Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Geller72 válasza westlake (#76) üzenetére


Geller72
veterán

Azért, mert ők már akkor fognak elmenni, ha itt már valaki lekapcsolja a villanyt..előbb nem. :U Ő pont leszarja, mert továbbáll, de nekem itt van 15 évem közel..

Mint "prémium" ügyfél kérdezném, hogy nem kellene ezt a prémium dolgot sokkal több felületen megfuttatni, sokkal többször elővenni, reklámozni? Mert még én sem látom szinte sehol ha böngészem a PH-t, csak elvétve futok bele.

[ Szerkesztve ]

(#102) #08205312 válasza Zolik (#67) üzenetére


#08205312
törölt tag

+1: tényleg inkább fizetős legyen, mintsem hogy reklámot nézzek.

[ Szerkesztve ]

(#103) Ispy válasza betyarr (#82) üzenetére


Ispy
veterán

Látom még mindig nem világos: nem számít, hogy mit szeretsz. Az oldal ebből él. Olyan, mintha a boltból elhozhatnál bármit ingyen is, mert a tulaj nem tud ellene tenni semmit. Gondolom az is tök oké lenne, mert hát 20 éve fizetsz mindenért, itt az ideje, hogy ne tegyed.

Nem értem miért próbálják meg itt emberek megmagyarázni, hogy miért is "lopnak", és miért is "jogos" ez. Ha már használod, akkor legalább maradj csöndben, de nem, még idejöttök a melleteket verni, hogy ez nektek jár. :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104) westlake válasza Geller72 (#101) üzenetére


westlake
félisten

Most akkor vagy multi-accozol, ami tilos, vagy nem tudsz számolni, mivel 2007-ben regisztráltál. ;]

Play nice!

(#105) solfilo válasza betyarr (#99) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tökfőzelékről van szó, hanem egy szolgáltatás igénybevételéről, amiért a reklámmal vagy prémium tagsággal lehet "fizetni". :(

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#106) Sleed


Sleed
aktív tag

Kitartas sracok, jovo ev elejetol a Chrome elvileg tamogatni fogja a Better Ads Standad-ot [link] [link] ami pont a korrektul reklamozo oldalakat segit megmenteni. Remelhetoleg ezzel egyidoben szamuzik az adblockot, vagy talalnak valami megoldast (pl. korrektul reklamozo oldalkon akik whitelistre kerultek nem lehet aktiv).

(#107) glevai


glevai
csendes tag

Nagyon korrekt és szimpatikus cikk. Velem lehet beszélni, megértem az érveket. Szeretem a cikkeiteket, ha ez az ára, rendben van! Ki is kapcsoltam a blokkolást!

(#108) Shing


Shing
őstag

Istenem, hogy mennyien ott tartanak hogy brühühü miért kell nektek reklám és pénz! Már a múltkor is lehetett ilyeneket olvasni. Szánalmas, hogy valaki eddig jutott gondolkodásban.

(#109) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Ugye értem én hogy a reklámozásból van profitja az oldalnak DE, amióta van net vannak reklámok is de mivel a reklámozás rég átesett a ló túloldalára és nem a tartalom közt keresünk reklámot hanem ha szerencsénk van a reklámok közt ráakadunk a tartalomra azóta szinte kötelező valamilyen blocker programot használni mert agyrohamot kap az ember tőlük.

Semmilyen oldalon nem kapcsolom ki a blokkolót mert nem szeretek minden kattintás után 15 felugró ablakot is becsukni, ha emiatt pl csak előfizetéssel lesz olvasható az oldal kénytelen leszek lemondani az olvasásáról.

Lehet engem savazni közben ilyenkor derül ki hogy aki savaz ugyan ezt csinálja. Ahogy a tv nézésről is lemondtam mert több a reklám mint a valós tartalom erről is szívesen lemondok.
Most lehet engem masszívan gyűlölni, de attól még a reklám egy kéretlen tartalom és nem szeretem a kéretlen dolgokat. Ha a jehovák nyomják napi 8X a kapucsengőd azt is kikötöd mert nem vagy kíváncsi rá.
NE haragudjatok de nem fogok azért fizetni hogy egy számomra amúgy is irritáló és kéretlen tartalomtól megszabaduljak.

