Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Akárhogy csűrik-csavarják, ez átverés. Számtech termék, mindenki az 1024-es váltószámról tud, és ezt tudják nagyon jól a gyártók is. Ez nem mértékegység-rendszer és száraz logika kérdése, hanem józan paraszti észé. Aszerint pedig a byteokat 1024-esével pakolják, régebb óta, mint amióta HDD létezik... szóval ki**alhatják

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Zoltán


Zoltán
őstag

Szerintem pöcs a WD. A számtech az számtech és ott a kiló 1024, nem 1000. Hivatkozhat az SI-re de a rosszhiszeműség egyértelmű, hisz tudja jól, hogy egyetlen ügyfelének a számítógépe sem ''számol'' 1000-el, hanem 1024-el. Attól még, hogy valaki nem tartja be az SI-t, attól még nincs feljogosítva a WD arra, hogy átvágja az ügyfeleket. Ha úgy gondolná, hogy neki van igaza, akkor beperelné az őt perelőket, hogy nem SI-t használnak, mert erre van mód. Pl.: Magyarországon is törvény tiltja , hogy nem SI-t használj.

(#3) Pipó


Pipó
őstag

Szerintem ilyen pert csak az USA-ban lehetne nyerni. Javaslom, hogy ezután itthon is minden reklámújságban, óriásplakáton, számtechboltban bájtra pontosan írják ki a vinyó méretét. A félreértések elkerülése végett. De a memóriamodulokat, a vga-k memóriamennyiségét is kérem bájtban megadni, mert az se pontosan annyi, mint amennyi rá van írva. Javítsatok ki, de szerintem a cd és dvd lemezeknél is van különbség, úgyhogy arról se feledkezzenek meg. ;]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#4) Loha


Loha
veterán

Annyira nagy a pangás hírek terén, hogy most már 2szer tesszük ki ugyan azt vagy mi? :D

[link]

(#5) Csepy válasza Zoltán (#2) üzenetére


Csepy
senior tag

Miért a WB lenne a pH*cs? Mindegyik gyártó 1000-rel számol. Egytől egyig. értsd: Maxtor, Seagate, WB, IBm (Hitachi), Fujitsu... mindegyik.

Ennek fényében amúgy érdekes, hogy a SCSI HDD-k mind 1024-be vannak számolva, mert 36, meg 74GB-osak vannak.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#6) dabadab válasza Pipó (#3) üzenetére


dabadab
titán

De, a memoriak pont akkorak, amekkora ra van irva. Ez mindig is a HDD gyartok privat dolga volt, hogy ok ezres valtoszammal szamoltak.

DRM is theft

(#7) Jester01


Jester01
veterán

Mintha erről már lenne egy topik :F

Mindenesetre a ''mindenki 1024ről tud'' résszel abszolút nem értek egyet. Az átlagfelhasználónak fogalma sincs róla. Ő csak azt látja, hogy a windows x gigabyteot ír, míg ő y>x gigás vinyót vett. Amennyire én tudom, az összes gyártó mindig is SIben számolt és ezt szájbarágósan ki is írják mindenhova. Ebből következik, hogy természetesen a felhasználót nem rövidíti meg egyik sem, mert azt csak a konkurenciához képest lehetne (vagyis ha a konkurencia 1024-el számol, én meg 1000-el, akkor az én termékem ugye nagyobbnak tűnik).

Aki pedig tud az 1024ről, az már azt is tudja, hogy a gyártók 1000el számolnak, tehát őt sem éri hátrány.

Szerintem ez megint csak ilyen mondvacsinált ügy, hátha be lehet vele szopatni a ''gonosz'' gyártókat. Foglalkozzanak már valami értelmessel, mondjuk DRM és társai.

Jester

(#8) ftc


ftc
nagyúr

Akkor a Hitachit is beperelhetném?

Sehol nincs ráitva hogy mi mennyi csak hogy 250GB meg hogy 164GB..

(#9) kraftxld válasza Csepy (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Seagate Cheetah 15K.3
36GB

[kép]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) Kalwa


Kalwa
tag

Nekem 120Gb-os Maxtor vinyóm van és ebből 114Gb, ami tényleg használható. Lehet beperlem a céget :(( Ki tart velem?

