Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

Hát igyvan a maivilágba már ezt senkise tudja :(

(#2) Gergello


Gergello
addikt

Egyik tanárom, aki már járt nappali szakra, most levelezőre jár mondta:
Tudod mi a különbség a rigó és a veréb között? A veréb levelezőre járt.

Én ezzel nem feltétlen értek egyet. Levelezőn, mellette dolgozva, szerintem többet el lehet sajátítani a szakmából.

(#3) Crystalheart válasza Gergello (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Levelezőn, mellette dolgozva, szerintem többet el lehet sajátítani a szakmából."

Az meglehet, de sztem úgy a szórótárgyakon, amiknek nem kevésszer nem sok közvetlen köze van a szakmához, durván megnő a bukás esélye... :D

(#4) Gergello válasza Crystalheart (#3) üzenetére


Gergello
addikt

Persze, senki nem mondta, hogy nem. Azokon még a nappalisok is vért izzadnak a hallottak alapján. Akarat, meg hozzáállás kérdése.

(#5) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én kettőt jelöltem amúgy meg tavaly. ELTE-IK, és BME-VIK. Ebben a sorrendben. A döntő szerintem, hogy melyik megy jobban, a matek vagy a fizika... BME-n ugyanis a fizikához kapcsolódó cuccokkal hajítanak ki, ELTE-n meg a matekkal szivatnak. (Ne tévesszen meg senkit sem az ELTE-IK alacsony ponthatára, annyival több embert szórnak ki közben, amennyivel többet ezzel fölvettek...) Az egyetem lényegében arra való, hogy ha nem is tanít sok érdemlegeset - azért valamit biztosan -, akkor is kiszűri az embereket valamilyen rostán. A leendő munkahely számára nagyobb biztonság, ha az alkalmazott egy brutál egyetemet végzett, akkor talán jobban bírja a strapát.

Persze egy világsikerű programnál nincs jobb referencia, de nem lehet mindenki Bill Gates. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) FPéter


FPéter
aktív tag

Jó, hogy felteszed magadnak ezeket a kérdéseket, még mielőtt a diplomára alapoznál mindent. (pl. "majd jól elvégzem a bme műszaki infót és kapok 400 nettót juhéj"). Nem ez az általános.
Ha 4-5 évet lehúzol valahol rendszergazdaként, és teszem azt az a cég azért valamennyire leinformálható, azaz szolgálhat referenciaként, akkor teljesen biztos, hogy többet nyom a latba mint egy diploma. Ennek oka az, hogy a diploma sajnos nem garantálja a hozzáértést, de 4-5 év ugyanazon a helyen sokkal nagyobb valószínűséggel.
Kivételek talán a multik, ahol eleve nem állnak szóba veled akkor, ha az álláshirdetésben diploma van követelményként, neked meg nincsen olyanod. De ez is csak azért van, mert ott szabályokhoz-checklistekhez kötnek mindent, így a munkaerőfelvétel is "hülyebiztosra" van csinálva.
Ahol követelik a diplomát, ott sem gondolják komolyan, hogy te értesz majd mindenhez, csak mert BME-re jártál. Ez inkább egyfajta szűrőként funkcionál, sokat elmond a személy hozzáállásáról, ha végig tudta csinálni az adott szakot.
Nem is fogsz érteni a végén tulajdonképpen sokmindenhez, csak aminek te magad is utánanézel, mert érdekel téged.

Amúgy nagyon könnyen megtalálhatod a válaszokat a benned felmerülő kérdésekre, ha a munkaadó szemszögéből is felteszed a kérdést: pl. te mit választanál az ő helyében, melyik ember értékesebb, ha adott egy konkrét elvégzendő feladat? Aki csinált már ilyet, vagy aki kettessel átcsúszott analízis ZH-n - és erről papírja is van- , de ennek sajnos köze sincs a gyakorlathoz?

(#7) Wolverine


Wolverine
félisten

A Halásztelek-BMF viszonylatban ne nagyon számíts koleszra... Én Szombathelyről kerültem be anno az ELTE-re (oké, ELTE legendásan kevés koleszhellyel bír), és suli kezdete előtt 6 nappal derült ki, hogy nem kaptam koleszt. Örültem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) biker válasza Crystalheart (#5) üzenetére


biker
nagyúr

Persze egy világsikerű programnál nincs jobb referencia, de nem lehet mindenki Bill Gates.

ven NEKI világsikerű programja? melyik az??? :F :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) DarkByte


DarkByte
addikt

Érdekes kérdést vet fel az írásod. Én más irányokból is megközelíteném a dolgot. Nem egy embertől hallok mostanság olyat, hogy a diplománál már gyakran többet számítanak a legtöbb cég állás interview-án a specifikus vizsgák, mint pl. MPC vagy Cisco vizsgák. (Persze ezt úgy kell érteni hogy a diploma is feltétel, de a plusz vizsgák hiánya akár kizáró indok is lehet.) Én ezekre is kíváncsi lennék milyen súllyal esnek latba, kinek milyenek a tapasztalatai, mert lehet nem ártana a tudásomat ilyen irányban is bővíteni.

Megint csak megfordítva a dolgot: szerintem ha valaki nappali képzés mellett akar szakmai munkát végezni, arra is van lehetőséget azért. Én például az SZTE-n tanulok mint programtervező és a kar tanszékén folynak programozói munkák amelyekbe be lehet kapcsolódni. Ezen túl is van nem egy cég Szegeden, akiknél lehet mint hallgató dolgozni, és ahogyan hallom a diploma után többnyire igyekeznek magukhoz csábítani véglegesre is a végzősöket. Ha az ember ügyes és az elhatározás is megvan akkor a szorgalmi időszakban is be lehet úgy rendezni a tárgyakat hogy akár a hét felében lehet aktívan dolgozni. (szubjektív de én elég sok előadást el szoktam hagyni, mert a gyakorlatok többségén úgy is elmondják a lényeget, a vizsgára meg az elméletet bárhogy is, de be kell seggelni)

biker: az aláírásod elolvasása után már nem is lepődtem meg a hozzászólásodon. :P

[ Szerkesztve ]

(#10) szasza_1


szasza_1
senior tag

Nem biztos, hogy levelező + munkával többet keresnél, mint nappalin. Nappalin elég jól lehet ügyeskedni, ha nagyon vágsz pár tantárgyat, illetve sok helyen az ösztöndíj sem kevés. Szerintem nappalin havi 100e-et simán össze lehet keresni, illetve ha olyan melód van, a vállalkozóit 10e-ért kiválthatod, és mivel nappali jogviszonyod van, nem kell havonta a járulékokat fizetned, és számlát is tudsz adni cégeknek.

