Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Joshi válasza vazzav13 (#100) üzenetére


Joshi
titán

ŐŐŐŐ, ja. Szerintem a 3D V-Cache is egy nem túl költséghatékony megoldás, ami ráadásul nem is mindenhol hozza a kötelezőt. Nem lennék meglepve, ha idővel elveszne a süllyesztőben.

(#102) arn válasza carl18 (#60) üzenetére


arn
félisten

Ez is kb 200w lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#103) S_x96x_S válasza Joshi (#96) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> És mi a helyzet az X3D L3 cache-el? Vagy az már nem fontos?

( a pletykák szerint .. Főleg MLID, Greymon55, ... )

jön a 2.generációs V-cache; várhatóan ~ 2023Q1 -ben ( CES ? )
Nem csak 1 változatban:
- Ryzen 7950X3D
- Ryzen 7900X3D
- Ryzen 7800X3D
Még a mobilokban is várható : "Dragon Range-X"

míg a Zen3-as 3d-Vcache +10-15% -ot jelenthetett,
a Zen4-es 2.gen -es 3D-Vcache már akár +30%-ot is; szóval ütős lesz-.
( sőt már 2 szintes 3D Vcache-ről is vannak pletykák nem csak 1 szintesről. )

és MLID szerint sokkal .. de sokkal hatékonyabb lesz.

bővebben
- MLID videó
- wccftech összefoglaló

A 2.szintes 3D Vcache forrása:

Greymon55: "The new 3D package has been completed, with 2 layers of stack validation, which will apply to the new CPU and GPU."
https://twitter.com/greymon55/status/1563502540183875585

sőt a legfrisebb szerint
"AMD Ryzen 9 7950X3D, Ryzen 9 7900X3D & Ryzen 7 7800X3D Zen 4 V-Cache CPUs Rumored To Debut at CES 2023"
https://wccftech.com/amd-ryzen-9-7950x3d-ryzen-9-7900x3d-ryzen-7-7800x3d-zen-4-v-cache-cpus-ces-2023-debut-rumor/

--------------

Az "AMD találgatós topikban" .. általában minden pletykát megtalálsz..
és a fenti lista is onnan van ..

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#104) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

https://www.amd.com/en/product/12151
AMD Ryzen™ 9 7950X - "gyári adatok"

Additional Usable PCIe Lanes from Motherboard
AMD X670E = 12x Gen4
AMD X670 = 12x Gen4
AMD B650E = 8x Gen4
AMD B650 = 8x Gen4

Instruction Set: x86-64
Supported Extensions: AES, AMD-V, AVX, AVX2, AVX512, FMA3, MMX(+), SHA, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSE4A, SSSE3, x86-64
Max. Operating Temperature (Tjmax) : 95°C

NVMe Support = Boot, RAID0, RAID1, RAID10
Memory Channels = 2
Max. Memory= 128GB

ECC Support= Yes (Requires mobo support)

Graphics Core Count= 2
Graphics Frequency = 2200 MHz
GPU Base = 400 MHz
USB Type-C® DisplayPort™ Alternate Mode = Yes

....

Mottó: "A verseny jó!"

(#105) NandoXXL válasza KisBundi (#81) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem mondod, új Ryzened is lesz?

(#106) Cefet válasza Busterftw (#78) üzenetére


Cefet
aktív tag

csak azt furcsálltam, hogy az új amd-ből nem volt benn a legerősebb a táblázatban...

(#107) tibaimp válasza Joshi (#96) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De fontos, csak épp néztem a nagykerben, annyiba kerül egy 8 magos 3D-s, mint egy "sima" 12 magos.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108) Komplikato válasza tibaimp (#107) üzenetére


Komplikato
veterán

Akkor az jó ár, mert boltban van, hogy a 16 magosnál is többért adják.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#109) tibaimp válasza Komplikato (#108) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor úgy, bár gondolom bolt/nagyker függő.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#110) keneseig


keneseig
tag

Érdemes lehet megvárni az 5600x vételt míg ezek kijönnek? Vagy nem várható túl nagy árcsökkenés?8-10k-csökkenés már szép lenne.

(#111) raveinT válasza keneseig (#110) üzenetére


raveinT
tag

Szerintem nem feltétlen várható jelentős csökkenés, hiszen az AM4 alaplapokba továbbra is az marad a legújabb generáció. De lehet nem lesz igazam.

