Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) vodkaboy22 válasza bit_vector (#13) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Uhh a magányos mindenit...
Szerintem nem csak a maxwell egyenletek tökéletes megértése után létezik hobbyelektronika... És nem hiszem, hogy ilyen rövid cikkben mindenre ki lehet térni. De azt se hiszem, hogy egy erősítőhöz vagy elektronikához van értelme megemlíteni 1200 farados kondit ...
Amint írtam ez egy kezdő cikk akik esetleg még arról se hallottak igazán, hogy pikofarad?
De szerintem sokszor oda írtam, hogy használatos, általában és hasonló, ha mégse tiszta hogy hétköznapi alkatrészeket soroltam fel akkor sorry írj egy jobb cikket...
Gyakorlati tippekre akartam kitérni nem pedig a fet-ek és tranyók életére amint írtam külön cikket inkább könyvet lehetne írni róluk.
Igen igazad van fázist forgat igen talán így kellett volna fogalmaznom, de ha hiszed, ha nem egyetemi tankönyvben találtam ilyen megfogalmazást, hogy késleltet... Tehát ha ott is használnak ilyen talán mezeibb, elképzelést segítő mondatot akkor mi a gond vele?
Azt hogy miért a torroidot ajánlom szerintem már evidens és nem azt mondtam, hogy már kezdetnek a hálózatról a galvanikus elválasztást is torroiddal kezdjük ... Szerintem érthető volt ,hogy csak a gépezetbe ajánlom elsődlegesen...
Ha úgy gondolod, hogy a megfogalmazásom nem volt elég tiszta, szakmai, vagy minden mérnöki pontosságot helyben hagyó, akkor lehet igazad van. Sajnálom, de ennyi jót ki a csőből de, magamból kiindulva szerintem egy épp kezdőnek, hogy nullából akár egy erősítőt csináljon, jó tippek vannak benne. Nem magyaráz meg mindent, de annyit igen, hogy elindulhasson rajta. És kicsit olvasd el alaposabban talán.
Különben meg bocsi, attól, hogy még nem írok le mindent, vagy nem elég jól fogalmazom meg, nagyon is tisztában vagyok sok mindennel, elvégre éjjel nappal ezt tanulom és lehet, hogy hamar tudnék neked, számomra minden napos kérdést adni amin fenn akadna a szemed.

És éppen Dr. Zombory László Elektromágneses Terek illetve Lantos János Szabályozás technika című könyvein könyöklök.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.