(#11) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ha megteheted: nappali képzés + utolsó 1-2 évben kooperatív képzés keretében elmehetsz valamelyik multihoz. Degalább kipróbálod tetszik-e neked az a munkastílus. Ma már tényleg nem nagyon szeretik azokat, akik kijönnek az egyetemről és semmi munkatapasztalatuk nincs. Viszont nem mondanám, hogy egy rendszergazdi/üzemeltetői tapasztalat olyan nagyon kapóssá tenne egy fejlesztői pozícióra. Szóval döntsd el mi a cél fejlesztő akarsz lenni tesztelő esetleg üzemeltető? Mert nem olyan könnyú átlépni ha x évet lehűztál valahol. A Cisco, meg Microsoft tanfolyamok, bár ezek főleg üzemeltetői vonalon számítanak, meg rengetegbe kerülnek. Ilyeneket tipikusan nagyobb cégek fizetnek ki a dolgozóiknak.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#12) fobee000 válasza TheVeryGuest (#11) üzenetére


fobee000
tag

Az utolsó sorokhoz szeretném hozzáfűzni, hogy vannak olyan iskolák (én is ilyenbe jártam Gyulán), ahol a tananyag részeként tanítanak Cisco-t. Nekem a CCNA 4 szemesztere van meg, ami ugye a Cisco alapképzése, de szerencsére nem kellett érte fizetni. Még ugyanabban a suliban, vagyis inkább rajta keresztül csináltam egy MCP vizsgát is, ami 8 ezer forintba került egy éve. Hozzátenném, hogy Win Server 2003 is tananyag volt a suliban, a vizsgára kellett csak felutazni Pestre a vizsgaközpontba.
Mindezt egy 2 éves OKJ-s képzésen tehettem meg, jelenleg főiskolai diploma nélkül ezekkel a képesítésekkel vagyok egy jó nevű munkahelyen szervizesként. Talán csak szerencsém volt, bár sztem nem is mindenhez kell az a diploma. Egy rakás elmélettel gyakorlati tudás nélkül vígan odaállhatnék most az emberkék elé, akik tőlem várják a segítséget a problémájukra, hogy hülyét csináljak magamból. Mellesleg :) programozással sem lehet a hétköznapi gondokat elhárítani.

[ Szerkesztve ]

''Nincs az az elba**ott helyzet, amin ne lehetne szívós, kitartó munkával még tovább rontani''

(#13) agent_k


agent_k
őstag

Hát igen. Nehéz kérdések ezek... az a baj vele, hogy nem lehet előre tudni semmit.
Lényegében diploma + angol nyelv kiváló ismerete + szakmai tapasztalat kell ahhoz, hogy biztosan el tudj érni valamit. Nekem ezek közül a diploma van meg és szakmai tapasztalatom biztos, hogy nem lesz, mert most egy lámpagyártással foglalkozó cégnél vagyok, ahogy a nagy cégek hívják, általános műszaki manager.

Jártam egy fél évet a SZTE-TTK-ra mint műsz infós. Az egy nagy gyár, a bme-re se mennék semmi pénzért. h211197-es elitélt voltam aztán kész. Ott is hagytam. Elmentem a GAMF-ra. Hát a nappali egy nagy suck. Már nem azért, mert nehéz lenne, hanem azért, mert ha esetleg nem lenne meg abban a félévben a pénzügyi mérleg akkor bizony baromi sok a bukás, gondolom tudjátok miért. Nappalin ott szivatnak ahol érnek, mindenféle szakmától idegen tantárggyal.
Viszont a levelező az teljesen más. Ott végeztem el az utolsó 3félévet és mondhatom, hogy már kezdettől ezt kellett volna csinálnom. Egy mondattal: amit leadnak azt kérdezik vissza.
Minden tanár tisztában van vele, hogy dolgozó emberekről van szó, akiktől ez nagy teljesítmény, hogy még suliznak is. Nappalin meg úgy vannak, fizess. Szóval a levelező sokkal humánusabb! Nem azt mondom, hogy nem kell tanulni, mert azért az túlzás, de értelmesebben, logikusabban magyaráznak, humánusabbak a vizsgák is.
Csak egy példa:
Nappalin mindenki szenvedett a mikroelektronika tárggyal. Nekem sem sikerült az egyik félévben. Aztán levelezőn első vizsgaalkalmon meglett 3-ra. És nem azért mert könnyebb volt. Ugyanaz volt nekünk is, mint a nappalisoknak. Csak maga a megelőző félévben tartott előadások voltak jobban érthetők. Meg sok plusz pontot is lehetett szerezni házikkal és azokra emlékezett is. Már mint név szerint. Hol van ilyen?

Ha választhatnék a helyedben én a Gamfra mennék, mint levelező, mert jó lesz, nem fogod magad halálra idegeskedni és a hajadat tépni, ha meg elvégzed és mellette ott van a 4-5év szakmai gyakorlat + angol nyelvvizsga, aminek a szintje a beszélőkédben is megjelenik, nem lesz gond az elhelyezkedés. Én ma már így csinálnám.

Viszont van egy kontra is: Levelezőn kimaradsz egy csomó fősulis buliból, ismerkedésből, csajozásból, ivásból, szívásból, dobásból, fekvésből, kábulásból, és kapcsolatépítésből.

Sok sikert! "Ne félj csak higgy"

(#14) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Nem olvastam végig a kommenteket, így lehet már írta valaki.

Személyes tapasztalat: BME-VIK + meló kombót tolom. Véleményem szerint mindkettő (diploma+szakmai tapasztalat) fontos tényező egy új állásnál, de a szakmai tapasztalat a döntő. Ennek ellenére nem javasolnám, hogy rögtön első éves fejjel dolgozzál a suli mellett, mert könnyen elcsúszhatsz a tanulmányaiddal. Ez szélsőséges esetben a suli abbahagyásával is járhat. Nem egy példa volt már erre.