Írtak itt bolti vásárlással kapcsolatos példát hogy onnan sem ingyen hozod el a dolgokat, megfordítanám a példát ha nem haragszotok, azért is pénzt kérnek a bolt előtt hogy beléphess?

Őszintén sajnálom hogy ilyen bomlasztóra sikerült a hozzászólásom de konkrétan nekem ezek az érzések jönnek ki a cikk kapcsán, a cikkek fele így is reklám semmi más szóval nekem a fele is bőven elég.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#110) ablack


ablack
senior tag

Sok oldalon láttam már olyan megoldást hogy feldob bizonyos időközönként (mondjuk naponta vagy hetente) egy figyelmeztetést hogy reklámblokkolót használsz és ezzel ellehetetleníted az oldal finanszírozását.
És lehet választani hogy kikapcsolod, támogtod az oldalt vagy használod továbbra is blokkolóval.
Ez szerintem nem annyira rossz megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#111) Ispy válasza Zolik (#89) üzenetére


Ispy
veterán

Ugyan már. Akik ide járnak, azok ki tudnának fizetni két bigmac menüt egy évre, ha akarnának. De nem is kell, de akkor legalább ne magyarázzátok meg, hogy miért nem akartok reklámot nézni. Én ki sem kapcsoltam soha, pedig megtehetném, de az igazság az, hogy nem is veszem észre az itteni reklámokat. Egyedül a fórumbeli cikkajánlót kapcsoltam ki, mert az tényleg zavar.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#112) Pötyi


Pötyi
őstag

Parci! Miért nem hagyjátok figyelmen kívül azoknak a reklamációját, akik azért sírnak, mert a bekapcsolt reklámblokkoló miatt nem látszik a bejelentkezési sáv? Visszaírsz neki, leírod, hogy a reklámblokkolója miatt nem látszik ÉS KÉSZ! Nem értem, hogy miért fekszetek le ezeknek a nyavajgóknak és miért ti módosítjátok a honlap kódját? Én rohadtul nem tenném! Ez persze kissé aggresszív szemlélet, de célravezető lenne. Megoldaná a problémát.

QNX is cool!

(#113) BiP válasza aprokaroka87 (#60) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nekem is eszembe jutott. Viszont az ilyen oldalakkal vagyok én úgy, hogy kikapcsoltam a blokkolót, elolvasom a tartalmat, majd lehetőség szerint sosem térek vissza.

Esetleg a fenti (#112) kényszerítés lenne jó. Ha blokkolóval nem látszana minden jól.
Kérdés, hogy meg lehet-e ezt úgy oldani, hogy a blokkolót használó prémium tagok ne szívják meg.

(#115) Zolik: Én semmiféle szolgáltatást nem veszek igénybe.
Pedig de. Ők eljuttatják hozzád a hírt, te meg elolvasod. Ez egy szolgáltatás.
(ahogy a buszon is az, hogy felszállsz, veszel jegyet, az egyfajta szerződés egy szolgáltatásra).

(#116) depmod: Mi pár éve nem is nézünk tévét. Tudnám, minek fizetem?! (költői a kérdés, benne van a csomagban, amit csak a gyorsabb net miatt vettünk).

[ Szerkesztve ]

(#114) #16820480 válasza Zolik (#67) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert ez egy ilyen üzleti modell. Ha nem értesz vele egyet, akkor kell keresni olyan oldalt, ahol máshogy oldják meg (például fizetős, vagy tényleg ingyen dolgoznak a te kedvedre), de ha itt fogyasztasz tartalmat, és cserébe azt a néhány reklámot nem vagy hajlandó elviselni, az olyan, mintha lopnád tőlük a munkájukat.

Tegyék fizetőssé? Hiszen van erre opció, prémium tagságnak hívják, tök olcsó is, és nem kapod utána tovább a reklámokat.
Ugye számtalan opció áll rendelkezésre, az is köztük van, hogy nem jár ide olvasni az ember akár...

