Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Elrood


Elrood
őstag

Hamarosan már test se kell, csak az agy:).
Ala Robotzsaru, agyat kivesszük és egy robotba tesszük és kész a tökéletes harcos.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#2) zsiga667


zsiga667
addikt

Hurrá, végre csődbe megy a Logitech... ;] :DDD

(#3) fanatic válasza Elrood (#1) üzenetére


fanatic
aktív tag

Reszkessenek a szórakoztató elektronika gyártói! Pl.: nem a hárommiliós projektort nézem, hanem az agyamban mozizok! ;] :DD

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#5) Elrood válasza Kalandor (#4) üzenetére


Elrood
őstag

Hát igen, ebből szép anti-utópiát lehet farigcsálni.
Pl. 1984 cimű könyv: A Gondolatrendőrségnek egy ilyen lehallgatótól egy csapásra megoldodna a gondja.

És a másik az aláirásomból olvasható:). Gépet megtanitjuk gondolkodni, képes lesz tanulmányozni és kiismerni minket és bamm.

Hogy valami pozitivumot is mondjak:
Pl.: Gerincsérülteknek nagy ajándék lenne, gerincet kihagyva összekötnék az agyat a láb izmokkal.

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#6) Agyzuzo válasza Kalandor (#4) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Figyeld meg, pár év és beindul a gondolatrendőrség, a'la 1984. =)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Agyzuzo válasza Elrood (#5) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Na, látom egyre gondoltunk. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) Elrood


Elrood
őstag

Még egy eszembe jutott.
Pilota nélküli gépekhez, illetve pilotás gépekre is jó. Gyorsabb reakció.

Képzeljétek el milyen légi bemutatót lehet igy csinalni:).

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Lol! Brain Pongot mindenkinek!

Visszefelé nem müxik még? Azaz tud visszatáplálni az agyba infókat ez a cucc? Az lesz igazán a szórakoztatóelektronika és a játékok jövője.

Utánna viszon jönnek az agyvírusok, meg az agyhekkelés. :DDD

Vagy egy Win kék halált sem szivesen vészelnék át egy ilyenen. :DD

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#11) eziskamu


eziskamu
addikt

Már csak visszafelé kéne megoldani a dolgot, és kijöhetne a legújabb gef/ati turbó brutal 3d kártya, és már ott is vagyunk a Mátrixban.

(#12) hunluigi


hunluigi
senior tag

Hát ez nagyon brutális. Mindenesetre a mozgássérülteknek ez szenzációs volna!!!! A probléma csak az hogy a fejlesztések gyakorlatilag minden esetben elmennek a másik véglet felé is... Ha megnézitek a nagy találmányok szinte mindegyike megtalálható a hadiparban is. A leirtakat olvasva és ezt tudva hát nem vagyok túl nyugodt... :( Mindenesetre az az othoni felhasználhatósága az én fantáziámat is beinditotta :U

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#13) rog válasza Kalandor (#8) üzenetére


rog
addikt

:D
nyugodt, lehetsz ezzel aztán nem

(#14) csudri


csudri
őstag

Most egy kicsit tényleg elkezdtem félni. Már itt tart a technika? Ha belegondolok abba, hogy mennyi pozitív és mennyi negatív (szvsz ebből több lesz) hatása lehet egy ilyen cuccnak, akkor már nem kell sok, hogy megvalósuljon egy Skynet/Matrix baki...

(#16) L3zl13 válasza hunluigi (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Ha megnézitek a nagy találmányok szinte mindegyike megtalálható a hadiparban is. ''

Másik oldalról megvilágítva:
A nagy találmányok sokszor pont a hadiipari fejlesztések következményekén jönnek létre.

Nem lennék meglepve, ha a FHI-t is megtámogatta volna kicsit a Nato.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) róland


róland
veterán

Csak ne M$ kézbe kerüljön a technológia.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18) rog válasza Kalandor (#15) üzenetére


rog
addikt

én is nézem az x-aktákat.
de ez a konkrét találmány már nem túlúj dolog.
még annó a deltában volt hogy a majom fejébe erősített elektródákkal irányította a kurzort a képernyőn.
a művégtagokat meg már egy ideje tudják úgy mozgatni, hogy a csonkolt végtag megmaradt idegpálíyáira csatlakoztatnak szgépet. gondolom ez most azt oldaj meg, hogy ezek az idegpályák el szoktak halni idővel. az agyban meg a hozzájuk tartozó központ tréninggel fentartható, vagy ha sérült, akár egy új is kialakítható.

(#19) Tütüm


Tütüm
aktív tag

De szar!Akkor nem is lehet flörtölgetni munkahelyen,mert kijelzi majd a gép hogy valójában mire gondolok!:DDD

(#20) Club


Club
őstag

Tudom, egypáran kirögnek érte, mert ''illúzió'', de mond nektek az a szó valamit hogy SKYNET???

