Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Homokóra

Hozzászólások

(#2) KrAt


KrAt
veterán

Csak nagyon off-ban, és tényleg nem akarok senkit lelombozni: nem lehet, hogy nem eredeti az óra, és ezért ezek a dolgok? Meg lennék lepve, ha egy ~190k-s óra ilyen lenne :U

Nekem van egy Lorus órám (Seiko almárka) és semmi baja nincs, ~10 év alatt egyszer cseréltettem benne elemet (általános iskolás korom óta megvan) és rettenet minimális a késése.. Pedig újkorában csak ~10-20k-s kategória volt..

[ Szerkesztve ]

(#3) degu


degu
senior tag

Hat igen!
Szegenyedik a kulturank! :K
Milyen kiraly volt az a regi,magyar szelhamos,aki elegansan,mereszen,zsenialisan pofatlanul eladta az egyik uca akkori tolgyfa ! burkolatat egy ujgazdag,moho kereskedonek :P
Most mar csak piti,szegenyes,ocska kis csaloink vannak,akik torvenyesen,es lazan a kisembereket fosztjak ki... :(
Csak a pofatlansag a regi!

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#4) Bluegene


Bluegene
addikt

jah írj a gyártónak, angol vagy német nyelven

szívesen segítek
és az emailbe küldj fényképet(az óráról, illetve a számláról/gariról beszkennelve/makro), azt hogy pontatlan ne említsd(!), ez ilyen

nem kell fölháborodottan, hanem udvarias/tárgyilagosan, hiába kikaptál egy selejtet, ilyen náluk is megesik

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#5) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Simán gyárihibás a cucc, nem kell mingyárt itt rögtön szidni mindent :U, természetesen joggal vagy mérges, basszák meg, hogy ilyet ki mernek adni a kezeik közül, de hát ilyen is előfordul, pech :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#6) edward2


edward2
addikt

Ööö én megértem a csalodottságod, de itt több dologra is azért fény derül. Nem sokat értesz az órákhoz például. Ez automata movement-el van ellátva és hát igen nagyon gyönyörű szerkezetek, de ezek bizony ugy ahogy van késnek sietnek folyamatosan. A kvarc movementet ha megnézed alapbol duplája ugyanannak az orának. Ezt a foltos dolgot nem tudom hogy van. Én egy RADO vásárlását terveztem be következő honapra.

(#7) Bluegene


Bluegene
addikt

tudsz belinkelni fényképet? milyen a folt?

egyébként ha nincs kedved a garihoz, fogjál fogkrémet egy rongyot bevizezve és sikáld amíg egyenletes nem lesz(max jobban csillog ;) )
a pontatlanság, hát ez van ez ilyen, attól még lehet szeretni

a fogkrém nagyon finom csiszolópaszta ;) bár ne szemcséset és vízzel és kevés is elég, 5 perc munka lehet és tök jó lesz, max ha megnézed az időt el kell a csuklódat picit forgatni, ugyis csak dekoratív az óra manaság, a mobil sokkal kényelmesebb ;)

de inkább írj nekik, gariztassák csak le
[link]

ne hagyd magad!

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#8) R a y


R a y
senior tag

Hát ez full gáz :( Nagyon bosszantó tud lenni az ilyen, akár egy olcsó dologról legyen szó, de hát ha már ilyen árkategóriában beszélünk, akkor ez teljes mértékkel elfogadhatatlan! :W
Remélem sikerül megoldani ezt a helyzetet!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#9) domi007 válasza KrAt (#2) üzenetére


domi007
őstag

Hasonló árkategóriájú órával élek én is, ugyanilyen tapasztalatokkal, már vagy 1,5 éve...
Ez a jó kategória szerintem is!

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#10) Szabtom


Szabtom
senior tag

Írj a gyártónak, egyértelmű.