(#112) tibaimp válasza keneseig (#110) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ahogy a Forint áll az Euróhoz én nem biztos, hogy várnék. Az is gond szerintem, hogy itthon simán fölé árazzák a 7000 sorozatot az előzőnek és kalap....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#113) robi4040


robi4040
tag

Sajnos az Intel 13 as elkalapja az Amd-7 es szeriat.de nagyon,meg bizonyos 12 intel
13600 best buy brutalis (sajnos) amd nek drukkolok de a teny az teny

[ Szerkesztve ]

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

(#114) Chaser válasza keneseig (#110) üzenetére


Chaser
titán

99% hogy semmilyen árcsökkentés nem lesz
kihagytad a matekból, hogy az új cpu-hoz új lap kell és ddr5, mondhatni nem vetélytásai egymásnak emiatt
ráadásul mára az 5xxx vonal árai msrp-hez képest esetenként szépet estek

tibaimp
az viszont 100%
nagyon egyszerű matematikai oka van, az usd-huf árfolyam, másik topikban már számoltam egyet

árak - 410ft-os usd-vel számolva, 27% áfával és kis korrekcióval árfolyamváltozásra - :
Ryzen 5 7600X ~ 159e ft - $299 -
Ryzen 7 7700X ~ 212e ft - $399 -
Ryzen 9 7900X ~ 292e ft - $549 -
Ryzen 9 7950X ~ 372e ft - $699 -
és ez msrp ár, de a nagy magyar valóság ezt produkálja nagságrendileg
ennyiért alzán biztos meg lehet majd kapni őket és hiány sem lesz, semmit nem tol az amd a tsmc-nél 5nm-en - nem úgy mint anno 5xxx-nél a 7nm-en -
és mivel lapok is drágák lesznek és ddr5 kell, így elég esélyes, hogy nem tömegével fognak az emberek a boltokba menni az új zenért - nem csak nálunk, de máshol sem -

szerk:
az amd már jó ideje nem szorul rá a "drukkra" :)
egyrészt a konzumer piac nagyon pici szelet, gakorlatilag a marketing értéke a legnagyobb
másrészt az amd sok lábon áll: cpu, vga, konzolok - ps/xbox -, és van egyéb érdekeltsége is
a nagy pénz szerverekben van és a notebookokban, előbbinél lassan de biztosan jön fel, utóbbinál is egyre népszerűbb
és amit kismilliószor elmondtam, sajnos nálunk ezek a cpu-k nagyon drágának számítanak, de nem is mi vagyunk az igazi célközönség
kicsi ország, kis fizetőképességgel, ha vesszük vesszük, ha nem nem vesszük - a teljes piac 0,5%-át sem érjük el -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#115) Dragon3000 válasza robi4040 (#113) üzenetére


Dragon3000
veterán

A tény az, hogy egyelőre nem tudunk semmit, majd ha megjelentek és lesznek független tesztek is, akkor beszélhetünk tényekről, mert a kiszivárgott infók sokszor jobbnak mutatják az adott termékeket, mint a valóság.

(#116) tibaimp válasza Chaser (#114) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gondolod, hogy ennyivel magasabb árak lesznek, mint az 5000-es család esetében!
Csak nem talán...

most néztem
5600x ~85eft
5700x ~115eft
5900x ~163eft
5950x ~238eft

Nincs harag, de ne legyen igazad :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#117) Dragon3000 válasza tibaimp (#116) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha most jönne ki az 5600x, és az msrp árát (299 dollár) átváltva 120e lenne, erre még jönne az áfa....

