Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) agressiv válasza vodkaboy22 (#197) üzenetére


agressiv
addikt

Kíváncsi lennék pár olyan összehasonlító cikkre ahol a közép , közép-felső és felső kategóriás cuccokat mutatnak be, úgy hogy egy közönség pontozza melyik jobb melyik nem miközben nem tudják épp melyiket hallgatják. (vakteszt) PL tízféle erőlködő ugyanaz a hangforrás ugyanazok a hangfalak.

Van egy olyan érzésem, hogy a high-end rajongók fele csúnyán beégne. Én is szeretem, ha jól szól a muzsika és nagyon könnyen észreveszem, ha valami nem stimmel, de szerintem én is bedőlnék egy ilyen vakteszten. :DD

Hát még a borz.....

(#202) agressiv válasza KMT (#198) üzenetére


agressiv
addikt

A DAC analóg jelet jelenít meg a kimenetén és egy digitális audio cuccnak a lelke a DAC, mert tényleg az az ami a digitális feszültségugrálásból visszaállítja a zenét és hidd el, hogy óriási különbség van egy olcsó kommersz DAC és egy picivel komolyabb DAC között is, nem beszélve a nagyon drágákról. Amíg ugyanaz a zene egy fapados DAC-on szól valahogy azt kész, egy másikkal ugyanazzal a lejátszó, hangfal, erősítő megoldás mellett olyan hangot csinál, mintha melletted ülnének a zenészek.

A CD olvasó tuningolását, hatalmas nehezékekkel, meg száz wattos motorokkal baromságnak tartom, de a digitál analóg konverter cseréje, építése igenis életképes és a leghatékonyabb dolog az össze audiofil hülyeség között.

Hát még a borz.....

(#203) #27483136 válasza Rive (#199) üzenetére


#27483136
törölt tag

Én azért szívesen összehasonlítanék egy Linn láncot egy Xony "hifi-toronnyal".
Lenne különbség szerintetek?

Ne keverjétek már a high-end-et meglovagoló kis pénzkereső cégeket a komolyakkal.
Az F1-et a raptuninggal.

(#204) Rive válasza #27483136 (#203) üzenetére


Rive
veterán

Neked komolyan az jött le, hogy a tucatáru és az igényes kivitelezés itt egy kalapba kerül?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#205) vodkaboy22 válasza #27483136 (#203) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azért van egy bizonyos szint ahol nagyon nagy különbségek vannak és egy "hifi-toronyka" legyen benne bármilyen TDA CHIP elbújhat egy sima minőségi tranyókból épített AB-osztályú mellett. És a csöveseket még nem is hallotta sok ember. Egy sima FET-es erőlködő és egy csöves között szerintem azért sokan pillanatok alatt különbséget tudnak tenni.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#206) KMT válasza agressiv (#202) üzenetére


KMT
addikt

És ezt miért nekem címzed? :U

#200) Rive:
Hallgatlak.
Vagy szerinted is a PC-s CD lejátszás bitpontosan történik?

(#207) Speeedfire válasza vodkaboy22 (#205) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jó, hogy azért egy D-s cuccot hasonlítasz egy AB-shez. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#208) Rive válasza KMT (#206) üzenetére


Rive
veterán

Vagy szerinted is a PC-s CD lejátszás bitpontosan történik?

Nem extrém körülmények között a PC-s lejátszás ma bitpontos adatokat olvas fel a CD-ről.

És tipikusan akkor is jól működik, ha a CD-felé menő audiokábel nincs bedugva a gép hangkeltőjének környékébe. No, ezt elmagyaráznád? Noooo, próóóóbáld meeeeeg :))

Ui.: ezzel kapcsolatban jó ideje a legkomolyabb hibajelenség, amivel találkoztam az volt, hogy az olvasó bizonyos körülmények között teljes sebességen olvasott elő, és már rég leállította a CD forgatását, mire a kimenet kifogyott az adatból és kérte a következő adagot :U

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#209) agressiv válasza vodkaboy22 (#205) üzenetére


agressiv
addikt

Az biztos, mert a FET-es egy nagy lófűűű. a Csöves meg a nagy audiofil a szinezett hangjával aztán azért megy a cirkusz, mert az eredetit akarják visszahallani, de a csöves éppen azt nem tudja..

Hát még a borz.....

