Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Az sem volt titok, hogy a CPU chiplet a TSMC 5 nm-es, míg az IO lapka a tajvaniak 6 nm-es node-ján készül, ráadásul utóbbiban még lesz egy kisebb IGP is, bár ez nem túl nagy teljesítményű opciónak készül, de irodai szinten nyilván elég lehet.

Magyarul az összes AM5-ös prociban lesz egy belépő IGP? Az korrekt.
És mi lesz a komolyabb IGP-s APU-kkal?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Locutus


Locutus
veterán

És vajon milyen játékokkal fogják húzni majd az új cpu meg gpu eladásokat? Mert ez szép meg jó, hogy elvileg mennyivel többet tudnak majd, csak minek?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) paprobert válasza AxBattler (#1) üzenetére


paprobert
senior tag

Képet ad, videót dekódol, monitort rá tudsz kötni, teljesen jó.

Az AMD emberei nyilatkozták, hogy ne G-s processzor IGP-re gondoljunk. Ez azoknál jóval gyengébb. Tehát még 720p játékra sem érdemes tervezni vele.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#4) mad823 válasza AxBattler (#1) üzenetére


mad823
őstag

Jó látom, hogy AV1 dekódolás sajnos nem jutott bele? Illetve "irodai" felhasználáshoz picit overkill még egy 7600X is...

(#5) AxBattler válasza paprobert (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Tiszta sor, jó is ez így... de mikor jönnek az igazzzy APU-k?

#4 mad823
Nem tudom, hol látod?

:F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) Dr V


Dr V
őstag

Vajon mennyire lesz hűthető?

(#7) paprobert válasza mad823 (#4) üzenetére


paprobert
senior tag

"Video codec acceleration (including at least the HEVC (H.265), H.264, VP9, and AV1 codecs) is subject to and not operable without inclusion/installation of compatible media players."

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#8) Picco


Picco
addikt

IPC/orajel novekedes igencsak emberes, kar hogy a sokminden donti a merleget az ellenkezo iranyba...

erosen erezheto hogy kapacitas hiany van, ha fenntartjak az arakat es nem csokken a bevezetest koveto 6 honap utan, akkor a platform ara siman intelevel fog vetekedni(bar ott a belebegtetett fogyasztas miatt lehet hogy a lapok ara sokkal durvabb lesz).
fogyasztas is kerdeses -gondolom- a megnovekedett orajelek miatt, en szemely szerint nagyon nem orulnek neki ha elmennenek intel iranyaba, bar remelem ez nem fog bekovetkezni.

AM5 csak 2025-ig dolgot peldaul nem ertem, meglepne ha akkorra mar ddr6 jonne, igy meg ugyszaglik hogy az alaplap gyartok kisirtak hogy legyen egy socket refresh...vagy akkorra tervezik majd hogy:
1. big-little/eros APU iranyba elmennek
2. 8core CCD helyett 16core lesz es abbol is ketto

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9) mad823 válasza paprobert (#7) üzenetére


mad823
őstag

Oké, akkor lehet, hogy én néztem egy kevésbé pontos forrást.

(#10) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Azért durva, hogy mennyire beetetett sokakat májusban az AMD a "> 15% single thread uplift" állítással, aztán csak az IPC 13% javulást hozott, a frekvencianövekedéssel pedig majdnem 30% lett az egymagos gyorsulás, ami a többmagos szituációban csak még tovább javul. :R

(#11) Duree


Duree
veterán

Nos újabb seggberúgás az Intelnek.

duree54

(#12) Egon


Egon
nagyúr

Nem kicsit vicces, hogy egyrészt a cikk tényként kezelvén a kérdés, szépen visszaböfögi az AMD-s promó diákat, másrészt a 170W-os, ismétlem: százhetven wattos TDP-ről a két nagyobbik proci tekintetében a cikk szöveges része egy árva szót sem szól (csak a táblázatban jelenik meg) - bezzeg a konkurencia esetében az külön ki lett tárgyalva (és persze árnyaltan gúnyolva) annak idején, hogy az összes vörös szemüveges ezen örömködött hetekig... :C
Hiába, így kell elfogulatlan cikket írni, amúgy Abu-módra... :C

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) Goll-r


Goll-r
tag

A teljesítményhez nem nagyon lehet mit hozzáfűzni. A kötelezőn túl is ráerősítettek a kis hörcsögökre odabent! :R

EXPO is előrelépés és most már a sokak által áhított (általam is) "csak" valami képet adjon igp is került végre a prociba. :B

Viszont ami nagyon nem tetszik, ez az új chipset elnevezés. Bohóckodnak az "E" utótaggal. Inkább kapna egy X690 vagy valami értelmezhetőbb, látványosabb elnevezést, mert sok esetben nagy eltérés lesz 2db 670-es között...