(#118) Chaser válasza tibaimp (#116) üzenetére


Chaser
titán

nem gondolom, ez tény
ennyyt tesz a gyönyörű forintunk "teljesítménye"
az 5600x megjelenéskori msrp-je 300 usd volt, a 7600x 299 usd
egy bibi van, akkor az usd jóval kevesebbe került, ft-ra átszámolva fentebbi matekkal 117-119e ft-ra jött ki - alzán mikor lehetett kapni volt is annyiért -
azóta ennyit romlott a ft, és nem fogja azt mondani az amd, hogyakkor' a magyarok msrp-je legyen 250 usd mert szeressükőket'

az 5xxx megelenéskori msrp-je már szépen esett, ezért annyi boltokban amennyi - azt tegük hozzá, ezek nyilván meglevő készletek, ahogy elfogynak már az új árfolyammal számolt árak lesznek -
xboxnál láttam alzán, mindvégig 185e ft volt - msrp ár -, de nemrég felemelték 205e-re a még hitványabb ft miatt - tudtommal az ms nem emelt árat, de a partnereinek engedélyezte hogy árfolamkorrekciót használjanak ahol kell, valamikor talán 400gbp-ben adták meg az msrp árat uk-re és eu-ra vonatkozóan -

Dragon3000
pontosan, de inkább 1,3 a szorz az árfolyamkockázat miatt, én is annyival számoltam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#119) Alogonomus válasza Chaser (#114) üzenetére


Alogonomus
őstag

A Zen4 CPU-k árait is ugyanúgy kell értékelni, ahogy valószínűleg a Lovelace/RDNA3 GPU-k árait. Amennyiben független tesztelők által is megerősítést nyer, hogy igaz az AMD állítása, vagy legalábbis közel van az igazsághoz, akkor a 160e Ft-os Ryzen 5 7600X a 260 e Ft-os 12900K és a 160-200 e Ft-os 5900X teljesítményét nyújthatja játékokban egy modernebb platformon kisebb fogyasztásból.
Szóval nem lesznek kimondottan olcsóak, viszont $300-$400 környékén megadják a vásárlónak az előző generációs csúcs CPU vagy GPU teljesítményét.

(#120) Chaser válasza Alogonomus (#119) üzenetére


Chaser
titán

én nem értékeltem az árat, csak számszerűsítettem ft-ban az usd árakat
az 5600x is gyakorlatilag annyiba került mint a mostani 7600x, csak az ft-ban nálunk kicsit húzós lesz
nem amiatt mert a kiskerek felverik
az amd már leszokott a kamuról egy ideje - max olyat látunk hogy kisebbet mondanak mint ami a valóságban lesz : ) -, nem tartok tőle hogy tesztekben mást fogunk látni

és a "te" áraddal gond, hogy új alaplap és ddr5 kell immár
és ez mindkettő drágább lesz azonos kategóriában mint az előző vonalon, úh. sajnos magában a 3-400 usd-s ára a cpu-nak így részigazság - magában sajnos nem működik -
legolcsóbb b650 lapot úgy 50e ft-ra tippelem, ddr5-ök árát meg látjuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) Armagedown


Armagedown
őstag

Teljes értékű lesz-e benne az UVD motor, vagy lebutított, mint az rx 6400ban?
Milyen tartalmat képes hardveresen dekódolni?
Erről egy szó sem esett.
Mikor jönnek a 100 dollár alatti procik AM5be?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#122) tibaimp válasza Chaser (#118) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na szép :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#123) S_x96x_S válasza Armagedown (#121) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Mikor jönnek a 100 dollár alatti procik AM5be?

jövőre vagy azután ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#124) Alogonomus válasza Chaser (#120) üzenetére


Alogonomus
őstag

A 12900K mellé is valószínűleg DDR5 került a gépekbe, a 12900K-hoz javasolt Z690 alaplap ára is valószínűleg húzósabb, mint amennyi a belépőszintű 7600X alá szükséges B650 alaplap ára lesz.
Az 5900X mellé nyilván DDR4 került a javasolt X570 alaplapba, de az 5900X nem is volt a 12900K szintjén, szóval az 5900X-hez képest 10+% lesz a javulás, míg a B650 alaplap ára valószínűleg az X570 alaplapnál alatt marad.

