Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gericooper


gericooper
aktív tag

jó játék, de az árak miatt tényleg értelmetlen. (ez a népsport kifejezés tetszik:) )

(#2) dr.Mura


dr.Mura
tag

Csak a szórakozás kedvéért érdemes esetleg megcsinálni, ha valakinek van felesleges pár eurója kísérletezni. Értelme viszont nem sok van, a 10 euró különbség órabérben is elég rossz.

C8H10N4O2

(#3) esteban


esteban
senior tag

Ez majd akkor lesz erdekes, ha nem lehet kapni XP-t csak Duront, meg Bartont :) ... de azert jateknek jo ...

iBook + RedBull :)

(#4) beeboy


beeboy
addikt

ha ez igaz választ kaptam a kérdésemre!!!

tehát az új duron applebred gyengébb az athlon xp-nél, de a bartonnál meg pláne!!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) esteban


esteban
senior tag

Viszont az a 69/59 Euro nem tudom honnan jott, de ahol en lattam ott ennel lenyegesen olcsobb ...

iBook + RedBull :)

(#6) esteban válasza esteban (#5) üzenetére


esteban
senior tag

Nemregiben beharangozott uj Duron processzorok mar kaphatoak a legfobb piacanak tekintheto Kinaban. Az ottani arkepzes adhat nemi tappontot, hogy mennyibe is fog kerulni idehaza az AMD legkisebb fia:

Ar etalon: AMD XP 2000+ (.13) ara 620RMB ami 17'500HUF -nak felel meg. Es most nezzuk a Duronokat:

AMD Duron 1400Mhz (.13 / L2 64KB / FSB266MHz) ara 305RMB (8'600HUF)
AMD Duron 1600Mhz (.13 / L2 64KB / FSB266MHz) ara 355RMB (10'000HUF)


S meg nehany erdekes ar:

Intel Pentium M 1.6GHz = 102'000HUF
AMD Opteron 144 1.8GHz = 110'000HUF

iBook + RedBull :)

(#7) pip


pip
aktív tag

Jol jon majd egy ev mulva, amikor barmilyen modszert megragadsz, hogy egy kiss szuszt nyomjal meg az elavult Duronba. Az ara akkorra mar ugysem erdekes.

(#8) vaki


vaki
aktív tag

Ez gáz, ha a cikkből jól olvasom, akkor nemcsak a 10EUR-t kockáztatod, hanem ha nem jön be, akkor lőttek az L2 kessnek... :((

Ellenben a kínai árak biztatóak, lehet h. mégse egy XPre költök?

A felhasználóbarát felhasználó

(#9) simonzé


simonzé
addikt

Arra lennék kiváncsi, hogy hány duront tettek tönkre, mire erre rájöttek.

I don't fit in. I fit out.

(#10) beeboy válasza vaki (#8) üzenetére


beeboy
addikt

szvsz nálunk drágább lesz.
nézik a fizetőképességet is, no meg nem 1000 darabos tételben, hanem 10000000 tételben lehet gondolkozni :DDD

(pl. a samsonite se egy árba adja a világban a táskáit, úgy kalkulál hogy azért ne legyen érdemes egy másik országba elmenni hogy ott vedd meg)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) esteban válasza beeboy (#10) üzenetére


esteban
senior tag

a 2000+ XP is ua. arban van odahaza mint Shanghaiban, es eddig a PC alkatreszek kb. ua. arba voltak itt is a _boltban_ mint otthon, szoval szerintem nem valoszinutlen, hogy 10e HUF alatt keruljon a boltok kirakataba ... esetleg varni kell 1 - 2 hetet, az ujdonsag elmulasaig :))

iBook + RedBull :)

(#12) marso


marso
tag

és az egész hajcihő kb hoz 3% gyorsulást... sem a 10euro sem a kapott teljesítmény töblet nem éri meg a macerát.