(#210) Rive válasza agressiv (#209) üzenetére


Rive
veterán

Vót' felmérés (valamikor, valahol, tán' az óperencián is túl), miszerint sokan már a herélt MP3-hangzást tekintik etalonnak, és ha a zene nem 'olyan', akkor nem érzik jónak, 'természetesnek' :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#211) vodkaboy22 válasza Speeedfire (#207) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pont az előző cikkemnél kaptam meg, hogy a D-s erősítő is csoda high-end módra tud szólni. Szóval nem feltétlen az a lényeg, hogy milyen osztály ha abból kihozzák a legjobbat. Az tény, hogy egy B osztály persze sokkal nehezebb jót profit kicsiholni, mint egy fabuta A-ból.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#212) #27483136 válasza vodkaboy22 (#211) üzenetére


#27483136
törölt tag

Én pedig pont ezért írtam neked korábban azt, hogy ez rettenetesen nehéz téma. Semmiben nem lehet általánosítani. Semelyik alkatrészre nem lehet írni, hogy ez való egy erősítőbe, a másik meg nem. Lehet, hogy pont olyannal, ami nem való bele elvileg, pont azzal fog jól szólni mert valamelyik tulajdonságával elfedi/korrigálja egy másik alkatrész hibáját.
És minden kapcsolás-technikával (A, AB, D, vagy tranyó, fet, cső) lehet jót is csinálni, meg rosszat is.
Szóval ezért nehéz.

Rive: igen az jött le, pont az általánosítások miatt. Erre volt az, hogy én betettem egy régi mérést, miszerint hiba-javító elektronika ide, vagy oda, egy CD lejátszó is produkálhat olyan kimeneti-jel hibát, amit pedig elvileg nem lehetne. Mindegy melyik fokozatban keletkezett, nem lehet általánosítani, hogy nekem CD-m van, elő sem fordulhat ilyen. (Tudom, jó régi mérés, megszűnhetett azóta ez, de a cáfoló mérést még nem láttam.)
Minden válasz azt elemezte, hogy: de a hibajavító elektronika.....
Ki nem tojja le a hibajav.-elektronikát, ha egyszer ott van a jel, aminek nem kéne ott lennie? Mert ott van, az vitathatatlan.

Lehet, hogy a hanghullámok megrezegtetik a CD-t, az átadja a leszorító mágnesnek és az indukál feszültséget egy tekercsben, vagy a nyákban. Máris indokoltabb a robusztus futómű, illetve továbbra sem veszítette el az aktualitását a jelenség....nehogy belekössetek ebbe, csak a hasamra ütöttem.

[ Szerkesztve ]

(#213) CPT.Pirk válasza agressiv (#209) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És mégsem cserélném vissza tranyósra a csövesemet, semmi pénzért. Hamarosan megépül a maradék 3+1 csatorna is velük, és meg is lesz a csöves 5.1-em. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#214) dabadab válasza hcl (#195) üzenetére


dabadab
titán

"Ellenben ez már csak információelméletileg is tény"

Ahogy az is tény, hogy a hang analóg formában való bármilyen tárolása vagy továbbítása szintén rontja a minőségét.
Digitális formában elvileg átküldhetem a galaxis túlsó végében, vagy tárolhatom tízezer évig és ugyanolyan marad, mint eredetileg: analóg formában két milliméterre nem lehet minőségromlás nélkül továbbítani és két milliszekundumig sem lehet minőségromlás nélkül tárolni.

DRM is theft

(#215) agressiv válasza CPT.Pirk (#213) üzenetére


agressiv
addikt

Persze, mert valóban nagyon kellemes hangja van, nagyon sok szempontból mérföldekkel jobb egy tranzisztorosnál, de van akinek mások az igényei és van akinek foglalma sincs, hogy mi az igénye.

Nemrég láttam egy fórumon, írta egy csávó, hogy ő csinált erősítőt és minél pontosabb hangvisszaadást szeretne és ehez ajánljunk neki egy jó hangszínszabályzót.... :O

Hát még a borz.....