(#125) Chaser válasza tibaimp (#122) üzenetére


Chaser
titán

"szép" : )

Alogonomus
5900x alá bőven elég b550 lap is, sőt, itthon 40e-ért is vettem olyat amiben széthajtani is lehetne
meg ugye ddr5 terén amd-nek valószínűleg 6000mhz lesz az "igazi", úgy megy 1:1-ben az if-fel
szóval ki miről vált, erősen annak függvénye lesz a megéri-e dolog
hc gamereknek mindenképp, ahogy munkára is
de ez minden memória generációváltásnál kb megvolt, csak most ráfejelt hogy a lapok is drágábbak - és erre még nálunk ráfejelt a ft gyengesége -
én legalább 270e ft-ot számoltam 7600x+b650 lap+2x8gb ramra - ami nem 6000-es hanem lassabb -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) Dragon3000 válasza Chaser (#125) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lesz az több is, mivel újdonság felárat is számolni kell az első 1 hónapban, aztán meg majd a forintunk eldönti, hogy olcsóbb vagy drágább lesz :(((

(#127) Chaser válasza Dragon3000 (#126) üzenetére


Chaser
titán

azt nem számoltam, alzán esélyesen beszerezhető cpu és lap msrp áron

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) robi4040 válasza Dragon3000 (#115) üzenetére


robi4040
tag

te lehet,hogy nem tudsz de en tudom :)

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

(#129) Joshi válasza robi4040 (#128) üzenetére


Joshi
titán

Te Lisa Su örökbefogadott gyermeke vagy? ;] :DDD

(#130) Chaser válasza Joshi (#129) üzenetére


Chaser
titán

én arra gondoltam hogy abu unokaöccse : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#131) Dragon3000 válasza robi4040 (#128) üzenetére


Dragon3000
veterán

Térjünk majd erre vissza, ha mindkét széria kint lesz és lesznek tesztek is. A belső tesztek számomra nem érnek semmit, szép grafikonok és mindegyik gyártó mindig olyan körülmény mellett tesztel, ahol a saját termékük a jobb.

(#132) nemszabad válasza hokuszpk (#59) üzenetére


nemszabad
tag

Nyugi, leszünk a pokolban még sokan, akiket nem fertőzött meg a jóléti hiszti...

(#133) nemadom-meg válasza Alogonomus (#124) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

"...A 12900K mellé is valószínűleg DDR5 került a gépekbe, a 12900K-hoz javasolt Z690 alaplap ára is valószínűleg húzósabb, mint amennyi a belépőszintű 7600X alá szükséges B650 alaplap ára lesz. ..."

Van egy ismerősöm, aki ebbe gondolkodott. Megvette. Nos, nem keveset fizetett (~6k volt) érte.
Igen sok káromkodást hallottam tőle azóta...
A nem induló konfigtól kezdve, az eddigi 3 alaplapcserén át, a nem működő/1-2-3-4 sec-et késő hangokon keresztül, a fel nem ismert XMP beállításokig mindent IS. :W
Nem vagyok "kék" a kezdetek óta, és megy is köztünk az élcelődés ezen a fronton, de ennyire azért nem kívántam neki rosszat sosem. :DD A RAM/alaplap párost válogatva(!) vette, és mégis "hulladékot" kapott ekkorra összegért.
Én csak annyit tudtam neki mondani, hogy átérzem, még a Ryzen első szériájából fakadóan, a kálváriáját. Azt már ott sem értettem meg, hogy hogyan lehet kiadni egy megbízhatatlanul működő platformot. (De. A pénz minden áron...)
Szóval, csak reménykedem, hogy az 5nm-es széria nem lesz ekkora melléfogás kezdetben sem azoknak, akik már törik rá a malacperselyt...

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#134) opr válasza nemadom-meg (#133) üzenetére


opr
veterán

En itt erosen arra gyanakszom, hogy ebben az esetben a hiba a szek es a szamitogep kozott van. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#135) Chaser válasza nemadom-meg (#133) üzenetére


Chaser
titán

elég sok zen konfigom volt, legolcsóbb laptól kezdve kicsit drágábbakig, egyikkel sem volt gond
memóriából is akadt néhány, szintén gond nélkül
leírás alapján ez cpu hibának tűnik - vagy user error -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) nemadom-meg válasza opr (#134) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Engem meg kb. nem érdekel, hogy hol a hiba. :DD A saját 3600X-em megbízhatóan üzemel. :K
Azt biztosan merem állítani, hogy a nemzetközi fórumok tele vannak/voltak a hasonló/megegyező hibaleírásokkal.
Így az igazság valahol a kettő között (odaát) van. :D