(#11) finest


finest
őstag

Kedves a családodtól az ajándék óra, szép ajándék. De én ennyit nem adnék ki karórára, főleg, h még pontatlan is. Amúgy a képeket elnézve kb. olyan vastag mint a régi Rakétám. Én vagy 15 éve egy 50 dolcsis Pulsar Quartz órát nyúzok, 2x cseréltettem elemet, egyáltalán nem késik/siet sosem.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) dabadab


dabadab
titán

Azt fontos tudni, hogy bar a mechanikus orak dragak es az oramuvuk a finommechanika csodaja, de kvarcorakhoz szokott vilagunkban nem szamitanak tul pontosnak, a Fortis a sajat katalogusaban is azt irja, hogy napi 20 masodperc elteres teljesen normalis. Osszehasonlitaskeppen: egy olcso Casio kvarcora kb havonta produkal ekkora ingadozast, azok meg, amik atomorara szinkronizaljak magukat, hosszutavon semennyit sem - persze azokra csak vmi gagyi japan tomeggyarto neve van rairva, nem egy svajci orauzeme. (Mondjuk en konkretan sose ertettem az ilyen draga orakat, de nyilvan ebbe az is belejatszik, hogy a kornyezetemben nincsenek olyanok, akik egy Fortis meg egy Helvetia kozul ki tudnak valasztani, hogy melyik kerult tizszer annyiba, mint a masik.)

Apropo, magyar nyelvu kezelesi utasitast termeszetesen kotelezo (lenne) adni egy ilyen ora melle, abban benne kellene lennie, hogy hogyan kell vigyazni az orara meg a visszaverodesgatlo bevonatra - ezzel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) edipqe válasza Typhoon47 (#5) üzenetére


edipqe
senior tag

nem kell mingyárt itt rögtön szidni mindent

? nooomális?
nem azzal volt a baja hogy szar az óra hanem az volt a fő probléma, hogy magasról tettek a gyári hibákra.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#14) DÖBRÖGI


DÖBRÖGI
csendes tag

Én egy Ruszki Vostokot vettem az eBayen (tudom hogy itthon, a Havanna telepi börzéken is lehet kapni, de KGB-set nem láttam akkor ;)) , 10k volt +posta. Csak röviden leírnám a tapasztalatokat ha valaki ilyenben gondolkodik.
- az orosz elpusztíthatatlanság csak részben igaz az órára, a fémcsat 1 évig bírta
- a belső fluoreszkáló pöttyök egy két keményebb koppanás( egy méterről csempére) után ledobják magukat, ehhez kb másfél év kellett
Az említett koppanásokat a szerkezet maga viszont jól tűrte. Akkor vegyél ilyet , ha feltétlenül fontos a tudat, hogy neked ruszki órád van. Egy szép elemes Casio néha igencsak hiányzik , ha látod, hogy megint késik 1 órát mert túlságosan bíztál a önfelhúzó rendszerben, lévén automata cuccról van szó. Ha megszokod, hogy este ezt is felhúzod, úgy nem lesz kínja, de ez kicsit olyan mint tolni egy biciklit,aminek nincs baja.
Ár témához hozzászólva, én 100,150 ezret csak akkor adnék ki egy órára, ha rohadtul el lennék eresztve. 30-ért már bőven látni gyönyörű Casiokat (Edifiche sorozat), ami tuti hogy pontos. (csakhát nem svájci, ugye)

(#15) dabadab válasza DÖBRÖGI (#14) üzenetére


dabadab
titán

Azert a Casio Edifice sorozat egy kicsit gaz, sima kemenyitett uveg meg acel - ha mar az ember egyszer orat vesz, akkor legyen zafir uveg meg titan tok, szerintem (mondjuk az is kijon ~60k tajan pl. a Citizenekbol (amikben napelem tolti az akksit, igy egy jo darabig elemet se kell benne cserelni)).

DRM is theft

(#16) RexpecT


RexpecT
addikt

Nekem is Lorusom van eddig elég megbízható :K .

(#17) Typhoon47 válasza dabadab (#15) üzenetére


Typhoon47
őstag

Egyáltalán nem gáz, nekem is Edificeom van :B, ja persze a titán az alap....röhej.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#18) Syl


Syl
nagyúr

Hogy Márkus Lászlót idézzem: Mi kerül ezen az órán 197 ezer forintba? :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) mezis válasza Kalandor (#1) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !

Én kb. 40 évvel ezelőtt vettem egy Marvin (mechanikus, svájci) karórát, annak sokkal kevesebb köve volt, naponta kellett felhúzni, de 10-15 másodpercnél nem sietett többet naponta. Akkoriban az a szóbeszéd járta, hogy a legjobb karóráknál megengedett a napi 10 másodperc körüli eltérés. Ára kb. egy akkori diplomás kezdőfizetés volt (~2400 Ft).

