Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Jim Tonic válasza Csaba_20_ (#95) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mint fentebb írtam, ez az, amit nem sikerül elterjeszteni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#102) mr_ricsi válasza #95561216 (#96) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''El vagy kicsit tévedve...''
Aha, igazad van. :B

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#103) Csaba_20_ válasza Jim Tonic (#98) üzenetére


Csaba_20_
őstag

SI prefixumokról beszélgetünk még mindig... :U

(#104) efi99 válasza Jim Tonic (#72) üzenetére


efi99
senior tag

''Azért nem, mert ha nem egyértelmű, mi szerint számol, köteles felntüntetni, mire gondolt. És az informatikában a legtöbben nem úgy számolnak, mint a WD.''

Nekem egyértelmű. Meg mindenkinek az, aki tudja, hogy mi a giga definiciója. Aki nem aszerint számol, az a Windows. Tüntesse föl ő, hogy hogyan számol.
Egyébként meg ezt nem demokratikusan szokták eldönteni. Azért mert kevesebben használják a helyeset, attól még az a helyes.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#105) Csaba_20_ válasza ftc (#97) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha ezer-huszonnégyszeres szorzót szeretnél jelölni prefixummal, akkor bináris prefixumot kell használnod(kibi). Ha ezerszeres szorzót, akkor decimális prefixumot(kilo).

(#106) mr_ricsi válasza efi99 (#104) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Aki nem aszerint számol, az a Windows.''
Amerikai progi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#107) gerrob válasza mr_ricsi (#100) üzenetére


gerrob
csendes tag

igazad van, most néztem meg a wikipedia-n a binary prefix-es cikket. Eszerint így egy 1Mbites ADSL az nem kétszerese egy 512Kbites ADSL-nek, micsoda gyagyaság!
Tavaly kibővített legújabb lista szerint a wikipedia-ról a következők érvényesek:
1 kibibit=2^20 bit=1024 bit
1 mebibit=2^20 bit=1,048,576 bit
1 gibibit=2^30 bit=1,073,741,824
1 tebibit=2^40 bit=1,099,511,627,776 bit
1 pebibit=2^50 bit=1,125,899,906,842,624 bit
1 exbibit=2^60 bit=1,152,921,504,606,846,976 bit
1 zebibit=2^70 bit=1,180,591,620,717,411,303,424 bit
1 yobibit=2^80 bit=1,208,925,819,614,629,174,706,176 bit
Mit ne mondjak, ha már egyszer bevezetik akkor találhattak volna valamivel értelmesebb neveket is. Még jóhogy nem Zsebibaba meg Yoda mester a nevük.

(#108) Csaba_20_ válasza gerrob (#107) üzenetére


Csaba_20_
őstag

gerrob írta:
Mit ne mondjak, ha már egyszer bevezetik akkor találhattak volna valamivel értelmesebb neveket is. Még jóhogy nem Zsebibaba meg Yoda mester a nevük.

Ez egy teljesen irreális elvárás.

(#109) WN31RD válasza efi99 (#104) üzenetére


WN31RD
addikt

''Egyébként meg ezt nem demokratikusan szokták eldönteni. Azért mert kevesebben használják a helyeset, attól még az a helyes.''
Ehhehehe. :D
Amit én helyesnek tekintek, az a helyes.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#110) shev7 válasza gerrob (#92) üzenetére


shev7
veterán

Kedves tavkozlo baratom. Igen, biztos vagyok benne. De nyugodtan latogass el a muegyetem tavkozlesi es mediainformatika tanszekere, biztos szivesen elbeszelgetnek rola.