(#11) ftc válasza Kalwa (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

ott se írták ráá hogy mennyi a váltószám?mert maxtoron úgy rémlik hogy rajtavolt pontossan mennyi az annyi.

(#12) tothbe


tothbe
addikt

[link] :C :C

By(e) Tothbe

(#13) #65675776 válasza ftc (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Minden vinyón rajta van az LBA kapacitás, abból pedig számítható a valós kapacitás. Tehát rajta van. Csak az emberek nem számológéppel vesznek vinyót, hanem ránézéssel.

(#14) Kalwa válasza ftc (#11) üzenetére


Kalwa
tag

Nem néztem meg, hogy őszinte legyek. De tegyük fel, hogy egy átlagos emberke vagyok, aki nem igazán konyít a gépekhez és most akarja megvenni az első gépét. Bemegyek az Auchanbe vagy a Tescóba és veszek egy komplett gépet. Ki fogja megmondani nekem azt, hogy nem annyi az annyi, ami oda van írva...

(#15) Jester01 válasza Kalwa (#14) üzenetére


Jester01
veterán

Senki, mert annyi. Mondom, hogy az átlagembernek (ha egyáltalán tudja) a giga előtag igenis 1 milliárd és kész. Tessék szépen a m$-t beperelni, hogy hibásan írja ki...

Jester

(#16) #95561216 válasza Zoltán (#2) üzenetére


#95561216
törölt tag

USA-ban biztos nem, hisz nem SI mértékegységet használnak, hacsak azóta a Fahrenheit/láb stb nem lett SI mértékegység :DDD

(#17) ebx


ebx
aktív tag

Mi lenne, ha a memóriagyártók is azt írnák rá:a modul kapacitása 1.073 GB :)

Akkor legalább egységesen átvernék az egyszerű embereket

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#18) ftc válasza #65675776 (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

Oks

LBA: 488.397.168 sectors ebből egy user aki annyit lát hogy 250GB az hogy számolja ki?

(#19) maross válasza Kalwa (#14) üzenetére


maross
veterán

mivel ha veszel egy 80as vinyot, mindegy gyartonal ugyanugy 7x gigasat kapsz, ezert szerintem tokmindegy..foleg hogy bekesen eldegeltel eddig is az ennel kisebb vinyoddal, amin szinten el volt tunve par %. tenyleg ilyen idiotasagot, nagyon raer par ember. es meg meg is lehet nyerni ilyen pert, hihetetlen.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20) TeeJay


TeeJay
félisten

mi a megoldás?
gyártsanak a vinyógyártók real 80gigás lemezt amire 81920megabájt adat fér fel

1terás lemezeknél elég fura lesz ha beteszed és azt látod hogy a használható kapacitás ''csak'' 953,6 gigabájt mert ők ezerrel számoltak.
számoljanak 1024-el és az 1 terás vinyóra lehessen valósan 1048576megabájtot tenni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) BobChemistry válasza maross (#19) üzenetére


BobChemistry
őstag

ezért van az, hogy a hitachi 7k80-as sorozata 82,3GB kapacitású :DDD
na persze formázva csak kb. 79,xx

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#22) maross válasza TeeJay (#20) üzenetére


maross
veterán

most oszinten, nem ugyanugy vennek a vinyokat az emberek, ha nem 120 meg 160 lenne ravesve, hanem 114 meg 152? (cirka szamok). annyira mindegy, egyszeruen csak ''jobban hangzik''.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23) fLeSs


fLeSs
nagyúr

egy 500 gb-os vinyónál már 35 gb ''tűnik el''. azért ez télleg durva így belegondolva. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Jester01 válasza TeeJay (#20) üzenetére


Jester01
veterán

Persze, meg aztán még adják hozzá a fájlrendszer, stb. által ''elpocsékolt'' területet is, mert mi az, hogy nem fér rá a 80 giga, nem? :U

Jester

(#25) X Factor


X Factor
addikt

Ez kb arra a perre emlékeztet, amikor a nő beperelte valamelyik mikrohullámú sűtő gyártó céget, mert nem volt feltüntetve, hogy macskát nem lehet benne szárítani és naná hogy megnyerte,,, szerintem ez inkább kötözködés, mint a vásárló megtévesztése...

