Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Mégsem kell temetni a Duront? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem az Athlon XP+ is az... sokkal nyerőbb lenne valami új név, ami azért megkülönbözteti őket egymástól (pl. Hammer :) ) Szóval ez a kis + annyira kis semmiségnak néz ki... nem mutatja túlzottan a kettő közti tetemes különbséget.
Ja, és hogy néz már ki: pl. Athlon XP+ 2400+ :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) 9CS


9CS
senior tag

Ez egy nagyon nagy butaság, most csak azért, mert lesz jobb proci az Athlon Xp-mből Duron lesz :DDD. Naa...

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#3) andorpapa válasza 9CS (#2) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem feltétlenül butaság! Nem a te Athlonod lesz Duron, hanem az új gyártmányok. Pontos részleteket senki sem ismer, tehát ez csak egy logikus teória. Ám az AMD stílusa könnyen elemezhető: a jól bevált nevekre épít.

Ezért maradt meg a Thoroughbred magoknak is az Athlon XP név, és ezért kapta a Clawhammer is ezt a nevet. Akkor miért ne lehetne Duron is, elvégre az is bejött az AMD marketingeseinek.

Szerintem logikus elgondolás, de persze könnyen előfordulhat, hogy egy teljesen új nevet talál ki az AMD, és akkor ez a spekuláció értelmét veszti.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) andorpapa


andorpapa
őstag

Ja, és az elkövetkezendő Duronok már jobbak lesznek. Ugyanúgy, ahogyan a Thoroughbred magos Athlon XP is jobb, mint a Palomino magos. Csak mondjuk inkább úgy, hogy nő a verziószáma... :))

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

andorpapa, van 5 centem, hogy NEM fogják duronnak hívni a mostani Athlon XP-ket... :).

Athlon XP
Athlon XP+
Opteron

Imho nem lesz Duron. De, ez csak tipp persze, talán még az AMD sem tudja biztosan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) andorpapa válasza Parci (#5) üzenetére


andorpapa
őstag

5 cent? Az sok! :)

Mondjuk tényleg nagyobb esélye van egy új elnevezésnek, vagy simán meghagyják a régit, és kész. De ez még túlságosan is a jövő szele, csak annyit mondok, hogy egy részről logikus, a másik oldalról meg irracionális felvetés.

Persze könnyen lehet, hogy mégis lesz önálló Duron, 0.13 mikronon. Ezt sem tudhatjuk biztosra. Majd meglátjuk.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#7) MaTT


MaTT
aktív tag

Sajnálom ezt az XP+ elnevezést.Szerintem sokkal ÜTŐSEBB lenne a Hammer :D

Keep the rubber side down!!

(#8) Parci válasza andorpapa (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az AMD már a CeBIT-en is explicite megsúgta nekünk (csak ezt akkor nem írhattuk le), hogy jó eséllyel NEM LESZ Duron. Azóta sok idő eltelt, a roadmapről is lerántották.

NEM LESZ DURON!

Szerencsétlen AMD-nek egy szem gyára van, nem fog x féle procit gyártani. Elég neki a Hammer és a Barton, sőt, idővel csak Hammer.

Eleve, Drezda idővel Hammerre lesz specializálva, a Bartonokat az UMC gyártja majd az AMD-nek Taiwanon. Austin pedig csak flash-t termel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) guest


guest
veterán

Kb olyan lenne, mintha a mostanság kifutó pentium 3-akat celeron néven nyomnák.

prohardver vendég

(#10) KeeF válasza guest (#9) üzenetére


KeeF
csendes tag

es erre meg esely is van, hogy bizonyos ido mulva igy lesz :]

(#12) Yany válasza guest (#9) üzenetére


Yany
addikt

Miért, pont hogy így is van: a Tualatin magos cerkák architektúrálisan P3 szintűek. A high-end pedig a P4 lett.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Miért nem inkább DurAthlon lesz... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nekem is van öt centem... :)
arra, hogy Parcinak lesz igaza... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15) karib


karib
addikt

Lehet, hogy a név marad, de a technológia (64k-s proci) nem.

Department of Redundancy Department

(#16) utax


utax
aktív tag

srácok ! nem tök mindegy, mi a neve ?
menjen jól és kész !

Use the force, Dude !

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Mégsem kell temetni a Duront? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.