De ha mar a merosdinel vagyunk, Chello, 2,5Mbites kapcsolat. Ejjel mikor nincs terhelve a halozat, egyetemi szerverrol, aminek 100Mbites kapcsolata van. Stabil 300KiB/s volt a sebesseg, szamoljunk, ez 2457600 bps.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#111) shev7 válasza gerrob (#107) üzenetére


shev7
veterán

Nehogy mar az SI legyen a hibas, hogy megprobalja tisztazni a helyzetet. Az nem gyagyasag szerinted, hogy a kilo mar regota 1000xes szorzo volt, aztan jottek az informatikusok es elkezdtek 1024esnek hasznalni? Talaltak volna ki sajatot...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#112) shev7 válasza gerrob (#76) üzenetére


shev7
veterán

es ha mar valah foglalkoztal szamitastechnikaval, akkor gondolom tudod, hogy pl memorianal miert fontos, hogy az 512 megabytenak 512 mebibyte-nyinak kell lennie, es miert mindegy ez a vinyoknal...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#113) klambi


klambi
addikt

Hát igen az üzlet az üzlet!
Jó néhány évvel ez előtt vezették be a váltószámot a winyó gyártó cégek:

A bit az információ legkisebb mértékegysége!
8 bit = 1 byte
1 byte segítségével 28, azaz 256-féle dolog között lehet különbséget tenni. Ez egy karakter azonosítására szolgálhat egy szövegben.
2 byte (16 bit) 216, azaz 65536 különböző érték.
szükséges különböző váltószámok (prefixumok) bevezetése
kilo, mega, giga
mérnökök által használt váltószám: 1 kilobyte = 1000 byte, stb. !!!!!!!
számítástechnikában használt váltószámok,
Keressünk megfelelő értéket! 210 = 1024, 220 = 1 048 576. A számítástechnikusok, programozók szívesebben használják ezeket az értékeket.
Hogyan alakulnak az átváltások ebben az esetben?
1999-ben az IEC (International Electrotechnical Commission) bevezetett a számítástechnikában már elterjedt váltószámok megnevezésére új prefixumokat. E szerint az 1024 ezentúl 1 kilobinary formában is leírható. 1024 byte tehát 1 kilobinary byte, rövidítve 1 KiB (ejtsd: kibibájt). Ezek a prefixumok hazánkban még nem terjedtek el széles körben. Nézzük most a hivatalos nemzetközi szabvány szerinti előtagokat, átváltásokat!
Figyeljünk oda, mert a prefixumok kétféle használata nagy különbségeket is okozhat! Például egy 200 GB-os merevlemez 200 milliárd byte tárolására alkalmas. Amennyiben ezt a lemezt a számítógépbe helyezve az operációs rendszer valamelyik segédprogramjával nézzük,186 GB méretűnek látjuk. Ennek az oka az, hogy az operációs rendszerben a lemez területeit meg kell címezni, és ez a kettes számrendszer használatával történik. Ekkor sokkal természetesebb váltószám a 2 valamely hatványa (itt 230 = 1 073 741 824).
/szóval megpróbáltak átverni 1 kicsit...) :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#114) klambi válasza Kalwa (#10) üzenetére


klambi
addikt

Jó neked nekem 1 Samsung és az csak 111.7 :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#115) Komplikato válasza #65675776 (#30) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF:
''Vagy simán kérni egy számológépet az eladótól.''
Valaki ki járta az általános iskola alsóbb osztályait, akkor tudjon már két darab nyamvadt számot papíron összeszorozni. Szerintem.
Funkciónális analfabétizmus rulez. :P

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#116) Komplikato válasza mr_ricsi (#100) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF:
''A mért értékből ne vonj le következtetést, mert a kapcsolatok sebességét a névleges fölé állítják, hogy a szerződésben vállalt sávszél biztosan meglegyen.''
Jah, és ha nem használod ki, akkor meg lecsökkentik pár hét-hónap után a vállalt minimumra :P

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#117) efi99 válasza mr_ricsi (#106) üzenetére


efi99
senior tag

És? Az USA-ban is a giga az 1 000 000 000x.
.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#118) worxland válasza Komplikato (#115) üzenetére


worxland
addikt

Funkcionális. Rövid o-val.
Helyesírás rulez.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#119) BenJoe válasza worxland (#118) üzenetére


BenJoe
senior tag

Én csak végiggörgettem a topicot, de ugye nem azt akarjátok mondani, hogy most tűnt fel, és az oka is?? :O :P

