Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaTT


MaTT
aktív tag

Mikor jön ki az NV30? Nem tom de mostanában olyan érzésem van hogy kezdenek lemaradozni..

Keep the rubber side down!!

(#2) Egon válasza MaTT (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát ezt igazából senki se tudja...:) Elvileg idén év végén (december eleje-közepe), de nem lennék meglepve ha jövőre csúszna...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) borsi


borsi
tag

Én azért örülök hogy nem vettem olcsón nVidia részvényeket, lehet hogy azóta még olcsóbb:DD

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#4) rog


rog
addikt

en meg azt olvastam valahol, hogy azert szuntetik be a gyartasat, mert a 4200-bol konnyen lehet ilyet tuningolni, es ezert nincs ra akkora kereslet.
bar most, hogy leirtam, lehet hogy az a 4400 volt.. :)

(#5) McJames válasza rog (#4) üzenetére


McJames
senior tag

Röviden: nem a gyártását szüntetik be, hanem a ''címkézését''. :) Kereslet meg azon az áron. amennyiért adják persze, hogy nincs... Pl. én se vettem. :DDD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) McJames


McJames
senior tag

''...Azzal, hogy az nVidia beszüntette a GeForce4 Ti 4600 GPU-k gyártását, gyakorlatilag elismerte az ATi Radeon fölényét a jelenlegi termékeivel szemben...''

Bocs Zsolt, de ezt mi alapján sikerült összehoznod? (Logikai hiba vagy előítéletesség?) És mi van, ha nem a gyártók közötti piaci részesedés aránya változott egetverően, hanem a cég termékei közötti? :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) rog válasza McJames (#6) üzenetére


rog
addikt

nem hagyot nyugodni?
vagy csak most olvasta el a cikket :)

(#8) Parci válasza McJames (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Márpedig egy ilyen lépésben ez implicit benne van.

Ráadásul nem látom a saját termékei közti versenyt, HACSAK nem az NV30 közeleg. A Ti4200 tuningolhatósága ugye senkit sem érdekel, az emberek jórésze nem tuningol. Jómagam még nem tudom magyarázni ezt az egészet, max azzal, hogy kacsa a hír :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) McJames válasza rog (#7) üzenetére


McJames
senior tag

Is-is. Éppen hazaindulás előtt vagyok és vmiért még egyszer belenéztem a cikkbe, és most már nyugodtabban olvasok, mint pl. délelőtt vagy kora délután, amikor egyszerre több dolgot kellene azonnal előadni... :)
Azt hiszem (remélem), akkor is így reagálnék, ha az ATi-t ''temetnék'' (bár a TsengLab-ot nem felejtem... :D)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#10) rog válasza Parci (#8) üzenetére


rog
addikt

''A Ti4200 tuningolhatósága ugye senkit sem érdekel, az. ''
gondolod, hogy 3x annyit fizet valaki, ugyanazert a chip-ert, csak hogy a dobozra mas legyen irva..
azert ez vitathato. persze en nem teszem.

(#11) McJames válasza Parci (#8) üzenetére


McJames
senior tag

:) Benne hát, de nem csak ez... ennyi volt az egész.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#12) Parci válasza rog (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Rosszul fogalmaztam: az nVidia vásárlóinak gyakorlatilag elhanyagolható százalékát.

Engem persze ugyanúgy érdekel, mint téged, vagy bárkit. Bár az is igaz, hogy engem leginkább a Radeon 9500 Pro tuningolhatósága izgat majd :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) lzsolt válasza McJames (#6) üzenetére


lzsolt
tag

''Bocs Zsolt, de ezt mi alapján sikerült összehoznod? (Logikai hiba vagy előítéletesség?) És mi van, ha nem a gyártók közötti piaci részesedés aránya változott egetverően, hanem a cég termékei közötti? ''

Nos ...

Azzal, hogy az nVidia kivonta (persze ha nem kacsa a hír, bár a forrás az Xbitlabs ami elég megbízhatónak tűnik) a leggyorsabb termékét a piacról egyértelműen nem akart (és/vagy nem tudott) vetélytársat állítani a Radeon 9700-al szemben, vagyis elismerte a jelenlegi fölényét a prémium kategóriában.

Én ebben nem tapasztalok sem logikai hibát sem előítéletességet.

''Logikai hiba vagy előítéletesség?)''

Egyébként egy Abit GeForce4 Ti 4200-at használok a gépemben, és mindig is nVidia kártyám volt a (I740 óta):D:D

Ezt kifejtenéd bővebben mert nem értem pontosan hogy hol utaltam erre?
''És mi van, ha nem a gyártók közötti piaci részesedés aránya változott egetverően''

köszi

Zsolt

(#14) rog


rog
addikt

most akkor arrol, van szo hogy volt egy hir, amibe minimum harom fele dolgot lehet belemagyarazni. kb mindegyiknek ugyanannyi alapja lehet.

csinalhatnank versenyt is, hogy ki tud tobb magyarazatot adni egy tortenesre!
:)
tehat ketto mar volt. valaki tud esetleg még?