(#13) beeboy válasza esteban (#11) üzenetére


beeboy
addikt

most őszintén: olyan drága egy xp1700 v. xp1900?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) vaki válasza beeboy (#13) üzenetére


vaki
aktív tag

Nem, de vsz az új Duron jobb konstrukció lehet, meg ugye az alapórajel kvázi ua., húzni meg ua jól lehet, akkor miért ne vegyem meg olcsóbban?
Csak az lesz a gond, hogy valszeg cserélhetem a K7S5A-t is. :O

A felhasználóbarát felhasználó

(#15) tocsa válasza simonzé (#9) üzenetére


tocsa
senior tag

Nyugi. Szerintem egész egyszerűen összehasonlították az XP és az AppleBred hidait.
A klasszikus unlcokolás meg szorzó firkálás is így zajlott: összehasonlítottak kinézetre különböző procikat, és látták, hogy azok a hidak különbözőek. Megnézték, hoy pontosan hogyan. Ennyi.

Ordasi oldalon láttam olyat, hogy Cerkákat hasonlítoptt össze, és az alján található kondikat buherálta, mert a nagyobb órajelen működő cerkán több ilyen kondi volt. Egész egyszerűen vizuálisan összehasonlította őket. És bejött: jobban lehetett húzni.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#16) tocsa válasza marso (#12) üzenetére


tocsa
senior tag

3 % gyorsulást? Ezt meg honnan veszed? Gondoljál bele: 64K cache helyett 256K. _Baromi_ nagy különbség. Nézd csak meg szépen az eredeti overclockers.ru cikket ([L]http://www.overclockers.ru/news/newsitem.shtml?category=2&id=1062976115[/L]),
annak a második felében van egy UT2003 botmatch anubius benchmark. Igen, ennyivel jobb lehet.

Az más kérdés, hogy a nagyobb L2 cache miatt lehet, hogy nehezebben húzható, te ne legyünk telhetetlenek. Látszik, hogy jól megteszi a hatását a cache.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#17) beeboy válasza vaki (#14) üzenetére


beeboy
addikt

én is azt hittem!!!
mondtam: új duront akarok!!!!!

aztán ez a cikk: tulképpen ''sérült'' cache-jű xp-ket adnak.
akkor JOBB nem lehet, max ha szerencséd van UA.

én meg pár ezresen nem fogok kockáztatni:
nem arról van szó hogy 100k helyett 30k pénzbe kerül

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#18) beeboy válasza vaki (#14) üzenetére


beeboy
addikt

a mobo-dat meg nem biztos hogy cserélni kell, a foglalat ua. , meg kell nézni a honlapon van-e támogatás.
asusnál van

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) anulu válasza vaki (#14) üzenetére


anulu
félisten

szerintem egy BIOS frissítés is elég lesz :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ez tényleg jó poén, de értelme semmi nincs, hiszen ki az az elvetemült aki 2500Ft-on spórol, ogy hátha lesz belőle xp. Aztán elmegy a Mekdonáldszba, aztán bekajál 1500Ft-ért, és még jól sem lakott, hazamegy, és lám nem működik a plusz kess. És átvágva érzi magát...
Ez a népsport jó poén volt, kár, hogy én nem tartozom a nép eme részébe. :)

(#21) marso válasza tocsa (#16) üzenetére


marso
tag

itt a ph en volt teszteredmény kirakva, 3dmark 2k1 re a tizenX ezres eredményeknél volt párszáz eltérés, ebböl indultam ki.

(#22) HiperG


HiperG
addikt

AMD rulez :)
Nem semmi ez a cég :DD
Hajrá :DD

Jaés ez a 1000. hozzászólásom ;]

(#23) kzoltann


kzoltann
aktív tag

szerintem csak nagyon vegszugseg eseten erdemes duron-t venni. bar irodai masinakba tuti jo lesz integralt vidkartyaval... de szerintem otthonra +2-4ezer ftért mar 1700+ -t kapsz...

(#24) twollah


twollah
nagyúr

Elég zsákbamacska játék ez a Duron tunning.

(#25) HiperG válasza twollah (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Mint minden tuning :t

(#26) LukE válasza tocsa (#16) üzenetére


LukE
veterán

khm, Duronban, mint a K7-ekben ált. van 64+64Kb L1 kess. Duronokban ehez még 64k, Tbred/palo/Tbird-ekbne 256, Bartonban és oldsk00l Athlonokban 512Kb L2 kess van.
Persze nem mondom, hogy jó a kevesebb kess, de nem 64k van benne:)

(192/384/640k)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.