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#120) pufi


pufi
tag

és a monitorgyártókat mikor fogják perelni, hogy a 17''-os CRT-n alig több a látható képfelület, mint 16''?? Ez az egész egy baromság. A kilométer meg a méter közt 1000 a váltoszám, a kilobyte, meg a byte közt meg 1024. ez amitóa az (informatikai) világ világ azóta így van. Mondjuk átnevezhetnék a 80Gb-os vinyot 74Gb-osnak és akkor semmi gond nem lenne, esetleg számolhatnának a ,,saját kárurka,, is, akkor meg a 80Gb-os vinyo kicsit több lenne, mint 80Gb. Ez utóbbi megoldás sem kerüne semmibe a gyártóknak. Ráadásul ott a kereskedő (nehogy a te..co, vagy mm, vagy egyéb legyen a reakció) akinek szintén van egy kis felelőssége, hogy elmondja a (laikus) vevőnek, hogy mit is vesz. Hozzám már hozott vissza vásárló úgy vinyót, hogy ő 40Gb-osat vett, otthon meg a win98 azt irta ki, hogy 2Gb. Persze, mivel teszteltünk minden konfigot és egy 2Gb-os particióra tettük fel a dr dos-os tesztprogikat, csak erről a kollegám nem tájékoztatta emberünket, aki meg jött ivssza reklamálni. Azért azt se felejtsük el hogy MI (kereskedők) vagyunk a vásárlóért, akinek nem köll értenie hozzá, az a MI dolgunk.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#121) Csaba_20_ válasza pufi (#120) üzenetére


Csaba_20_
őstag

pufi írta:
Mondjuk átnevezhetnék a 80Gb-os vinyot 74Gb-osnak és akkor semmi gond nem lenne, esetleg számolhatnának a ,,saját kárurka,, is, akkor meg a 80Gb-os vinyo kicsit több lenne, mint 80Gb.

Vagy mondjuk ne nevezzük sehova, csak írjuk azt, hogy van egy 80 GB-os, vagy azt, hogy egy 74,5 GiB-os winchesterünk és értsük ugyanazt alatta.

Aki végiggondolja az egész problémát a kezdetektől, annak világosan látnia kell, hogy az informatika hajnalán meghozott döntés vezetett ide. Mentségére legyen mondva az elkövetőknek, nem volt akkor még bináris prefixumrendszer. Igaz kezdhették volna azzal, hogy kidolgozzák.

(#122) #95561216 válasza Komplikato (#115) üzenetére


#95561216
törölt tag

És a funkcionális analfabétizmusnak mi köze a számolásához? :F

[Szerkesztve]

(#123) Fecow


Fecow
aktív tag

Ezek szerint a távközlö hálózatok is SI szerint számolnak. De akkor a sávszél emelésével nem juthatunk el itt is ugyanehhez a problémához?
Vagy a mr_ricsi által említett névleges sebesség fölé állítás miatt ez sosem fog anyira érződni?

Nyergeld meg a nagyot

(#124) shev7 válasza Fecow (#123) üzenetére


shev7
veterán

Miert jutnank? A tavkozesben a kilo szorzo 1000et jelent. Sosem jelentet 1024-et igy ebbol sohasem lehet problema.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#125) gerrob válasza shev7 (#124) üzenetére


gerrob
csendes tag

Tegnap néztem néhány helyen mennyit jelent az 1Mbit/sec sebesség és baromi jó volt, mert felváltva volt 1,000,000 bit/sec és 1,048,576 bit/sec ként megadva. Úgyhogy azért van némi zavar itt.

(#126) max-pain válasza gerrob (#107) üzenetére


max-pain
senior tag

Mit ne mondjak, ha már egyszer bevezetik akkor találhattak volna valamivel értelmesebb neveket is. Még jóhogy nem Zsebibaba meg Yoda mester a nevük.