Én azt mondom, hogy kezdj bele a suliba és majd 2-3. éven úgyis lesz csomó munkalehetőséged. Akkor meg már érzed, hogy mennyire van energiád és időd a suli mellett. Diploma nélkül csupán szakmai tapasztalattal is nagyon jól lehet keresni informatikában. Nekem most lett volna lehetőségem céget váltani, és szó nélkül megkaptam volna azt a pénzt, amit szerettem volna (mert megvolt a szükséges tapasztalat), de egyetem mellett nem mertem belevágni.

És amivel még érdemes számolnod: munka mellett piszok nehéz tanulni. Fáradtan hazaérsz 8-10 órányi munka után, hidd el nem az lesz a legfontosabb, hogy másnap ZH vagy vizsga. Az meg nagyon lelombozó, hogy nyáron nem tudsz szabit kivenni, mert az összeset ellőtted a vizsgaidőszakra. Ez saját tapasztalat. Ilyenkor jön, hogy az ember éveket csúszik a sulival, mert nem tudja olyan tempóban csinálni, hogy 5 év alatt meglegyen. Én is a 6. évemet fejeztem most be és még 1 biztosan lesz. Persze jó dolog a fizetés, meg király érzés, hogy sokkal többet megengedhetsz magadnak, de mérlegre kell rakni a két dolgot. Első 1-2 évben én nem javaslom a munkát.

Üdv,
T_

[ Szerkesztve ]

-

(#15) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Én pl a kék óriásnál vagyok rendszergazda ERP területen (AIX, ORACLE, DB2, SAP), és "csak" érettségim van. Fősuliba belekóstoltam (műinfót), de elcsesztem nappalin az első évet, így borult az egész. Aztán felvettek kék óriáshoz, és átjelentkeztem ide fehérvárra kétéves műinfő felsőfukúra a Pannon Egyetemre. Folyamatos műszakrend mellett eléggé nehézkes nappalin végezni, még ha minden jól megy egy év aztán lesz valami papírom arról amit csinálok. Az én tapasztalatom az, hogy nem számít honnan van a papír, illetve az, hogy van-e diplomád csak a kezdőfizetésen látszik meg. Dolgoznak itt a cégnél olyan emberek, akiknek csak érettségijük van, és a fizetésüket bármely (nemcsak) frissdiplomás megirigyelné. A másik hogy olyan emberek is vannak itt, akiknek teljesen más a szakterületük (töritanár, biosztanár, bölcsész...).
Ha most érettségiznék, akkor tuti úgy csinálnám, ha sikerülne elhelyezkedni egy jó céghez (nem feltétlen jó fizuval), akkor mellette csinálnám levelezőn a fősulit/egyetemet.
Ahogy észrevettem itt állásinterjún az volt a fontos hogy beszélj jól angolul, valamint alapvető intelligenciád legyen, és érts egy kicsit az informatikához (itt betanítanak, mielőtt idejöttem, még nem is láttam se oracle-t, se db2-t, se aix-ot, nem hogy SAP-t). Persze minderről egy "röpke" hétórás interjún bizonyosodnak meg. Még amit látok, hogy azt sem nézik hogy hol szerezted a diplomád, pl vannak it GDF-ről elég sokan. Az már viszont sokkal többet számít hogy mennyi gyakorlatod van, és hogy hol szerezted. Ezért jó ha levelezőn csinálsz egy sulit és mellette szakterületen dolgozol, mert mikor végzel, addigra lesz többéves gyakorlatod is, és az bizony nagyon sokat nyom a latba! Valamint a nagy nevű informatikai cégek certifikációit is szívesen látják (úgy mint Cisco, Oracle, IBM, SAP, Microsoft).

Szóval összegezve én a levelező suli melletti szakterületen való melózást ajánlom. Igaz ha nem közeledben van a suli, akkor bizony nagyon sok jóból kimaradhatsz, amit csak fősulin él(het) át az ember, főleg ha koleszos. ;)

(#16) Bocsek válasza Terminus_ (#14) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Teljesen egyetértek, pont hasonlókat írtam le. Bár én nem a meló miatt hagytam ott a sulit, hanem ellinkeskedtem. :(((

(#17) Bocsek válasza DarkByte (#9) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Érdekes kérdést vet fel az írásod. Én más irányokból is megközelíteném a dolgot. Nem egy embertől hallok mostanság olyat, hogy a diplománál már gyakran többet számítanak a legtöbb cég állás interview-án a specifikus vizsgák, mint pl. MPC vagy Cisco vizsgák. (Persze ezt úgy kell érteni hogy a diploma is feltétel, de a plusz vizsgák hiánya akár kizáró indok is lehet.) Én ezekre is kíváncsi lennék milyen súllyal esnek latba, kinek milyenek a tapasztalatai, mert lehet nem ártana a tudásomat ilyen irányban is bővíteni.

Én úgy látom hogy a specifikus vizsgák nagyon nagyon sokat nyomnak a latba, többéves szakmai tapasztalattal pedig sokkal többet ér(het)nek mint egy diploma!
Szerencsére ahol dolgozom a cég fizet minden ilyen többszázezres oktatást :P
És mint már írtam, több olyan munkatársam keres jobban diploma nélkül szakmai tapasztalattal, mint akinek "csak" diplomája van.

(#18) Bocsek válasza FPéter (#6) üzenetére


Bocsek
aktív tag

"a diploma sajnos nem garantálja a hozzáértést, de 4-5 év ugyanazon a helyen sokkal nagyobb valószínűséggel."

Ezt bizony aláírom. A fősulin (műinfón) ahova jártam, pl olyan emberek kaptak diplomát (lányok voltak :U ) akikhez a koleszban én jártam át windows-t telepíteni (gondolhatjátok hogy nem azért nem tudtak ilyet csinálni mert nagy unix guruk voltak, és windowst csak képekről láttak :DDD )!! Egyikőjük ráadásul fizetett azért 8000Ft-ot 4 éve hogy leformázzák a winyóját :Y
A másik téma pedig a szakdolgozat-írás. Hallottam most már azon a főiskolai szakon amire jártam olyan szakdogát is elfogadtak, aminek az volt a témája, hogy egy joomla motorral működő portált telepített egy ingyenes web-tárhelyre! :F Gondolhatjátok hogy egy-két ilyen után mennyi értéke (van) lesz a diplomának....