(#115) Zolik válasza westlake (#91) üzenetére


Zolik
senior tag

Én semmiféle szolgáltatást nem veszek igénybe. Ez nem egy jogi tanácsadó oldal vagy egy zárt cégkereső. Tegyék fizetőssé az oldalt, szerintem 1000x rosszabbul járnának mintha így maradna minden mert az ide járók nagy része csak elolvas pár cikket és kész. Aztán majd eldöntöm "igénybe veszem e a szolgáltatást" vagy sem.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#116) depmod


depmod
senior tag

Van blokkolóm, de a PH-t átengedem. Ennyit a pozitív hozzáállásról részemről a reklámokat illetően, mert egyébiránt sajnos az, hogy ugrálok egyik oldalról a másikra és valami szar mindig beugrik, felugrik, meg kisf***om, az addig idegesített, míg inkább kikapcsoltam a gépet anno és 2 napig hozzá sem nyúltam. Jól esett :-)

Na de most komolyan, fizetek a tévéért, fizetek a netért és kapom csőstül a sok advertisementet, imádom.
Hozzáteszem, hogy itt ilyen vacak popup még nem volt, csak simán a reklámoktól vagyok már rosszul. Éppen ma konfiguráltam az itthoni szervert végre az új hardverre, lemondom a fenébe a tévét és lehet értelmes filmeket, műsorokat nézni, a szolgáltató és sok ócska csatorna meg elmehet a fenébe... :o

Bocsánat, ez nem igazán PH kommentre sikeredett :R

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#117) ImpersonatoR

En is csak abbol vettem eszre, hogy lejart a premium, hogy lattam az ehenhalunk szoveget a reklam helyen ;) .
De akkor legyen egy kis matek mar ha nyilvanos ez az info. Hany uj premium elofizeto kene meg (tehat plusszban a mostanihoz kepest) hogy ha nem valtozik mas mindenki boldog legyen?

(#118) Graphics válasza Lacika112 (#109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyira nem fog amúgy minket érdekelni, hogy mit csinálsz.

De ne is lepődj meg, ha ezt követően pl nem fognak szívesen segíteni a PH tagok.... És akkor a savazás részt kihagytuk, a többit meg majd mindenki megoldja magának...

Ez olyan ,hogy el lehet ballagni másik oldalt olvasgatni, és másik fórumban segítséget kapni, biztos kapsz ott is, hát hajrá...

Az a baj látod, hogy igénybe veszel egy szolgáltatást, és azt gondolod ingyen van... A Google-nek meg mondjuk simán fizetsz az adataiddal, érdekes arra is ugyanígy reagálsz?

[ Szerkesztve ]

-

(#119) Ispy válasza Lacika112 (#109) üzenetére


Ispy
veterán

Írtak itt bolti vásárlással kapcsolatos példát hogy onnan sem ingyen hozod el a dolgokat, megfordítanám a példát ha nem haragszotok, azért is pénzt kérnek a bolt előtt hogy beléphess?

Nem érted. Ha fellépsz a PH oldalára, akkor máris igénybe vetted a szolgáltatást, ha blokkolod a reklámot, akkor máris ingyen tetted. Nem értem ezt miért nehéz felfogni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#120) AtHoS válasza enginev3.0 (#83) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a telepített program verziót használod, akkor a lebegő ikonon klikkelve tudod megtenni (vagy óra melletti ikonján jobbklikk és az egyik kinyíló menünél a szűrőszerkesztőt megnyitva kézzel @@||prohardver.hu^$document analógiára a többi oldalt is hasonlóan berakod), de adguard beállításaiban a HTTPS kivételek közé már csak kézzel tudod beszerkeszteni és még mindig itt fogsz tartani [link]