Van logika a nevekben:

kibi = kilo binary
mebi = mega binary
gibi = giga binary

(#127) Loha válasza max-pain (#126) üzenetére


Loha
veterán

Senki nem mondja, hogy nincs logika a nevekben, de próbáld csak használni...

kibibit
mebibit
gibibit
tebibit
pebibit
exbibit
zebibit
yobibit


Tiszta bibibíííí feelingje van az egésznek... Hangutánzó szavakon kívül nem nagyon használnak a nyelvben ennyi ismétlődő, vagy hasonló kiejtéső szótagot egy szón belül.

Eddig is furcsán néztek az informatikusokra sztem, ha nekiálltak társaságban gigabájtokról beszélni, most meg komplett idiótának fognak nézni mindenkit, ha nekiáll gügyögni komoly arccal :)

Mellesleg a WD-nél meg sztem az összes gyártónál ki van írva, egyértelműen a honalpjukon, hogy a GB nekik hány bájtot jelent, de attól függetlenül sztem csak üzleti megfontolás van az mögött, hogy 1000-el számolnak, és sztem sokkal logikusabb lenne 1024-el. Egyébként abban nem vagyok biztos, hogy mindig is 1000-el számoltak volna a vinyógyártók...

(#128) Csaba_20_ válasza gerrob (#125) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ott van zavar, ahol nem milliószoros szorzót értettek a mega prefixum alatt. Mely zavart a prefixumok helyes használatával el lehetne kerülni. Eszébe jutna itt bárkinek is a bináris prefixumot használni ott, ahol a decimálist kellene? Na ugye... :U

[Szerkesztve]

(#129) Csaba_20_ válasza Loha (#127) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Most cseréld le a mértékegységet bitről bájtra. Merthogy ahol bitet használnak, ott zömmel decimális prefixum van, megfelelően használva.

Arról nem is beszélve, hogy ez a fajta érvelés ugyanúgy értelmetlen, mint a zsebibabás.

[Szerkesztve]

(#130) Loha válasza Csaba_20_ (#129) üzenetére


Loha
veterán

Tessék:

kibibyte
mebibyte
gibibyte
tebibyte
pebibyte
exbibyte
zebibyte
yobibyte

sokkal jobb lett? :) sztem nem...

ADSL-nél sokhelyen pl 1024-es vagy 2048-as ADSL-t írnak, amit sztem 1 vagy 2 mebibites ADSL-nek kell kimondani.
Egyébként személyes véleményem szerint a gyakorlat azt mutatja, hogy a netek sebességét is 1024-es váltószámmal adják meg, persze erre rá lehet azt is mondani, hogy az csak 1000, de a szolgáltatók szeretik ingyen osztani a plusz sávszélt :)

Ha ez érelmetlen, akkor érvelhetnék úgy ahogy te is tetted, hogy ahol byte-ot használnak ott a prefixumok mindig 1024-et jelentenek, kivéve a vinyógyártóknál...

[Szerkesztve]

(#131) orbano válasza shev7 (#81) üzenetére


orbano
félisten

Nemtom, nekem 2mbites netem van és 256k-val töltök, és eddig minden internetkapcsolatomnál 1024-es váltással jöttek ki a korrekt, mért eredmények. Ilyenkor mi a helyzet? Szolgáltatók sem hülyék, nem nem jászák el azt, amit a HDD gyártók, így is bőven elég húzás tőlük az, hogy bitekkel számolnak, holott a letöltéskor byte és kbyte van a letöltés ablakocskában....

A vér nem válik VAZZE!™

(#132) max-pain válasza orbano (#131) üzenetére


max-pain
senior tag

Ne abbol indulj ki, hogy a t-com mit ad. Nagy azert ez a vilag :)

(#133) Loha válasza max-pain (#132) üzenetére


Loha
veterán

HDSNET ugyszintén, pedig ezek aztán nagyon spórolósak (: Meg ha jól tudom a Chello is...

(#134) shev7 válasza gerrob (#125) üzenetére


shev7
veterán

nincs zavar. Az, hogy mi van a neten, az egy dolog. Attol meg a tavkozlesben a kilo az 1000es szorzo. Ha 1mbites netet kottetsz a T-Commal, akkor 1000000bps-eset fogsz kapni. Adatatvitelben nincs ertelme az 1024es szorzonak, ezert nem is hasznaljak.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#135) max-pain válasza Loha (#130) üzenetére


max-pain
senior tag

ahol byte-ot használnak ott a prefixumok mindig 1024-et jelentenek, kivéve a vinyógyártóknál...