(#19) Crystalheart válasza Bocsek (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nemá, ilyet még OKJ-s képzésben sem fogadnak el... :D

(#20) Oscee


Oscee
csendes tag

A minden évben felmerülő kérdés :)
Én anno úgy voltam, hogy csakis BME, első helyen megjelöltem, fel is vettek (egyébként én is így voltam, magyaron kívül mind ötös, pipa is voltam érte... bár én negyediknek ELTE-TTK-t jelöltem :D), pedig akkor még abszolút nem ismertem a Műegyetem-fílinget, még nyílt napon se voltam. De az már számomra is kiderült, hogy gyakorlati tapasztalatot, kb. semmit nem ad a diploma (ezt néhol közölték is velünk), ahogy ismerősökkel szoktuk mondani, a diploma csak egy papír, hogy "be vagy törve" (mert ugye az elméleti tudás jó részét úgyis elfelejted). Kár, hogy pénzem meg nincs a már fentebb is említett specifikus kurzusokra/vizsgákra, pedig tényleg nagyon sok helyen elvárás.
De én pl. 3 év alatt megutáltam programozni, és a matekot, amiket gimiben nagyon szerettem, és úgy általában, úgy látom, hogy ha valakinek volt valami szakmától eltérő hobbija (újságírás, filmezés, ilyesmik), akkor azt az egyetem alatt egyre jobban megkedveli, talán az emberi gyarlóság miatt, mindig csak az nem jó, ami van :)

BME-t nagyon szeretem, de erre a szakra nem jönnék mégegyszer, ha mindezt előre látom. Nem csak azért mert kevésbé rajongok érte, mint 3 éve, hanem mert tényleg a béka segge alatt vagy a magyar oktatás. Ráadásul gimiben több szabadidőm volt, kevesebb órám, és még a nyelvekre is volt időm, amik tényleg fontosak.

(#21) Daveedka


Daveedka
tag

Nekem van még 2 évem érettségiig :O , de sajnos nem nagyon tudom még hogy utána merre hogyan :DDD

(#22) Daath


Daath
csendes tag

Annyit mondanék a diploma vagy nem diploma ügyben, hogy a főiskolás, egyetemista tananyagnak a 20%-a elég a gyakorlati tudás 80%-ának megszerzéséhez, viszont egy jó informatikust egy tucat informatikustól az a 20% tudás különböztet meg, amit az anyag 80%-ával kap.

Ha jó sulit akarsz, BME/BMF, de inkább BME. Ha matekkönyvvel a párnád alatt alszol, akkor ELTE. A többi meg ott van.

[ Szerkesztve ]

(#23) r0pi válasza Daath (#22) üzenetére


r0pi
tag

Azt azert remelem te is erzed, hogy ez ocska soviniszta duma :) .
Csak gondolj bele, hogy az egyetem/foiskolan megszerezheto tudas melyik resze szerezheto meg csak es kizarolag egyetemen/foiskolan. Ehhez meg azert hozzatennem, hogy a magyar felsooktatasban azert nehol eleg elavult dolgokat probalnak beleverni az ember fejebe, pl engem anno paszkál(igy mondta az eloadobacsi:D) probaltak a programozas rejtelmeibe bevezetni... mondanom sem kell, hogy az eletben egy mukodo progit meg nem irtam ezen a nyelven.

Ha szeretsz olvasni, kiprobalni ezt azt es kedved is van ezen az informatikai vonalon elindulni, akkor azt porbald meg eldonteni, hogy megis milyen iranyba szeretnel elkezdeni mozogni. Mondom ezt azert mert az hogy informatika az azert eleg tag fogalom es egyszerre (az egyetemek/foiskolak hite szerint 5 ev alatt sem) nem lehet meg csak atfogo tudast sem szerezni ezen a teren, max villantani egy ket dolgot, ahhoz meg eleg sok ido az az 5 ev, hogy arra pazarolja az ember, hogy sok felesleges dolgot kelljen beseggelnie es kozben csak villantsanak neki ezt azt, hogy nezd ezt is lehet majd. Szoval dontsd el, hogy mivel szeretned elkezdeni es probalj meg ahhoz kapcsolodoan munkat talani, valamilyen levelezon vegzett muszaki iskola mellett.
Ha nincs otleted, akkor kerdezoskodj forumokon, nezz allashirdeteseket, hatha raakadsz valamire, amit szeretnel csinalni az eletben. Azert hangsulyozom ennyire, hogy szeretnel, mert eleg sok embert lattam, aki nem szerette azt amit csinal, bele volt fasulva a napi robotba... es ugy nemigazan lehet informatikus valakibol, hogy letudom a napi robotot aztan turos. Itt sajna lepest kell tartani a technikaval es naprol napra fejlodni.
Raadasnak a szamarletrat mindnhol vegig kell jarni, egybol nem lesz senkibol senior akarmi, akkor mar miertne kezdjuk el minel elebb a fokok megmaszasat.
Eddigi tapasztalatom alapjan az oklevelet csak van vagy nincs alapon veszi figyelembe a hr-es joszag. Van papir pipa, ha nincs papir, de fel tudsz mutatni olyan szakmai tapasztalatot a cv-dben ami temaba vago es elegseges mennyisegu, akkor max 1 miert kerdesre kell szamitanod interjun, hogy elmeselhesd az okat a papiros hianyanak 1 percben. Ehhez meg hozzajon az is, hogy a hr-esek altal hon szeretett ámerikai tipusu cv a korabbi munkahelyek, szakmai tapasztalatok felsorolasaval kezdodik, nem pedig az idejartam egyetemre resszel, azzal akkor kezdodoik ha epp most estel ki az egyetem kapujan nulla szakmai tapasztalattal es a kerdessel, hogy most mit is kene csinalni. Ezzel nem bantani akarom en az oklevelet, mert jo ha van, nekem is lesz egyszer, de nem kell tulertekelni.