(#21) Protoss


Protoss
senior tag

Anime rajongóknak csak egy-két klasszikus EVA és GITS. :)
Az EVA-ban így irányítanak leegyszerűsítve nagy robotokat, A Ghost in the shell-ben pedig már a testrészeket cserélgették le ''időtállóbra''.
Ha tényleg működik ez a rendszer bizony emberi logikával dolgozó robotok (harcosok :( ) feszülhetnek a munkának (egymásnak :( ), akár egy ''agy'' írányításával, szóval durva.... de bizony kipróbálnám ezt a pongot. Nem ugrunk ki Hannoverbe?

[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#23) Elrood


Elrood
őstag

Majd ha megoldják visszagfelé is, jöhet a közvetlenül az agyba továbbitott reklámok:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#24) Protoss válasza Elrood (#23) üzenetére


Protoss
senior tag

Akkor mindenki egyszerre lesz szomjas a moziban :)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#25) rog válasza Kalandor (#22) üzenetére


rog
addikt

jó, de mi minden?

(#26) Tütüm válasza rog (#18) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Igen,de az közvetlen irányítás,ez már azért mérföldekre van attólEgérbe is csinálták,szegényt sajnáltam amikor beépítettek a fejébe valami kütyüt és állt ki a fejéből:(Elég megdöbbentő látvány volt,annak a fejébe raknám aki kitalálta de érzéstelenítő nélkül,kalapáccsal.

(#28) rog válasza Tütüm (#26) üzenetére


rog
addikt

most akkor mi van mérföldekre, mitől?
(az egeres dolog szerintem megint más. ott konkrétan a szagló vagy halló központokat stimulálták, és ezzel bírták rá az egeret, hogy elinduljon. a két dolognak nem sok köze van egymáshoz.)

(#29) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Hm, nem tom. Azért én nem paráznék annyira.
Egyrészről, mert szetintem ez azért még nem egy kiforrott dolog, és sokáig nem lesz az. Az agy gondolatai baromi gyorsak, és én nem esküdnék meg rá, hogy mindegyik megjelenik agyhullám formában. Biztos egyáltalán, hogy az agyhullámok, a tényleges gondolatok külső jelei?
Másrészt a gondolatok(=agyhullámok (???)) baromi összetettek, és a sebességgel párositva sztem sokáig nem lesz technika ami primitivebb információk kezelésén kivül, a maga bonyolultságában tudná majd kezelni.

Érdekes a hir, de öreg indián inkább nem von le elhamarkodottabb következtetéseket szerintem.

(#30) Protoss


Protoss
senior tag

Az ötlet nagyon tetszik, mert végre megszünik:
- nem találom az egérkurzort,
- egy sorral arrébb klikkelés,
- felgyorsulnak a könytárváltások,
- eltünik a start menüben a bóklászás

Hátrány, mikor lázas gondolatok keringenek a fejemben, akkor komoly gáz van. Vagy az Ms új oprendszer felhúz és átvillan az agyamon, hogy letörlöm ezt a sz**** és már hupsz is :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#31) Tütüm válasza rog (#28) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Ez a módszer van mérföldekre a közvetlen irányításostól.Az meg hogy milyen módszerrel ''ösztönzik'' mozgásra az alanyt(jelen esetben az egeret kajával,mivelhogy nem is arra fog beindulni mint egy majom),az teljesen mindegy.Az eredmény a lényeg,hogy irányítják akaratán kívül.Igaz,ő úgy érzi hogy a saját akarata és ettől még megdöbbentőbb.

(#32) rog válasza Kalandor (#27) üzenetére


rog
addikt

gondolatokkal, de nem úgy, hogy a belső monológodat lehallgatja.
a tanítás nagyjából úgy néz ki, hogy látsz egy fehér kockát. majd egy megadott jelre arra kell koncentrálnod, hogy a kocka felfelé mozdul el(vagy hogy egy végtagodat felfelé emeled), a készülék regisztrálja hogy milyen elváltozások vannak ettől az agyadban. majd ezután már ha érzékeli a megfelelő elváltozást, tudja hogy mozdítnai kell a kurzort.
a technika pedig veszélyes, az ékkel kezdődött, mert megvághatta vele az ősember az ujját, ha nem vigyázott.

(#33) Tütüm válasza GuMipOkE (#29) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Sokáig nem lesz az?Hát ha végülis azt nézzük hogy alig több mint egy emberöltővel ezelőtt kiröhögtek volna ha azt mondod,repülni fogsz,mostmegmár..

