Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) r0pi válasza Daath (#22) üzenetére


r0pi
tag

Azt azert remelem te is erzed, hogy ez ocska soviniszta duma :) .
Csak gondolj bele, hogy az egyetem/foiskolan megszerezheto tudas melyik resze szerezheto meg csak es kizarolag egyetemen/foiskolan. Ehhez meg azert hozzatennem, hogy a magyar felsooktatasban azert nehol eleg elavult dolgokat probalnak beleverni az ember fejebe, pl engem anno paszkál(igy mondta az eloadobacsi:D) probaltak a programozas rejtelmeibe bevezetni... mondanom sem kell, hogy az eletben egy mukodo progit meg nem irtam ezen a nyelven.

Ha szeretsz olvasni, kiprobalni ezt azt es kedved is van ezen az informatikai vonalon elindulni, akkor azt porbald meg eldonteni, hogy megis milyen iranyba szeretnel elkezdeni mozogni. Mondom ezt azert mert az hogy informatika az azert eleg tag fogalom es egyszerre (az egyetemek/foiskolak hite szerint 5 ev alatt sem) nem lehet meg csak atfogo tudast sem szerezni ezen a teren, max villantani egy ket dolgot, ahhoz meg eleg sok ido az az 5 ev, hogy arra pazarolja az ember, hogy sok felesleges dolgot kelljen beseggelnie es kozben csak villantsanak neki ezt azt, hogy nezd ezt is lehet majd. Szoval dontsd el, hogy mivel szeretned elkezdeni es probalj meg ahhoz kapcsolodoan munkat talani, valamilyen levelezon vegzett muszaki iskola mellett.
Ha nincs otleted, akkor kerdezoskodj forumokon, nezz allashirdeteseket, hatha raakadsz valamire, amit szeretnel csinalni az eletben. Azert hangsulyozom ennyire, hogy szeretnel, mert eleg sok embert lattam, aki nem szerette azt amit csinal, bele volt fasulva a napi robotba... es ugy nemigazan lehet informatikus valakibol, hogy letudom a napi robotot aztan turos. Itt sajna lepest kell tartani a technikaval es naprol napra fejlodni.
Raadasnak a szamarletrat mindnhol vegig kell jarni, egybol nem lesz senkibol senior akarmi, akkor mar miertne kezdjuk el minel elebb a fokok megmaszasat.
Eddigi tapasztalatom alapjan az oklevelet csak van vagy nincs alapon veszi figyelembe a hr-es joszag. Van papir pipa, ha nincs papir, de fel tudsz mutatni olyan szakmai tapasztalatot a cv-dben ami temaba vago es elegseges mennyisegu, akkor max 1 miert kerdesre kell szamitanod interjun, hogy elmeselhesd az okat a papiros hianyanak 1 percben. Ehhez meg hozzajon az is, hogy a hr-esek altal hon szeretett ámerikai tipusu cv a korabbi munkahelyek, szakmai tapasztalatok felsorolasaval kezdodik, nem pedig az idejartam egyetemre resszel, azzal akkor kezdodoik ha epp most estel ki az egyetem kapujan nulla szakmai tapasztalattal es a kerdessel, hogy most mit is kene csinalni. Ezzel nem bantani akarom en az oklevelet, mert jo ha van, nekem is lesz egyszer, de nem kell tulertekelni.

A certekrol egy picit mas mar a velemenyem. Az adott technologiat kinalo ceg eleg nagy hangsulyt fektet arra, hogy az annak hasznalatara kitanitott ember a leheto legnagyobb mertekben ertsen ahhoz, amit csinal. Tehat ha van lehetoseg, akkor a szakteruletedhez kapcsolodo cert-eket mindenkeppen erdemes beszerezni. Vigyazat nem kicsit dragak, igy altalaban csak munkahelyen keresztul lehet eljutni ilyenekre, illetve egy ket szerzodeses iskolan keresztul. Ami mindenkeppen megemlitendo, hogy az alap cert-ek pl CCNA(cisco certified network associate), MSCP(m$ certified professional), SCSA(sun certified system administrator), stb megszerezhetok a felkeszito kurzusok nelkul, autodidatka modon, konyvbol es egyeb helyrol szerzett tudassal, de a reepulo kurzusokra ez mar nem nagyon igaz, mert ott mar tenyleg kell, hogy az ott oktato, az oktatasert fizetett figura(nem olyan mint a foiskolai tanar, aki azert lett tanar, mert a szakterultehez suger, najo ez azert sarkitas:D) elmagyarazza amit el kell. Ez reszben sajat tapasztalat, reszben ismerosok elbeszelesebol szarmazo.

Vegul de nem utolso sorban, csinalj amit akarsz :D, de ha amit munkakent csinalsz a hobbidnak megfelel, vagy legalabb kozel all hozza, akkor azon a palyan sokaig megmaradsz.

ps: en egy unix rendszeruzemelteto volnek egy "pici" es "nevtelen" cegnel, masodsorban 6,5dik eves BME-VIK-es nebulo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.