Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) 1dude válasza Dragon3000 (#199) üzenetére


1dude
aktív tag

Én új platformot már nem vennék DDR5 nélkül. 6-7 évre szoktam gépet venni. 12es gen Intelt meg alapból nem vennék, majd az újat.
Régebbi lapoknál nem tudom, amúgy itt van a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#202) Dragon3000 válasza 1dude (#201) üzenetére


Dragon3000
veterán

Másik tesztben, ahol 3080 van, 1080p-n átlagosan már csak 7-8% előnye van az 5800x3d-nek, ez nem éri meg a +70e-ret az biztos. Előbb vennék egy 12600k-t, amihez képest már csak 3-4% előnye van 1080p/1440p-n és a különbözetből kijön egy ddr4-es z690 alaplap is, a régi alaplapot és cpu-t, meg el lehet adni.

(#203) Create. válasza 1dude (#201) üzenetére


Create.
addikt

Én meg még ddr5-öt nem vennék, mert baromi drága egy 6000-6400as kit aminek a cl-je elfogadható. Pár év múlva meg majd az lesz az átlag, mint a ddr4 3200-3600 cl16 most.

(#204) Corvin0716


Corvin0716
tag

Szerintetek érdemes most új, középkategóriás gép összerakásával várni? Várható árleszorító hatás avagy az infláció+rezsidémon miatt ha lesz is, érdemesebb most beruházni rá?

(#205) tibaimp válasza Corvin0716 (#204) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha ezt meg tudnám mondani mennék venni egy Lottót. :K
Komolyra fordítva a szót ÉN most nem várnék, mert a "rezsidémon-t" ki tudod számolni, hogy hol tart a fogyasztásod, mennyivel kell, ha kell, többet fizetned, és belefér-e a keretbe egy új gép, vagy nem, a Ft meg nem lesz erősebb az tuti, illetve örök érvényű "törvény", hogy a számítástechnikába nem éri meg várni a jobb technológiára, mert mindig lesz jobb. Mondjuk a 7000-as AMD-t még megvárhatod, pár hét, bár olyan drága lesz, és tuti fölé lesz árazva a mostani sorozatnak.
Én még tavaly vettem a 10 magos 10900-at, mert eldöntöttem, nekem az bőven elég lesz 3-4 évig és kész, majd meglátjuk hova jut a piac addig.

Persze Te tudod, a Te döntésed és pénzed, ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#206) Frozen válasza 1dude (#196) üzenetére


Frozen
őstag

ohh dehogynem azért 35-40% pluszt aki elhiszi meg is érdemli ennyit nem hozz pluszban,szerintem fps akartál írni és azt is csak szerintem a saját gyártású videokártyájával tudja.

itt egy teszt,hogy kb az 5800x3d mit tud egy 12900k ellen , és nem szabad elfelejteni azt,hogy az amd 3d proci már egy új rá felvarrott példány.
[link]
Pluszban azt sem ,hogy a 6900xt videokártya sok esetben gyengébb mint egy 3090ti ezért pl egy 3d procival jobban tudják reklámozni,hogy jobban teljesít és mennyit hozz dekb a végén ugyan ott van az egész mint egy intel+nvidia konfig.
Szerintem bőven elegendő még a mai napon is egy középkategoriás régebbi proci ,és felesleges elkölteni a pénzt újabb és újabb alkatrészekre,mert ezek nem hozznak annyit.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#207) Corvin0716 válasza tibaimp (#205) üzenetére


Corvin0716
tag

Hasznosnak tartom megismerni mások véleményét, mert jómagam nem követem a piacot, csak azt látom, hogy most számos tényező mozgathatja az árakat egyik és másik irányban is. Köszönöm, hogy szántál rá időt megosztottad a tiédet. :R

(#208) 1dude válasza Dragon3000 (#202) üzenetére


1dude
aktív tag

K -s CPU -t nem veszek, teljesen felesleges. Első érdekes Intel CPU számomra az i5 - 13500 lesz. IT -ben meg eleve nem vásárolok visszafelé.

#203 Create

Nekem a CL40 -el sincs bajom. Az alacsony CL rajongóknak van DDR2 forgalomban CL5 -el.