A certekrol egy picit mas mar a velemenyem. Az adott technologiat kinalo ceg eleg nagy hangsulyt fektet arra, hogy az annak hasznalatara kitanitott ember a leheto legnagyobb mertekben ertsen ahhoz, amit csinal. Tehat ha van lehetoseg, akkor a szakteruletedhez kapcsolodo cert-eket mindenkeppen erdemes beszerezni. Vigyazat nem kicsit dragak, igy altalaban csak munkahelyen keresztul lehet eljutni ilyenekre, illetve egy ket szerzodeses iskolan keresztul. Ami mindenkeppen megemlitendo, hogy az alap cert-ek pl CCNA(cisco certified network associate), MSCP(m$ certified professional), SCSA(sun certified system administrator), stb megszerezhetok a felkeszito kurzusok nelkul, autodidatka modon, konyvbol es egyeb helyrol szerzett tudassal, de a reepulo kurzusokra ez mar nem nagyon igaz, mert ott mar tenyleg kell, hogy az ott oktato, az oktatasert fizetett figura(nem olyan mint a foiskolai tanar, aki azert lett tanar, mert a szakterultehez suger, najo ez azert sarkitas:D) elmagyarazza amit el kell. Ez reszben sajat tapasztalat, reszben ismerosok elbeszelesebol szarmazo.

Vegul de nem utolso sorban, csinalj amit akarsz :D, de ha amit munkakent csinalsz a hobbidnak megfelel, vagy legalabb kozel all hozza, akkor azon a palyan sokaig megmaradsz.

ps: en egy unix rendszeruzemelteto volnek egy "pici" es "nevtelen" cegnel, masodsorban 6,5dik eves BME-VIK-es nebulo

(#24) biker válasza DarkByte (#9) üzenetére


biker
nagyúr

biker: az aláírásod elolvasása után már nem is lepődtem meg a hozzászólásodon.

ha kicsit is utánajárnál, vagy akár elolvasnád a mostani indexes cikksorozatot, rájöhetnél, Billnek 0db saját alkotása fut a Microsoft milliárdjai alatt.
sem a windowshoz ő maga nem tett hozzá túl sokat, sem a többi programhoz, ő csak jó üzletemberként megforgatta azt a pár százezer dollárt, amit még a kezdetek kezdetén összeprogramoztak a haverral, de az már nem mai dolog :D
amiből ma pénze van, az sok más okos programozónak a gyümölcse :)
és én is csak 3 éve hagytam ott az ablakok világát, persze melóban nem, de itthon legalább igen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) DarkByte válasza biker (#24) üzenetére


DarkByte
addikt

A smiley ott volt a végén ne feledd. :U Egyébként azt jól tudom hogy Gates -nek nem nagyon van saját projektje az Ms-nél, talán az a legelső DOS amit egyébként egy másik cégtől vettek emlékeim szerint, abban van valamennyi saját munkája.

[ Szerkesztve ]

(#26) rekid


rekid
addikt

HI!

Mindenkepp Napppali! Rengeteg embert ismersz meg ami kesobb nagyon jol jon. Emellett a diploma erteke is nagyobb. A diploma ahoz eleg hogy egy cegnel ahol kesobb leszel foglalkoznak veled es mernokok kepeznek avalos eetre en most pont itt allok megvan 3 evem BMF.kvk-n es kintvagyok egy cegnel itt tanitanak az öregek. diplomam jovore lesz. "koperativ kpzes" kando.hu-n elolvashatod mi is az.

Amiket jeloltel mint elismert iskola/kar nemlesz baj velük. De arra neszamits hogy szakemberkent jossz ki. a diploma csak alapozo kepzest ad a szakmahoz mindenbol tanulsz kicsit munkahelyen fogsz tobbet tanulni. Igazabol arra jo hogy ertsd a mernokok informatikusok nyelvet es tudj mire epiteni. nyilvan itt nem a 2 meg 2 röl van szo,

Gyáva népnek nincs hazája!

(#27) biker válasza DarkByte (#25) üzenetére


biker
nagyúr

no, látod, tehát így kell csinálni.
megveszed occsóé, és eladod soké :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) terkaz


terkaz
csendes tag

Nemrégiben én is hasonló dilemmákkal küzdöttem, az hiszem hogy sikerült magamban tisztázni dolgokat, de leírom, hogy mire jutottam közben, hátha hasznát veszed.

Ezt a kérdést több szinten lehet vitatni.

Ha diploma értékét nezzük, akkor nekem az a meglátásom, hogy a mai magyar felsőoktatás szószerint "kifossa" magából a "munkaerőt". Sajnos nagyon elterjedt nézet, hogy manapság csak az viheti valamire ,meg csak az lehet "ember", akinek van legalább egy diplomája, de mondanom sem kell, hogy ez baromság. Ha megnézzük, gombamódjára bukkannak fel a Gipsz Jakab Főiskolák ahová szánalmasan alacsony a ponthatár, amit a mai érettségi követelményekkel ("ha egy narancs xy FT, akkor 5 narancs hány forint") akkor is el tudsz érni, ha nem célod, de elvégezni se sokkal nehezebb. Igazából gőzöm sincs, hogy azzal a több száz jogász/közgazdás/stb. -vel, akiknek jelentős részét - megérzésem szerint - nem is érdekli az aminek tanul, ismerve a mai munkapiaci lehetőségieket, mit fog magával kezdeni ha elvégzi az egyetemet.. Az iskolában a tanárok azt mondják, hogy "gondoljátok meg,hogy hová jelentkeztek"... ehelyett én azt tanácsolnám, hogy "gondoljátok meg, hogy mi(ke)t szerettek". Én egyre több helyről hallom azt, hogy egy jobb szakmával, amiben akár még örömöd is lelheted(mert érdekel, szereted), sokkal jobban kereshetsz, mert az olyan emberekből sokkal kevesebb van aki tényleg ért is hozzá és tisztességesen meg is csinálja és még csak nem is fognak szopatni az egyetemen matekkal,fizikával, jogelmélettel vagys akármi mással.
Bátyámék most építenek házat és a villanyszerelő 80 ezret kért a ház bevillanyozásáért ami pár napnál nem lehet nagyobb meló... Megteheti, mert: 1. ért hozzá 2. kevés van belőle, mivel mindenki elment menedzsernek, "mert a kézimeló az olyan gáz..."