Jó pár évvel ezelőtt kaptam egy kb 5000 Ft-os japán kvarc karórát (Timex ?). Ezt a félévenkénti óraátállítások alkalmával szoktam a pontos időhöz beállítani, mivel ennyi idő alatt siet kb 1 azaz egy percet. Néhány évenként kell elemet cserélni.

Könnyebb is, pontosabb is, gravitációt (leejtés) is jobban bírja.

mezis

(#20) .mf válasza edward2 (#6) üzenetére


.mf
veterán

A quartzos verzió még ennek a 200k-nak is duplája? :Y
Erre nem tudok mást mondani, csak azt, hogy ez az óra magamutogató sznob barmoknak való. Ilyet akkor sem vennék, ha lottó 5-ösöm lenne: sajnálnám ilyenre elszórni, ennél értelmesebben is el lehet költeni pénzt.
Nagyjából gimnázium óta használtam egy swatch-ot, de egy ideje már nem hordok órát. Ha mégis újra elkezdenék használni egyet, ennél az árkategóriánál nem költenék többet rá: bár ez csak egy műanyag karóra, ez is kibírt már nagy eséseket, ütődéseket, tengervizet, stb.; és pontosan mutatta az időt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Ra3


Ra3
őstag

hát szerintem mechanikus automata órának sok a napi 20-25mp, nekem kb egy hónap alatt szokott 60-70 mp-et elmászni a 21 köves seiko 5-ösöm, de ez nekem még nem zavaró, kéthavonta szoktam állítgatni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#22) dabadab válasza .mf (#20) üzenetére


dabadab
titán

"A quartzos verzió még ennek a 200k-nak is duplája?"

Az valami felreertes lesz, egyreszt a Fortis nem csinal kvarcot, masreszt az meg tipikusan olcsobb, egyreszt, mert egyszeru a bot, masreszt meg nincs presztizserteke.

"ez az óra magamutogató sznob barmoknak való [...] ez csak egy műanyag karóra, ez is kibírt már nagy eséseket, ütődéseket, tengervizet, stb.; és pontosan mutatta az időt."

Azert elkepzelheto am, hogy van, akinek az esztetikai elvarasai az abszolut minimumnal valamivel magasabban leledzik.

DRM is theft

(#23) shtml válasza dabadab (#12) üzenetére


shtml
őstag

Automata órának illenék kicsit - ha nem is sokkal - pontosabbnak lennie, hiszen a rugó a nap legnagyobb részében optimálisan és állandó feszességű, ellentétben a kézzel felhúzandó óráktól.

A pontosság nagyban függ attól is, milyen gondosan kompenzálták a mechanikát. Tudtommal igen kevés eredeti gyártó van még Svájcban is, a legtöbb óragyártó - még az igen nevesek is - megveszi a kész nyers mechanikát, tokot meg számlapot készít hozzá és ennyi. Szóval talán nehezen hihetó, de ők is csak "átmatricázzák" mások termékét.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#24) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hát ez szégyen. Már mint a cégre nézve.

Nekem egy olcsó Q&Q órám van, nem sokat hordom, de legalább pontos, tartós, és valószínűleg kicserélték volna, ha valami baja lett volna.

Valaki írta, hogy manapság már csak inkább dekoratív, hát van benne valami.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#25) rumkola


rumkola
veterán

Nem tudom mi köze ennek a boltnak ahhoz, hogy szar az óra...
Itt inkább a gyártó és a a gyártó által vállalt garanciális feltételek a rosszak. :U

(#26) szasza_1


szasza_1
senior tag

Van olyan óra, ami napi 25mp-et is késhet/siethet? Hát akkor az teljesen alkalmatlan a feladata ellátására. Nem érem, hogy egy ilyen mechanikus órát mire lehet használni az arcoskodáson kívül?

(#27) finest


finest
őstag

Ha már az óráknál tartunk, tudja valaki, h a római számos számlapokon a "4" miért "IIII"?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) shtml válasza szasza_1 (#26) üzenetére


shtml
őstag

30 éve még csak mechanikus órák voltak, aminthogy azelőtt évszázadokig. Igaz, a 2-300 évvel ezelőtti kronométerek pontosabbak voltak, mint ma egy kommersz kvarcóra, de a tengeri navigációhoz szükséges volt kifejleszteni őket, mert másként nem lehetett meghatározni a hosszúsági fokot.

