Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#137) SirRasor


SirRasor
őstag

11%-nál járok, és eddig tetszik. Viszont konkrét megoldás nincs benne, mert nem is lehet, mert ez egyénfüggő.

Nekem van világmegváltó ötletem gyakorlati példával, ami saját magamra igaz, de lehet, hogy másnak is kedve támad hozzá: kis földet kell venni, amit még egyedül/ketten/gyerekek segítségével lehet művelni. Tanya megteszi, csak legyen áram. Víz -> fúrt kút, WC -> latrina. Fenntartási költség minimális. Télen fával lehet fűteni. Kocsi kell, mert az egyik szülőnek fix helyen kell dolgoznia, hogy ha bármi gond van, akkor is legyen pénz. Munka után meg léleknyugtató hatása van a fizikai munkának és nehezíti az elhízást.

A földön kecskét lehet tartani a teje miatt, pipit tojás miatt. Hús? Csirke, vagy még nem tudom..ha eljutok odáig, akkor már tudni fogom :) Tehát a lényeg az önellátásra való törekvés. Ja szélkerék 200-300k, ami 400W-ot termel, csak kell még hozzá pár elektronikai cucc, akksi stb, de akár ez is megvalósítható. Szvsz egyszerűbb perkálni az áramszolgáltatónak, VAGY majd ha az aksik kapacitása/élettartama/ára javulni fog..

Ehhez egy autó fenntartása szinte elengedhetetlen.

Előnyök: természetben élünk. Légszennyezettség, fényszennyezettség (csillagos eget jó nézni), zajszennyezettség minimális. Állatokkal együtt élhetünk, akikből sugárzik az univerzális boldogság (ezt csak olyanok tudják, akiknek van valamilyen).

Gondolkozzunk közösen :) Más valakinek elképzelése?

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.