Meg a DVD/Blu-ray/HD DVD gyartoknal, memokari gyartoknal es a savszelesseg jelolesenel is (pl videokari gyartok!) stb.

(#136) shev7 válasza Loha (#127) üzenetére


shev7
veterán

direkt csinalod? :) Ezeket szerintem nem bit prefixumoknak, hanem byte prixumoknak kene hasznalni :) maris nem hangzik olyan hulyen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#137) shev7 válasza Loha (#130) üzenetére


shev7
veterán

ADSL-nél sokhelyen pl 1024-es vagy 2048-as ADSL-t írnak, amit sztem 1 vagy 2 mebibites ADSL-nek kell kimondani.

A hangsuly a ''sokhelyen''-en van. Chello 2,5 megabiteset ad, es legjobb tudomasom szerint az tenyleg 2,5 megabites. Sokhelyen a kilo-t 1024es szorzonak hasznaljak, ettol meg nem helyes...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#138) max-pain válasza max-pain (#135) üzenetére


max-pain
senior tag

GeForce 7600 GT:

[link]

Memory Bandwidth (GB/sec) 22.4

128x700000000x2/8 = 22400000000 byte/s

20,86162567138671875 GiB

(#139) Loha válasza shev7 (#134) üzenetére


Loha
veterán

A gyakorlat meg azt mutatja, hogy az 1Mbit-es net, amit elötte 1024kbit-esnek hívtak, kb. 128-130kB/s-ot tud és nem 125-öt.

(#140) shev7 válasza orbano (#131) üzenetére


shev7
veterán

milyen neted van? Mert pl a T-Online nem 2 megabitesnek, hanem 2048kbitesnek hirdeti a csomagjait. A TV-net is. HDSNET szinten...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#141) max-pain válasza max-pain (#138) üzenetére


max-pain
senior tag

Szoval lehet menni anyazni a videokari gyartokhoz is :)

Van egy olyan erzesem, hogy a PATA/SATA savszel eseteben is igy van a dolog...

(#142) Csaba_20_ válasza Loha (#130) üzenetére


Csaba_20_
őstag

De hova lett a bibibibibibi-d? Eltűnt? El. De nem is értem hogyan akarod megmagyarázni valamiről, hogy nincs létjogosultsága szubjektív benyomás alapján...

ADSL-nél pedig lehet, hogy 1024-et és 2048-at írnak, de itt a prefixumokról van szó. Hogy világosabbá tegyem, döntsd el milyen váltoszámot jelöl a következő két adatnál a kilo prefixum!(A példa kedvéért a kilo itt jelölhet ezerszeres és ezer-huszonnégyszeres szorzót is)
1000 kbit/s
1024 kbit/s

Egyszóval ez a gondoltam valamire, találd ki mi volt az, kategória. :U

(#143) shev7 válasza max-pain (#141) üzenetére


shev7
veterán

biztos lehetsz benne, hogy ugy van. Adatatvitelnel mint mar montam semmi alapja nincs a binaris prefixeknek. Adattarolasnal szinten nincs. Egyedul a memoriaknal van ertelme. 10 forintos kerdes. Miert?


MOD: azt ugye lemondhatjuk, hogy a tavkozles, elegge szoros kapcsolatban van az informatikaval. Namost akkor ott vagyunk, hogy van egy muszaki terulet, ahol a kilo prefix attol fuggoen hogy mirol beszelunk mast jelent. Meg mindig nem erzik ugy a a binaris prefixum ellen ily nagy vehemenciaval felszolalok, hogy megis van letjogosultsaguk???

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#144) max-pain válasza max-pain (#141) üzenetére


max-pain
senior tag

A PCI busz eseteben is amikor a Mbyte/s-ben adjak meg a savszelesseget (tehat szinte mindig), akkor is 1000-el valtanak es nem 1024-el.