read-only mode on the forum

(#121) Zolik válasza #16820480 (#114) üzenetére


Zolik
senior tag

ez igen! Igazi magyar gondolkodásod van! Mikor jelentesz fel lopásért? Van amikor hetekig fel se nézek mert elfelejtem vagy csak simán nincs mit olvasni mert nem érdekel. Akkor mire föl is fizessek??
Igen tegyék fizetőssé reklámok nélkül és kész.
Ne mond nekem azt hogy te soha semmit nem töltöttél le az internetről (akár filmet vagy zenét) mert úgysem hiszem el. Akkor meg milyen alapon vádolsz meg lopással?? Ne álszenteskedjünk már!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#122) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Pont ma írtam egy gondolatot ezzel kapcsolatban a támogatásos hírhez. Miért támogassak egy olyan oldalt, ráadásul évi 4700 Ft-al, ami egy abszolút bosszantó hibát nem tud kijavítani a mobil verzióban. Már többször jeleztem, de mindig az a válasz, hogy á már mobil verzióval nem foglalkozunk. Körül-belül 2 perc lenne az egész művelet és mobilomon nincs reklám szűrő. Semmit nem fejlődik igazán az oldal. Persze lehet írni, hogy a reklámszűrők miatt, de sajnos ez nem egy újonnan megjelent probléma.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#123) atike válasza Lacika112 (#109) üzenetére


atike
nagyúr

"mert nem szeretek minden kattintás után 15 felugró ablakot is becsukni,"

De most komolyan. Te láttál itt valaha ilyet...? :F

Szerk:
"Írtak itt bolti vásárlással kapcsolatos példát hogy onnan sem ingyen hozod el a dolgokat, megfordítanám a példát ha nem haragszotok, azért is pénzt kérnek a bolt előtt hogy beléphess?

De mivel a "bolt" árukészlete jelen esetben a tartalom, a cikkek, a tesztek, a fórumok, akkor ez visszacsavarva olyan, mintha belépnél egy üres polcokkal felszerelt boltba. Nem fizettél, de nem is kaptál semmit.

Itt vagy azzal fizetsz, hogy "elviseled" a reklámokat, vagy előfizetsz a prémium tagságra. Belépsz, és tele az összes polc, amiről viszed amit szeretnél, mert már fizettél érte. :U

[ Szerkesztve ]

(#124) koxx válasza Zolik (#121) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha 2 hétig nem vagy otthon és nem használod a netet akkor is ki kell fizetned a havidíjat.

(#125) BiP válasza Zolik (#121) üzenetére


BiP
nagyúr

De ha csak ritkán mész fel, akkor nem bírod ki - ritkán - azt a kevés reklámot?

Igen tegyék fizetőssé reklámok nélkül és kész. - említették már, van ilyen, prémium tagság.
De biztos örülnél, ha teljesen fizetős lenne, és még ritkán sem tudnád elolvasni azt, amit szeretnél, mert előre kell fizetni...

(#126) Yany: Hááát, ez erősen véleményes a részemről. Desktopon totál nem érdekelne, van kraft. De mobilon, notin nem megoldható, hogy lezabálja az akksit meg melegítse a gépet.

(#129) Wyco: Hát ha adatot gyűjtene a PH és célzott hirdetéseket nyomna, akkor meg az a baj.
Én örülök neki, hogy general hirdetések vannak, főleg promókról.
Mert engem nagyon zavar, amikor valamire ad-hoc rákeresek, akkor 5perc múlva minden oldalon ezeket látom hirdetve. Már nem érdekel, meg zavar is, meg ijesztő is.

[ Szerkesztve ]

(#126) Yany


Yany
addikt

Nem fog velem mindenki együtt érezni, de a magam részéről a kriptobánya support koncepciót is támogatnám. Ha az oldal kellően visszafogottan, max. 20-30%-ot lenyes a prociidőmből, amig az oldalt látogatom, simán benne lennék. A cookie-khoz hasonlóan felpoppanhatna egy üzi: "Te, figyu már, meg kell éljünk, ezért a háttérben fut egy kis procitekerő bányászat, ha nem értesz ezzel egyet, kérlek lépj be prémium klubunkba, vagy hagyd el az oldalt... most!" :D Se reklám, se fizetés, csak egy kis akkuidő és/vagy picit hangosabb ventik észrevehetetlen mértékű áramdíjnövekedésért cserébe. Arról nem beszélve, hogy ez afféle "pay while you consume" modell, aminél ferebb nem is lehetne és ha nagy a látogatottság (amiből tudomásom szerint nincs hiány), akkor még akár kimutatható is lehet a megtermelt zsé. Egy próbát megérhet. Akár opt-in is lehetne ez a verzió a többi opció mellett (reklám/premium).