(#15) lzsolt válasza rog (#14) üzenetére


lzsolt
tag

Végre egy kimért, nyugodt hozzászólás :D:D

(#16) McJames válasza lzsolt (#13) üzenetére


McJames
senior tag

Nem utaltál. Pont ez volt a bajom... :), azaz a hír alapján több mindenre lehet gondolni, és nem feltétlenül arra, amilyen következtetésre te jutottál.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#17) utax válasza rog (#14) üzenetére


utax
aktív tag

szerintem meg az nVidia ezért állt le a 4600 gyártásával mert ezentúl az ATi-tól fogja venni a GPU-kat, szitázza őket és úgy adja tovább a partnereknek.
mit gondoltok ?
:))

Use the force, Dude !

(#18) Thom!


Thom!
veterán

Ez Nvidia eddig jól tartja magát, mert senki sem tud semmilyen pontos infót az Nv30-ról. Azért anno ilyen már ha jól emlékszem tudtuk, h GF4 szériából 2 fajta lesz Ti és a Mx. Most semmi. Az Nv nagyon jó kártyát kell kihozni (jobbat mint az r300) mert ha nem nagy gázban lennének ennyi idő után csak ennyit tudnának felhozni. Ja és rv350 turbozott Dx9.x-es kártya lesz ami hamarabb fog kijönni mint az Nv35 ami szintén Dx9.x. Nagy a verseny és csak 1 maradthat aki birtokolni fogja a leggyorsabb VPU címet.

(#19) McJames válasza rog (#14) üzenetére


McJames
senior tag

Közvéleménykutattam a környezetben.
kolléganő #1: Csak!
kolléga #1: Drága volt!
főnök #1: Túl olcsó volt!
kolléganő #2: Unták a színét...
anti-kolléga: Miért pont engem kérdezel? Ja, hogy már többeket... miért nem engem kérdeztél először?...
én: Szerintem másra kellett a gyártósor. Pl. az nVidia a TMSC-nél ezentúl Radeont gyártat bérben, az jobban bejön. És részvénycserére fog sor kerülni mert kiderült, hogy az nVidiat titokban drivereket írt az ATi GPU-kra, már a v69 233-nál tartanak és ezzel a driverrel a naprendszer bolygói is mozgathatók térben és időben...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#20) Parci válasza utax (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

No még1x: az nVidia sosem állna le a zászlóshajó gyártásával azért, mert van, akinek jobb terméke van, amit ő ''beismer''. Ennyi erővel a SiS meg a VIA is sok chipset gyártását abbahagyhatná, hiszen van jobb :). Második legjobbnak is jövedelmező dolog lenni, sőt, pont az alaplapgyártóknál látható, hogy a 14-iknek is van hely. VALAMIÉRT leállt, de mondjuk eddig sosem csinált ilyet...

DE: a lépésben implicit módon benne van. Viszont a hírben ez talán zavaró, ezért most kiveszem (hiszen oksági összefüggés biztosan nincs mögötte).

Szerintem a hír így önnönmagában leginkább kacsa. Az XBitlabs ugyan nem rossz, de sok hülyeséget írtak már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Den válasza McJames (#19) üzenetére


Den
veterán

Honnan lehet letölteni?

www.simson4t.hu

(#22) utax válasza Parci (#20) üzenetére


utax
aktív tag

viszont jól lehet viccelődni rajta :))

Use the force, Dude !

(#23) Egon válasza Parci (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem is kacsa. Semmi sem indokolja, hogy leállítsák a gyártást: egy pár napja olvastam hogy hiány van ezekből a chipekből, tehát van kereslet... Az hogy van gyorsabb, nem indok: elég lenne árat csökkenteni és annyi...
Esetleg az lehet, hogy hiány van gyártókapacitásból, és tényleg az NV30-at gyártanák, ez tűnik az egyetlen logikus magyarázatnak...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) utax válasza Egon (#23) üzenetére


utax
aktív tag

olyan hi****ázalékkal gyártják az nv30-at, hogy minden kapacitásra szükség van :)

Use the force, Dude !

(#25) utax válasza utax (#24) üzenetére


utax
aktív tag

he, ez jó, ez az automoderátor
hiba-százalékkal, így már ok ?

Use the force, Dude !