#206 Frozen

FPS -ről volt szó, be is volt linkelve.

[ Szerkesztve ]

(#209) jokeph válasza 1dude (#208) üzenetére


jokeph
nagyúr

DDR2CL5 - nem nagy cucc, CL4-4-4-12 a tuti. :D
Vagy DDR CL2-2-2-5. :P

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#210) 1dude válasza jokeph (#209) üzenetére


1dude
aktív tag

Ilyet láttam a boltban, ezt irtam. De látom van kisebb is :D

(#211) tibaimp válasza Corvin0716 (#207) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nincs mit ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#212) Frozen válasza 1dude (#196) üzenetére


Frozen
őstag

itt % ról beszéltél nem pedig fps ről..... :W (és egyébként én is linkeltem ,hogy egy nvidia kártyánál közel sincs akkora löket már csak és kizárolag a saját gyártású termékeknél, valószinület azért mert már a radeonokat is fejlesztettek valamit a cache vagy memoria környékén és ehez hegyezték hozzá a cpu-t a 3d nél. De ez kb egy sokkal ujabb technologia mint az intel minden tekintetben és az interl mégis partyban van vele. Ergo ha az intel hozz egy ütöss cput- az amd sehol nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#213) 1dude válasza Frozen (#212) üzenetére


1dude
aktív tag

Ott % -ban volt az FPS növekedés, mivel játékokról volt szó, Nvidia kártyával mérve (RTX 3090Ti). És még mindig adott platform bővitéséről volt szó, nem platform cseréről. Meg is látszik amúgy a fogyasztásán, mibe kerül az, hogy pariban legyen vele. De nyugodtan hozzon az Intel egy ütős CPU -t, pl a i5 - 13500 -ra kiváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#214) Dragon3000 válasza 1dude (#213) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miben látszik meg a fogyasztás? Ha játékról van szó, kb ugyanúgy áll a két oldal, vagy van hogy az Intel kevesebbet kér. A nagy fogyasztás teljes terhelésen van, amit játékkal soha nem fogsz elérni.

(#215) 1dude válasza Dragon3000 (#214) üzenetére


1dude
aktív tag

(#216) Dragon3000 válasza 1dude (#215) üzenetére


Dragon3000
veterán

Játékokról beszéltünk és írtam is, hogy ha játékról van szó. Vagy te tesztelő programokkal játszol?

(#217) makkmarce válasza Dragon3000 (#216) üzenetére


makkmarce
őstag

single thread... szóval játék

okoskodom, tehát vagyok

(#218) makkmarce válasza Frozen (#212) üzenetére


makkmarce
őstag

nem, semmi köze ahhoz, hogy mekkora a cpu-n a cache, hogy a radeon hogy működik. Van ahol több mozgó object van, ott többet dolgozik a proci. Ahol meg nagy static világ, ott a procinak semmi dolga, a gpu meg izzad.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#219) Sundesz


Sundesz
őstag

Amúgy komolyan számít, ha 10%-al gyorsab az egyik CPU a másiknál? Egyik oldal sem gyárt már sz*r processzort, gyakorlatlilag 10th gen Intel és Zen 2 óta átlag gamer/tartalomgyártó embernek bármelyik megfelel.

Hörcsög Powa'

(#220) makkmarce válasza Sundesz (#219) üzenetére


makkmarce
őstag

játékoknál mindegy, és azt a perverziót se értem, hogyha valaki arra élvez, hogy neki 267 fps-el megy 256 helyett. A munkánál már nem mindegy, mert ott van valódi különbség, és ott bizony nagy az intel lemaradása, ha több szálú feladatról van szó. Arról nem is beszélve, ha egy irodában benn van mondjuk 20-30 gép renderre/munkára, nagyon nem mindegy, hogy 400 vagy 200 wattot zabál a proci gépenként, mert az már a villanyszámlán is látszik, főleg ha az nem lakossági.

okoskodom, tehát vagyok

(#221) opr válasza Sundesz (#219) üzenetére


opr
veterán

Pontosan igy. Ha nem munkara kell, i5/r5 felett venni procit felesleges baromsag. A ketto kozul pedig azt kell venni, amelyik platformszinten olcsobb es kesz - persze ebbe mindent beleszamolva, lapot, memoriat, hutot is.
Ha meg egy arban van, akkor meg azt, amelyik kevesebbet fogyaszt, mert minek futson.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#222) Sundesz válasza makkmarce (#220) üzenetére


Sundesz
őstag

Engem nem kell meggyőznőd, egyetértek. Elsősorban azoknak szólt, akik keveslik a Zen 4 előrelépését és ezt gondolják: "ez egy nagy nulla 5 nm-en, az Intel ezt tudja 10 nm-en".