Többiek, lehet köpködni felém. :) A jó szándék vezérel, méltányoljátok pls, csak picit üssetek. ;)

szerk.: [link]

ps.: még valami, bár úgy tűnhet (jogosan :DDD) hogy beszűkült látásmóddal bírok, mert megint ide tértem vissza: dobjatok fel az oldalsávban egy "támogass bennünket" dobozkát patreon, btc, eth, ltc, zec címekkel. Ingyen van és még lehetnek is ilyen emberek. Sokat csinálják, ld. variance, meg a saját blogom is, hogy említsek párat. ;) (mondjuk egy ujjamat sem kell használnom, ha meg kellene számolnom a beérkezett depositokat :) )

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#127) Geller72 válasza westlake (#104) üzenetére


Geller72
veterán

..vagy 2007 előtt egy másik accal voltam itt 2005-ig, amit kis szünettel lecseréltem erre...és most ő van azzal az accal, nem én.. ;)

(#128) Graphics válasza Zolik (#121) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt mondod hetekig nem jössz fel ide... Hmm érdekes, a mobiltelefon havidíjadat is így szoktad fizetni?

Azt mondod nekik, hogy nem használtam, akkor ne vonjanak már le pénzt a számládról.... Jogos..Így működik a világ... Rosszul

@san01: Melyik topicba írtad az igényeidet, mert a támogatásos cikk egyik verziója már zárva

[ Szerkesztve ]

-

(#129) Wyco


Wyco
tag

Felig off de azert ide vag. (nincs ekezetem, bocs) -- a hirdetesek jo resze nem celzott, nem relevans, egy csoppet sem. Amellett, h adblock/ghostery/disconnect idoszakaban ez nem egyszeru, akkor sem celzottak, ha egyebkent ilyen nem fut. Pl en allandoan olyan hirdeteseket latok PH-n (masutt is, index stb) amik a Magyar piacot celozzak meg, mostansag pl a Vodafone megy hetek ota. Ez teljesen rendben van, de en mikor-hol elek, neha London, korabban NZ.
Ez ilyen forman butasag. Engem akkor sem erint a Magyar Vodas hirdetes, ha esetleg erdekelne a tartalma. Vannak olyan kiszolgalok amik IP-cim alapjan tudjak szorni a regionalisan relevans hirdeteseket, vagy meg mondjuk kukik meg browsing history alapjan is. Lehet, ha mar user nem kapcsol hidetesblokkolot akkor nektek is jobb lenne, ha erdekesebb hirdetesekkel talalkozna...(?)

V.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#130) betyarr válasza Ispy (#103) üzenetére


betyarr
veterán

nem verem a mellem,hanem használom,amit lehet.ingyen,jogosan.nem lopok,ezt kikérem magamnak.olyan,mint egy freeware.ott is lehet támogatni,ha tetszik,de nem kötelező.attól még senki nem lopja el azt a bizonyos szolgáltatást,hogy letölti és használja esetleg évtizedek óta,de nem fizet érte.
ha holnaptól azt fogják mondani,hogy csak akkor látogathatom az oldalt,ha fizetek érte (pénzben vagy reklámok nézegetésével),akkor fogok.de amíg opcionális,addig nem nézek reklámokat.és itt a reklámokon van a hangsúly.ha azzal tudnám támogatni az oldalt,hogy beküldök egy verset,vagy megsimogatok egy macskát útközben (mondtam két túlzó példát),akkor azt megteszem.azonban,amíg nem kötelező reklámot nézni,addig nem is fogok.

de ezzel le is zártam a témát.