(#34) rog válasza Tütüm (#31) üzenetére


rog
addikt

de most arról van szó, hogy van egy gép ami ''önállóan'' képes megtanulni a felhasználója eeg-változásait. (mint a pda-n a kézirásfelismerés)
amit meg te mondasz az ez hogy ha áramot vezetünk egy idegpályába, akkor az továbbítja azt. ha ez egy érző ideg volt, és a paciens életben van, akkor érzi azt amit az ideg közvetit.

(#36) Den válasza Kalandor (#8) üzenetére


Den
veterán

ó azért z nagyon messze van. Egy dolog az agy elektromos jeleit kiolvasni, és bizonyos jelformákhoz hozzárendelni egy funkciót, meg megint más beavatkozni a működésébe. Ez a gép kb az mint a mobilokba épített ''hangfelismerés'', ahol egy hangmintához hozzárendelnewk egy funkciót, Ez még fényévekre van attól hogy a mobil megértse amit mondasz, attól megt hogy válaszoljon is meg pláne.

Az agyműködés meléktermékeként kelekező elektromos jeleket felfogni nem kunszt, annak változásaihoz hozzárendelni egy funkciót pláne nem. De befolyásolni az agyműködést amit még nem is értünk igazán, még nagyon messze van.

''gondolatrendőrséghez'' meg nem eszköz kell, hanem szándék

Szerintem ez egy nagyon jó dolog, már rég vártam, nem kell tőle parázni.

www.simson4t.hu

(#37) Tütüm válasza rog (#34) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Most akkor jól elbeszéltünk egymás mellett!:)te a hírre hozted fel hogy volt már hasonló technológia,és én arra írtam a választ.Mostmeg pont azt mondod hogy ez egész más technológia.Én értem mit mondasz,de akkor remélem most tisztázódott miről beszélünk.

(#38) Protoss válasza Den (#36) üzenetére


Protoss
senior tag

''Az agyműködés meléktermékeként kelekező elektromos jeleket felfogni nem kunszt, annak változásaihoz hozzárendelni egy funkciót pláne nem.''

Azért én tisztelgek azelőtt a pár mérnök-orvos előtt. :) Biztos bele öltek pár munkaórát. (Nem kötözködés, csak tisztelem azokat akik megvalósítanak valamit a gyakorlatban.) Nekem a cyber cuccos kesztyűk és sisakok is nagyon tetszettek. Biztos van/lesz árnyoldala, tudjátok az ember bármivel képes rongálni.

[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#39) rog válasza Tütüm (#37) üzenetére


rog
addikt

én végig az élőlények idegműködése által keltett elektromos jelek értelmezéséről beszéltem.
te jöttél az egeres dologgal. az tök más.

(#41) Tütüm válasza rog (#39) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Most essünk már egymásnak légyszíves.Igen,idegi impulzusokról beszéltél(csonkolt végtag stb) és én bátorkodtam megjegyezni az egeres kísérletet ami szerintem ebbe a témába illik és hasonlóan az agyát nyomatták impulzusokkal,mivelhogy az agyi idegpályákra volt rácsatlakoztatva az a szar.Tehát impulzus-impulzus.Igaz hogy a majomnál más jellegű,nekem a majmos kísérletedről ugrott be ez,ezért írtam,Mondtam hogy elbeszéltünk egymás mellett.

(#42) rog válasza Tütüm (#41) üzenetére


rog
addikt

nem tudok mit csinálni.
E=élőlény
G=gép
én erről beszéletm:
E->G te meg erről G->E.
ok?
E->G azért érdekes mert semmi köze G->E-hez. bár tény hogy megtévesztően azonos felépítésű mindkettő, a hír határozottan E->G-ről szólt, ennek kapcsán leírtam emlkéeimet korábbi hírekkel kapcsolatban is.
ellenben világosan érzékeltem hogy te a G->E kutatások és ezek következményeiről beszélsz, de nem értettem miért kevered a két dolgot ezért rákérdeztem.
asszem dióhéjban.

(#43) Den válasza Protoss (#38) üzenetére


Den
veterán

jó, persze, én sem leszólni akartam ezzel, csak arra akartam rávilágítani, hogy ez mennyivel egyszerűbb dolog mint a gondolatokat _megfejteni_, gondolatok betáplálásáról nem is beszélve

www.simson4t.hu

(#44) L3zl13 válasza Kalandor (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem az egyértelmű, hogy valamilyen szinten már olvashatóak a gondolatok, és az is, hogy ez csak fejlődni fog.
Szerintem elkerülhetetlen, hogy ezt rosz célokra is felhasználják idővel. Csak abban reménykedem, hogy kormány szinten nem fogják alkalmazni. Illetve hogy a használatot megfelelően fogják szabályozni és ellenőrizni.

Aki hülye, haljon meg!