(#216) bkercso válasza #27483136 (#190) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jöhet a cikk a beolvasásról, hadd okosodjak! Vagy be is linkelheted...
Köszi!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#217) bkercso válasza #27483136 (#203) üzenetére


bkercso
nagyúr

A sony gyártja az egyik legjobb CD-játszókat... Tud, ha akar, csak nem mindegy a lánc többi eleme. Most biztos viták kereszttüzébe kerülök majd, de a Sony úttörő volt a CD-játszók kifejlesztésében.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#218) agressiv válasza bkercso (#217) üzenetére


agressiv
addikt

Teljes mértékben igazad van. A sony gyártotta legjobb CD lejátszókat, lesz egy kis pénzem be is fogok szerezni egyet, de még mindíg nagyon drágák. viszont az írható lemezeit még a saját lejátszói sem tudták lejátszani :DD
Kb 1 éve voltam a média márktban és ott volt valami sony 7.1-es mindenféle űrtechnika kiállítva és volt ilyen atombomba kilővőre hasonlító nagy gomba alakú gomb amit, ha megnyomtál akkor pakolt hangerőt a filmre ami éppen ment és beültem a fotelbe, hogy meghallgassam a sony legújabb cuccát és ájjáj. A SAL hangszóróból összetákolt bandpass mélynyomom értelmesebb hangokat ad mint annak a dobozhangú förtelmes mélyládája, pedig valami új technológia promóciója volt éppen...

Erre mit mondjon az ember?. :W

Hát még a borz.....

(#219) hcl válasza dabadab (#214) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért más jellegű a minőségromlás :) Nagyzenekarnál érdekes a dolog.
De az tény, hogy tartósságban is a CD a jobb.
Egyszerűen csak azt állítottam, hogy a nagyonhájend cuccok esetében is, ennyi kompromisszum belefér, hogy digitalizált legyen a zene.

@ agressiv : Na ja, mivel a Sony+Philips találták ki a CD-t, nyilván értenek hozzá :)

A sok.1 cuccok hangja meg nem lep meg, hogy ilyen - elég botfülem van, de ont ezért nem veszek, nekem elég a sztereo is.
Írható CD-t meg meg az első CD-ROM-ok sem mind olvastak, de a 2000 körül 2 évesen vett Philips CD-ROM-om (8-12x sebességű :) ) meg még az újraírhatót nem olvasta :)
Viszont még megvan, és már párszor utánaállítottam a lézer munkapontjának, és amit új korában tudott, azt most is :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#220) Rive válasza #27483136 (#212) üzenetére


Rive
veterán

...én betettem egy régi mérést...

... és akkor sokadszori kérésre lennél szíves betenni annak a régi mérésnek a dátumát?

Aztán megnézni valahol, hogy azóta mégis mit, hova fejlődött ez az egész?

Aztán tudomásul venni végre, hogy régi, mai szemmel fostalicska - nagyon ötletes, már-már művészi megoldásokkal tarkított, de képességeit tekintve ma már akkor is csak fostalicska - kaliberű cuccokból nem általánosítunk?

Komolyan, mintha a közúti közlekedés mai problémáit a FordT alapján próbálná valaki megközelíteni :W

Jó - és talán kellően alacsony szintű :U - példa az elmaradásra a rippelés témaköre. Ano, amikor a számítógéphez csatlakoztatott olvasó még új volt, gyakran előfordult, hogy csak sokadszorra sikerült valamit beolvasni. Akkor került bele a programokba, hogy egy-egy szakaszt többször is leolvassonak egy bithelyes image kedvéért.

Ez úgy ~ az 1X-8X olvasók korszaka.

Ma, amikor már a DVD is elérte a leetőségei határait, egy CD-rip tipikusan úgy fest, hogy a max. fordulatszámra felpörgött olvasó végigmegy a lemez elejétől a végéig, egyszer.

Ennek ellenére még mindig azt kapja az ember, hogy többször olvas, szimplán, mert
- ezt a lehetőséget nem távolították el az érintett programokból :W
- az ezeréves szakirodalom sokadszora újracsócsált gyöngyszemeiben még mindig megtalálni a régi dolgok emlegetését :W

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#221) Lompos48 válasza dabadab (#191) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én is mondanám - halkan - : egyik sem, vagy mindkettő. Attól függ a rajzon balról jobbra, vagy jobbról balra nézed :D . Általában "vegyesnek" nevezhetnénk. Anglogermán körökben: mixed signal circuits.
Amikor a DAC meg ADC megszületett senkinek eszébe nem jutott volna az audió alkalmazás. Ez csak az egyik szelete az alkalmazásoknak és nem is tartozik az igényesebbek közé. Aztán ahogy a technológia egyre olcsobbá tette a gyártást jött a "jééé, erre is jó" és "ezt venni fogják!" felismerés. Veszik is. :K

(#222) CPT.Pirk válasza agressiv (#215) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát az komoly lehetett a hangszínszabis kérdéssel. :C