Vagy hagy idézzek kontkrétabbat: "Ergo ha az intel hozz egy ütöss cput- az amd sehol nem lesz."

Hörcsög Powa'

(#223) Frozen válasza Sundesz (#222) üzenetére


Frozen
őstag

A legnagyobb probléma még mindig az,hogy sokan nem tudják elfogadni azt a tényt,hogy egy játékhoz felesleges akkora nagy és erős cpu. A közép kategoria vagy ép régebbi szériás cpu-k közép kategoriája még elég lesz egypár évig.. (merge után meg olyan gput lehet majd venni nyomot árakon amilyet akarsz,+hamarosan megjelennek az új kártyák is amivel még több fps-t lehet elérni akinek erre fáj a foga)Van hogy a munkát említik sokan erre minden gyártónak megvan a saját szerveres szegmense kár ide keverni.
Az pedig tény,hogy 5nm az amd nem sokat villantott a zen3 maggal sem és a továbbfejlesztett zen4 el sem, sokan a fogyasztásokban kapaszkodnak könyörgőm 5nm gyártástechnologiával készült nagyobb teljesítmény ,jobb hatásfok kevesebb energiaigény stb... És a konkurencia egy sokkal elavultabb technologiából hozza ezt ki ami szerintem nem biztos,hogy rossz , lehet itt a wattokba kapaszkodni és a fogyasztásba , de én azt nézem hogy a 2 gyártó mit dob ki a piacra és melyik mire képes.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#224) Sundesz válasza Frozen (#223) üzenetére


Sundesz
őstag

Ha jól tudom a laptop szegmensben hatékonyságban az AMD felmosta a padlót az Intellel.

De mi a kivetni való a Zen 3-ban és a még meg sem jelent Zen 4-ben? Te is leírod, hogy nem kell akkora CPU erő általánosságban, én is leírtam. Akkor mi a jelentősége annak, hogy a 13900K mondjuk gyorsabb lesz a 7900X-nél? Azt kell venni, ami jobb árban jön ki.

Játékok alatt sem egál mindig a fogyasztás egyébként (ComputerBase.de):

Hörcsög Powa'

(#225) Chaser válasza Sundesz (#222) üzenetére


Chaser
titán

ilyet ne idézz kérlek, mindig az általános LYUTT' róla eszembe, ilyenért repkedtek a nyaklevesek a delikvenseknek ;] - bár jogos az nem volt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#226) Picco válasza Sundesz (#224) üzenetére


Picco
addikt

jo ez a tablazat, fogyasztas specifikus jatek tesztet nem lattam meg, ezt hol talaltad?

5800x vs x3d es 12900k-ks kozott nem gondoltam volna hogy ekkora difi van jatek kozben :U

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#227) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

a Ryzen 7000 azoknak lesz ideális,
- akik már a következő generációban gondolkodnak
- és meg is tudják fizetni a korai belépés extra költségét.

a többieknek a költséghatékony belépés valamikor jövő év 2.felében lesz
- DDR5 árak normalizálódnak
- SSD árak csökkennek.
- az új gen árak normalizálódnak ( talán lesz egy kis árverseny is.. )
- az új X770E -es chipsetben + Ryzen 8000 ( ~ javított ) szériában sok mindent javítanak majd.
- megjelennek a DDR5-ös GPU-k. ( RDNA3, .. )
- lesz DDR5 SSD választék.
- és addigra már játékok is lesznek, amelyeken ezt lehet demózni .. élvezni ..