#8Picco : Ráadásul 2024-re van datálva a Zen5, szóval tényleg nem lesz olyan hosszú életű az AM5 platform. Persze ha jön a pcie6, ddr6 vagy az említett big-little...

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#14) Picco válasza Goll-r (#13) üzenetére


Picco
addikt

az "meglassuk majd" kategoria...AM4 eleg jo volt, x370-es lapomba a siman belevaghatnek ma is egy 5950x-et ez pedig oriasi fegyverteny volt. (meg ha ezt meg is probaltak akadalyozni hogy jobban fogyjanak az uj lapok, szerencsere nem jott ossze)

kar erte, kivalo ugynok volt :(

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#15) Busterftw válasza Duree (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

A Raptor Lake leakek szerint nem eppen.
Majd kiderul.

(#16) #52931072 válasza Egon (#12) üzenetére


#52931072
törölt tag

Jól van, tudjuk, a mittoménmilyen lék 3 wattból lenyomja egyszálasba. :DDD

(#17) traz75 válasza Egon (#12) üzenetére


traz75
tag

Én nem nagyon értek hozzá, de úgy gondolom hogy 170 watt az még mindig nem 300 (igaz, nem is 125), a 4.5GHz-es alapórajel egy picit többnek tűnik mint a 3 GHz-es, és számításaim szerint a 16 "teljes értékű" mag is több valószínűleg mint a 8, különös tekintettel a fogyasztásra.

Szart nem veszek, nem adok el. :) ui : minőségi trágya eladó :D

(#18) NandoXXL válasza Egon (#12) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Itt a valóság vörös oldala, a celeb szakértői tartalom gyártás mekkája vár reád, kék lovag.

[ Szerkesztve ]

(#19) #95462144 válasza Egon (#12) üzenetére


#95462144
törölt tag

A jelenlegi helyzetben a watt/perf mutató sok dolgot el fog dönteni. Pl. a céges szegmensben áttevődik a maximális fogyasztásra a hangsúly a TDP csak részinformációt ad egy ideje. Az energiagondok miatt sok céget ez fog meggyőzni és hosszútávon az AMD lehet a nyerő. A TSMC-vel lehetetlen felvenni a versenyt kevesebbet fogyaszt, illetve, ha egálban is lenne az Intel megoldásaival fogyasztásban, ott meg erőben 100%-ban nyer az AMD ez a nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#20) Goll-r válasza Egon (#12) üzenetére


Goll-r
tag

A 65/105/170W összehasonlítós diát sikerült megtekintened?
Hiába, így kell elfogulatlanul cikket értelmezni, amúgy Egon-módra... :C Bocsánat, no offense, csak naaaaa.

#15 Busterftw: Inkább majd a Meteor Lake, viszont az meg '23-ra, rossz esetben '24-be átlépve lesz már reálisan komolyan vehető. Viszont inkább hamarabb, mint később jöjjön. Kell az erős konkurencia! :R

#14 Picco : Persze ez mind csak "talán" kategória. Zen6-nál várható koncepcióról Abu írhatna egy vélemény cikket. :B

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#21) ughhh válasza Egon (#12) üzenetére


ughhh
senior tag

Az i9-13900K sokkal jobb lesz ebben, 350W csúcsfogyasztással megfelelő moboban

(#22) carl18 válasza Egon (#12) üzenetére


carl18
addikt

Azért az a 170 watt nem olyan sok 12-16 mag esetén, mit gondolsz a konkurencia 13900K mennyi energiából tudja majd ugyan azt mint a 7950X? 300-350?.....

Eddig Rumor hírek szerint a 16 magos Zen 4 igen is vetekszik majd az intel Hibrid 24 magos megoldásával ami igen is nagy szó.
8 P-Core 16 E-core lesz a 13900K-ban, szóval lesz egy fajta előnye.
Szóval szerintem igen is durva hogy az AMD minden fajta trükközés nélkül is ilyen jól tartja magát.