(#26) Egon válasza utax (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Példul...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Den válasza Egon (#23) üzenetére


Den
veterán

Esetleg az lehet, hogy hiány van gyártókapacitásból, és tényleg az NV30-at gyártanák, ez tűnik az egyetlen logikus magyarázatnak...


akkor a gyengébbel állnék le és a jobbat olcsóbban adnám ezzel próbálva vevőt elhalászni, a másik gyár low end termékeit vevőktől

Lásd amd taktikája, a csúcskategóriában nem bír lépést tartani, leáll duronnal, athlont ad celeron árban.

www.simson4t.hu

(#28) Egon válasza Den (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

Azé' mondom: KACSA AZ EGÉSZ HÍR!!! :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) Egon válasza Den (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

De egyébként szvsz nincs teljesen igazad: ha megfigyeled (vga-ban legalábbis) a mindenkori ''csúcs'' ára _sosem_ esik le (lásd az Ultra verziókat, kb. GF2 óta...). Hogy ez miért van, nem tudom, csak tippem van: lehet hogy egyszerűen nincs _ideje_ leesni, lehet hogy egyfajta ''presztízskérdés'': ha már iszonyú drágán vettél kártyát, ne kelljen azt látnod hogy fél év múlva harmadannyi a boltban... A franc se tudja... Nem csökkentik az árat, inkább kivonják a piacról... Hmmm... MONDOM HOGY KACSA!!! :))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) utax válasza Egon (#29) üzenetére


utax
aktív tag

szerintem meg tök felesleges ezen vitatkoznotok, mert ha igaz a hír, akkor az nvidiánál is talán csak max 3 ember tudja a valódi okot.

Use the force, Dude !

(#31) nap


nap
addikt

Nem lehet, hogy 4400-rol szolt a hir ? :)
Szerintem baromsag csak ugy kivonni a forgalombol. Meg futhatna ket evet a low-end kategoriaban, es akkor a fejlesztesi koltsegek is jobban terulnenek. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32) Male válasza Den (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Abban is van logika, hogy a gyorsabbal állnak le, mert így az nv30 nagyobb ugrásnak fog tűnni (ha jól emlékszem ezt csinálták a GF3-al is - a Ti500-at abbahagyták, és maradt a Ti200, mert így nagyobb volt a különbség a GF4-hez képest, csak most az ATI ''bezavart'' a 9700-al).

Az is lehet, hogy egy kicsit vissza akarják fogni a fejlődést, mert most már olyan gyors kártyákat készülnek, aminek már semmi értelme (180 helyett 250 fps, de minek?). Azzal meg, hogy ''a késöbbiekben megjelenő játékok is simán fognak rajta menni'' már egyre nehezebb eladni az újabb és újabb kártyákat. A gyors fejlődés miatt meg egyre kevésbé térül meg a fejlesztés (meg a marketingre is rengeteget kell költeni, hogy meggyőzzön minket egy számunkra teljesen fölösleges kártyacseréről).

(#33) Den válasza Male (#32) üzenetére


Den
veterán

Ez is logikusan hangzik, sőtt, a te verziód tűnik a legvalószínübbnek.

www.simson4t.hu

(#34) Egon


Egon
nagyúr

Lehet, hogy ez a magyarázat:

[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=18392[/L]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) Thom!


Thom!
veterán

nVidia Geforce Ti 4800
Az nVidia elárulta, hogy az első NV30-as chipek pontos elnevezése Ti 4800 lesz! Ennek lesz egy Special Edition változata, mely találóan a 4800-SE nevet kapta. Ez nem lesz se nagyobb, sem gyorsabb órajellel ellátott, ''csupán'' 8-szoros AGP-vel lesz felszerelve! Amint lehet, szállítjuk a további infókat az NV30-akról!! :)
ez nem =a Gf4Ti 4800

(#36) karib válasza Egon (#34) üzenetére


karib
addikt

Jaja, Egon a nyerő. Azé nem lesz Ti4600, mert jön a Ti4800 és SE. Lényegileg átcímkézett Ti4600-ak 8xAGP-vel.

Ez aztán tényleg ''nagy szám'' :D

Ezek szerint mégis az ATi van most előnyben, ha az NVIDIA ''nagyotmondásra'' kényszerül egy egyszerű válaszcsapás (NV30 bedobása) helyett... Vagy nagyon tudja mit csinál az NV és még egyszer kijátsszák a bevált technológiát. De ez túl nagy blöff lenne, egyszerűen késnek valszeg...

Department of Redundancy Department

(#37) Parci válasza utax (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igaz a hír, holnap reggel kilenckor beélesedik az a hírünk, ami megadja a magyarázatot... bár most látom, hogy már vágjátok. Nos, ez a betárazott hírezés hátránya, nem minden top-friss. De, ezen is változtatunk majd.

Tehát a GF4 Ti4800 az ok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38) JulWCZar válasza utax (#30) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Én a Gyula meg az Ottó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.