Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Danipicur2 válasza Create. (#50) üzenetére


Danipicur2
tag

AMD mindig magasan árazz startkor, majd bezhhanak az árak, addig viszont meg az Intelnek lesz bőven ideje lépni, miután az új vezérigazgató már nem csak ül a babérjain, a 12. Gen se olyan volt, mint a korábbi generációk, hogy +100Mhz meg +100$ oszt jó lesz a parasztnak.

Ha más nem is, szépen leviszik a 12. Gen Intelek és a 600-s szériás lapok árát és már zátonyra futott az AMD :Y

(#52) Danipicur2 válasza Create. (#50) üzenetére


Danipicur2
tag

Ez semmi, csak nem vettem észre, hogy a 2. oldalra tette és emiatt nem láttam a hozzászólásom :W

[ Szerkesztve ]

(#53) Create. válasza Danipicur2 (#51) üzenetére


Create.
addikt

Pluszba az új platform kezdeti gondjai is ott lesznek, mint mint bármelyik nagyobb váltásnál. Én még a kövi genig tuti kivárok, akár intel akár amd lesz a majdani befutó cpu.

(#54) vrob válasza Cefet (#41) üzenetére


vrob
tag

Az AMD-t kérdezd miért nevez el és áraz be 8 magos procit ugyanolyanra mint egy nála 1,5x gyorsabb 16 magos Intel.

(#55) carl18 válasza vrob (#54) üzenetére


carl18
addikt

Ha nem lesz rá kereslet majd akkor engednek az árból...
"Amíg szar van,addig veréb is.. :C

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#56) arn


arn
félisten

Maradhattak volna 105 wattnal, aztan max vki tobbon jaratja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57) tibaimp válasza Alogonomus (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Alogonomus, DudeHUN: és használtok 4-6 éves alaplapot. Hát kösz, inkább nem.

#33 Busterftw: ez amúgy tényleg így lehet ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#58) Televan74 válasza Create. (#50) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is maradok a réginél. Max egy 5700X váltja a 3700X -et. Nekem a AM5,DDR5 páros még nagyon drága.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#59) hokuszpk válasza tibaimp (#57) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a Phenom II alol ~10 ev utan doglott ki a lapom, addig teljesen eleg volt arra, amire hasznaltam. De az ~5 éves B350 Pc-Mateval sincs ( benne 3800XT ; és nem az az első procija ) semmi gondom.
Szerinted ezért majd a pokolba kerülök ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#60) carl18 válasza arn (#56) üzenetére


carl18
addikt

De akkor nem dönt Benchmark rekordot! :D

Meg az intel 350 wattos raptorjához képest ez a 170 watt nem is sok, kevesebbb mint a fele. :K

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#61) [K2]

Várom a kisebb példányokat ebből, mert az a 100W TDP fölé merészkedés nem valami szimpatikus. Persze, Intel az ellenfél, s ha az fogyaszt, nekik miért ne lehetne... világos.

"utóbbiban még lesz egy kisebb IGP is, s bár ez nem túl nagy teljesítményű opciónak készül, azért irodai szinten nyilván elég lesz."
Ez viszont dicséretes! Végre belátták, hogy egy irodai géphez ne kelljen már külön VGA, vagy vehetett az ember eddig ezen a vonalon előző generációs magokkal szerelt procit, abból is csak valami kisebbet, mert az IGP-nek is kellett bőven a fogyasztási keretből.

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#62) Dragon3000 válasza Danipicur2 (#49) üzenetére


Dragon3000
veterán

Drága alaplap és drága memória mellett nem hiszem, hogy vinnék, mint a cukrot a 7600g-t, főleg, hogy sokkal olcsóbb egy vga-t venni, mint ilyen miatt az egész gépet lecserélni sokkal több pénzért. A ddr5 árak nem fognak csak az amd kedvéért bezuhanni, az alaplapok sem nagyon mozdultak lejjebb az előző szériáknál, a cpu meg teljesen kapacitás függő, ha lesz elég, akkor idővel lehet olcsóbb lesz, ha viszont jobb lesz, mint az intel, akkor nem várnék bezuhanást.

#51Danipicur2
Intel esetében is minek csökkentene árat, ha így is viszik? Eddig se nagyon csökkent a korábbi szériák ára, attól, hogy jött az új.

[ Szerkesztve ]

(#63) carl18 válasza [K2] (#61) üzenetére


carl18
addikt

Azért az a IGP nem biztos olyan rossz, GTA Vice City biztos gond nélkül megy rajta! :K

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#64) witcher


witcher
újonc

Ryzen 7 7700X-szel szemeztem, de a pocsék forint és magas áfa miatt másik hírnél olyan ~212 ezret írtatok rá

A Ryzen 9 5900X meg most 170 ezer, alacsonyabb órajel de mégis 12 mag/24 szál... nagyon elgondolkozok majd év végén, hogy megéri-e a drága új generáció vagy inkább vegyem a csúcsot az előzőből
(+ a drága ddr5 sem kell, mert semmivel se jobb mint a ddr4)

(#65) AxBattler


AxBattler
félisten

Ryzen 7000 is NOT what I Expected!
Jah, szóval ez a kezdeti IGP nem játékra lesz...

