Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) shev7 válasza Fecow (#200) üzenetére


shev7
veterán

Pedig egyszeru a megoldas. Torvenybe kell foglalni, es buntetni azokat akik nem tartjak be. Es nem azokat, akik nem tartjak be (tudom a WD peren kivul egyezett meg, de akkor is...)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#202) Male válasza Csaba_20_ (#197) üzenetére


Male
nagyúr

Nemtom mi van most veled, de pár napja minden hszedben csak kötekszel valakivel...

Tulajdonképpen mi a bajod? A biteknél SI szerint számolnak, ez nem tetszik neked... a Byteoknél nem SI szerint, ez sem tetszik neked...

(#203) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Csak azért szólok hozzá hogy lelkes újon legyek végre. Amúgy nekem 250 gb van és nekem is kevesebb mint mindenkinek ez van. Bele kell nyugodni.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#204) Fecow válasza Male (#202) üzenetére


Fecow
aktív tag

Bocsánat, hogy Csaba_20 helyett válaszolok.
Sztem az a gondja, és teljesen jogosan, hogy olyan nincs, hogy az egyiknél ennyit jelent a másiknál meg annyit, így elveszik az értelmét az egységes prefixum, SI rendszernek.
A másik gond (ez most spec az enyém), hogy byte az ugye nyolc bit, tehát akkor most egyszerre 1024, meg 1000 a váltószám? Mert ha byteban számolom ennyi ha bitben akkor amannyi?

Nyergeld meg a nagyot

(#205) Male válasza Fecow (#204) üzenetére


Male
nagyúr

OK csak ha végigolvasod a topicot, akkor egyszer baja volt az 1024-el, hogy az miért SI prefixekkel van jelezve, utána az volt a baja, hogy a bit miért van 1000-rel számolva, most meg az a baja, hogy ezek miért különböznek... kicsit olyan ''semmi sem jó''.


Igen, egyszerű a dolog: használják a bináris prefixeket, ha 1024-el számolnak, SI-t, ha 1000-rel, és kész. Szerintem...


Amúgy Byte-ot nagyon kényelmetlen 1000-rel váltani, bitet meg (pl hálózatnál) 1024-el kényelmetlen. Szóval ez nem fog egységesedni.

[Szerkesztve]

(#206) max-pain


max-pain
senior tag

Az Ars Technica forumaban jol osszefoglaltak a dolgot:

Let me get this right. A kilo means x1000, except when used to measure bytes, when it's x1024 except when its used to measure bandwidth when its again x1000. So a 1GB/s link can transfer a 10GB file in 10.74 seconds. Youre right, thats not confusing at all.

(#207) Fecow válasza max-pain (#206) üzenetére


Fecow
aktív tag

Ez nem semmi szöveg, ezt mindenkinek magánál kéne hordani, és amikor olyan helyzet, ezt csak előveszi és elmondja, és a vita le lesz tudva.
kétszer el kellett olvasnom, hogy megértsem :)

[Szerkesztve]

Nyergeld meg a nagyot

(#208) shev7 válasza Male (#202) üzenetére


shev7
veterán

Hat vagy nem en ertettem nagyon felre amiket Csaba_20_ mondott, de szerintem o vegig amellett kardoskodott, hogy hasznaljuk a binaris prefixeket, amikor 1024et akarunk kifejezni, es a ''hagyomanyosokat'' a 1000et.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#209) shev7 válasza Csaba_20_ (#191) üzenetére


shev7
veterán

olyan nincs. Egy jel mindig ugyan olyan szeles. Az hogy egy az adott idon belul mit csinal az fejezi ki, hogy milyen szimbolum. Ha meg meg mindig a kitoltesi tenyezorol beszelunk, az fizikailag tobb szempontbol sem megvalosithato...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#210) P.H.


P.H.
senior tag

Ez az egész kérdés engem pl. arra a 10 évvel ezelőtti vitára emlékezetett, amikor is átfogó tesztek készültek, hogy a 14''-os monitorok látható felülete igazán csak 13'', a 17-eseké 15.x, stb. A teljes képcsőméretet tüntették fel, elfeledkezve a láthatótól, ez csak erre a nyomásra került be a leírásba. Valójában a valós adattól eltérő számok voltak olvashatók a dobozokon. De ott se találtak ki iinch-et, vagy mit, hanem elkeztdék ráírni a valóságot (ezesetben valóság alatt értem azt, amit egy OS ki fog írni a drive-ra).

