Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanatic


fanatic
aktív tag

Mi is ez tulajdonképpen? Egy csiribiri ultramodern gigaállat EGYSZERŰ KAPCSOLÓ TÁVÍRÁNYÍTÓVAL???

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#2) dabadab válasza fanatic (#1) üzenetére


dabadab
titán

Nem, ez egy dekoder.
Egyik oldalan bemegy a DTS/Dolby akarmi, a masik oldalon meg kijon belole az n+1 csatorna jele, szepen egyenkent.
Mostanaban az erositokben, de akar mar a DVD jatekosokban is integralt dekoder van, szoval nem nagyon latni stand-alone dekodereket, de egy PC eseten majdnem ertelme is van (azert csak majdnem, mert azert egy PC meg birja a SW dekodolast)

DRM is theft

(#3) fanatic válasza dabadab (#2) üzenetére


fanatic
aktív tag

Vágom, hogy mit akarsz, de én nem ezt mondtam! Kijön bármiből az 5.1 (vagy valami) és rádugod az 5.1 (vagy valamilyen) hangfaladra. Tehát minek is ez közbe? Nem más, mint amit már mondtam:

Egy csiribiri ultramodern gigaállat EGYSZERŰ KAPCSOLÓ TÁVÍRÁNYÍTÓVAL!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#4) faster válasza fanatic (#3) üzenetére


faster
nagyúr

Ez egy külső dolby dekóder. Ennyi. Pont arra való, mint az összes többi.

(#5) faster válasza faster (#4) üzenetére


faster
nagyúr

Talán csak annyi a különbség, hogy 7.1-es rendszereket is meg tud hajtani.

(#6) dabadab válasza fanatic (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nem az 5.1 jon ki, mivel ezek - vagy legalabbis a Dolby Surround - igazabol a sztereo hangra vannak rahekkelve - vagyis kell valami kutyu, ami a sima sztereobol n.1-et csinal neked.
Ez amugy nem egy trivialis eljaras, erre kell a dekoder.

DRM is theft

(#7) fanatic válasza dabadab (#6) üzenetére


fanatic
aktív tag

Ha sztereoból hangból csinálsz nekem DS-t, akkor Te vagy a király! Ha nem, akkor a földön jársz!

Ez a vacak csak akkor jön jól, ha a kimenet egy RCA 5.1! Na de okos ember megnézi a vásárlás előtt, hogy milyen DVD-t (5.1 kimenet + 2.000 HUF)... vesz és akkor ez egy egyszerű kapcsoló (távirányítóval)!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#8) dabadab válasza fanatic (#7) üzenetére


dabadab
titán

''Ha sztereoból hangból csinálsz nekem DS-t, akkor Te vagy a király!''

Marpedig Dolbyek szerint is igy mukodik a dolog:
''Dolby Surround is a matrix encoding process that in essence ?folds? Left, Center, Right, and Surround channels onto stereo soundtracks. A Pro Logic decoder ?unfolds? the four channels on playback (without a Pro Logic decoder, the encoded program plays in regular stereo).''
Vagyis van ket csatornad, es a DS dekoder abbol general negyet.

Az ujabb dolgok (Dolby Digital, DTS) meg digitalisan tomoritett hangot hasznalnak (a Dolby konkretan AAC-t) es ugye azzal is kezdeni kell valamit, hogy ra lehessen adni a hangfalakra.

DRM is theft

(#9) Raymond


Raymond
félisten

Tamogatott formatumok dekodolasa:

1) Dolby Digital - egesz 5.1-ig
2) Dolby Digita Ex - 6.1/7.1 matrix encoded (a ket hatso jele ugyanaz es a ket oldalsoba van kodolva)
3) DTS - 5.1
4) DTS ES Matrix - 6.1/7.1 ((a ket hatso jele ugyanaz es a ket oldalsoba van kodolva)
5) DTS ES DISCRETE - 6.1/7.1 a ket hatso jele kulon van kodolva de meg mindig ugyanaz
6) Dolby Prologic II

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.