Azért nem biztos, hogy arcoskodás. Nekem nem kellene egy mechanikus óra - igazából nem használok karórát, amióta van a telefonban -, de megértem azt az embert, akit elbűvöl egy ilyen szerkezet, mert jól írta dabadab, hogy ezek finommechanikai mesterművek.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#29) marcus.fenix válasza .mf (#20) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Még magamutogatásra is ratyi, mert csak egy másik sznob veszi észre rajtad...
Tehát sznobokkal való ismerkedésre tökéletes. Mert ha én végignézek egy emberen, akkor nem veszem észre a Fortis óráját, meg az Armani öltönyét, a milliós "diplomatika" táskát, se a kezében lóbált Bentley kulcsot...
Odáig se jutok el, hogy meglássam, hogy valakin Adidas van vagy Adios...
Mert az embert nézem mögötte.
Talán ha egy család nem áll olyan jól, akkor megpróbál olyasmit venni 200 ropiért (mi tényleg nem álltunk jól, ezért is nem kaptam semmit ballagásra) aminek van valami gyakorlati haszna... de mindegy...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#30) Dr. Oid válasza marcus.fenix (#29) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

+1 vélemény a gyár megkereséséhez, ha a pontatlansággal nem is tudnak mit kezdeni, a zafírüveg hibáját azért illene megoldaniuk, és talán a Fortis nem akkora paraszt, mint a magyar képviselet.

amúgy őszintén, mi kerül egy ilyen mechanikus órán ennyibe, ha ilyen durván pontatlan? bevallom, eddig sose volt ilyen kategóriájú órám, de nekem a "pontos, mint a svájci óra" mondás azt jelentette, hogy tényleg pontos :) megrögzött Casio vásárló vagyok, van egy titán, számlapvilágításos modellem meg egy sima acél tokos másik (hogy néha legyen valami nehéz is a kezemen :) ), nagyjából kétévente elemcsere a titánban, a másik még csak egyéves, így abban nem volt semmi. Egyszer bevágtam az órát a falba, kicsit megzúztam, de kb 2000 pénzért megcsinálták. pontos, (szerintem) szép, annyiba kerül, amennyit ér. Na most, nem téríteni akarok, de ha egy Fortis ennyit tud, akkor mi a bánatért kerül annyiba??? világosítsatok fel egy tapasztalatlant :)

(#31) dabadab válasza Dr. Oid (#30) üzenetére


dabadab
titán

"amúgy őszintén, mi kerül egy ilyen mechanikus órán ennyibe, ha ilyen durván pontatlan?"

Ize, nezzuk mar meg azt a pontatlansagot. Ha tenyleg produkalja a napi 30 masodpercet, akkor az 0,03% elteres - ez azert eleg kicsi, raadasul birnia kell a razkodast, nem kophat el par ev alatt es viszonylag kis helyre kell bezsufolni. Ahhoz, hogy ezt elerjek, tenyleg precizios gyartasra van szukseg, zafirbol keszult csapagyazasra meg hasonlokra, ami draga. (Ehhez kepest egy kvarcora egyszeru, mint a faek.)
Nyilvan fel lehet tenni a kerdest, hogy ha egyszer ennyi szivas van a mechanikus szerkezetekkel, akkor minek eroltetik, de hat azt se boncolgatja senki, hogy a Porsche Carrera miert a hatso tengely mogott hordja a motorjat - mert csak, mert egy csomo embernek ez tetszik.

DRM is theft

(#32) Dr. Oid válasza dabadab (#31) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

"értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?"

vagyis oké, hogy zafír, meg minden, de tényleg minek erőltetik, ha ennyit tud? A Porsche dolog meg csak félig hasonlatos ehhez: addig oké, hogy az is a hagyomány miatt van így, de az működik a többi jellegzetessége miatt :)

amúgy apámnak is van egy (igaz, nem ennyire ismert márkájú) svejci órája, egy Roamer. Na, az érdekes módon huszonvalahány évet kibírt pontatlanság nélkül, csak mikor elkezdett fáradni a szerkezet, azután lett egyre pontatlanabb. na de egy új?