Bár tény és való a 300-400 dolláros Zen 4-től nekem se esett le az állam.
Úgy gondolom a 13600K lehet biztos megtudja majd verni a 7600X-et, főleg MT teljesítménybe. :U

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#23) Yeffy válasza #52931072 (#16) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

a cikkhez: nem rossz, nem rossz ismet, egy jo arasitott 7600X johetne, bar en szivesen kihagynam egyelore a DDR5-ot. kar, h nem opcio.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24) Busterftw válasza Goll-r (#20) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondom, nezz (egyelore szintetikus) leakeket, egyaltalan nem igy nez ki a dolog.

De ha csak a 12600k vs 5800X viszonyat nezzuk, ott sincs valos felhasznalasban hatalmas teljesitmenybeli es fogyasztasbeli kulonbseg.

(#25) Busterftw válasza carl18 (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

A kepletbol a 13900k 24 magja azert hianyzik, egy 24 magos (lehet akar kis mag hybridben ugyanugy) egy Ryzen 7000 fogyasztasa hogy alakulna?

(#26) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

abu's wet dream

V6

(#27) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Erős ez az új platform, de olyan drága is lesz úgy kompletten, lappal, rammal, CPU-val....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) carl18 válasza Busterftw (#25) üzenetére


carl18
addikt

Azt még nem tudjuk, látni kéne egy valós tesztet ahol ezt valóban megcsinálják. Tudni kéne a Raptor Lake 16 kis magra gyári órajelen konkrétan menyit is eszik. :K

De Szerintem 65/105 wattból egészen nagy esélyel a Zen 4 lenne a nyerő. Szerintem csak a 16 kis mag meg tud enni 40-50 wattot 100% terhelésen, kétlem a 8 P-core képes volna értelmes órajelen járni 50 wattból.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29) Alogonomus válasza tibaimp (#27) üzenetére


Alogonomus
őstag

Viszont ez az AM5 platform legalább 2025-ig (Zen 6?) megmarad, míg az Intelnél a Raptor Lake alá érkező 7xx alaplapokat egy generációra vennéd, és állítólag bizonyos 6xx alaplapok kapnak kompatibilitási frissítést a Raptor Lake processzorokhoz.
Ez akkor is 2 generációval tartósabb platformot jelent az AMD térfelén.

(#30) Albus_D válasza ughhh (#21) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Mármint 15%-os OC-val, amit a ryzen a büdös életben nem fog tudni. :DDD

(#31) Albus_D válasza Alogonomus (#29) üzenetére


Albus_D
aktív tag

"és állítólag bizonyos 6xx alaplapok kapnak kompatibilitási frissítést a Raptor Lake processzorokhoz."

Ne fáradj. [link] Az MSI összes lapja kapott támogatást, ahogy az Asus és Gigabyte is.

(#32) tibaimp válasza Alogonomus (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez OK, de miért kellene egy Intel 13. gen-t lecserélni. Amikor meg csere lesz, akkor megy minden RAM kivételével (DDR5 maradna).
Most is így cseréltem a 8700-ról a 10900-ra lap+CPU. Ezt én egyben cserélem, így tuti nincs gond a kompatibilitással.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) Busterftw válasza tibaimp (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudtad? Aki AM platformon van, evente cserel Ryzen-t.
Sot aki Ryzen 5000 megjelenes utan epitett uj gepet, eloszor ok is Ryzen 1000-el kezdtek es ugy mentek vegig az AM4 palettan Ryzen 5000-ig.

[ Szerkesztve ]

(#34) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

hát. ha az avx 512 olyan 2x256 modon lesz vegrehajtva, abbol valoszinuleg nem fog kijonni a vilagvero avx512 teljesitmeny.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#35) Ajándékok válasza Goll-r (#20) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"Golden Cove mag kiterjedése majdnem a duplája a Zen 4-nek
AMD a TSMC 5 nanométeres node-ján gyártat, míg az Alder Lake az Intel 7 nevű, 10 nanométeres."
Ezt is tovább kellett volna gondolni! Ha a csíkszélesség fele annyi, akkor a felület negyed annyi. Ha az amd csak fele felületen fér el, az azt jelenti, hogy az intel ugyan azt a teljesítmény osztályt fele akkora felületen tudná, azonos csíkszélesség mellett. Nem gondoltam, hogy az intel még/már? ennyivel jobb az amd-nél :F :)

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#36) Albus_D válasza hokuszpk (#34) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Minden nem sikerülhet. Lásd 6 kikaherc.