Ha olyan szempontból tárgyaljuk, hogy BME, akkor szerencséd van mert énis ott koptatom a padot ezért arról is tudok írni. Az első bekezdésem alapján dörzsölhetnénk is a markunkat, hogy húdejó mi nem vagyunk jogászok/bölcsészek, az informatika úgyis felfutóban van, mileszünk a királyok 400ezres kezdőfizuval :C Egy frászt...
Ez az állítás több sebből vérzik. Rövid távon még tényleg nincs feltöltve a munkaerőpiac velünk, ezért MOST jók a kilátások ilyen téren de: gyakorlatilag a mai "tinidzsertársadalom" 90%-a számítógép közelében nő fel, és ha oda jut majd, hogy tovább "kell" tanulni, akkor ő is majd a műinfót fogja választani, mivel zsírjól tud msn-ezni,chatelni, játszani, esetleg még Fotoshoppal retusálni, de máshoz nem ért/nem érdekli(pl. biológia), meg tudja csinálni a fentebb említett érettségi példát és ő neki is azt mondja majd az apuka/anyuka/tanítónéni, hogy most az informatikus a menő, legyél az.
Ami az itteni diploma értékét illeti, mivel a felsőoktatást tömegesítették, ezért lehet, hogy még a pályád kezdetén számítani fog, hogy te a BMEn végeztél és nem a salgótarjáni mérnökinfon, de mikor már több év tapasztalat áll az emberek mögött, akkor munkahelyváltásnál nem azt fogják nézni, hogy hol végeztél, hanem a referenciáidat, meg a tudásod, bár egy gyakvezér nekem azt mondta, hogy most már sok helyen meg se nézik, hogy van-e diplomád, hanem elédvágják a feladatot és akkor ott eldől, hogy értesz-e hozzá.

Összefoglalva én azt tanácsolnám neked, hogy azt csináld amit szeretsz és van hozzá érzéked. Ha pl. bölcsész szeretnél lenni, akkor akár abből is megélhetsz ha te vagy a legjobb, még akkor is ha sok van belőlük, mert értesz hozzá és szereted csinálni. Énis csak ezért tanulok már. De ha csak a pénz számítana, akkor én se tudom megmondani, hogy 20 év múlva melyik diploma éri majd meg.

Amit idáig írtam, az mind csak saját vélemény volt, remélem hozzá szól még más is :-) , de én így látom. Ha pedig a sulival kapcsolatban van kérdésed, kérdezz nyugodtam, szívesen válaszolok. :)

(#29) biker válasza terkaz (#28) üzenetére


biker
nagyúr

minden évben van egy ilyen feladat, hogy ne legyen 0 pontos valakinek, ezen csámcsognak a következő évi ilyen feladatig :(
100-ból ez a 2pont mit mutat meg?

én sajnos ismerek olyan embert, velünk érttségizett, most 5.-re sikerült neki a matek, 2 évvel ezelőtt 2pontos érettségit írt :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) rekid válasza terkaz (#28) üzenetére


rekid
addikt

Egyet ertek maximalisan. Sokan lenezik a ketkezi "munkast" holott egy jo asztalos, ács, gyönyörü munkakat tud csinallni (nembeszelve a fizujarol). Akinek diplomaja van max azt bizonyitja hogy tud tanulni vagy epp puskazni...lehet meg segg hulye...
Mindenki azt csinalja amit szeretne es amiben ugyerzi tud alkotni.
Azert a mernök szakmat ne hasonlitsuk a "managerekhez". Mert elegge mas teszta... azert egy bme-s vagy Szifes, Kandós villmernök ha nem elhulyulte az egyetemi fösulis eveket fog melot talalni. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#31) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Mivel mostanában sok állásinterjún voltam (az asztal "másik" oldalán :) ), meg van három diplomám, talán jelent valamit a véleményem.

Szóval diploma: diploma kell, de csak ha rendes, elismert iskolából van. Akinek az van az önéletrajzának első bekezdésében, hogy gdf, azét már nem olvasom végig. A rendes egyetemi képzésnek nem az, nem is lehet az a feladata, hogy naprakész ismeretekkel engedjen az utcára, hanem az a feladata, hogy gatyábarázza a gondolkodásmódodat. Egészen egyszerűen másképp gondolkodik az a jelölt, aki rendes egyetemre járt, mint aki nem járt vagy gagyira járt. Tinglitangli egyetemre kár menni, idő és pénzpazarlás.

Ha elvégeztél egy egyetemet (hozzáteszem, normáils hozzáállással, vagyis nem csak az évnyitókon voltál józan :) ), akkor lesz egyfajta mérnöki vagy tudományos jellegű hozzáállásod. Ez ér sokat akkor, ha nem akarsz életed végéig favágó munkát végezni. A ccna meg az ms certified okleveles double clicker papírok szemléletet, gondolkodásmódot nem adnak, azok napi konkrét ismereteket adnak, vagyis megmondják, hogy mikor hova kell ütni a kalapáccsal. Azt nem feltétlenül mondják meg, hogy miért, azt meg pláne nem, mitől lehetett volna előre tudni hetekkel korábban, hogy kell majd a kalapács.

Levelező vs. nappali. Az az 5 év, amit nappalin lehúzol, simán lehet életed legszebb 5 éve. Főleg, ha nem nőmentes egyetemre mész :) Ha megengedheted magadnak anyagilag, hogy nappalira menj, még véletlenül se menj máshova. Azt is vedd figyelembe, hogy akikkel együtt nyomod az egyetemet (főleg, ha rendes egyetemről van szó), azok 10-15 év múlva nagy magyar vállalatok vezetői lesznek, azok az ismeretségek nagyon sokat fognak érni. Hogy csak egy példát mondjak, a fidesz is egy koliszobából indult... :) Nézd meg politikamentesen (ne azt, hogy mit képviselnek, hanem azt, hogy hogyan dolgoznak), összetartanak, egy csapat, egy brancs, mindegyik védi a másik hátsóját. Ilyenekbe lehet bekerülni egy jó kolival.

Az egyetemen tanulni kell, mese nincs. Ez nem jelenti azt, hogy mindig és mindig véresre kell üllnöd a hátsódat. Megvannak az időszakok, amikor tanulni kell, megvannak az időszakok, amikor lehet alkoholizálni vagy bulizni. Ezt lehet jól egyensúlyozva végigcsinálni, nem kell se könyvmolyként minden bulitól távolmaradni, se alkoholistaként megbukni minden vizsgán.

