Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) bit_vector válasza vodkaboy22 (#15) üzenetére


bit_vector
tag

hát, jobb és értelmesebb választ tényleg nem vártam. Miért is szállnál le a lóról ?

A helyesírási problémák még mindig adódnak, hogy azzal ki fog foglalkozni, tényleg lényegtelen, főleg hogy -a jelek szerint- hírből sem ismered. :)

De, tekintetem a cikkre vetve ismét: meg lennék lepve, ha egy LM317T (TO220) kocka 120W-ot bármikor eldisszipálna. Ez még a K-s (TO-3) toknak is becsületére válna ( azon felül, hogy Vi-Vo<15 V esetén is max. 2.2 A áramot ír a katalógus).

A fentebb lévő táp kapcsolás már a modernebb tulajdonságokat emeli ki.

Vagy inkább a kőkorszakot, ekkora teljesítménynél vagy szűrt táp adja a névleges feszültséget, vagy pedig kapcsolóüzemben állítják elő. Stabilizátor kocka alapjában véve nem rossz elgondolás, de az inkább egy előerősítő tápjában használható semmint egy több ampert igénylő végfok tápkörében!

Érdemes a bemeneti feszültséget úgy megválasztani, hogy a Ube 97%-nál kisebb Uki ne legyen! (Kisebb P(ic) ~ 20W)

És ezzel lesz egy olyan feszültségstabilizátorod, ami csak a túlfeszültség ellen jelent szabályozást, 3% feszültség csökkenés felett pedig már maga is beleharap a kimeneti feszültség jelébe. Egy végfoknál ettől jóval nagyobb lengések is vannak, főként teljes kivezérlésnél.

"hogy hamar tudnék neked, számomra minden napos kérdést adni amin fenn akadna a szemed."

Ezen őszintén jót nevettem. :DDD Inkább bújd a könyveket még egy kicsit mielőtt ilyen mondatot bárkinek is leírnál. Könnyen előfordulhat, hogy maga a kérdés létezése okozná a szemem felakadását (pl. "hogy a p'ba lehet ilyen h'lyeséget kérdezni???"). :DDD

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.