AMD Ryzen 7950X, 7900X, 7700X, & 7600X Specs, Price, Release Date, & Zen 4
Az ár lesz a gyenge pont, $125-től, azaz 50k HUF-tól indulnak az AM5 lapok, ehhez jön még a DDR5-ös RAM-ok magasabb ára... hát szerintem én egy ideig elleszek LGA1200-n.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#66) [K2] válasza carl18 (#63) üzenetére

Irodai gépekről beszéltem. Ott ha mehetne se menjen a GTA szerintem :))

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#67) NandoXXL válasza carl18 (#63) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az eredeti vagy a remastered, nem mindegy :Y

(#68) NandoXXL válasza [K2] (#66) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Mióta van admin jog irodai gépeken, nagyot akartál mondani :DDD

(#69) Sundesz


Sundesz
őstag

Amúgy ez a fura alakú hősapka a chipen miért lesz jó nekünk? Öröm lesz a pasztát leszedni róla.

Hörcsög Powa'

(#70) [K2] válasza NandoXXL (#68) üzenetére

Nem kell admin jog, csak le kell fizetni a rendszergizdát és már ott is a GTA, nemde? :DD

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#71) DudeHUN válasza tibaimp (#57) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Miért? Az még nem is öreg.

Gamer for Life

(#72) gulupeti válasza hokuszpk (#59) üzenetére


gulupeti
senior tag

Biztos lehetsz benne, én már most is onnan írok. ;]

(#73) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát nekem már a 3600-as Ryzen is akkora teljesítményt adott, hogy mostanság nem váltok.

Viszont tény, nagyon jók ezek a fejlesztések, talán az Intel is képes lesz labdába rúgni valamikor.. Hú, fura ezt leírni is :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74) hokuszpk válasza gulupeti (#72) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor belepakolom az 5700G -t is, legyen a rovásomon bőven.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#75) Graphics válasza tibaimp (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A kompatibilitással amúgy se sok gond van.

Az Intelnek sosem volt érdekes a támogatás sajnos... Ezt be kell látni. Vagy oldja meg a user...

Sokáig én is "elvoltam" az Intellel, de évekig szopatta népet a 4mag/4 szálas szarjaikkal, mire jött az AMD és jajj , akkor mi is adunk már kicsit többet a usernek...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#76) inteltunder


inteltunder
tag

pff

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#77) NandoXXL válasza [K2] (#70) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Elég komoly visszaélésnek számít előző és a mostani munkáltatómnál is. Nem beszélve ha van egy két incidens, elviheti azért is a balhét. (csak a magyar résznél több ezer munkavállaló van) Szóval, ez itt más világ, nálunk a megbízhatóság az első, mindenki mástól megválnak a legrövidebb úton. Mindig szembe jön a magyar valóság :W :DDD Túl nyugatias lettem a munkakörnyezet miatt :B

(#78) Busterftw válasza Cefet (#41) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt hogy erted?
A 12600k-t hasonlitottam az 5800X-hez, es az elerheto leakeket ugy altalanossagban.

Ott a 13600K a 7700X elleneben, szerintem nincs szegyenkeznivaloja, bar arakat es valos felhasznalast nem ismerunk.
Viszont nem en vagyok az, akik tesztek hianyaban itt RIP AMD-znek.

(#79) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a baj az erősebb verziókkal, hogy akinek nincs pénze az eddig sem vette és ez után sem fogja venni, akit érdekelne és jelenleg van valami jó 5800/5900 konfigja azok zöme inkább mérlegelni fog, hogy jó-jó tényleg többet tud az új cpu, és talán még cserélne is, de tokkal-vonóval, lappal-rammal nem éri meg, mert annyival azért nem hoz többet. Marad egy egész kicsi réteg, aki "eldob" mindent és vesz egy új platformot. Akinek meg egy kisebb am4 rendszere van, az valószínű egy jóáras nagyobb 5000-s prociba fektet majd be. Tudom ez nem mostani és nem egyedi eset, a komplett váltás rendszerint ezzel jár. Nekem tetszenek a friss termékek, de az 5800X-l is elégedett vagyok, nincs okom, illetve ez az "előny" nem ad okot a frissítésre.

Fentieket persze nagyban otthoni felhasználásra értem, netezés, játék, ez meg az, kinek mi.
Nyílván ha valakinek dolgozni kell és időt takarít meg az más, mert az idő az pénz.

