Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Ha majd kinnklessz az uj celka sokkan jobban meg fogja érni egy régi p4-et venni, ami ráadásul tuti elmegy majd a meglévő alaplapokkal, legalábbis szerintem.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#2) Andix válasza .:ADAM:. (#1) üzenetére


Andix
csendes tag

A Pentium sorozat sosem lesz olcsó.. (Lásd most P3ak árai..)

És azért jövőre nagy platform-váltás lesz: új Intel és Amd foglalat, új memóriák (DDR2,3...), PCI-Express..

(#3) Finrod válasza Andix (#2) üzenetére


Finrod
tag

Akkor Pentium helyett lehet Athlon XP-t venni. Arban sokkal jobb mint a Pentiumok, teljesitmenyben meg mint a Cerkak.

Ha olcsot akarsz, akkor szerintem idealis.

Finrod

(#4) Atom


Atom
aktív tag

A Pentium sorozattal aza szar, hogy ha egy kiscit jobb procit akarsz, már akkoris új alaplap kell, mer fél gigaherzenként új socketet csinálnak. Nekem már elegem lett belőle. Élljen az AMD.

Konfig: Már nincs

(#5) McJames válasza Atom (#4) üzenetére


McJames
senior tag

Inkább éljen. :)
A 1/2 GHz azért kicsit ''vastag'' lesz. ''Lapozz'' vissza, mekkora is volt az első és ''utolsó'' PIV 423 és 478. :D
Nem beszélve arról, hogy az alaplapot gyártók is hasznot akarnak. Ha nem azért kell cserélni mert a slot más, akkor azért, mert a chipset nem elég már, illetve ''x'' vagy ''y'' ''fícsört'' nem tudja a kártya (feszültségállítástól a megváltozó memóriakezelésen és az USB 2.0-án keresztül a sATA-ig pl.).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) janati


janati
őstag

Szerintem pedig IGEN JÓ lesz az új Cerka!

Legalább olyan sikeres lesz, mint anno a Tualatin Cerka.
256kb cache már bőven elég MINDENHEZ. (Az Athlon64-ben is annyi lesz...)

A 0,09nm tech. pedig nagyon kevés hőt fog termelni.
Ja, és s478-ban bios upgrade után tuti menni fog.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#7) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Nem is tudom mit mondjak?! :)
Uj Intel digitalis abakusz?! :)
90 nanometers csikszelesseggel?!
Fuuuu! :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#8) Polesz


Polesz
addikt

Az első időkben elképzelhető, hogy a Socket 478 is megfelel foglalatként.

Elképzelhető, de nem valószínű ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) LukE válasza janati (#6) üzenetére


LukE
veterán

kötekedhetek? 64+64+256!=256:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) LukE válasza rATdrAgOn (#7) üzenetére


LukE
veterán

''Egyaltalan intelnek volt valaha is normalis processzora? ''
ez azért már az értelmetlen fikázás kategória. Igen, az intel elég sok dolgot tett a mikroelektronika fejlődésével kapcsolatban. (többek között jó nagyra hízott, de ezt azért mégse kéne)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) LordX válasza janati (#6) üzenetére


LordX
veterán

Az A64-be 1Mega cache lesz, nem 1/4...
A Duron64-ben (bármi is lesz a neve), abban lesz 256k

(#12) LordX válasza LukE (#9) üzenetére


LordX
veterán

Igen, csak az Intelnél nem exkluzív cache van, így az összes effektív marad 256k.
Az AMD-knél, ott exkluzív van, így összeadódik az L1 és L2.

(#13) LukE válasza LordX (#12) üzenetére


LukE
veterán

én pont ezt akartam leírni, 64+64L1 még a Duronokba is, +256k L2.
P4-ekben meg csak az L2 számít(L1 pont emiatt is minimális)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) arty válasza janati (#6) üzenetére


arty
veterán

Miből gondolod h igen jo lesz?

A P4-Celeronokból lehet levonni a végkövetkeztetést? Vagy szerinted az uj prescott magos celeronok architekturában jobban fognak hasonlitani a P3-ra, mint a p4re?? Ugyanmár ...

Sztem továbbra is a celeron vonal a tua-mag ótas halott dolog.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15) Notes


Notes
senior tag

Szerintem mostanában a Celeron történet kezd hasonlítani az Nvidia 5200-ra. Irodába drága, másra meg minek erőltetni?

Romanes eunt domus!

(#16) xuldar válasza janati (#6) üzenetére


xuldar
őstag

Tudod, nem csak a mennyiség fontos, hanem a szervezés is. Nem véletlenül szarok a p4 cerkák, a szervezésük rosszabb, mint a p3 cerkáké. A p4-eknek 8 utas, a p3 cerkáknak 4 utas, a p4 cerkáknak 2 utas a cache-elérésük. Gondolom, nem kell mondani, hogy egy autóútnál is mit jelent a 2,4, illetve 8 sáv...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17) marcee válasza xuldar (#16) üzenetére


marcee
addikt

Ilyen szempontból a p3 cerkák is szarok voltak már a p2 cerkákhoz képest.
(azok azért voltak oplyan jók, mert az intel elrontotta :D)

\m/

(#18) xuldar válasza marcee (#17) üzenetére


xuldar
őstag

Tudtommal a p3-asok és a p3 cerkák között az fsb, a cache mérete, és a késleltetése volt a különbség, ugyanúgy 4 utas volt mindkét konstrukciónál a cache elérése. Ezért is nyújtottak azok a cerkák elfogadható alternetívát a teljes értékű p3-asokhoz képest.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#19) janati válasza arty (#14) üzenetére


janati
őstag

Nem.

Én azt mondtam, hogy hasonlóan sikeres lesz eladásban mint a Tua. Cerka.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#20) janati válasza LordX (#11) üzenetére


janati
őstag

A hír alapján írtam amit írtam.

Köszi a felvilágosítást!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#21) anaqer


anaqer
veterán

Nem hiszem hogy nagy durranás lenne belőle olcsó pénzért. Szerintem nem lesz annyira használhatatlan mint a P4Cel, de Prescottnak biztosan nem csinál konkurenciát ( az Intel gondoskodik majd erről :DDD ).
Reálisnak talán egy Willamette szintű teljesítmény tűnik, jó alacsony hőtermeléssel...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) MoonFace


MoonFace
csendes tag

...legalább halványan sejtenétek mit jelent az, hogy egy cache 2/4/8 utas szervezésű!

Azt azért megsúgom, hogy a cache sebességéhez semmi köze nincsen...

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.