(#37) hokuszpk válasza Albus_D (#36) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nyugi majd a Zen4+ meghozza, igaz én már a Zen2 -re is 5Ghz -t vártam :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#38) Alogonomus válasza tibaimp (#32) üzenetére


Alogonomus
őstag

Például azért kellene lecserélni, amiért a 8700-ról átváltottál 10900-ra, vagy amiért egy AM4-es alaplapban az 1700X-et lecseréli valaki 5900X-re. Csak míg Intellel ehhez új lapot is kell venni, addig AMD-vel elég csak a CPU-t megvenni.

(#39) DudeHUN válasza tibaimp (#32) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Azért, mert mondjuk ha egy CPU cserével megoldható hogy pár évvel kitold a konfig váltást az jó dolog. A lap gyártókat kivéve kvázi mindenkinek.
Nekem is anno az első Ryzen jó volt melóra és elég játékra. De tavaly belement a lapba egy Zen 2. Amire használom ez az upgrade adott neki pár évet.
Nyilván nem mindenkit érint. Sőt. De ez jó dolog. Igaz nem ez a céljuk vele, de főleg a környezetnek tesz jót. A legtöbb embernek amúgy sem kell az új PCI szabvány és sok M.2..

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#40) Albus_D válasza Alogonomus (#38) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Akár 3-4 év is eltelhetett a csere között (majd megmondja) és ennyi idő alatt bőven érdemes volt cserélni a lapot is. :P nvme ssd, usb3, jobb hangkari, stb stb

[ Szerkesztve ]

(#41) Cefet válasza Busterftw (#24) üzenetére


Cefet
aktív tag

de miért a 8 magos új amd-t hasonlítod a 24 magos intelhez?

(#42) Cefet válasza Albus_D (#30) üzenetére


Cefet
aktív tag

próbáltad?

(#43) Albus_D válasza Cefet (#42) üzenetére


Albus_D
aktív tag

És te?

(#44) MZperX75


MZperX75
addikt

Csak csütörtökön kezdődik az ovi :DDD

(#45) b.


b.
félisten

JÓ kis CPU-k lesznek. Örülök, hogy az árak nem emelkedtek igazán.
Egyedül azt hiányoltam hogy a 105W TDP be nem fért bele a 7600X be 8 mag de azért ez nem egetverő gond, a 7700 már tudja plusz gondolom a magas órajel adott lesz.
Kíváncsi leszek az Intelre is mit tud majd ez ellen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Dragon3000 válasza Albus_D (#40) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem profitálsz nvme ssd esetében a pcie 4.0-ból, akkor ez miatt értelmetlen alaplapot cserélni, alaplapi hangkártya helyett inkább egy normális hangkártyát kell venni, usb3 is van a régin, ha elég az 5Gbps megoldás, akkor ez miatt sincs értelme cserélni egy alaplapot..... Én is csak azért cseréltem anno a b450 alaplapom b550-re, mert akkor a gigabites lan mellé kellett egy gyorsabb is, ami jelen volt az új alaplapon és kevesebbe került az alaplap csere, mint ha vettem volna egy 2,5Gbe lan kártyát.

(#47) Danipicur2 válasza paprobert (#3) üzenetére


Danipicur2
tag

Legalább ahova csak a CPU erő kell, ott se kell valami kacat kártyát venni, hogy legyen kép :DD

(#48) S_x96x_S válasza hokuszpk (#34) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> abbol valoszinuleg nem fog kijonni a vilagvero avx512 teljesitmeny.

Elég az, hogyha az Alder Lake-et,
de még a Raptor Lake-et is földbe döngöli ( avx512 ügyileg )

Amúgy a GeekBench szereti az AVX512-öt
( és emiatt az AMD megint szereti a GeekBench-et )

albus_D: -nek :

Most a Ryzen 7000 -res
a VILÁG LEGGYORSABB PROCESSZORA ( gaming & creation) ;] !

Mottó: "A verseny jó!"

(#49) Danipicur2


Danipicur2
tag

Mondjuk támogatnám, ha kijönne egy 7600G már startkor egy jó izmos, Vega 11-nél is izmosabb iGPU-val, a low budget gamerek vinnék, mint a cukrot, akik nem akarnak használt kártyát venni, nem hiába volt népszerű az 5600G is :DD

[ Szerkesztve ]

(#50) Create.


Create.
addikt

Azért az jó lesz, hogy egy 7600x lesz vagy 150eft+ értelmesebb b650 alaplap 100eft + kicsit gyorsabb 32gb ddr5 100eft. Nem sokan fognak rohanni lecserélni a régi konfigot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.