Am. sajnos pontos hangvisszaadást félvezetős cuccal sem lehet elérni sajnos, mert azok meg "elvesznek" valamit a hangból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#223) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#222) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez lassan egy filozófiai problémává válik. A pontos hangvisszaadás az egyik oldala, hogy mit hallunk (egyénenként) belőle, az a másik. A füleink helyett mérőmikrofonok lennének, akkor lehetne abszolutizálni, így nem. Személyesen ezért nem tartom hülyeségnek sem a fiziológiai hangerő- (loudness), sem pedig a hangszínszabályozást. A sarkítás addig jutott, hogy az egyik fél tüntető módon egyetlen hangerő gombot tesz a készítményére, a másik pedig telepakolja minden elképzelhető plusz szabályozással. Sajnos én még olyan erősítőt nem láttam, amin lenne még egy kapcsoló (FLAT), ami lehetővé tenne az átkapcsolást egy szabályozható és teljesen "lapos" üzemmód között. Pedig a felhasználók nagy hányadánál beválna. És ide nem várok olyan választ, hogy plusz kapcsoló>plusz alkatrész>plusz hibaforrás>stb. :)

(#224) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#223) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Eddigi erősítőim többségén van ilyen gomb, csak pl. tone defeat a neve, vagy egy kapcsoló, hogy tone off. Ezzel kiiktatják a hang útjából a hangszínszabályzókat.

A loudness tényleg nem hülyeség, de ha nem jól állítják be, akkor meg túl erős basszust csinál, van egy ilyen Nordmende erősítőm is, ott jobban tetszett a hangzás kikapcsolt ludness és ráadott mély hangok mellett. Igaz, ez az erősítő nem túl nagy, de meglehetősen biccós hangszórókat hajt meg, amik eléggé kiemelik a mélyeket.

Hangszín szabályzót meg erősítője válogatja, valamint a forrás, hogy kell-e. Pl. aki mp3-at hallgat és az nem 320kBit/s-es, akkor 16-18kHz körül vág (bitráta függő a vágási pont), ott jól jön, ha rá lehet még adni a magast. No persze mp3-at csak akkor hallgat az ember, ha más formában nem beszerezhető az a zene...

Egyébként a csöveknél jutottam arra, hogy ott abszolút nem kell hangszínszabályzó, mert natúr hangzása alázza a tranyós erősítőimet. Majd megint csinálok egy rendes összehasonlító videó, ott majd lehet hallani amit mondok.
Olyan tiszta és erős magasak vannak, amit nem is gondolna az ember, a kimenő trafó nem lineáris frekvenciafüggése miatt .

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#225) agressiv válasza CPT.Pirk (#222) üzenetére


agressiv
addikt

Jajám, erre találták fel a koncerteket. :D

Hát még a borz.....

(#226) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#224) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egyébként a csöveknél jutottam arra, hogy ott abszolút nem kell hangszínszabályzó, mert natúr hangzása alázza a tranyós erősítőimet.

Hiába a natúr hangzás ha a natúr fül annyira tökéletlen.

Majd megint csinálok egy rendes összehasonlító videó, ott majd lehet hallani amit mondok.

És mi majd hallgatjuk internetről alaplapi hangkártyával? És véleményt alkotunk...

Olyan tiszta és erős magasak vannak, amit nem is gondolna az ember, a kimenő trafó nem lineáris frekvenciafüggése miatt .

Húúú! Sakkor mi van a fidelity-vel? :F

Ma kritikus(abb) kedvemben vagyok. :R

Még valami: Ki kellene találni egy olyan kütyüt, ami az audiogramm alapján (digitális formában, kártyon vagy pendrive-on beadagolva) automatikusan állítsa a korrekciókat. :D

[ Szerkesztve ]

(#227) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#226) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hiába a natúr hangzás ha a natúr fül annyira tökéletlen. - és mégis jobbnak érzi a fül.

És mi majd hallgatjuk internetről alaplapi hangkártyával? És véleményt alkotunk... - nem tudok mit csinálni, nincs mérő mikrofonom. Ellenben így is hallatszódni fog a különbség, csak fel kell kapcsolni YT-t 720P-be.