(#131) lajthabalazs válasza Zolik (#89) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Sok munkahely van, ahol létezik a külföldi kiküldetés fogalma. A munkaadó kifizeti a munkavállaló utiköltségét, szállását, a munkavégzéshez szükséges egyéb költségeket - konferencia-belépő, helyi utazás, miegyéb - és esetleg némi napidíjat, ami kompenzálja a hotelben élés többletköltségeit (pld étterem) és cserébe a munkavállaló elvégzi az elvárt munkát. Gyanítom, hogy ellentétben egy multival, ahol business class-on reptetik 4*-os szállodába a konzultánsokat, a prohardveres újságírók meghúzzák a nadrágszíjat, amikor eljutnak egy konferenciára - más újsággal kapcsolatban hallottam olyat is, hogy az újságíró saját költségen nyaralt, közben írta meg a régiót bemutató cikket, és kapott érte annyi pénzt, mintha egy új diétáról írt volna.

Ha azt nehezményezed, hogy a prohardver nem külföldi cikkeket fordít magyarra, hanem kiküldi az embereit hogy azok saját tapasztalataikat oszthassák meg, ez egy olyan szerkesztői döntés, ami hozzájárul ahhoz, hogy még mindig itt vagy, és olvasod a cikkeket. Úgyhogy emiatt megintcsak nem kellene panaszkodni.

Mindenesetre egy korsó sör ára nem tűnik túl nagy összegnek a havi tartalomfogyasztásért és fórumozásért. A cikkek minőségével kapcsolatban több oldalon is bevezették már a kétszintű hozzáférést: az ingyenélők megkapják a pletykákat, meg a fizetett cikkeket, és az előfizetők élvezhetik a minőségi tartalmat belépés után. Egy ilyen rendszerre graduálisan is át lehet állni, először csak 1-1 cikket elrejtve, aztán ha beválik, bővítve a prémium tartalmat.

(#132) westlake válasza Zolik (#115) üzenetére


westlake
félisten

Hogy nem veszel igénybe semmiféle szolgáltatást, amikor egy weboldalt látogatsz? Anyukád és/vagy apukád sajnos nem végeztek valami jó munkát. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#133) tomazin


tomazin
veterán

azért erősen pillogok, hogy tagnál nagyobb ranggal rendelkezők - állításuk szerint - simán mennének tovább, ha holnaptól nem lenne ez a fórum/oldal/közösség/stb.
persze

(#134) razorka777


razorka777
veterán

Már régóta készültem előfizetni, most meg is tettem.
Szeretem az oldalt, ennyit nekem megér. :R

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#135) #57527808 válasza westlake (#104) üzenetére


#57527808
törölt tag

neki is volt régebbi regisztrációja.
szerk.: hsz írás előtt nem frissítettem, és sokáig tartott mire elolvastam a hsz-eket.

__________________________

más:
amúgy miért nincsenek kirakva a delikvensek?

[ Szerkesztve ]

(#136) Ispy válasza Zolik (#121) üzenetére


Ispy
veterán

Ne haragudj, de neked van igazi magyar gondolkodásod. :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#137) #54657280


#54657280
törölt tag

Az a helyzet, hogy el lehet vitatkozni egy darabig ezen a reklámblokkolás izén, de:
1. A Prohardvert erősen támogatják a különböző szponzorok, így nem félek attól, hogy a 40+ % blokkolótól tönkre fog menni (bár azt sem kétlem, hogy zsebbevágó a dolog).
2. Hosszú évek óta alig volt valami látványos fejlesztés az oldalaikon, és ez a kőkorszaki megjelenésen meg is látszik. Ha akarnák se tudnák a modern reklámokat az oldalba integrálni. Ilyet már nem is írok, hogy reszponzív megjelenés.
3. Téves álláspont azt feltételezni, hogy ingyen használom a Prohardvert, ha reklámot blokkolok, hiszen az internet előfizetés, és maga a hardver sincs ingyen, amin a weblapokat böngészem.
4. Még mindig ott van a lehetőség, amit már sok oldal használ: ha adBlockert érzékel a weboldal, megkér a kikapcsolására, ha nm kapcsolod ki, akkor vagy nem böngészheted az oldalt, vagy idegesítően gyakran jön egy felugróablak.
5. Nem nyilvánosan kellene kibeszélni a 40+ %-ot, és akkor talána szponzorok sem lennének sóherek.