Mit értek következő Generációs Játékprogramok alatt? --> UE5 [1] és a társai..
ami valószínüleg a "AMD SmartAccess Storage"[2] + "Microsoft's DirectStorage" -tól kap egy performacia löketet....
Ez lényegében a konzolos architektúra áthozatala PC-re; vagyis hamar lesz támogatása.
viszont az "AMD SmartAccess Storage" - DDR5 SSD mellett értelemszerűen egy DDR5 GPU is kell, hogy az SSD <-> GPU között az adatokat nagy sebességgel lehessen pumpálni.
Emiatt én óvatossan mérlegelném a nagyberuzását a mostani nVidia kártyákba ( mert még a következő generáció se lesz Gen5 kompatibilis)
persze z nVidia "RTX IO DirectStorage" persze lehet egy részleges alternativa,
de az AMD eléggé felemelte a tétet a Gen5 SSD-vel.

[1]
However, there has also been some positive news surrounding the technology. Recently, in an "Ask Unreal Anything" Q&A session, Brian Karis, the Engineering Fellow of Graphics
at Epic Games, confirmed that Unreal Engine 5 (UE5) will gain Microsoft DirectStorage support.
Although no ETA was given during this, Karis did provide an idea about how the technology could help shape UE5 and next gen games based on it. He explained that DirectStorage can help with Virtual Textures (VT) once the next-gen storage API gets proper support from Nanite, which is Unreal Engine 5's virtualized geometry system. Although not a requirement, the UE5 documentation on Nanite also recommends the use of VT with this next-gen geometry implementation.
- Question: Any plans to integrate DirectStorage directly into the engine?
- Response: Yes, although I can’t comment on when. When DirectStorage is well supported by the UE file system Nanite and VT will be first in line to make use of it.
https://www.neowin.net/news/epic-games-confirms-microsoft-directstorage-support-is-coming-to-unreal-engine-5-ue5/

[2]
SmartAccess Storage promises "to get you out of the load screen and into your gameplay faster than ever." https://www.pcgamer.com/amd-smartaccess-storage-reveal/

u.i:
Novemberben ettől függetlenül sokan nekikezdenek a platformcserének;
emiatt sok használt konfig remélhetőleg jó áron fog piacra kerülni..
(sajnos a válság miatt sokan megfontoltabban beruháznak, ami még jobban növeli a piaci kinálatot ..)

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#228) Chaser válasza Picco (#226) üzenetére


Chaser
titán

Játékok alatt sem egál mindig a fogyasztás egyébként (ComputerBase.de):
link

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#229) 1dude válasza Dragon3000 (#216) üzenetére


1dude
aktív tag

Egy szálon adott feladat elvégzése. Adott feladat lehet bármi, pl 1 pálya Doom -ból. De linkeltek lejebb konkrét játékokat is. De nem ragozom ezt tovább. Az Alder egy kazán és kész. Majd kiderül, milyen lesz a következő Intel és AMD széria.

(#230) PuMbA válasza S_x96x_S (#227) üzenetére


PuMbA
titán

Ez mind szép és jó, de a DirectStorage-nek jelenleg az igénye egy PCI-E 3.0-ás NVME SSD és egy DirectX12 Ultimate-et támogató GPU :) PC-n az Unreal Engine 5-ös Mátrix demó másodpercenként csak 25MB/sec-kel terheli az SSD-t, ami lófing. PS5-ön sincs jelenleg semmiféle játék, aminek ne lenne elég egy PCI-E 3.0-ás SSD, mert a DigitalFoundry letesztelte, hogy leragasztotta a külső SSD érintkezőit, ami így a PS5 beépített programja szerint 1700MB/s-es csökkenetett olvasási teljesítményt tudott és minden játék ugyanolyan jól futott.

Se PCI-E 5.0-ás VGA, se PCI-E 5.0 SSD nem fog kelleni a belátható jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#231) Dragon3000 válasza 1dude (#229) üzenetére


Dragon3000
veterán

A másik linkkel az a gond, hogy én i5/i7-ről irtam és nem i9-ről.