Értem pl. Loha álláspontját, nekünk még külön órákat szenteltek annak az iskolában, hogy megértsük, hogy miért 2 a 10-ediken a váltószám. Nem szeretnék ebbe belekövesedni, de a konzervativizmuson akkor lehet majd túllépni, ha a CPU-kra az lesz írva, hogy 512 KiByte az L2 mérete (vagy 524 KB), vagy a memóriákra 1024 GiByte (vagy 1073 GB). Sőt, továbbmegyek, akkor, ha itt a hardverpiacon legalább a hirdetők fele a KiB, GiB, ... méreteket fogja használni. Addig viszont nem.

És hogy ne menjünk messzire: a 36 és 74GB-s »Western Digital« Raptorok formázott kapacitása vajon mennyi?

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#211) Csaba_20_ válasza shev7 (#209) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Keress rá a Pulse-width modulation kifejezésre(PWM) a gugliban. Egy adott frekvencia mellett a kitöltési tényező nyugodtan modosulhat, így hordozhat információt.

,~~~,___ <- Ez legyen 1 Hz-es 50-50 kitöltési tényezőjű jel
,~~_____ <- Ez szintén egy 1 Hz-es de nem 50-50 kitöltési tényezőjű jel.

Ameddig a jel magas szinten van, addig tart egy adott impulzus. Ezen impulzus szélessége meghatározza a kitöltési tényezőt is. Na ez az impulzusszélesség hordozza az információt. Ennél jobban nem tudom itt szemléltetni, remélem sikerült megértetnem, amit akartam. Ha nem, akkor nem tudom miként próbálkozzak.

(#212) Csaba_20_ válasza Male (#205) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem értettél meg. :(

(#213) Csaba_20_ válasza P.H. (#210) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Jól látod a helyzetet, de a konzervativitás nem jellemezheti az amúgy állandóan változó informatikát. El kellene kezdeni a helyeset oktatni, mely mellett eleinte szükséges lenne a régen kialakult rendszert is oktatni.

(#214) P.H. válasza Csaba_20_ (#213) üzenetére


P.H.
senior tag

Egyfelől: azok az iskolai évek több, mint 10 éve voltak, de való igaz, hogy tavaly ósszel járt a kezemben az ECDL oktatókönyv, abban sem volt egy betű sem a kívánt mértékegységekről.

Másfelől: ezen az ''az amúgy állandóan változó'' terepen mindig lesznek olyan alkatrészek, amiket csakis és kizárólag 2 hatványai méretben lehet gyártani, az alapelvek miatt. A számítástechnika meg mindig az egyik vezető volt az egyszerűsítés terén.

Harmadrészt: most képzeld el, hogy egy újonnan érkezett ember akármelyik hardware-fórumra betéved (mondjuk ide), »kizárólag« az 1024-es váltóval képzett számokat fogja találni használatban, holott ő legjobb esetben is hallott mindkét variációról. Biztos, hogy nem fog közös nyelvet beszélni a többiekkel (látom magam előtt A nap topikjába belinkelve azt, hogy a feltételezett személy 536 MB-s memóriát árul). Ha majd annyira belekerül a mindennapi szóhasználatba, akkor lenne ennek a hírnek értelme.

Negyedrészt:a Raptor-os kérdésemre nem tudom a tényleges választ, de az a sejteésem, hogy a WD (és a többiek) csak az hagyományos asztali piacon alkalmazta a téves méretjelölést.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#215) #95561216 válasza Zoltán (#178) üzenetére


#95561216
törölt tag

Huszonhatodszor is leírom, USA-ban nem SI mértékegységeket használnak, hanem angolszászt, amely nem a tizes számrendszeren alapul, ezért decimális prefixumaik sincsenek. Két ''szokás'' csapott össze, a mérnökök decimális használata, és az informatikával foglalkozók bináris használata, a WD pedig inkább megegyezet peren kívül, így nem tudhatjuk, hogy melyik félnek is adott volna igazat a bíróság. Idehaza hasonló esetben egy törvényi tényállás (decimális) állna szemben egy informatikai megszokással (bináris), aminek a kimenetele eléggé egyértelmű lenne.

(#216) P.H. válasza #95561216 (#215) üzenetére


P.H.
senior tag

Hogy ne ragadtassam el magam: Magyarországon nem precedensjog van, hanem első-, másodfokú, és legfelsőbb bíróság, amik sokszor másképp ítélnek, sokszor egymásnak ellentmondóan, pedig azonos törvényi háttérrel.