(#138) Graphics válasza tomazin (#133) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ja, elég érdekes....

Nem reklámszűrő kéne ide, hanem tagszűrő... Én is megválogatnám azt, hogy kinek nyújtok itt segítséget...

De mondjuk gyorsan végig lehet pörgetni a topicot, aztán látni, hogy kinek kell és kinek nem

@novamaxx: Szerinted a túloldalon ingyen van a hardver? :U

a 4. ponttal viszont egyet kell értenem. Ez egy jobb út lehetne.

[ Szerkesztve ]

-

(#139) Zolik válasza koxx (#124) üzenetére


Zolik
senior tag

ha 2hétig nem vagyok otthon az az én döntésem, mert az egy folyamatos szolgáltatás, nem időszakos.
ha 2hétig nem olvasok itt semmit akkor mire föl fizessek?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#140) Sanya


Sanya
nagyúr

Kedves Parci!

Először is sok sikert kívánok a szélmalomharchoz, de lássátok be, a reklámblokkolók nem feltétlenül csak ellenetek szólnak, illetve nem feltétlenül a Prohardver lapcsalád tönkretételén dolgozik.

Az üzemeltetők rájöttek, hogy ilyen kattintásvadászcímekre sokan kattintanak pl: "Orbán VIktor már megint Mit csinált??" a paraszt kattint, ráírunk néhány sort, hogy semmit ( BLikk és társai, origo, index) telihányjuk reklámmal, és dől a lé.
Mit tesz az, aki nem ért a számítástechnikához? Elkezd kattintani. Majd egy-két alkalommal belefut egy két vírusba. Ez tönkre is vághatja az operációs rendszert, emiatt hív egy jobban hozzáértő embert, aki felrak neki egy reklámblokkolót.

Ugyanis a reklámblokkolónak több hatása lehet:
- A reklámokkal telitűzdelt, olvashatatlan oldalakat olvashatóvá teszi. Ez fontos lehet lassú gépeknél, internetnél ( korlátos mobilnet?), valamint lassú reklámkiszolgálónál.
- extrém esetben, néha blokkolhat egy-egy böngészős vírust
- ha gyerek internetezik, akkor nem fog rákattintani az ide kattins, nézd meg mit nyertél bannerekre.

Na, ha ez az ember eltéved az oldalatokra, nem fogja kikapcsolni az adblockert.

Az a felhasználó, aki szörföl az oldalatokon, már tudatosan felrakta a reklámblokkolót, a cikketek hatására ha ki is kapcsolja, irgalmatlan hamar vissza fogja kapcsolni.
- mozgó, forgó, óriási bannereket ki akar látni cikk közben?
- fórum olvasásakor ki akarja nézni, hogy olvasta-e már a xxxx cikkünket?
ha ez bosszantja a felhasználót, akkor megkeresi a megoldást arra, hogy tiltsa.

Szóval a világ előreszaladt, az emberek blokkolják a reklámokat, de nem feltétlenül ellenetek szól ez. De hogy tényleg ne ellenetek szóljon tegyetek érte valamit. [link]
Mit adtok a premium felhasználóknak? Semmit. Kevesebb korlátozást. Na bumm. Annyira nem "must have". A reklámmentesség meg elérhető ublokkal.
A fórumokban is több a hiba. Létrehoztatok topikgazdákat, de a topikgazdát senki nem ellenőrzi. Egyik topikban történt, hogy az emberek jelezték, hogy hibás a topik összefoglaló. A topikgazdának köze nem volt a témához, nem javította ki, sőt, a javításra ösztönző hsz-eket törtölte, embereket tiltogatott ki napokra, 1-2 hétre. Ezek után mégis mit vársz az olvasóidtól?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#141) csendes válasza hemaka (#98) üzenetére