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#137) carl18 válasza arn (#102) üzenetére


carl18
addikt

Az intel meg 350W szóval nyertem. :U
#133nemadom-meg
Van egy ismerősöm, aki ebbe gondolkodott. Megvette. Nos, nem keveset fizetett (~6k volt) érte.
Igen sok káromkodást hallottam tőle azóta...
Nekem a B450 Strix-F/R5 3600 mióta meg van építve és alul feszelve soha nem volt vele semmi gondom. Stabil erős dolgát végzi, azért vicces mikor elver valaki 600E úgy hoy még csak nem is elégedett.
Ilyen az amikor a gyártók a vásárlót Béta teszternek nézzik, csak ebbe az a tragikus mikor még te fizetsz azért hogy szívj.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#138) nemadom-meg válasza Chaser (#135) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Akkor neked mákod volt. :K
Olvasgass akkori fórumbejegyzéseket a Samsung B-die RAM-okról. Jószerével azokra vadásztunk. Illetve a "kötelező" páros számra végződő időzítésekről...
Komlpett fórumok épültek a megfelelő beállításokkal kapcsolatos témákra, az úgynevezett "tuning" beállításokra. Amik sok esetben nem voltak annak nevezhetők, csak "finomhangolásnak" a stabil működés érdekében.
Jómagam nem szeretem az over/underlockolt beállításokat, viszont rá voltam kényszerülve a megfelelő stabilitás miatt.
Ám, ha egyszer eltaláltad, onnan "atomstabil" volt. Tapasztalat. ;)

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#139) nemadom-meg válasza carl18 (#137) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

:DD :DD
Pacsi. :D
"...béta-teszter..." Jobban nem is fogalmazhattál volna. Tulajdonképp, igen.

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#140) opr válasza nemadom-meg (#138) üzenetére


opr
veterán

Ez konkretan igy volt... Az elso gen elso egy eveben. Utana meg mar nagyon nem, zen2 ota meg gyakorlatilag megy barmi barmivel, xmp-t is beleertve.
Az megint mas kerdes, hogy DDR5 hogy lesz, az mindket oldalon uj platform, ott boven latok ra eselyt, hogy lesz szivas.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#141) -KP- válasza Alogonomus (#29) üzenetére


-KP-
addikt

Hagyjuk már ezt a platform 2025-ig támogatva lesz mantrát. Ez a duma megvolt az Am4-nél is. Kit érdekel, hogy a cpu socket marad ugyanaz, ha a chipset nem kap bios támogást az újabb procikhoz? Miután jött a Zen3 az x370/b350 segge alól mindenféle mondvacsinált indok miatt kihúzták a szőnyeget. A x470/b450 is csak hatalmas felháborodás után kapott Zen3 támogatást. Még egy fostalicska A520 is támogatta a Zen3-at, de egy csúcs X370 nem. Csomóan ezért kellett lapot cseréljenek. Majd 2022-re eljutottunk oda, hogy utólag mégis megadták a b350/x370 lapoknak a Zen3 támogatást, a korábbi mondvacsinált indokok, hogy miért nem működne a Zen3 ezekkel a chipsetekkel, hirtelen tovaszálltak mint a fing. De ezt is igazából az Intelnek köszönhetjük,mert az Alder Lake annyira jól sikerült és nem volt evidens, hogy Zen1/2+b350/x370 kombóról B550 Zen3-ra érdemes váltani.

Az hogy a platform eddig meg addig támogatva lesz az azt jelenti, hogy fizikailag a socket nem fog változni, a hűtők kompatibilisek lesznek. De ez sehol nem jelenti azt, hogy a 2022-ben vásárolt Am5-ös alaplap majd működni fog a 2025-ben kiadott CPU-val. Szerintem már eléggé vérszemet kapott az AMD és rá fognak menni a profitra. Nem csodálkoznék, ha jönni fog az, mint Intelnél, hogy max 2. generáció egy chipset.

(#142) nemadom-meg válasza opr (#140) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Köszönöm a megerősítést! :C :R
És igen, a DDR5-nél csak reménykedni lehet a szívás nélküli gép építésben. Mert kész konfigot pl. tuti nem vennék. Egyik "gyártótól" sem.