Akkor most a vinyómat 160GB-ként, 160 GiB-ként, vagy 152 GB-ként hirdessem meg? Mert utóbbi esetben tudod úgy is, ki fogja megvenni. Középső esetre meg mutass példát sikeres vételre. Első esetben meg átverem a vevőt (sokadmagam itt, a piacon)
És vajon hány »mega« cache lett hirtelen benne? 8.0, vagy 7,63, vagy 8,389? :F


[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#217) Csaba_20_ válasza P.H. (#214) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Úgy értettem a jövő generációját kéne helyesen oktatni. Az ECDL-ről inkább ne beszéljünk, az nem az, aminek mondják. Nem igazán értem miért okozna problémát, ha ezentúl nem azt írnád, hogy 512MB RAM-ot adsz el, ami egyébként kevesebbet jelöl, mint amennyi valójában, hanem azt, hogy 512 MiB. Ha pedig 160 GB-os winchestered el akarod adni, akkor 160 GB-osként próbáld meg eladni a jövőben is, hiszen a gyártó is ezt állítja róla. Ne misztifikáld már meg az egészet és ne bonyolítsd túl direkt, kérlek!

(#218) Csaba_20_ válasza P.H. (#216) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha használod és helyesen használod a decimális és a bináris prefixumokat együttesen, akkor 512 MiB-os memóriát és 160 GB-os winchestert adj el, valamint 8 MiB cache legyen benne. Ha össze akarod keverni, akkor azt adsz el, amit akarsz, de az baromság.

[Szerkesztve]

(#219) P.H. válasza Csaba_20_ (#218) üzenetére


P.H.
senior tag

Azt a sok embert, aki azt hiszi magáról, hogy »ért« a számtástechnikához, azt az ECLD is hozza. Sajnos szembe kell nézzünk azzal a dologgal is, hogy manapság mindenki ért a számítástechnikához, mint ahogy a történelemhez is, meg a nyelvtanhoz (merthogy általános iskolában oktatják).

''akkor 512 MiB-os memóriát és 160 GB-os winchestert adj el, valamint 8 MiB cache lenne benne.'' - mondád. A legboldogabb lennék, ha ezt tehetném, csak nem ez van a dobozára írva.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#220) orbano válasza Fecow (#207) üzenetére


orbano
félisten

Elolvasod, megérted, és utána beperled a hdd gyártókat, mert ők nem értették meg...

A vér nem válik VAZZE!™

(#221) brd válasza P.H. (#219) üzenetére


brd
nagyúr

A focit, a politikát és az autóvezetést kihagytad. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#222) Csaba_20_ válasza P.H. (#219) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem az van, de helyesen jelölve annak kéne ott szerepelnie.

(#223) P.H. válasza Csaba_20_ (#222) üzenetére


P.H.
senior tag

Ha ennek sornak a végén kérdőjel van, akkor azt is mondhatom, hogy csak most mondták ki a helytelenség fennállását, de a korábbiakra a korábbi jogszabályok/ítéletek vonatkoznak? Akkor azok eladására nem? :F
De itt, nálunk persze nem, mert egyetlen bíróság sem mondta ki ezt jogerősen még.

brd:Vagy nem értem az iróniát, vagy nem egy világban élünk. Nekem sajna a telefonos support-ot ott kell kezdeni, hogy a jobbclick/másolás önmagában nem másolja be a megfelelő helyre a dolgokat. Pedig ők értenek a sszámítógépekhez, mert tanulták.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#224) Csaba_20_ válasza P.H. (#223) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A mondatomnak a végén nem kérdőjel van. Te úgy látod igen?

(#225) P.H. válasza Csaba_20_ (#224) üzenetére


P.H.
senior tag

Ha nem kérdőjelet szántál oda, akkor azt modom, szép küldetés lesz, a precedensjog által nem támogatott országokban végigvinni a véleményed. Sőt, azokban, ahol ellenkező döntés fog születni.
[mod]: helyesírás



[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#226) Csaba_20_ válasza P.H. (#225) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Milyen államokat támogat a precedens jog?

(#227) Tyberius válasza #95561216 (#215) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Az usákok is használnak megahertzet meg milliszekundumot, tehát a decimális prefixumokat ők is ismerik. Egyébként ezek a prefixumok nem csak az SI, hanem az IEC, IEEE és egyéb nemzetközi szervezetek (amelyeknek az USA is tagja) által elfogadott ajánlások, és amelyeket a NIST (National Institute of Standards and Technology) is támogat.