(#80) tibaimp válasza hokuszpk (#59) üzenetére


tibaimp
nagyúr

#59 hokuszpk : Én ilyet nem írtam, ez csak egy vélemény, Te és más is úgy csinálja, ahogy neki tetszik, ahogy az anyagi helyzete megengedi. :R

#71 DudeHUN: kinek mi, mindenki azt vesz, amit akar, én általában 3-4 évente cserélem a rendszert, de ez ÉN vagyok.

75 Graphics : ez igaz volt, de ezért jó, hogy az AMD magára talált, mert így tudtam venni "olcsón" 10 magos Intel-t.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#81) KisBundi válasza NandoXXL (#68) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem pl admin jogom van az irodai gépemhez... :D

(#82) Dragon3000 válasza Graphics (#75) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sokáig én is "elvoltam" az Intellel, de évekig szopatta népet a 4mag/4 szálas szarjaikkal

Mivel nem nagyon volt jobb, nem is kellett évekig cserélni, ha már volt egy i5 4 magos megoldásod. Másik oldalról nézve, ezeket a szarokat éveken keresztül nem tudta megközelíteni se az amd. Aki csak játékra használta a gépét, annak jó volt ez az időszak, aki munkára, annak nem.

(#83) Graphics válasza Dragon3000 (#82) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az Intel hirtelen képes lett jobbra is... Csak mint írtam, nem volt érdekük sem jobbat kiadni.

Hirtelen le tudtak szivárogni belépő szintre is a jobb megoldasok. Pl. i3-8100

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#84) carl18 válasza Dragon3000 (#82) üzenetére


carl18
addikt

Nekem is sok évig volt I5-3470 és az intel valóban mindig csak 4 magot adott, nem volt előrelépés és nem is volt időtálló.
Aztán jött a Ryzen és az átlag ember számára is megérte már cserélni, előrelépni. 6 mag 12 száll elérhető lett mindenki számára, a 85 dolláros Ryzen 5 1600/1600AF meg igazi nép processzor volt.

Aztán az intel is rájött hogy emelnie kell neki is magszámot ha versenybe akar maradni. És egészen a 7. generációg mindig maradt 4/8 szál a mainstream platform teteje. Ha nincs az AMD szerintem még most is 6/12 szállnál tartanánk :D
14nm+++++++ I5 13600K 4/4 szál 4,5 ghz. :O
14nm+++++++ i7 13700K 4/8 szál 4,6 ghz
14nm+++++++ i9 13900k 6/12szál 4,6ghz

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85) Albus_D válasza Graphics (#83) üzenetére


Albus_D
aktív tag

2017 óta szabad a pálya az olcsó 6-8 magos cpu-k irányában, ehhez képest 2022 április:
[link]

Az intel a piaci igényeket nézve gyártott, az amd-nak volt ez a plusz 2 mag ugyan annyiért piacszerzési marketingje. ;)

[ Szerkesztve ]

(#86) syberia válasza AxBattler (#5) üzenetére


syberia
veterán

"de mikor jönnek az igazzzy APU-k?


:))

https://howbad.info/

(#87) Dragon3000 válasza carl18 (#84) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mi nem volt időtálló? Pont, hogy az volt, mert 6-7 éven keresztül el lehetett lenni pl i5 2500k-val is. Mint előzőleg írtam, mivel 4 mag volt a max, ennyire is fejlesztettek, így nem is volt vele gondja az embernek, játék szempontból jó volt, mert nem kellett cserélni, elég volt csak a vga-t, munka szempontjából szar volt, mert drágán volt csak a hedt, mint erősebb megoldás.

(#88) paprobert válasza Graphics (#83) üzenetére


paprobert
senior tag

Nagyon off topic, de ha akartál volna, vehettél Intel 6 magos CPU-t, $396 dollárért, 2015-ben. [link]

Csak hát $150-ért megkaptad a mindenre elegendő teljesítményt, vagyis miért szórtad volna a pénzt feleslegesen?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#89) tibaimp válasza paprobert (#88) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ezt akartam írni! Volt ott annó egy Intel féle LGA2011 platform is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#90) b. válasza paprobert (#88) üzenetére


b.
félisten

nekem 6800K volt évekig, nagyon szerettem. Az Alaplap húzos volt, mert HEDT volt, majdnem annyiba került, mint a CPU,de nagyon rendben volt az a páros.

Szerk:
Amúgy mikor kifutott 90 ezer forint körül lehetett megvenni, deszka 70 K volt hozzá akkor, a csúcson inkább 100+ . Így megnézve a mai 6 magos árakat és az alaplapokat amik attól bőven elmaradnak minőségben nem is volt drága egy csúcs CPU-ért és lapért.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#91) tibaimp válasza b. (#90) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem meg 3960x-em volt pár évig.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#92) Komplikato


Komplikato
veterán

Nincs bejelentve hivatalosan, de ugye van 65W-os 7900/7950 páros is, gondolom első körben OEM vonalon jön csak.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#93) Aprósólyom válasza Duree (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez még csak egy PR esemény. Majd a valós tesztek megmutatják.