[Szerkesztve]

Make things work

(#26) ftc válasza fLeSs (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

azt hittem,hogy több lesz :D

250GB-s vinyónál 18 GB pápá

(#27) #65675776 válasza ftc (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

(488.397.168 * 512) / 1024³ = 232,8859GB

LBA kapacitás ugyanis a szektorok száma. Egy szektor 512byte. 1GiB = 1024³B

(#28) ftc válasza #65675776 (#27) üzenetére


ftc
nagyúr

és ezt számold is ki fejben...jah és egy áttlag embernek honnét kéne tudnia hogy egy szector az 512byte?

Juliska bemegy az üzletbe.Vesz egy 250GB-s HDD-t amit unokája beszerel pl.Juliska megdöbbenve tapasztallja hogy a vett HDD-n nics meg az ami rávan írva.Juliska azt hiszi átvágták és a történet folytatódik ki hogyan akarja
remélem érthető vagyok

(#29) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

A DVD gyártók ellen vajon mikor indítanak pert?(4.7 GB) Vagy a hálózati kártyákat gyártók ellen, mert a 100 Mbit/s nem 1024-es szorzóval számolódik? Nevetséges az egész, az SI-ben megfogalmazott prefixumok mindig is a 10 valamely hatványát fejezték ki. Nálunk már az általános iskolában is oktatják, lehet amerikában ezt se. Szóval ezt a pert itthon nem lehetne megnyerni.

(#30) #65675776 válasza ftc (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahol kicsit is komolyan tanítanak számtechet, ott tudják, hogy mennyi egy szektor. Fejben meg nem kell számolni, minden telefonban van számológép, tehát neki lehet ugrani (persze kérdés mekkora számokat bír az kezelni, de kihasználva a szorzás azonosságait az 5 éves telefonommal simán ki tudtam számolni). Vagy simán kérni egy számológépet az eladótól.

A második bekezdésed teljesen igaz, de azt sem lehet vitatni, hogy a teljes és pontos kapacitás ott van a vinyón. Ettől függetlenül gusztustalan megoldás amit a gyártók alkalmaznak.

[Szerkesztve]

(#31) Male válasza ftc (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Beszorozza 512-vel, mert azt tudni kell mindenkienk hogy egy szektor 512Byte :)

Viszont a Maxtor asszem a vinyókra is ráírta, hogy 1KB = 1000 Byte (vagy az a Quantum volt?), innentől pedig csak anynira átverés, mint a kereskedelemben minden dolgo ahol apróbetű van... (idevéve pl a Quantum sub 7200 rpm vinyóit ;] )

(#32) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Nálunk a mérésügyi törvény leírja, hogy mi melyik prefixum alatt mit kell érteni. Innentől kezdve megtévesztésnek nem lehet mondani azt, ha valaki megfelelően használja.

(#33) zsiga667 válasza Male (#31) üzenetére


zsiga667
addikt

Ne vicceljetek már, honnan a fenéből tudná egy átlagember hogy mekkora egy szektor? Én elég magas szinten tanultam számtechet általános és középiskolában is, illetve jártam egy (fél) évet progmatra, de soha sehol nem tanultuk; és bevallom őszintén, ha valaki csk úgy rákérdez, nem biztos hogy rögtön beugrik hogy 512...

(#34) ftc válasza #65675776 (#30) üzenetére


ftc
nagyúr

Szted Juliska tudja,hogy ezt hogyan kell számolni?

(#35) GeorgeBerger válasza zsiga667 (#33) üzenetére


GeorgeBerger
tag

No akkor kihasználom a lehetőséget: mekkora egy szektor?

(#36) Csaba_20_ válasza ftc (#34) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Juliska néni ugye a példádban még véletlenül se magyar állampolgár, hanem amerikai?

(#37) GeorgeBerger válasza ftc (#34) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Szted Juliskát foglalkoztatja a kérdés?

(#38) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

Most néztem meg az egyik 200-as Seagate-emet a polcon, és tényleg nincs ráírva, hogy pontosan mennyi fér rá!
Pereljem be a Seagate-et?

A WD-men az van rajta, hogy 80.0 GB. hoppá..

(#39) Male válasza zsiga667 (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Azért volt: :) a végén... lehet nem a megfelelőt találtam el...


Amúgy olyan szempontból nem átverés, hogy a többi cég is 1000-rel számol, és aki ért hozzá, az tudja, aki meg ennyit sem tud, az valószínüleg azt sem tudja, hogy mennyi is 200GB.