Ami meg az angolszász mértékegységeket illeti: ismeritek azt a viccet, amikor az <aktuális arab vezető> és az <aktuális USA elnök> beszélgetnek, és az arab elmeséli, hogy nézi ő ezt a Star Trek sorozatot, és megkérdi, hogy miért nincs benne egy arab sem? Mire az amerikai azt modja: ''Hát azért, mert ez a jövőben játszódik''...
Na ez csak úgy jön ide, hogy a Star Trekben métert, kilogrammot, litert stb. használnak :)

(#228) siriq válasza Tyberius (#227) üzenetére


siriq
őstag

Hat ez nagyon LOL volt :C

[Szerkesztve]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#229) orbano válasza Tyberius (#227) üzenetére


orbano
félisten

Sőt, az Usások (de még az arab vezetők, és a star trek szereplői is) használnak PC-ket, amik ezekből anemzetközi szabványokból építkeznek. És láss csodát, mindegyiken 1024-ben mérik a kilo-/megabájt, amióta számítástechnika létezik...

A vér nem válik VAZZE!™

(#230) shev7 válasza Csaba_20_ (#211) üzenetére


shev7
veterán

hulye vagyok. Ilyet hasznal a PCM codec. Csak a mukodeset kevertem valamivel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#231) Jim Tonic válasza P.H. (#216) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az mondjuk érdekes, hogy amikor a specifikációkat feltüntentik, a cache már bináris prefixszel van, míg a terület nem. Ugyanazon a terméken. Vajon miért is? :F
Egyébként meg nincs olyan oprációs rendszer, ami az szerint számolna, mint a HDD gyártók, innentől kezdve nem hiszem, hogy érdemes lenne a WD mellé állni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#232) shev7 válasza Jim Tonic (#231) üzenetére


shev7
veterán

nem a WD melle allni erdemes, hanem ez az egesz ravilagit arra, hogyha egyertelmuek akarunk lenni, akkor hasznalnunk kell a binaris prefixumokat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#233) Tyberius válasza orbano (#229) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Öööö, a legutóbbiban (márminthogy a star trek számítógépeiben is 1024 a kilo) ne legyél olyan biztos. Tudod, ha jól emléxem, egy űrjármű lezuhant már amiatt, hogy a programozók nem egységes mértékegységrendszert használtak (valamelyik Mars-szondáról járta az, hogy az egyik programozó modulja által méterben megadott értéket a másik programozó modulja lábban értelmezte, és emiatt a navigációs rendszer nem állt a helyzet magaslatán). Úgyhogy az ember azt gondolná, hogy ezeket az ellentmondásokat még azelőtt feloldják, mielőtt nekiállnak csillaghajóflottákat építeni :)

(#234) shev7 válasza orbano (#229) üzenetére


shev7
veterán

a kilo meg amiota letezik 1000szeres szorzot jelent...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#235) Fecow válasza Tyberius (#233) üzenetére


Fecow
aktív tag

És az a szomorú, hogy ez így is marad, ameddig az amcsiké a világ. :(((
Nem tudom miért nem tudnak átállni az SI mértékegységekre.

Nyergeld meg a nagyot

(#236) TeeJay


TeeJay
félisten

a vinyóra legyen ráírva hogy mennyi adat megy rá nettóban :DDD
nem nagyon örülnék ha megvenném majd az 1-2-3 terabájtos vinyómat és akár 100gigával is kevesebb megy csak rá mint ami rá van írva. :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#237) shev7 válasza TeeJay (#236) üzenetére


shev7
veterán

1-2-3 terabajtnal mit szamit az a nehany szaz giga :) Egyebkent tenyleg irjak ra.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#238) Tyberius válasza TeeJay (#236) üzenetére


Tyberius
aktív tag

A vinyóra pontosan annyi adat megy rá, amennyit ráírtak. Csak el kell fogadni, hogy amikor a vinyógyártó azt mondja, hogy 1-2-3 terabájt, akkor ő konkrétan 1-2-3 billió bájtra gondolt. Az oprendszer ettől kevesebbet fog kiírni kilo-mega-gigabájt formájában, de ez már az oprendszer sara, használjon ő is rendes mértékegységeket. De még ha ezt meg is oldanánk, az még mindig teljesen oprendszerfüggő marad, hogy milyen fájlrendszert alakítunk ki, az mekkora adminisztrációs területet igényel, mekkora slack marad az egyes fájlok végén (NTFS esetén pl. átlag 2 kb fájlonként), szóval lehetetlen megjósolni, hogy végül is mennyi adatot leszel képes elhelyezni az adott vinyón.

Ez kb. olyan, mint hogy kiméred otthon mérőszalaggal az összes szobád alapterületét, összeszorzod, összeadod, kijön mondjuk 99,8 négyzetméter, majd elmész a boltba, veszel 100 négyzetméter padlószőnyeget, otthon szomorúan fogod konstatálni, hogy nem jön ki belőle az összes szoba, vagy legfeljebb nagyon sok vagdosás árán (ugyanakkor egy 20x5 vagy 10x10 méteres terem faszául kijönne belőle). Mégse mész vissza a boltba követelni, hogy írják rá a padlószőnyegre, hogy nem lehet vele akkora alapterületet beborítani vele, mint amekkora rá van írva...