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#143) opr válasza nemadom-meg (#142) üzenetére


opr
veterán

5900X az nagyon nem elso gen elso egy eve, de szivesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#144) Chaser válasza nemadom-meg (#138) üzenetére


Chaser
titán

ezen anno is mosolyogtam : )
nem volt még gép, de jó áron volt gskill ram, olvasgattam mit írnak róla
akár intel, akár amd semmi gond - 2x16gb aesis 3000 -
a gép fél évvel később lett meg kb, pöccre indult - illetve biost kellett frissítenem, mert az adata xpg ssd-hez kellett -
1xxx-em nem volt, 2xxx-ek és attól felfelé, de nagyon sok lap, később crucial e-die ramok, 2x16, 4x8, ment mind mint a golyó - meg is hajtottam őket ahogy illik : ) -
amit topikban sokszor láttam, instabil oc, és persze hogy mindennel baj volt - persze a kedves user erről nem tudott, lefutott a cb20!4444!!! az se baj ha 300 ponttal kevesebbel mint ami adott órajelhez kell ;] -
no meg a ram tuning, aki nem ért hozzá többet árt mint használ - eleinte nem is b@sztattam -

első gennel biztos több probléma volt, de az volt anno a core i első gennél is ugyanúgy

opr
ddr5 esetleges betegségek ott van, de ez is mindig így volt generációváltáskor

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#145) opr válasza Chaser (#144) üzenetére


opr
veterán

Abszolut. Ezert is nem ertem ezt a nagyipari Zen1 fikazast. Rovid az emberek memoriaja, na... Gyakorlatilag nem tudok olyan memoria generaciovalto platformot, ahol nem volt semmi problema az elso generacional. Meg olyat sem, amelyikbe erdemes volt beugrani. Mindig az adott memoriageneracion belul a masodik/harmadik procigeneracio volt az, amikor mar tenyleg megerte ugrani/valtani.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#146) Picco válasza -KP- (#141) üzenetére


Picco
addikt

mocsoksag volt AMDtol hogy ki akartak huzni a tamogatast x370/b350 alol, ez teny, nincs mit szepiteni.

de a lenyeg szerintem az hogy ha ma zenre akarok epiteni gepet akkor a pocomon porosodo 5 eves x370 lapomba belemegy az 5950x, anelkul hogy barmit felaldoznek a teljesitmenybol. mindez intelnel pedig uj lap vetel es ennyi.

Z170-be is mukodik minden 10ik genig egy moddolt biossal, erdekes hogy ezt nem latom a forumon hogy szova tennek az emberek.

AMD megprobalt intelt jatszani, nem jott be. multinacionalis IT cegek nem a bartaid, de attol meg van jobb es rosszabb eset, mindenki eldonti a sajat elvakultsga belatasa szerint melyik a kevesbe rossz.

amugy szerintem ezert sem mondanak most 5-evet gondolom, pedig ddr6 valoszinuleg nem 2025-ben fog jonni. alaplap gyartok meg lazongananak ha megint 5 eves eletciklus lenne.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#147) Alogonomus válasza -KP- (#141) üzenetére


Alogonomus
őstag

Nyilvánvalóan majd 2025-ben és az akkori gondolom Zen6 kapcsán derül ki, hogy egy mostani B650-ben működni fog-e a Zen6. Az AMD egyébként nem 0-day támogatást ígért, csak hogy használhatóak lesznek az AM4 processzorok az AM4 alaplapokban, és azt teljesítette.
Ami inkább gond, hogy a CPU hiába használható, ha a régi alaplapból sok új funkció hiányzik, amit így az új processzor nem tud bevetni. Ez pedig nyilván az AM5 korszak későbbi fordulói esetén is gond lesz.

(#148) opr válasza Picco (#146) üzenetére


opr
veterán

Nem kényelmetlen a pocodon tartani egy alaplapot ilyen sokáig? Nyugtass meg, azért legalább egy pólót aláveszel vagy valami.

...Igen, muszáj volt. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#149) Yeffy válasza opr (#148) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor nem csak en voltam, aki pislogott eloszor, h mire gondolt a szerzo. ;] :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#150) nexplo


nexplo
őstag

Ezért az durva (előzetes alapján) hogy egy 12900K-ra 40% körül ver több szálon és 14%-ot egy szálon. Talán lesz igazi verseny végre a két nagy között. Az ár még ami érdekes lesz. Értem ez alatt azt hogy itthon a nagy PC boltokban mennyi lesz polcon a termék ára. A megadott 700 dodó közelében sem lesz ugye (sokkal több lesz), de ezt tudjuk a múltból már :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.