[Szerkesztve]

(#145) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Egyébként pedig itt azzal érvelnek egyesek, hogy azért nem jó a bináris prefixumokat használni, mert ha használjuk, akkor nem lehet eldönteni, hogy mit értünk a decimális prefixumok alatt. Tehát a KiB, GiB stb. szerintük csak megbonyolította a helyzetet. Egyesek véleménye szerint tehát nem jó kétféle prefixumot használni, mert összezavarja az embereket. Miért, ha csak a decimális prefixumot használnánk, akkor nem zavarodnának össze az emberek? Nem, de csak akkor nem, ha annak egyetlen jelentést tulajdonítanánk, mégpedig azt, amit az SI meghatároz. És nem akarnánk például néhol 1024-et is érteni a kilo alatt. Mert ezzel rögtön két jelentése lesz a kilo-nak és nem kell ide bináris prefixum ahhoz, hogy összezavarják az embereket, sőt. Pont ellenkezőleg, a bináris prefixum használatával letisztulna a köd és a megfelelő prefixumok használatával végre helyre lehetne hozni az évtizedekkel ezelőtt elkövetett baklövést...Nem is értem, hogy képesek ezt egyesek negatívumként felfogni.

(#146) shev7 válasza max-pain (#144) üzenetére


shev7
veterán

Latod, hulye az egesz vilag.... Loha megmondta, a kilo az 1024, es akkor az ugy is van...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#147) Loha válasza Csaba_20_ (#142) üzenetére


Loha
veterán

1000 kbit/s itt 1000-et jelent
1024 kbit/s itt 1024-et... (:
Mégpedig azért mert, mindkettő egy 1Mbit/s (:

Sztem egyszerübb lett volna szabványosítani, hogy ha bit-et vagy byte-ot használunk akkor 1024 a váltószám. Attól nem lesz könyebb az élet, hogy most majd számolgathatod át a MiB-ot MB-ba, meg majd füllelhetsz, hogy kibibyte-ot vagy gibibyte-ot mondtak-e... (:

(#148) max-pain válasza shev7 (#143) üzenetére


max-pain
senior tag

Jo, de itt azzal jottek, hogy adatatvitelnel csak bit-ben adjak meg az erteket es akkor 1000 a valtoszam, de lathato, hogy sok helyen byte-ban adjak meg (pl videokari memosavszelessegenel mindig) es megis 1000-el valtanak. Csak ezert hoztam fel ezeket.

(#149) Csaba_20_ válasza Loha (#147) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem talált, én mindkét jelölés alatt 1024000 bit/s-et értettem. Ha ez neked 1 Mbit/s, akkor kérdem én hány kbit/s? :DD

Az ötleted ott bukik meg, hogy üti a korábbi szabványt, amit pedig nem engednek meg és nem is lehet irányadó egy ilyen szabvány megalkotásakor. :U

U.i.: Megjegyzem, ha tényleg nem látod, hogy miért tettem fel azt a kérdést, akkor gondolkozz még rajta egy keveset. ;) Amúgy pedig ha megfelelő helyen használod a megfelelő prefixumot, pontosan, hogy nem kell átszámolgatni semmit.

[Szerkesztve]

(#150) shev7 válasza Loha (#147) üzenetére


shev7
veterán

Akkor megegszer biztos nem figyeltel. Bit ele nem 1024es szorzot rakunk, akkor sem ha igy latod jonak, es ennek igen prozai oka van. Idealis esetben 1 Hz-es frekvenzian 1 bitnyi informaciot tudunk atvinni egy sec alatt. Egy MHz frekvencian 10^9 bitnyi informaciot tudunk atvinni egy sec alatt. Ezt hivjuk egy Mbites atviteli sebessegnek. (A savszel teves fogalom, az a frekvenciat jeloli). Ha a fejed tetejere allsz, itt akkor is ezres szorzo van. Ket lehetoseg van. Vagy megszokod a binaris prefixeket, vagy szolsz a fizikusoknak, hogy az informatika mindenek felett all, ugyhogy mostmar a frekvencianal is 1024-es szorzot hasznalunk....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.