(#33) dabadab válasza Dr. Oid (#32) üzenetére


dabadab
titán

Nem vagyok nagy szakertoje a rugos oraknak, de ugy hallottam, hogy ezeknek is van egy "bejaratasi" periodusuk, amit utan azert sokat tud javulni a pontossaguk.

DRM is theft

(#35) dabadab válasza Kalandor (#34) üzenetére


dabadab
titán

Ha mas nem, akkor majd javasoljak a kommentelok, hogy tepje le az ajtajukat, vagy megkerdezik, hogy a szervizest nem-e Edenek hivtak. :)

DRM is theft

(#36) Gh0sT válasza Dr. Oid (#30) üzenetére


Gh0sT
addikt

Automata órát az ember nem feltétlenül a pontosságáért vesz.
Egy ilyen órát hordani egyfajta életérzés. Gondoskodást, odafigyelést, törődést igényel. Feltételezi azt, hogy a tulajdonos egy kicsit megszállott és minden nap van némi ideje az órájára. Igazából az új automatákat én sem tudom hova tenni, de egy 70-es évekből származó Longines, egy Omega, vagy akár egy Cornavin hatalmas érték a szememben. Ezeknek az óráknak lelkük és életük van. Mesélni tudnak elfeledett időkről, poros asztalfiókokról, órásmesterekről, ismeretlen emberekről.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#38) elmoraan (r) válasza Gh0sT (#36) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Hát, tudja a fene. Én úgy vagyok vele, a kezemen csak pontos órát hordok. A hétköznapi egy fémszíjas Helvetia, aminek a külseje már eléggé szétkopott, az alkalmi meg egy jobbféle Casio. A Casio 10 éves, kb. évente kell állítani, mert akkor már van benne egy perc difi, a Helvetia vagy 13 éve van meg, de csak háromszor állítottam, ebből kettő elemcsere után volt, a harmadik meg csak úgy eszembe jutott, de akkor is tizenöt másodpercen belül volt...
Ami meg a szépségéért van, az a falióra, ami úgy kilencven éves, felhúzva siet, lejáróban késik, és középen se pontos, valamint ha nincs vízmértékre beállítva, akkor meg is áll. Van valahol egy egy öreg láncos zsebóra, ami egyáltalán nem megy, meg pár régi Raketa, Made in USSR.
A legpontatlanabb órám a telefonomon van, és hiába mondják, hogy a percre pontosság úri allűr, én azt tartom, hogy hiába vagy akármekkora úriember, ha a vonat 13:08-kor elmegy, te meg 13:09-kor érsz az állomásra.

Dabadab: a Batz-papuccsal történő felpofozásról elfeledkeztél. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#39) shtml válasza elmoraan (r) (#38) üzenetére


shtml
őstag

Fel nem foghatom, miért nem képesek a mobilszolgáltatók automatikusan beállítani a telefon óráját. Biztos több igény lenne erre, mint a telefonhoz adott idióta és gyermekded játékokra. Ha esetleg maga a telefon nem képes erre, hát szerintem a megoldás nem igényelne nagy fejlesztést.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#40) Dr. Oid válasza shtml (#39) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

tudomásom szerint van ilyen szolgáltatás, Magyarországon a T-Mobile hálózaton működik is.

(#41) shtml válasza Dr. Oid (#40) üzenetére


shtml
őstag

Jó tudni, köszönöm az infót.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#42) 990 válasza Dr. Oid (#40) üzenetére


990
tag

De WAP szükséges hozzá, vagy valamilyen internetelérés, legalábbis az SE telóm internetprofilért nyavalyog ;)

(#43) shtml válasza 990 (#42) üzenetére


shtml
őstag

Akkor mégsem olyan jó, (mobil)hálózati szolgáltatásként jóval egyszerűbb lenne. Nekem egyelőre nincs szükségem internetre a telefonomban és csak az óra miatt nem fogok venni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#44) Dr. Oid válasza shtml (#43) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

én sose tapasztaltam, hogy kéne hozzá internetprofil. fene tudja, ez egy olyan hálózati szolgáltatás, mint a cellainformáció kijelzése, ami asszem csak a Pannonnál megy: kiírja, hogy melyik városban vagy, pl Pannon/Budapest.
na most a network operator time, vagyis a GSM hálózaton küldött időszinkron-jel egy extra, talán plusz költséget jelentő valami, ezért nem mindenki adja. Ami biztos, az az, hogy a T-Mobile használja, periodikusan ad egy szinkronjelet és nem kell hozzá wap meg semmi. Próbáljátok ki, Nokiákon az időbeállítások között van "Network operator time" menüpont alatt, többi gyártónál is valami beszédes nevű menüpont lesz :)