(#45) Protoss válasza Den (#43) üzenetére


Protoss
senior tag

Gondoltam. :P
Nem ugrik ki a ph! mod csapat kipróbálni :U és egy teszt, beszámoló keretében leírnátok? :))

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#46) Tütüm válasza rog (#42) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Csak épp nem egy ember megemlítette hogy fordítottja,jelen esetbenG->E se messze áll,sőt sajnos majdnemhogy egyenes következménye lehet,ami ha belegondolunk elég gázos.Szóval nem hinném hogy annyira nem témába vágót írtam volna.Ha megnézed mikor regisztráltam és mennyi hozzászólásom van,láthatod hogy csak akkor szólok valamihez ha úgy gondolom hogy érdemlegeset tudok hozzáfűzni.Kevés kivételtől eltekintve:)És most nehogy arra értsd hogy Te mióta vagy,mert akkor a hajamat tépem!:))Ennyi,téma részemről lezárva.

(#47) rog válasza Tütüm (#46) üzenetére


rog
addikt

igen tudom olvasam.
és írtam is, hogy nem ugyanaz a kettő, és hogy az írányításból nem következik az olvasás, se az ellentétes irányú irányítás.
nem volt elbeszélés egymásmellett.

(#48) Tütüm válasza rog (#47) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Hát,azthiszem nem csak én vagyok egyedül azzal ha azt mondom Neked legyen igazad hogy nem következik belőle.Csak néha ledöbbenek mekkorát fejlődik a technika és milyen iszonyat gyorsan.Egyik nap exoskeleton,másnap agyhullámokkal irányítható gépek...sose lehet tudni:)

(#49) tray


tray
aktív tag

Sztem gáz az egész.

Először is, a kommunikáció kétirányú dolog lenne.

Másodszor: mesterséges intelligenciával foglalkozom, jelesen neurális hálók fejlesztésével, vizuális felismeréssel. Ez az egész EEG cucc a következőből áll:
- készítenek pár ezer EEG felvételt
- néhány óra alatt betanítják a hálókat

A technológia tök egyszerű, valószínűleg az alkalmazás (brain pong) megírása sokkal több időt vett igénybe, mint a fenti két dolog. Szóval ez az egész jól fel van fújva, nem kell félnetek, még nem tartunk sehol :DDD

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#50) Illissius


Illissius
tag

Ez nekem is nagyon tetszik :)
És tényleg meglepő, hogy már ott tart, hogy a CeBIT-en bemutatják (no meg hogy az MP3 feltalálói). Én nemrég olvastam egy cikket, ahol egy egyetemen gyakorlatilag ugyanezt csinálták, kivéve az egy majom volt, bele kellett valamit dugni közvetlen az agyába (igaz csak pár mm-nyire), és mindenféle monstrum gépek kellettek, hogy értelmezzék. Most meg hirtelen emberekkel, beavatkozás nélkül, elvileg használhatóan... nem semmi.
Az tetszik legjobban az egészben, hogyha ez a technológia megérik, képesek lesznek egy nagyfelbontású képernyőt beletenni egy szemüveg üvegébe (és ugye mindkettőbe, az már 3D), és a vezetéknélküli internet is általánosan elterjedté válik... a gondolatot ugye nem szükségeltetik befejeznem. (Olvasta itt valaki a Snow Crash c. könyvet?)

ui. aki az 1984-féle felhasználástól fél, hát az valóban félelmetes, és a lehallgatás valószínüleg technikailag tökéletesen kivitelezhető is (előbb-utóbb persze, szerintem addig azért még várhatunk egy kicsit, egyellőre még a beszédet sem tudják valami jól felismerni). Viszont egyrészt mint már említve volt, ez mostanra már inkább a szándékon múlik* semmint a technológia meglétén, mert ha tesznek minden szobába mikrofont és videókamerát, az is éppen elég. A másik meg hogy fordítva szerintem nem nagyon lehetséges, mivel az egy dolog hogy az agy elektromos hullámokat bocsát ki amiket esetleg lehet értelmezni, viszont ha elektromos jelzéseket akarnál visszaküldeni az agyba, ahhoz egyrészt valamit bele kell tenni, amivel küldöd, másrészt tényleg érteni kell az agy működéséhez. (Most csak megfigyelik, milyen agyhullámok vannak, amikor pl. a kezed mozgatod, és az alapján mozgatják a kurzort, ami ilyen pingpongokhoz tökéletesen megfelel. Viszont igen messze áll az agy valódi megértésétől.)

* Ezzel nem feltétlenül azt akarom mondani, hogy a szándék nincs meg (lásd: USA, Bush, Ashcroft, Pentagon, stb.). Csupán annyit, hogyha ezt valaha sikerül bevezetniük, akkor már holt mindegy, hogy kép- és hang-, avagy agylehallgast használnak.

[Szerkesztve]

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.