Húúú! Sakkor mi van a fidelity-vel? - akkor építs egy OTL csövest. Általános nézet szerint a cső és a kimenő együtt hozza létre azt, amit "csöves" hangzásnak hívnak.

agressiv: igen, csak gyakran a hangerő a minőség rovására megy a koncerten. Remek, mikor országos hírű (vagy hírhedt, mint jelen esetben a Rózsaszín Pitbull a rockmaratonon) zenekar koncertjén nem értem az éneket, annyira átmegy torzba.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#228) bkercso válasza agressiv (#218) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ismerősöm dolgozott a Media Marktban. mutatott 1-1 hangfalat, ami negyedmillió fölött volt és halgathatatlan hangú. Van belőle bőven :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#229) agressiv válasza Lompos48 (#226) üzenetére


agressiv
addikt

Még valami: Ki kellene találni egy olyan kütyüt, ami az audiogramm alapján (digitális formában, kártyon vagy pendrive-on beadagolva) automatikusan állítsa a korrekciókat.

A Meier sound kitalálta már és a valós idejű korrekciót is. Fanatikusok szerint kétes eredménnyel

Hát még a borz.....

(#230) Lompos48 válasza agressiv (#229) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valami linket nem tennél ide? Nem csak a Maier Sound linkjét, konkrétabbat.

[ Szerkesztve ]

(#231) hcl válasza CPT.Pirk (#227) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, hangosítást a koncertek minimum felén iszonyat el szokás *******... :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#232) CPT.Pirk válasza hcl (#231) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szoktam figyelni ezeket a "hangmérnököket", kvázi ott a keverőpult a dühöngő tér közepén, szemben a színpaddal, tologatják a potikat, de állandó jelleggel torz amit csinálnak, és így megy le a koncert. Vagy a kezére csapnak, ha le meri húzni a hangerő potit, vagy botfülű az illető.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#233) Speeedfire válasza CPT.Pirk (#232) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Így van olyan feelingje, mintha nem playpack lenne a koncertek fele. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#234) hcl válasza Speeedfire (#233) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, így legalább tudod, hogy élő :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#235) frescho válasza Rive (#220) üzenetére


frescho
addikt

A mai cuccok nagy resze elektronikaval potolja a mechanikai hianyossagait. Ez meg jol is mudodhetne. Digitalis szinten nincs nagy gond, fillerekert van memoria, amivel megvalosithato a tarolas, buffereles ala FIFO. (A memoria puffer az ki-be mentet nezve biza FIFO lesz, megha DMA-val korbe-korbe olvasod, vagy a DSP lolepesben hasznalja akkor is.) Egy olcso mikrokontrolerrel is siman vezerlheto a lemez porgetes, ujraolvasas stb.

Egyre ritkabb, hogy megussza az ember DSP (extra sztere koncert terem, 5.1 vizcsobogas kiemelessel) Az igazi bibi az utan jon, hogy elerjuk a DA reszt:

- Egy chipen van kismillio mas alkatresszel. A tapvonalon a kismillio digit alkatresz zaja van, mert szurni azt ma mar luxusnak gondoljak. Van hogy nem is lehet, jobb esetben van 2-3 tap lab, (Digit, DA, analog resz)
- A DA orajeles sem a leg stabilabb es tisztabb, de ezt mondjuk hanyagoljuk el
- Az analog resz legjobb esetben gyenge, de a tobbsegnel csak az szamit, hogy olcso legyen. Eleve nincs normalis szures, az egybe IC-k minoseget tovabb rontjak a hang utjaba pakolt elektrolit kondik...

Az mar csak hab a tortan, hogy a CD-t mp3-bol irjak.

Persze ezt is lehetne normalisan, de az megint nem lenne olcso.

https://frescho.hu

(#236) Rive válasza frescho (#235) üzenetére


Rive
veterán

Amióta már a tipikus alaplapi hang minősége is veri az alsó- közepes kommersz DA-kat, illetve a procc tekintetében elhanyagolható az okozott extra terhelés, szeretik a gép hangbigyulájára bízni a lényegi munkát.

Azaz a CD/DVD digitálisan, tetszőleges ütemezésben küldi a gép memóriájába az előolvasott adatot, amit a hangkártya a saját kedve szerint olvas és saját megvalósításához illő szinten csinál belőle analógot, vagy küldi tovább digitálisként, ha épp az van műsoron.

Aztán, hogy milyen hangkártyát vesz az ember, és azt hogyan illeszti rendszerbe, már nem a CD témaköre.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#237) bkercso


bkercso
nagyúr

És jó DAC-ot hogy kell építeni, ha már erre kanyarodott a topic? Aszinkron USB-s kellene DIR9001-gyel (ez van itthon), csak nincs kedvem adatlapból kitalálni a kapcsolást. Van valakinek terve (esetleg Wolfson DAC-kal vagy PCM179X-szel)?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#238) Speeedfire válasza bkercso (#237) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahogy én látom sima ic-s a legtöbb felső kategóriás, külön van hozzá usb to spdif híd. Rendes táplálás, opa-s erősítés. Minőségi alkatrészek... stb így nagyvonalakban. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#239) Lompos48 válasza bkercso (#237) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ilyesmi érdekelne?