(#45) shtml válasza Dr. Oid (#44) üzenetére


shtml
őstag

Én T-s vagyok, ki fogom próbálni, köszönöm!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#46) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

12 éve vásároltunk egy ezüst, kvarc Helvetia zsebórát, 8 ezer pénzért. Sajnos az ára azért volt ilyen kedvető, mert hiába ezüst, az óraüveg műanyag - bár szó mi szó, kevésbé látványosan karcolódik, mint a sima üveg, csak ha megkopogtatom, akkor hallani, egyébként külső szemlélődő nem veszi észre. Valamint a mutató nem mindig a másodperc-pöttyök fölött van pontosan, mert azok néhol egy tizedmillimétert elcsúsztak. A lánca sem ezüst, de attól még kulturált és erős. Egyéb baja nincs, csak az általános zsebóra-nyavalya, néha ki kell tisztítgatni (eddig egyszer kellett). Mindig atomórához állítom be az óraátállításokkor, +/- 5 mp pontossággal. A következő átállításig fél percet sem tér el az atomórától, eddig háromszor cseréltünk elemet. De ami a legfontosabb: a külső ezüst mintája gyönyörűen szép, főleg a hátoldalán. Persze a minap 90 ezerért szebbet láttam ugyancsak Helvetiát, de nekem ez egyelőre pont megteszi.

Egyébként nem igazán értem, miért vásárol valaki olyan órát, ami naponta késik/siet ilyen 10 másodpercet. Egy olyan óra, nézzen ki akárhogyan is, legyen akármilyen drága is, egyszerűen használhatatlan. Csak pár nap felejteném el korrigálni, és már lekésem a vonatot. :| Márpedig ki akarja az óráját naponta beállítgatni? Pff...

(#47) edward2


edward2
addikt

Az óra ékszer. Az ékszer pénzbe kerül. Aki ezt nem érti meg annak annyi. Otthon nem telik rá senkinek ezt meg kell érteni. Breguet orát is valoszinű nem azért vesznek mert halál pontos. Mellesleg akinek ilyen drága órája van valoszínűleg az élete nem azon a 10secen fog múlni amit siet vagy késik naponta és egy ilyen órát kézbe venni állitani áhitattal kell. Ez nem egy fos casio.

(#48) ipavlidu! válasza edward2 (#47) üzenetére


ipavlidu!
tag

F*s Casio? DÁDÁ!

(#49) 990 válasza ipavlidu! (#48) üzenetére


990
tag

Nekem csúcminőségű Q&Q-m volt, csak 7k volt na... :DDD
Amíg el nem vesztettem az uszodában... pedig jó kis óra volt :(
(bocs ipavlidu, ez nem válasz akart lenni :) )

[ Szerkesztve ]

(#50) Crystalheart válasza edward2 (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kérlek, ha létezik pontos óra, akár sokkal szebb és jobb anyagból is, akkor a márka miatt vegyen az ember pontatlant? :D Egyébként éppen a leggazdagabb embereknek számít a leginkább az idő, ahogy tudom. Nem csak vonatot lehet lekésni... Hanem pl. találkát is, értekezletet, repülőgépet, stb. Több nap alatt több perc jön össze. Vagy tart egy "órabeállító mestert" minimálbéren csak erre? ;) Esetleg rábízza a lakájra? :D

Tudod 90 ezerért olyan gyönyörűséges, bécsi barokk stílusú ezüst zsebórát láttam két éve, hogy leesett az állam. Sima kvarc. Hasonló volt aranyban is, bár értelemszerűen drágábban - egyéni ízlés dolga, de nekem az ezüst jobban tetszik, jobban kihozza a formákat. A boltos ismerős volt - tudta tehát, hogy esélye sincs nekünk eladni annyiét -, és mondta, hogy három éve árulja, és ugyancsak az óraátállításokkor állítgatta, de addig csak pár másodpercet mászott el.

Vannak minőségi órák is a viszonylag drágák közül, csak kell egy megbízható belsős vagy hozzáértő ember, aki segít.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Homokóra
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.