#39) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem olyan Tomato lapom volt ami 2 dologra volt alergiás:
-NTFS partíció töredezettségmentesítés
-5 perc rajzolgatás a Paintban
Ezekben csontrafagyott mindig.
Videókódolásra és játékokra nem fagyott (nagyon)

(#41) kenand válasza eziskamu (#5) üzenetére


kenand
veterán

Cirrus Logic létezik, csak mást csinál, pl. audio DAC chippeket. Ramos T13FHD PMP-ban is Cirrus Logic van...

[ Szerkesztve ]

(#42) eastsider


eastsider
nagyúr

TEAC CD-íróm még mindig megvan valahol a polcon, illetve egy agp-s savage 4 is. youtubeot sajna már nem hajtotta ki, csak legkisebb felbontáson... full screenen diavetítés volt, de még milyen:D

(#43) hcl válasza eziskamu (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem ZIDA lapom volt egy "munkahelyi" :) gépemben (iskola).
Teljesen jól ment.
Mondjuk P1 lapokon még sok elrontható dolog nem volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) eziskamu válasza hcl (#43) üzenetére


eziskamu
addikt

Dehogynem volt ;]

(#45) atkahun


atkahun
tag

A cikk nagyon jó, teccik.
A matrox vinyóra meg csak egy THX-et mondhatok,
legalább feldobta a napom. :DD

...

(#46) doncortio


doncortio
senior tag

bocsi, de én nem írtam sehol nem írtam hogy most is forgalmazzák magyarországon, csak azt hogy MIKOR láttam őket utoljára itt Magyarországon. Az S3 kártyák most tényleg csak arra valók, hogy HD-filmeket futtasanak rajtuk +nagyon olcsók (ergo irodába velük). A honlapjukon S3 vga-val szerelt bareborn pc-k is vannak hirdetve, reklámozva. laptopba való vgaik is jók, simán kenterbe vernek egy g 1xx es geforcokat (130 fölött már nem annyira) hd3200 at is veri 4200al egy súlycsoportba van 5200 pedig kicsinálja :DDD intel gma-k közelükbe se érnek (ugyebár...) de egy ion nal sajna nem versenyezhetnek.

matrox vga-k inkább iroda / grafikai tervezés / programozás / a képen látható módón használhatóak fel

írtátok hogy kéne más megszűnt márkákról is írni. mi tart vissza titeket? kérhettek "profi logout bloggerek"-től egy kis infót/tesztet/stb-t, hátha van szeméyes tapasztalatuk is még júzerkorukból. ott van még ráadásul a prohardver. szép sok hír és teszt lapul meg benne. jah és majd elfelejtettem a wikipediát. esetleg akinek van pc-s magazina az is összecsaphat egy kis tudástárat.

az epox az én szívemhez is hozzánőtt, régen volt apámnak egy ilyen kis pici gépe:
EPoX EP4SDA+, 1,8 as P4 (@ 2.33) + glacialtech igloo 2400 (beh de édi kis hűtő volt), 256mb ddr333 ram, leadtek winfast ti 4200 64mb

jaj matrox vinyó :D

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#47) laci1128 válasza eastsider (#42) üzenetére


laci1128
tag

Az dúrván csak a processzorra támaszkodik. S3 Trio kártyával is lehet YouTube videókat nézni, ha alatta megfelelő processzor szalad. Mondjuk minimum egy PIII-as nem árt YouTube nézéshez. PII-esekkel már valóban diavetítés.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#48) zka67


zka67
őstag

Nemrég dobtam ki két S3 Trio ISA-s kártyát és elajándékoztam a Diamond Viper 330-as PCI-s kártyámat, amihez anno az elsők között sikerült hozzájutnom ~50 rugóért (2 havi fizetésem volt akkoriban).

(#49) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Találtam én is ezt-azt.... :B [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#50) ceia


ceia
őstag

Régi gépes vagyok, ezért vannak ma már retró emlékeim..
S3TRIO64 nekem kettő is volt, V+ és V2-DX kivitelűek, mindkettő 1GB rammal.
Hogy ezek mit jelentettek.. jó kérdés. Mindenesetre volt sima 64, 64V+, 64UV+, 64V2 és 64V2-DX - ha jól emlékszem :B
V+ talán a videó lejátszás támogatását jelentette, de nem biztos.. Nem voltak túl gyorsak, de lagalább megbízhatóan működtek :P Akkoriban a TSENG ET6000 volt a sztár, 2,5 vagy 4,5 MB rammal! Semmi 3D funkció, de 2D-ben nem volt párja.
3D gyorsítás még nem nagyon volt, és nem örültünk, ha egy játékot Windowsra írtak. Olyanokat olvashattunk a számtech lapok (GURU, 576Kbyte, CoV..) játékismertetőinél, hogy "szerencsére DOS-os verzió is van, így a sebességével nem lesz gond" :DDD
Az első 3D kártyám egy Asus V3000 AGP volt, egy csoda! Nvidia Riva 128 chip, 4MB 100MHz-es SGRAM. Igaz, már volt TNT, de nekem ez is nagy előrelépés volt az S3TRIO után - és használtan 10 rugós árával még éppen megengedhettem magamnak. Ezzel tapasztaltam meg először a 3D gyorsítás és támogatás élményét a Tomb Raider II, Half Life, Quake II, Motorace I-II játékokkal, Win98 alatt. A konfig, csak tömören:
Tomato ZX, Celeron 366 @ 460 (5.5*83), 32MB 7ns SD, Quantum 6,4GB, Lite-On 10X cdrom, SB16, Lit-On 15" monitor.
Ezen a gépen minden tökéletes sebességgel ment - 640x480-ban! ;]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.