#29 Csaba_20_: a hálókarinál nem átverés, mert a bitet viszont 1000-rel váltjuk :) Igaz, ott meg bruttó értéket adnak meg... pereljük őket is, meg a vezeték nélküli szabványokat is, meg a...

#35 GeorgeBerger: ha egy-két haszt visszaolvasol, ketten is beírtuk: a mai vinyókon 512Byte egy szektor.

(#40) Csaba_20_ válasza Male (#39) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A hálókarinál én is azt írtam, hogy NEM 1024-gyel számolnak. Egy adott prefixumnak több értelmezését megengedni egyébként is nonszensz.

(#41) ftc


ftc
nagyúr

Nah mindenkinek egyben

Juliska lehet ameriaki,magyar,orosz állampolgár.Egy hétköznapi ember csak azt nézi amit lát.Esetünkben 250GB-t ami sajna használat közben nincs meg.

Juliskát nem foglalkoztatja a kérdés hogy hogyan kell kiszámolni,mert ő a 250GB-t láttja esetünkben és ő annyit is akar láttni


1 megoldás lenne ennek az egésznek elkerülésére:

Ráírni a HDD-re a gyártó álltal adott kapacitást illetve a használati kapacitást

PL

Gyártói:250GB
Felhasználási terület:232GB

(#42) #65675776 válasza Male (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sőt, már a floppyknál is 512B volt egy szektor. Tehát nem újdonság.


ftc: Igazából annyira nem problémás a dolog, mivel nem szerez egyik cég sem versenyelőnyt. Akkor viszont esetleg meg lehet próbálkozni egy kartellváddal. :) Az meg nem extra, hogy nem annyi az annyi. Simán be lehetne perelni az autógyárakat is, mert gyakorlatilag egyik sem gyárt akkora motort, amekkorának mondja (pl 2000cm³ nem szokott annyi lenni). És ez is nevezhető tudatos megtévesztésnek (még akkor is ha a részletes specifikációban megadják a valós űrtartalmat, az átlag vásárló ugyanis ezzel sem foglalkozik). A vinyók megadott kapacitása igazából csak kategorizálásként fogható fel.

(#43) Csaba_20_ válasza ftc (#41) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha Juliska néni magyar, akkor lehet akármilyen hétköznapi, a mérésügyi törvény érvényes rá is. Így nem hivatkozhat arra, hogy hát ő nem úgy gondolta, mint ahogy a tv-ben meg van határozva.... :U

[Szerkesztve]

(#44) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Ennél már csak szebb és szeb lesz, amikor már egy terás vinyó lesz 750-800 körüli :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#45) ftc válasza Csaba_20_ (#43) üzenetére


ftc
nagyúr

látom nem érted amit írtam,de mind1

(#46) Scream007


Scream007
őstag

ez faxság most akkor pereljük az összes gyártót mert a 80 gigás winyo mindenhol 74 giga.
Erre nem tok mit mondnai hülye amcsik

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#47) Csaba_20_ válasza ftc (#45) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Látom te nem érted. A 250GB azt jelenti hogy 250*10^9-en byte kapacitású a törvény szerint is és a gyártó szerint is. Az, hogy Juliska néni nem így gondolta, tudta, az a saját hibája.

[Szerkesztve]

(#48) anjani182 válasza ftc (#41) üzenetére


anjani182
őstag

Szerintem túl sok Juliska van az USA-ban, nem gondolod? :C

Valóban, ilyen pert, csak ott lehet megnyerni, bár szerintem ez az egész baromság...kötekedés :R

Egyszer olyan pert nyert meg egy idős asszony az MC Donalds ellen, hogy leöntötte magát a forró KV-val, és beperelte a mekit, hogy nincs ráírva, hogy forró a KV, és vigyázzunk vele :Y :C :DDD Több millió dollárt kapot... :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#49) #65675776 válasza Csaba_20_ (#47) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Maxtor tényleg feltünteti (vagy legalábbis egy időben feltüntette), hogy

1GB = 1,000,000,000byte

Ugyanis el lehet térni a törvényben előírt átváltástól, de azt jelezni kell. A Maxtor jelezte.

(#50) anjani182 válasza Scream007 (#46) üzenetére


anjani182
őstag

Egyetértek

Forever and ever, let's make this last forever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.