Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#142) Doze


Doze
aktív tag

Azért jó olvasni a hozzászólásokat, ha mást nem legalább kiváltja az emberekből a valós gondolkodást ez a cikk.

Mivel szeretem a történelmet, azon belül is a hadtörténelemét. Sokat olvastam/olvasom a második Vh-t megelőző eseményeket stb. Olykor azonban elég könnyű párhuzamot vonni a kefebajszos beszédei/kiadványai és a mai nagy magyar szubkultúra közt.

Megint van egy válság, emberek tömegeinek életszínvonala esett a mélybe. Persze ilyenkor mindenki hibás, csak a nép nem... szabadkőművesek, a zsidók, a tőkések. De az "árja" magyar az nem hibás mert különbenis a sumerok leszármazottai vagyunk. Ne gondoljuk azt, hogy a 30as években másként kezdődött, teletömték az emberek fejét sok-sok maszlaggal.. (germán mitológiától kezdve, az okkultizmuson át, a nagy germán lebensraum-ig). Csak azóta eltelt 80 év, akik akkor megtanulták, hogy soha többet nem hisznek az ilyen hülyeségeknek azok meghaltak. Az emlékek feledésbe merültek, lám már megint itt állunk, futószalagon jönnek az ilyen írások, a semmitmondó magyarázással stilisztikailag tökéletes formában. (Gyártjuk az indokokat egy következő népirtásra?)

Ezzel lehet kicsit radikálisan fogalmaztam, de pl korabeli német kiadványok is hasonlóképp magyarázzák a semmit. Kicsit puhán, aztán keményebben a végén pedig ha nem hitted el--> kivégzés. Nem azt mondom nem szabadna ilyen írásoknak megjelenni, de ez is csak egy vélemény, ha vélemény akkor írják blogba, mittomén hova de ne ide. Mert ha az élet nagy dolgairól akarok olvasni ott van Hemingway, stb.

A másik dolog a hit. Komolyan mondom milyen ember az, akinek a szájába kell adni a saját hitét?

Ez kb olyan dolog mint a házaló Jehova Tanúi. Ha ráverem az ajtót fel van háborodva hiszen az ő vallása a tökéletes az egyetlen.. ha mást mersz állítani akkor meg te vagy a sötét, buta felvilágosulatlan.

Ezzel el is értünk a mai magyar társadalom legnagyobb bajához. Szidjuk a politikusokat, hogy nem változik semmit, persze a szomszéd Józsi bácsival már 30 éve nem szólunk egymáshoz mert múltkor is oda adtam neki a kapát és csorbán hozta vissza. Ebben az országba nincs konszenzus, itt nincs olyan hogy leülöm megbeszélem a dolgokat. Ezen kéne változtatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.