Kell még hozzá az USB is... :(((

[ Szerkesztve ]

(#240) Speeedfire válasza Lompos48 (#239) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahhoz kell ez ha jól tudom. [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#241) agressiv válasza Lompos48 (#239) üzenetére


agressiv
addikt

A francnak kell USB. Éppen az a Lényege, hogy S/PDIF jelet fogad, bármilyen hangkártyáról. Így nem kell lemondani a kártya esetleg szoftveres tudásáról. Ez király meg is csinálom. :D

Hát még a borz.....

(#242) Lompos48 válasza agressiv (#241) üzenetére


Lompos48
nagyúr

bkercso említette az USB-t.

(#243) agressiv válasza Lompos48 (#242) üzenetére


agressiv
addikt

Ohh én kérek elnézést. :R Régebben sokat töpiztem ilyesmin, de sehol sem találtam egyszerű kapcsolást, csak olyasmit, ahol mikrokontrollerrel kell vezérelni a dac-ot ahoz meg nem értek, max kimeneteket tudok vezérelni :D ez viszont nem igényel semmilyen vezérlést, csak rádugod a koaxot és szól. :C

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#244) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Ez téma már téleg érdekes :))
De DAC-ot építeni, hogy kafa is legyen az már téma ezért is tisztelem ELP kollégát aki összehozta ráadásul egy cikk keretében.
De szerintetek egy jó DAC-ot venni vagy építeni lehet?
Asszinkron usb jelfogadás (jitter hiba nincs) legjobb kimenő alkatrészek, 24bit 92Khz DAC, natív támogatás softver felől és magas minőségű opamp vagy annál jobb a végére, no meg minőségi külső tápforrás. Ezt kb mennyi pénz kivitelezni?
Cél usb- 2 RCA (semmi csicsa több) mint egy hrt music streamer.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#245) Rive válasza vodkaboy22 (#244) üzenetére


Rive
veterán

Ezt kb mennyi pénz kivitelezni?

Hacsak nem vagy valami expert nyáktervezésből és nincs lehetőséged valami más projekt alá betuszkolni az alacsony darabszám extra költségeit, akkor készletben valszeg olcsóbb, jobb.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#246) agressiv válasza Rive (#245) üzenetére


agressiv
addikt

Miért kell ehez expert nyák tervezés? Olyan egyszerű az egész mint egy százasszög, a föld pontokat jól el kell találni, de nem hinném, hogy olyan sokat nyomna a latba, és a hangútjába nem kerülőú kondenzátorokat mindenféle speckó kondival csinálni, szerintem csak sznobság.

Hát még a borz.....

(#247) Rive válasza agressiv (#246) üzenetére


Rive
veterán

:N

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#248) vodkaboy22 válasza agressiv (#246) üzenetére


vodkaboy22
addikt

mindenféle speckó kondival csinálni, szerintem csak sznobság.

Azért ez szerintem jó indulattal is túlzás, most, hogy már többet olvastam kondik témájában, nagyon is számít, még a legkisebb induktivitás érték is problematikus tud lenni. És akkor sok más érdekes tulajdonságról (aminek csak kb a 3/4 értem még nem is beszéltem).
Nem véletlen találták fel a mérnökök ok , hogy egyes cégek értelmetlen célokra is tudnak használni dolgokat vagy éppen össze vissza hazudnak, de mint ahogy a kocsidon a jobb gumi itt is számít a jobb kondi.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#249) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#248) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Sem isteníteni, sem pedig figyelmen kívül hagyni a kondikat nem szabad. Mindenhová olyat teszünk, ami oda kell.

(#250) Speeedfire válasza agressiv (#246) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mire ELP megcsinálta a mostani, végleges nyáktervet/kapcsolást minimum 20x tervezte át az egészet, de lehet keveset is mondok. :)

Hogy az egész projektet nyomon tudtam követni nagyon sokat tanultam tőle ezzel kapcsolatban. Nem mondom, hogy én is csinálnék egy ilyet, de bele mernék kezdeni nyugodt szívvel. Maximum kikérném más tervezők véleményét is. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.