Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheMarci


TheMarci
addikt

Tetszett mindhárom rész, jó volt olvasni! :R

Do You Dream?

(#2) flashpointer


flashpointer
őstag

A dokumentáció mellett azért a kikapcsolódásra is jutott idő? :DDD

(#3) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

A legolcsóbb lehetőség az (expressz)kompok használata, amelyet oda-vissza meg lehet úszni összesen 317 dollárból (ez kicsit több mint tizenegyezer forint). SZVSZ A 317 dodó Forintosítva nem annyi

Nagyon jó kis írás, a képekért külön köszönet! :C

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#4) .mf válasza Seangaijin (#3) üzenetére


.mf
veterán

De, mert ott is dollár van, 1 HKD pedig ~35 HUF

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) .mf


.mf
veterán

"Hajnali négykor indultam el a szállodából hogy elérjem az első hajnali kompot, és megpróbáljak napfelkeltés tengeri képeket készíteni. Egyben ez volt az egyetlen alkalom arra is, hogy nagyjából üres utcákat láttam; nem tudom, hogy mikor fogynak el az emberek, a boltok sokszor kilenckor, tízkor zárnak, sok étterem pedig csak éjfél körül."

Érkezés első napján még bőve jetlaggelve 3~4 körül ébredtünk és kimentünk kaját keresni. Az utcák kihaltak voltak, de már 4-5 tájt is a parkokban tai-chi-ző csoportok gyülekeztek. 6-7-táján megindult a forgalom, de a boltok csak 9-10 körül nyitottak, néhány bolt egészen délig vagy du 2-ig ki se nyitott :)) úgyhogy nem csoda, hogy sokáig vannak nyitva, mert későn kezdik a napot. Azon viszont én is sokat töprengtem, ha már annyira korán felkeltek taichizni, futni, edzeni, akkor miért nem indul be az élet reggel?...

De kihalt volt Lantau is, amikor ott jártál... én tavaly jan/feb fordulóján voltam ott, olyan tömeg volt, hogy iszonyat.
3 hét... irigykedek :P Egy hét alatt rohantam végig rajta (ugyanígy HK félsziget, HK szigete, Lantau és Makaó), munka mellett, de még szívesen maradtam volna felfedezni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) rgranc válasza Seangaijin (#3) üzenetére


rgranc
aktív tag

@Seangaijin: Ahogy .mf is írta, hongkongi dollár, elnézést hogy nem volt egyértelmű! (Itt bátorkodom akkor ajánlani az előző két részt is, azok után már remélhetőleg az lesz. :D )

Köszönöm a visszajelzéseket!

@.mf: Azt olvastam, hogy a kínai újév környékén a Buddhánál (és úgy általában a legtöbb templomban) a szokásosnál jóval nagyobb a forgalom, lehet hogy te pont abba futottál bele.

(#7) mekker


mekker
őstag

Nem vagyok a se a nagyvárosok, se a multikulti, se a las vegasi kaszinókultúra híve, mégis Makaó annyira el van találva a képek alapján, hogy azt jó nézni. Az utolsó porcikájáig változatos és "bohém" (pl. kinek jutott eszébe egy óriásananász, vagy egy prágai hotel a város közepébe, de még ez az utolsó képes japán Mini Morris-Multipla is..)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8) Seangaijin válasza rgranc (#6) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Óóóó hát a félrevezetés :D Pótolom az első 2 részt :C :R

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#9) gery2123


gery2123
őstag

Ismét egy igényes és érdekes cikk! Köszönöm szépen a beszámolót!!!

-- PSN_ID: GerY2123

(#10) hodigy


hodigy
csendes tag

Tetszett, köszönöm! Én Makaót sajnos kihagytam amikor ott jártam, sajnálom azóta is.

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#11) Troyan001


Troyan001
tag

Nagyon tetszik az írás! Jó volt olvasni. Egyet nem értek, miért van horogkereszt a buddhán? Hitler lopta a jelet?

(#12) rgranc válasza Troyan001 (#11) üzenetére


rgranc
aktív tag

@Troyan001: igen, pontosan úgy van ahogy gondoltad, lopták a jelet, ld. http://hu.wikipedia.org/wiki/Szvasztika

A szvasztika (卍 és 卐, a köznyelvben gyakran horogkereszt) egy egyenlő szárú kereszt, amelynek a szárai derékszögben megtörtek. Egyike a legősibb jelképeknek, számtalan kultúrkörben használták. Jelentése Indiában, az Indus menti Mohendzso Daro kultúrában (i. e. 2500-1500) jó szerencse, míg Kínában halhatatlanság volt. A magyar népművészetben is előfordul, tekerőlevél néven. Legtöbbször úgy helyezték el, hogy a vonalak vízszintesen és függőlegesen legyenek, bár néha 45 fokkal elforgatva is használják; a hindu változatban gyakran egy-egy pöttyöt is tesznek a szárak közé. Politikai és antiszemita töltését a 20. század elején kapta. Egy bizonyos Lanz von Liebenfels Ostara nevű újságjában tűnt fel, Hitler ebből kölcsönözte, s a jól ismert, sarkára állított formájában ő tette meg a német nemzetiszocializmus jelképévé.

(#13) Seangaijin válasza Troyan001 (#11) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Egy elég pozitív jelből lett egy elég negatív amit tiltanak is sajnos a háború utántól.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#14) djgeg


djgeg
őstag

"Néhány kép" :D
Jó kis cikk köszi.

:R

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#15) kenwood


kenwood
veterán

masodik kep tiszta need for speed :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#16) Fryskitt


Fryskitt
addikt

De elmennék ide.. Csak az a k hosszú repülés. De mondjuk Budapest-Moszkva, aztán innen a transzszibériai expressz, onnan meg hajó..na az már valami. Csak bírnám pénzzel. :P

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#17) gerii


gerii
addikt

Jó beszámoló lett, egyszer még át kell néznem alaposan :R

(#18) Dronte


Dronte
aktív tag

Élmény olvasni az ilyen beszámolókat :))

(#19) epityesz


epityesz
aktív tag

Nagyon jó kis írás!Képek is szépek!No meg irigykedik is kicsit!
Köszi a az írást?

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.