csendes
őstag

Komolyra fordítva a szót: szerintem nem volt szerencsés a cikkben leírni két Adblock közreműködő azonosítóját. Egyrészt fölösleges indulatokat keltett benned is, másrészt előfordulhat, hogy egyszerűen csak a munkájukat végzik. Aki olyan technológiát fejleszt, ami semlegesíti a reklámszűrőket, az előnybe kerülhet az adott piacon a versenytársakkal szemben, amire többféle reakció lehetséges. Ez persze mindkét oldalról felvetheti azt a kérdést, hogy mi számít elfogadható üzleti gyakorlatnak az adott területen. Meg sem próbálnék erre válaszolni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#142) Ispy válasza betyarr (#130) üzenetére


Ispy
veterán

ha holnaptól azt fogják mondani,hogy csak akkor látogathatom az oldalt,ha fizetek érte (pénzben vagy reklámok nézegetésével),akkor fogok

Pont ezt mondják már évek óta, csak sokan le se sz@rják....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#143) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én már akkor kikapcsoltam amikor még az első felhívás volt róla!
Azóta is ki van kapcsolva.
Fel tudtam fogni az értelmét, mivel nem vagyok gyépés!
Egyébként a PH reklámjai abszolút nem zavaróak.
Szerintem akik nem kapcsolják ki itt, azok vagy kötekedésből teszik, vagy csak gyogyósak! :K

Én is azon vagyok, hogy nem kéne beengedni az oldalra azokat akik blockolót használnak! Ennyire egyszerű a megoldás! Ha meg nem tetszik nekik, takarodjanak az oldalról!! Ingyenélő zs*ó g3cik nem kellenek a közösségünkbe! :o

(#144) Male válasza Pötyi (#112) üzenetére


Male
nagyúr

Látom ugyan azt gondoljuk erről :)

(#145) Def26


Def26
félisten

Megnéztem a prohardver kft -t, 5 fő alkalmazott, és 92.000.000 m ft volt a nettó árbevétel (nyilvános adat). Ha mindeni kikapcsolná az adbolckot, ez az összeg a duplája lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#146) #16820480 válasza Zolik (#121) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bármi neked nem tetsző dolog -> tipikus magyar? :C

Amúgy nem én kérkedtem nyilvánosan a reklámblokkolással. Ha teljesen fizetős lenne az oldal, akkor havonta sem járhatnál ide, mert fizetni kellene. De ezt amúgy is megteheted, ha úgy csinálsz, mintha fizetős lenne, akkor már most is felhagyhatsz a látogatással :) Csak könnyebb nyilván a főszerkesztőre fogni, hogy miatta van, mert fizetőssé tette.

Ha lopják a fáról az almát, akkor az a köcsög, aki felveti, hogy nem kéne, nem pedig aki lopja. Értettem :K

(#147) Zolik válasza #54657280 (#137) üzenetére


Zolik
senior tag

Örülök, hogy vannak még olyanok akik nem szemellenzősek (de tényleg, több mint 7 éve semmi nem fejlődött az oldal).

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#148) CptAdamica válasza Graphics (#128) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ezt talán a fejlesztési részleghez. A probléma annyi, hogy belépek mobilon, bejelentkezve maradok, eltelik egy kis idő, fél nap, lehalnak a SESSION-ok, majd ilyenkor ráfrissítve az oldalra a 404-es oldalra dob, a dobozokba temetkező macskára és nem újből a bejelentkezésre. Apróság, de baromi bosszantó.

Megyen!

(#149) atike válasza #54657280 (#137) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

3. Kihagytad az áramot és azt is, hogy amíg felnőttél elég sok kaját meg kellett enned és inni is kellett azért közben. Sőt, ruhát is venni kell, hogy ne meztelenül ülj le a gép elé... :DDD

(#150) Fred23 válasza Yany (#126) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem opt-in módon jó ötlet, viszont aki notiról jön fel, annak gyakran minden perc számít, szóval érthető, ha nem kapcsolja be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.