Az egyetemen, ha hajlandó vagy dolgozni, sok tapasztalatot össze lehet szedni. Pl. kari info labor üzemeltetéssel, stb. Emellett egy jobb egyetemen (ettől is jobb egy egyetem) a menőbb oktatóknak sok iparági kapcsolata van és értékes munkákat lehet szerezni a segítségükkel. A bme-n pl. embertelen sok projektet tolnak ericssonnal, nokiaval, stb. stb. Anno a magyar informatikai vállalatok felének a vezetője bme-t végzett... szóval össze lehet gereblyézni annyi ismerőst, sikeres projektet, szakmai előéletet, aminek a segítségével nem üres cv-vel mész az első interjúra. Ha elengednek egyáltalán és nem mondják, hogy öreg, jó volt ez a tudományos diákköri dolgozat, gyere már be beszélgetni kicsit...

Az egyetem és az egyetemi kolik nagy előnye még, hogy összezárnak egy nagy rakás brilliáns elmét. Az sch-ban például olyan szintű villanyász szakemberek voltak, diáknak álcázva, hogy manapság sok cég megnyalná mind a 10 hr-sét utána. Itt, akár tetszik, akár nem, rádragad a szakma. Amit órán nem mondanak el, vagy nem értessz meg, azt a koliban meg fogod tudni tanulni.

Úgyhogy, ha rám hallgatsz és bírod lével, rendes egyetemre mész nappalira.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) syckaloz válasza biker (#29) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Sziasztok.

4 éve érettségiztem , még a 'régi' rendszer szerint utolsóként és -ezért- nem nagyon értek a mai érettségi vizsgákhoz, de azt látom, hogy egy 'hangyányit' egyszerűsödött a vizsga. Lehet nem áratana 1-2 logikát igénylő feladatot betenni a sorra, ilyen IQ-tesztben szereplő kérdésekkel, mókás lenne :)

Mellesleg, Győrött, a szif-en tanulok gazdinfót és örültem, amikor láttam hogy nem jelölted be, mert szvsz egy kalap fekália.

Azon gondolkodom hogy váltok, mert csúszok is elég sokat, elvették a kedvem az élettől.

(#33) bambano válasza agent_k (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

#13 kicse: a levelezős órákért, ha te fizetsz, külön csentót kap a tanár. emiat lehet, hogy jobban tanít, hogy legközelebb is ő kapja az órát, a nagy tülekedésben. elég gáz, de így van.
#30: a kétkezi munkának egyre nagyobb értéke lesz, ahogy egyre kevesebben hajlandók elvégezni. A veszély pedig az, hogy azok a szakik, akik 30-40 év tudását szedték magukra, most nem képezik ki a következő generációt, így ki fog maradni egy sorozat és elvész egy csomó tudás. Pl. asztalosból, lakatosból, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Az, szerintem, nem igaz, hogy egy ccna helyettesíthet egy diplomát. Nem helyettesíti, nem is feladata.
Az igaz, hogy alacsonyabb elvárásoknak megfelelő állások esetén elég lehet a ccna+érettségi. De aki ebbe a vonalba belekerül egyszer, az örök életére favágó marad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) rekid válasza syckaloz (#32) üzenetére


rekid
addikt

hmmm en kandósként elozo felevben neztem nalatok a tavközlesi labort meg voltunk bent ottani T-comnal eleg komoly muszerekkel dolgoztak a laborban. Aztan lehet hogy csak parasztvakitas volt.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#36) rekid válasza bambano (#34) üzenetére


rekid
addikt

hmm ccna-nal cisco vizsgajara gondolsz? (en pont most gondolkodom rajta hogy diploma melle sajat zsebbol megkene csinalni mert azert eleg komoly kepzest ad persze a töbi fokozattal) es elegge keressett is.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#37) bambano válasza rekid (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amennyire én tudom: ccna: cisco certified network associate. Én legalábbis ebben az értelemben akartam használni, tehát a válaszom: igen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) biker válasza syckaloz (#32) üzenetére


biker
nagyúr

hmm, honnan tudod, mit jelöltem be? :)
bár győrbe nem mennék, mert messze van.

IQ-s matek kérdés tényleg nem ártana, de más tárgyaknál is jól jönne

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) syckaloz válasza rekid (#35) üzenetére


syckaloz
aktív tag

A villamosmérnökök qjó képzést kapnak, de az infós szakokat, nagyon elbaltázták. Vagy az van, hogy a színvonal a béka popsija alatt van, vagy pedíg olyat kérdeznek, ami általában nincs bennt tankönyveben és nem hangzott el órán :(

(#40) Daath válasza r0pi (#23) üzenetére


Daath
csendes tag

Igen, alapvetően itt az okozza a kommunikációs zavart, hogy mindenkinek mások az ambíciói, elképzelése a betölteni kívánt állás fontosságát illetően, ezzel együtt pedig elmegy a skála a gdf-es code monkey-tól, a pocakos rendszergazdától, a webdizájnerpistikétől a specializálódott senior programozóig, a project managerig, a rendszergazdáknál nem tudom mi a felsőbb fok ^^. A leghitelesebben eddig azt hiszem bambano hsz-e foglalta össze a témát. Szem előtt kell tartani a különbséget az inasok és a kovácsok között.

[ Szerkesztve ]

(#41) concret_hp válasza Crystalheart (#5) üzenetére


concret_hp
addikt

"BME-n ugyanis a fizikához kapcsolódó cuccokkal hajítanak ki"

mondjuk ezt nem tom ki mondta neked, de nem mondott igazat. 2 félév fizika van összvissz és azok is túlélhetőek. ezen kívül elektromossághoz kapcsolódó tárgyból 2-3 amiből 1 szopás, de za tulajdonképpen matek :) (nem véletlen analízis az előkövetelméney)

az íráshoz:
levelező szvsz annak van kitalálva akinek van már 1 diplomája és nem totál más témakörben.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42) concret_hp válasza bambano (#34) üzenetére


concret_hp
addikt

nem olvastam végig az összes hsz-t de rre reagálnék, mert ez nagyon igaz. bizony ha elő kell léptetni valakit, hiába dolgozik x egy árnyalattal jobban, ha semmi papírja nincs sokkal nehezebben fog felfelé haladni a ranglétrán, mint akinek van.