(#232) opr válasza Sundesz (#224) üzenetére


opr
veterán

Jezus, ezek a szamok nagyon durvak. Ok, ekkora kulonbseg azert mar nagyon nem vicc.

szerk: Van ilyen i5/r5 szinten is? Annak lenne igazan ertelme szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#233) Picco válasza Chaser (#228) üzenetére


Picco
addikt

koszonom :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#234) 1dude válasza Dragon3000 (#231) üzenetére


1dude
aktív tag

Az egész sorozat ilyen, kezdve a noti CPUk -tól.

(#235) S_x96x_S válasza PuMbA (#230) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ez mind szép és jó, de a DirectStorage-nek jelenleg

én a next-gen -ről beszélek .. következő 3-5 éves időtávról.
a Gen5 a GPU-nál az alacsonyabb késleltetés és a memória koherencia miatt is fontos..

a directStorage elég új ..
lényegében még csak pár publikus .. jővőbeli .. cím van .. pl. "Forspoken"
amelyeket ettől függetlenül - ha lassabban is, normál winchesterrel is lehet használni.

Idén várhatóan kikerülnek a játékfejlesztőkhöz az új 7000-res fejlesztői gépek ..
talán idén még lesz hozzá gen5-ös m.2 SSD-is ..
és a jövő évi GDC -n lesz 3-4 játékdemó amivel az RDNA3 + AMD SmartAccess Storage -t demózzák majd..
Mivel elkezdődött a következő konzolgeneráció fejlesztése/tervezése .. az AMD eléggé fogja tolni a témát.

> Se PCI-E 5.0-ás VGA, se PCI-E 5.0 SSD nem fog kelleni a belátható jövőben.

ha nem hiszel benne, akkor nem kell adaptálni .. egy merevlemezes winchester is sok mindenre elég manapság ..

de mindig van olyan csoport ..
akik korán adaptálják a technikai újdonságokat
.. és lényegében ők elő-finanszirozzák a fejlesztést ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#236) 1dude válasza S_x96x_S (#235) üzenetére


1dude
aktív tag

> Se PCI-E 5.0-ás VGA, se PCI-E 5.0 SSD nem fog kelleni a belátható jövőben.

ha nem hiszel benne, akkor nem kell adaptálni .. egy merevlemezes winchester is sok mindenre elég manapság ..

de mindig van olyan csoport ..
akik korán adaptálják a technikai újdonságokat
.. és lényegében ők elő-finanszirozzák a fejlesztést ..

Vagy ha úgy döntenek a VGA gyártók, hogy elengedik az x16 -ot majd az x8 -at is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#237) fecke78


fecke78
senior tag

Minden tiszteletem az itt lévőké akik azt hiszik ,hogy az árak "normalizálodnak "
Minden emelkedik , minden , akkor pont miért a számtech csökkene , persze valamelyest lemennek az indulóárak . De az itt lévők többsége ,már egy ingyenes szállítástra is vár ,hogy sporoljon 2-3 ezret . Akkor majd mindenki rohan megint lap+proci+memoria szentháromságot venni súlyós száz ezrekért , úgyan már ....
És akkor még nem is a fillér baszókról beszéltem

[ Szerkesztve ]

(#238) jokeph válasza fecke78 (#237) üzenetére


jokeph
nagyúr

No, ezt adom. :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#239) Albus_D válasza S_x96x_S (#235) üzenetére


Albus_D
aktív tag

"én a next-gen -ről beszélek .. következő 3-5 éves időtávról.
a Gen5 a GPU-nál az alacsonyabb késleltetés és a memória koherencia miatt is fontos.."

és
"Emiatt én óvatossan mérlegelném a nagyberuzását a mostani nVidia kártyákba"

Tehát te egy 3-5 éves időtávról beszélsz, ezért már most gondolják át az emberek, hogy vesznek e nvidia vga-t. :DDD :DDD :DDD

Komoly vagy. Ha hozzáveszzük, hogy az amd jelenleg 20%-os piaci részesedéssel rendelkezik vga fronton, akkor látható, hogy elég nehéz lesz neki bármit is átnyomni a piacon. Ez a realitás.
Mint ahogy tele vagyunk jól hangzó fícsörökön, amiknél az amd-nél nem lett semmi.