(#239) shev7 válasza Tyberius (#238) üzenetére


shev7
veterán

A lemezfoglalasi egysegrol mar nem is beszelve... :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#240) TeeJay válasza Tyberius (#238) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor csinálják meg a gyártók hogy amit ráírnak a vinyóra az a kapacitás mindenképpen legyen használható.
mint az ADSL-nél hogy ha befizetsz 2megabitre akkor picit fölé lövik be hogy azt amit fizetsz garantáltan meglegyen.
legyen akkor a vinyógyártóknál is ez hogy fölélövik a kapacitást aztán ráírnak egy kerek számot gigabájtban amit garantáltan tud tárolni.
valaki számolja ki mi lesz majd ha a mai módszerral számolva veszel majd pár év múlva 10terabájtos vinyót.
igencsak párszáz gigabájt híja lesz hogy tényleg 10terás vinyó legyen

kiszámoltam
ha ilyen formában ráírod egy vinyóra hogy 10terabájt akkor valójában csak 9313,2gigabájt fér majd rá vagyis 9,09terabájt.
itt már majdnem 1terabájt az eltérés.
szerintem ez elég nagy ahhoz hogy felháborító legyen majd :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#241) Csaba_20_ válasza orbano (#229) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A számítógépen neked a program annyinak jelzi a prefixumokat, amennyinek azt megírták. De ez nem azt jelenti, hogy a számítógép értelmezi 1024-nek, hanem azt, hogy a program. Nyilvánvalóan a program nincs felkészítve a helyes használatra.

[Szerkesztve]

(#242) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

A ''Ha a Windows X-nak írja, akkor a gyártók is írják annyinak'' pártiak kicsit gondolkozzanak el a következő linken: [link]
Van élet a Windowson kívül is, méghozzá nem is rossz. ;)

[Szerkesztve]

(#243) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Nem találtam rá konkrét utatlást sajnos, de úgy vélem a Blue-ray disc esetében is a 25-, illetve 50 GB-nál is SI-ben van értve a prefixum. ;)

[Szerkesztve]

(#244) Tyberius válasza TeeJay (#240) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Mármost nem tudom, miért a gyártók hibája lenne az, hogy az oprendszer kevesebbet ír ki, mint amennyi a vinyóra ténylegesen ráfér, és még ezt se tudják teljesen kihasználni? Miért nekik kéne alkalmazkodniuk az oprendszer front-endjéhez? Pláne, hogy - mint arra Csaba_20 kolléga rámutatott - nem is minden oprendszer veszi alapértelmezésnek azt, hogy a kilobájt az 1024 bájt.

Olyan pedig nincs, hogy ''mindenféleképp használható''. Ha pl. mindent 1 kilobájtos fájlokban tárolsz, akkor NTFS alatt a tárterület negyedét sem tudod kihasználni, ha mindent 4 bájtos fájlokba tördelsz, akkor az ezredét sem... tehát a fájlrendszer hatékonysága akármilyen rossz is lehet, az 1 terás vinyó is betelhet 1 gigányi adattól.

(#245) Jim Tonic válasza Tyberius (#244) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mire mutatott rá Csaba_20? Elolvastad a linket?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#246) shev7 válasza Jim Tonic (#245) üzenetére


shev7
veterán

hat csak arra, hogy az oprendszernek ''mindegy'' a blokkmeret. Olyan egysegben kapod a meretet amilyenben te szeretned...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#247) elmo


elmo
aktív tag

Két informatikus:
- Adsz kölcsönt 1000 forintot?
- Adok 1024-et, hogy kerek legyen.

(#248) Csaba_20_ válasza shev7 (#246) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Így van. Használatod a régi rendszert is és alkalmazhatod az újat is. Az OS-re hivatkozni nem lehet.

(#249) brd válasza P.H. (#223) üzenetére


brd
nagyúr

Én is pont ezért írtam, ugyanúgy ért ''mindenki'' (mármint azt hiszi) az általam leírt dolgokhoz is, mint a számítógéphez (miután volt egy néhány órás tanfolyamon).

The only real valuable thing is intuition.

(#250) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#245) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van. Ennél többet nem mond. Nem akarja kijelenteni, hogy SI rendszerben kell számolni. Some GNU programs... Így kezdődik. Ez bőven nem fedi az általánosságot.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.