20 évesen kurva jó rencergizdának lenni vagy mittomén, de 30 év alatt azért jó lenen vlaamit alőre haladni :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43) Crystalheart válasza concret_hp (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, meglehet, hogy a kivágás eszközét illetően félreinformáltak, de talán nem döntöttem rosszul - nekem eléggé betett volna az a 2 félév fizika és az elektro is. Mivel egyik sem érdekelt, egyiket sem tanultam. :D (Igaz, elektróból valahogy még így is jeles lettem, fizikából meg kettes.)

(#44) REDeath


REDeath
őstag

húú nemgondoltam hoyg ennyien írni fogtok :) köszönöm mindenkienk aki vélemént nyilvánított eddig :)
fiziaki munkával egyet értek, jól keresnek, csak nem biztos hogy sokáig lehet csinálni. legalábbis én dolgoztam egy asztalos barátommal, aki hihetetlen jó szakember, de azért nagyon durván hajt hogy sokat keressen. ott viszont az ismeretségen múlik minden. (pl. vagy bevisznek egy nagyobb építkezésre, vagy kis zugmunkákból élsz életed végéig)

megkérdem bme-es topicban is, de azért ittis felteszem a kérdést:
van ez a bmf gyakorlatiasabb mint bme, vagy fordítva, hol milyen lehetőség van és milyen jó koooperatív képzésre stb.
de a koli amit bambano is említett. szóval aki nem koleszba jár csak simán nappaliba, azért ő sem marad ki a koleszos tanításokból?
meg volt a "nem nőmentes kolesz", hát az infó szak lévén nemhinném hogy a nőktől hemzsegne :D , főleg hogy mivel "közel" lakok (kb másfél óra dugó miatt), valszeg be se kerülnék

amitől egyedül még félek picit, az az hogy sokan mondják, úgy mint a jogsinál is, hogy kb kötelezően meg kell húzni x diákot. ez mennyire valós? én csak azért aggódok mert olyan ismerősöm is húzták meg, aki nagyon értelmes meg stb. és nem alkoholizál éjel nappal. Nyílván, fel is készítettek gimis tanáraim is, a 2-esnek is örülni kell pl fizikából és digitális technikából meg még soroltak sok mást is :) és nem kell csodálkozni hogy a szín5ös kisgyerek max kettest kap és depis lesz ha nem erős alkat.
Csak halotam olyat hogy hétfőn kiadtak 300 oldalt tanulni, kedden vizsga volt belőle. Így meg persze hogy sokakat meghúznak. Tényleg vannak ilyen durva esetek?

Valamint az menynit számít hogy valaki mennyire kocka? Szóval van aki 15 évesen már leprogramozza a quake7-et meg a desktopja teli van minden féle környezettel meg irc-n van 0-24 online és alig mozdul ki, de ez előny vagy tökmindegy? Ezzel nem az érdeklődésem vonom kérdőre, csak nem akarok befordulni és beszélni a monitorhoz:)

ui: tudom hoy ez úgyis majd akkor dől el ha bekerülök valahova, de pl. bme nappalin jut másra is idő vagy minden este 6ig ottvan az ember? szóval mennyire lehet ügyesen öszerakni az órarendet úgy általában?
a szabadidő a 2ik legértékesebb dolog a zegészség után :))

és mégeccer kösz a véleményüket leíróknak :R

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#45) concret_hp válasza REDeath (#44) üzenetére


concret_hp
addikt

majd ha odakerülsz meglátod :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46) bambano válasza REDeath (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Viccnek hangzik, de igaz: a vizsgán az első két mondatnál eldől, hogy mit kapsz, a vizsga többi része csak arra szolgál, hogy bebizonyítsd a jelöltnek, ennyit érdemel.

Ahol én tanultam, ott ugyanabban a koleszben voltak elnőiesedett szakok is:)) És progmaton is voltak korrekt csajok:)

Aki nappalira jár, az nem feltétlenül mehet be a koleszba és biztosan nem lesz bent annyit, így sok mindenből kimarad.

Nekem is voltak olyan értelmes ismerőseim, akik folyton bukdácsoltak. Nem mindig a tanuláson múlik a dolog, jobb esetben a tanár ismeri a diákot és tudja, mire képes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) rekid


rekid
addikt

Kolesz hatalmas nagy elöny. Rengeteg embert emgismersz akar ejjel 2 kor segit neked adott problemaban barki. buli stb.. (itt atlehet esni a lo tuloldalára).
Kivagasok:

BMF-kandorol tudok nyilatkozni. A mi fösulink tipikusan az ahova min pontszammal felvesznek mindenkit (fejpenz miatt) majd felevkor ledaraljak tobb mint felet. 1200 an kezdtunk jo ha vagyunk 600 an. ;) matek villanytan...

Koperativ kepzes. : lehet nagyon jo es rossz is. Cégtöl függ. valaszthatsz sajat ceget is valaszthatsz suli listajabol is. Total cegtol fugg hogy tanulsz e az egy ev alatt vagy csak a bréét vered.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48) rekid


rekid
addikt

mod:

ezert is jo a koli mert idosebbektol tudsz infot kerni hoöl voltak koperen vagy hol vannak es milyen az adott ceg menynit fizet stb... jah es nemutolsosorban van aki esetleg betud "protezsalni" -deutalom ezt a fogalmat.... de errol szol ma a dolog..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49) #11666432 válasza rekid (#36) üzenetére


#11666432
törölt tag

Nos, én most csinálom a CCNA-t középsuli mellett, mivel az iskola Cisco oktatóhely is. Úgy mondanám, hogy rengeteg hasznos dolgot tanulsz, jó rálátásod lesz a dolgokra, de hogy túl keresett? Én nem igazán találtam még olyan állást, ahol CCNA lenne a követelmény. Ez mondjuk lehet az én hibám.

(#50) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Igen, kollégium nem lehet egy rossz dolog. Én viszont sztem eleve túl közel lakom, vonat+villamos kombóval bent lehet lenni másfél óra alatt a Lágymányoson, így nem adnának helyet. Nem mellesleg édesanyám kitagadna, és nem volna miből megélnem :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.