Pumba-tól: "hogy leragasztotta a külső SSD érintkezőit, ami így a PS5 beépített programja szerint 1700MB/s-es csökkenetett olvasási teljesítményt tudott és minden játék ugyanolyan jól futott."

Na ez a valóság. Jól hangzó marketing duma, hogy eladható legyen a termék, miközben ha letesztelik, kiderül hogy semmit nem ér.

(#240) PuMbA válasza S_x96x_S (#235) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, de ha jelenleg PC-n a DirectStorage-t csak 1db játékban használják, akkor ez mire elterjed lesz 3-5 év…..a Microsoft pedig megmondta, hogy egy PCI-E 3 SSD elegendő hozzá :)

Az AMD különutas megoldása pedig nagyon kérdőjeles. Te is tudod, hogy ami nem szabvány az nagy eséllyel nem fog elterjedni, mint pl. a Mantle, amiből semmi se lett, mert jött helyette a szabvány DirectX12. Ugyanilyen általános szabvány ma a DirectStorage.

Albus_D: Egyetértek veled, az AMD részesedése miatt sem fog ez elterjedni :)

[ Szerkesztve ]

(#241) 1dude válasza PuMbA (#240) üzenetére


1dude
aktív tag

Valahol el kell kezdeni. PCIE5 terén consumer szinten egyenlőre a VGA sávok lesznek érdekesek.

(#242) PuMbA válasza 1dude (#241) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, ezzel egyetértek, hogy el kell kezdeni, de hogy 5 éven belül kelleni fog....az nem reális a mostani átlag PC-s gépparkot nézve. 5 év múlva örülünk, ha a PCI-E 3.0-ás DirectStorage elterjed.

[ Szerkesztve ]

(#243) 1dude válasza PuMbA (#242) üzenetére


1dude
aktív tag

Nem kizárt, hogy lesz 4-5 cim, amihez igen. De többre én nem látok reálisan esélyt.

(#244) b. válasza S_x96x_S (#227) üzenetére


b.
félisten

Még a Direct Storage sincs kihasználva és támogatva. Azt meg már az RTX 2000 GPU-k is támogatják 4-5 éve...
Nem tudok elképzelni olyan játékot ,amiben a speckó AMD támogatás kell mert a D.storage kevés lesz.
Örüljünk ha egyáltalán a DirectStorage valamilyen szinten ki lesz használva pár éven belül.
Itt a cél a minél nagyobb vásárlóközönség elérése.
A Directstorage támogatás és a saját RTX IO megoldásuk Nvidiánál több generáció óta bent van és lesz a kártyáikban, az összes RTX kártya tudja.
jelenleg az AMD válasza a RTX IO -ra az ASS.( :DDD ) de az RTX IO Direct Storage alapra építkezik ,azaz ha van DS támogatás, akkor van RTX IO is és nem kell DDR5 stb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#245) makkmarce válasza Albus_D (#239) üzenetére


makkmarce
őstag

nem, ő arról beszél, hogyha megnézed a mostani konzolok sávszélességét az SSD-től a GPU-ba, rájössz, hogy jelenleg csak az apple gépe tudja azt megközelíteni, a PC-k teljesen más felépítése miatt a fasorba sincsennek.
Az új generációs játékok a 3d-t streamelni fogják közvetlenül az SSD-ről (,mint mondjuk egy videót, kicsit leegyszerűsítve), ezért fontos, hogy az SSD GPU kapcsolat gyors legyen, mert hiába gyors a videokártya, a memóriájába nem fog beférni a játék. Az openworld akadni fog, mikor 20-30 milliós geometriákat és texturák ezreit kell gyorsan berántani a GPU-ba.
Nem majd 10 év múlva lesz ez, hanem már most van a konzolokon. Amelyik játék ezt kihasználja, ott már lehet röcögés a PC-n, bármennyit költesz jelenleg rá.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#246) makkmarce válasza PuMbA (#240) üzenetére


makkmarce
őstag

"Albus_D: Egyetértek veled, az AMD részesedése miatt sem fog ez elterjedni :)"

mert melyik konzol nem AMD, hogy nincs részesedése?

