Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71) Stauffenberg válasza #68487936 (#70) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én leírtam már többször is, hogy az én bajom a kiegyensúlyozatlanság.

14 db amatőr-konzumer fényképezőgép áll szemben 3 db közép-felső kategóriással. Van egy-két megfizethető darab az előbbi csoporthoz, de a többi valamilyen 1000+ dolláros Zeiss csodabogár. Azt mondod, hogy ez a rendszer tökéletes az amatőröknek, hiszen ők nem akarnak f/1.2 objektíveket vásárolni. Csak az utolsó kijelentéssel tudok egyetérteni, ez való igaz, csak éppen az is, hogy az amatőrök 1-2 ezer dolláros Zeiss objektíveket sem akarnak vásárolni.

Én úgy fogalmaznék, hogy ez a rendszer azoknak az amatőröknek jó, akiknek untig elég az az egy-két megfizethető üveg amit kínál a Sony (eddig mindenki ugyan azzal a 3-4 objektívvel példálózott). Ők még véletlenül sem egyenlőek a "mindenki" nevű halmazzal, amire a legjobb példa a többi MILC/DSLR rendszer népszerűsége, elvégre ha ez lenne a legalkalmasabb rendszer, akkor erre ruháznának be a legtöbben. A Sony jó helyen áll a MILC piacon eladott példányszámban, amit leginkább az amatőr-konzumer gépeinek köszönhet (hiszen valósággal floodolja a piacot), majd ezt a rengeteg embert elegánsan levegőnek nézi és a Zeiss-el karöltve dobálja ki az APS-C/FF objektíveket (mostanában csak utóbbi van napirenden) 1000+ dolláros árcédulákkal, amit ez a réteg garantáltan a büdös életben nem fog megvenni.

Jók ezek a 35mm f/1.8, 50mm f/1.8 objektívek, nem is drágák. Na ezekből kellene több, hogy érezni lehessen, hogy ha már ennyire sok vázat ad ki alájuk, akkor a rácsavarni valóból is bővíti a kínálatot. De az FF mellett ez esélytelen, tipikus Canon-Nikon szindróma, prioritást az FF élvez, APS-C meg letojva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.