Annak ellenére, hogy derekasan le van maradva az Intel gyártástechnológia, bizonyos esetekben "csak" ~20% lemaradást mutat a teljesítmény/fogyasztás. Pl. 12700k vs 5900x.
Ez szerintem azt mutatja, hogy az E-core elég sokat javít a gyártástechnológia lemaradásán.

Régi sztori már, hogy anno agyba-főbe ajnározta a tömeg az AMD-t már a Zen és Zen+ korszakban is, miközben az intel meg "temették" a szar gyártástechnológiájával.
Pedig az i5-8400, i5-8600k, i7-8700K, i9-9900K, ezek mind ott voltak teljesítmény/fogyasztás hatékonyságban (cinebench) az élvonalban a technológiai lemaradás ellenére is.


És ráadásul nem kamu a TPU mérése, mert itt egyesek szeretik egyoldalúsággal vádolni. De a Gamers Nexus szintén szokta mérni a Cinebench multi teljesítményt és a render alatti avg. fogyasztást. Anno számoltam a hatékonyságot a GN számai szerint és nagyjából egybevágnak a TPU méréseivel.

Na, ezt csak azért szabtam ilyen hosszúra, hogy felejtsük már el végre a PR bemutatók utáni azonnal őrületet... :DDD Szépen lassan majd kiderülnek a valós tesztekből, hogy mit tudnak.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#94) Dragon3000 válasza Aprósólyom (#93) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sokan vannak, akik temetnék az intelt, de az ugyanolyan rossz lenne, mint amikor az amd teljesen le volt maradva. Amúgy a 7/8. gen intel és a zen/zen+ esetében inkább azért ment az ajnározás, mert sokkal olcsóbb volt még, de azért játékok terén elvolt maradva az inteltől.

(#95) hokuszpk válasza Aprósólyom (#93) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

" már a Zen és Zen+ korszakban is, miközben az intel meg "temették" a szar gyártástechnológiájával."

a Zen / Zen+ korszakban még nem volt gyártástechnológiában lemaradva az Intel, azok a procik a GLOFO 14 aztan 12nm -es technológiáján készültek, megkockáztatom az Intel 14nm akkor már pár éve csiszolt +++ verziója még jobb is volt, mint amit a Glofonál elérhetett az AMD.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#96) Joshi


Joshi
titán

És mi a helyzet az X3D L3 cache-el? Vagy az már nem fontos?

(#97) Aprósólyom válasza hokuszpk (#95) üzenetére


Aprósólyom
addikt

És tényleg, köszi a korrekciót, kevertem az emlékeket. Akkor valószínű a ZEN+-ig csak a sok mag/szál miatt emelték piedesztálra anno?!
Legalább is tuti, hogy az AMD úgy adta el magát egyik bejelentőn, hogy játssz és streamelj egyszerre, mert van sok mag és sok szál. Akkoriban pedig pont elég erős volt a stream hype.

#94 Dragon3000: Kellenek a szereplők, bár én valahogy nem vélek felfedezni komoly árversenyt. De lehet csak azért látom így, mert nem merültem kellően mély piaci elemzésbe...

Jevons paradox

(#98) vazzav13 válasza Joshi (#96) üzenetére


vazzav13
csendes tag

A Cikkben nincs feltüntetve ugyan, de én tegnap néztem élőbe az eventet és volt egy kép, hogy hamarosan érkezik a 3D V-Cache.

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#99) Joshi válasza vazzav13 (#98) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy az csak kimondottan a játékosoknak szánt 2X-es szorzós árért cserében megoldás lesz? Azért fura, mert úgy emlékszem, hogy az AMD egyértelműen úgy prezentálta ezt, hogy az egyszálas számítás enélkül aztán elképzelhetetlen. Mert ugye minden procival lehet dolgozni egy szálon. :U :B ;]

(#100) vazzav13 válasza Joshi (#99) üzenetére


vazzav13
csendes tag

:K Mindig kell valami kis apróság, hogy a figyelmet szinten tudják tartani. Nem túl jó ómen ha csak 2 évente "Zen"élnének az új szériákkal. Biztos képesek lennének kiadni mindent egybe. RDNA3, 7xxx-es széria+3DV modell. De akkor mi jutna a sajtónak mi jutna a contentereknek. Step by Step kell ide hogy az emberek beszéljenek róla, peregjen a pletyka legyen tánc meg zárcsökkentés :D :D
Szerény véleményem szerint. :)

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.