okoskodom, tehát vagyok

(#247) S_x96x_S válasza PuMbA (#240) üzenetére


S_x96x_S
őstag

mindenki a pénztárcájával szavaz .. :R

> DirectStorage
> ... a Microsoft pedig megmondta, hogy egy PCI-E 3 SSD elegendő hozzá

mint a "minimum gépigény"

azért az "Elegendő"(~minimális) és az "Ideális" között nagyon nagy különbség tud lenni. ;)
amit valamikor nem lehet kimérni ( te ezekre hivatkozol) de valamikor igen és fontos ( én meg ezekre gondolok )

pl. Microsoft Flight Simulator
- minimum gépigény : 8GB RAM + (+2GB VRAM )
- ideális gépigény: 32GB RAM + (+8GB VRAM)

persze a gyakorlatban még a 32GB-ram se elég .. 64GB kell.
és vajon miért?
mert nincs koherens cache .. és hw-es direktstorage támogatás mint a konzolokban ..

"The 3090 ships with 24GB VRAM and if you fill it with buffer data or textures, you’ll certainly also duplicate a large amount of the VRAM buffers in RAM, and there you are: with 32GB RAM you probably really don’t have enough room to fit both the buffer data copy in RAM and the game working set!
Conclusion: everyone with a 3090 might really benefit from 64GB and this might even be the minimum recommended amount of RAM to use with a 3090." ( Link )

> Értem, de ha jelenleg PC-n a DirectStorage-t csak 1db játékban használják,
> akkor ez mire elterjed lesz 3-5 év…..

elég ha az a pár játék támogatja, ami neked fontos ..

amúgy a drága DDR5 árak miatt nagyon gyorsan népszerű lesz ..
és kevesebb GPU memóriával nagyobb teljesítményt lehet elérni.

sokaknak már az elég lesz, hogyha a következő Microsoft Flight Simulator támogatni fogja;

A DirectStorage relative elég új ..
viszont a konzolos támogatás kiforrott .. működik ..
szerintem 1-2 év és elterjed ..

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#248) S_x96x_S válasza PuMbA (#240) üzenetére


S_x96x_S
őstag

II:

> DirectStorage
> ... a Microsoft pedig megmondta, hogy egy PCI-E 3 SSD elegendő hozzá

a MS azt is megmondta, hogy a Windows 11-hez elegendő
- 4 gigabyte (GB) RAM
- 1 gigahertz (GHz) or faster with 2 or more cores on a compatible 64-bit processor or System on a Chip (SoC).

A DirectStorage-hoz: Gen4 / Gen5 SSD az ajánlott.
Persze a Gen4-esből is az újabbak ( amelyek gyorsak )

a Gen5 jelentősége még az alacsonyabb a késleltetésben van,
ami a CXL alapkövetelménye is;

és később ( X770E chipset? ) a CXL-nek hála
a ‘Coherent Multi-GPU’ -s korszak is beköszönthet ..
3 évvel ezelőtti hír:
"Intel Hints Towards An Xe ‘Coherent Multi-GPU’ Future With CXL Interconnect"
"If CXL can seamlessly scale GPUs, then the economics of the market would also change completely. People would be able to buy a cheaper GPU first and then simply add another one if they want more power. It would add much more flexibility in buying decisions and even alleviate buyers remorse to some extent for the gaming class. If CXL mode trickles down to the consumer level anytime soon, then we might even see motherboard designs change drastically as multiple sockets and multiple GPUs become a feasible option. Needless to say, it looks like things are going to get pretty exciting in a few years."

A CXL+Gen5 sok mindent megváltoztat és földindulás szerű változások várhatóak Desktop fronton is.

:R szerintem :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#249) vrob válasza Sundesz (#224) üzenetére


vrob
tag

Egyértelmű mi volt a célja a szerzőnek ... Az 5800x mellé játék összehasonlításra mehetett volna pl. egy sima K nélküli 12600-as is. Játék alatt ugyanazt tudja ugyanakkora fogyasztással

(#250) Sundesz válasza vrob (#249) üzenetére


Sundesz
őstag

Az volt a célja, hogy az 5800X3D játekban a 12900K/S szintjén mozog, nem az 5800X a lényeg.

Hörcsög Powa'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.