Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Athlon 64 a CeBIT-en (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Hát én nem értem!
Tavaly is ez volt a szenzáció nem?

Mikor készül már sorozatgyártásban? Lehet valami gagyi proci lesz én meg itt lelkesen várok rá!:(

(#2) Egon


Egon
nagyúr

Hmmm... Ez alapján az AMD-fanok helyében én igencsak szkeptikus lennék:

''...a CPU órajeléről és másodlagos gyorsítótáráról azonban nem akart adatokat közölni az AMD.''
''Annyi bizonyos, hogy megjelenésekor az Athlon 64 lesz a legdrágább AMD-processzor és a vékony pénztárcájú felhasználóknak a kisebb órajelű (1700+-2400+) Athlon XP-ket, valamint a Bartonokat kínálja majd a társaság.''

Na meg az a böszme nagy hűtő azon az MSI deszkán... Akkor mégsenem nyerő a SOI?!? :o

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) arn


arn
félisten

en ugy erzem, hogy 64bit ide vagy oda kemeny bukta lesz ez :(

ami jo lett volna egy eve, az fel ev mulva keves lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) emvy válasza arn (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem is...

while (!sleep) sheep++;

(#5) fLeSs válasza arn (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

szvsz azért késik ennyit , mert mindig újítanak benne vmit . márpedig azért újítanak , hogy ne legyen bukta . szerintem nem lesz bukta , elvégre akkor minek adnák ki? :t

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Egon válasza fLeSs (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajnos inkább azért késik vélhetőleg, mert még mindíg nem bírják olyan órajelen futtatni, hogy ütős legyen...:O Az igaz, hogy az órajel nem mindegy, de azért csodák nincsenek: egy 4 GHz-es _bármilyen_ procit nehéz 1 GHz-en megverni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) Adi


Adi
senior tag

Az ott a képen szemmel láthatóan egy SuSE Linux, KDE-vel. :)

Nagy hír ám a 64 bites XP, Linux mióta is van? :DDD

ldm start-reconf primary

(#8) joysefke válasza Adi (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tényleg!!! Az egy LINUX, lehet, most hogy jönnek a 64 bizes processzorok, sok user áttér linuxra

(#9) arn válasza joysefke (#8) üzenetére


arn
félisten

egesz biztosan :D

az emberek nagy reszet nem erdekli a technikai hatter... csak csecse legyen. azt a winxps skint nem is tudom miert hasznaljak. olyan mintha vmi elb*szott akvariumba fulladtam volna. gyorsan ki is kapcsoltam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) bazs válasza fLeSs (#5) üzenetére


bazs
aktív tag

Hát a Geforce FX is biztos a sok jó fícsör, meg fantasztikus újítások miatt késett :))

Ezt annak ellenére írtam, hogy bízok benne, hogy egy kifejezetten jó procit fog az Amd kiadni, és újra átveszik a vezet? szerepet.

Pont most fogyott el...

(#11) Benőke válasza Egon (#6) üzenetére


Benőke
őstag

Sajnos nem a működési frekvenciával van a gond.
Hanem a gyártással. Lehet hogy még finomitanak rajta azt nem lehet tudni.
Vigan szalad 3 Ghz -n is.
Hogy nem lehet megverni 1Ghz -n egy 4Ghz -s procit?
Nem tudom te hol merre jársz, de egy Mezei 1Ghz RISC elporol minden Intel vagy AMD procit. Nem is kicsit. Kipróbáltuk tapasztalatból mondom.
Egy 3,06Ghz -s P4 HT meg minden ami csak belefér RD vel.
40% -al volt lassab a valós alkalmazásban mint egy 900Ghz -s SUN UltraSparc.
Ennyi Ehhez nem tudok mit hozzá teni. halál pontosan ugyanazokat a műveleteket végeztettük el. Adatbázis Tranazkciók voltak. 4 napig futott a SUN procin. A csúcs intel-en meg Majdnem 1 hétig. A vinyók ugyanazon tipusok voltak.

(#12) lvd


lvd
csendes tag

Egon szerintem nincs igazad. Mondjuk PC-től elszakadva igencsak nem az órajel a döntő. Egy RISC rendszert nem szabad összehasonlítani még többszörös órajelnél sem.
A 64 bit azért lehet bukta szerintem mert a szerverpiacon elég esélytelenek sajna, másnak meg nem lesz rá pénze :((( Másott úgysem láttam még AMD alapú szervert reklámozni :(

(#13) Benőke válasza lvd (#12) üzenetére


Benőke
őstag

Szerver piacon miért is esélytelenek? Ez nem igen fogom.
Ott van igazán értelme a 64 Bit nek már nem PC piacon.
A Xeonok elbújhatnak ár/teljesitményben már most is az MP -k mellet.
Nem hogy az Opteron mellet majd.
Más hátránya nincsa Xeon nak. Az MP nek viszont nincs más előnye sem hátránya.
A RISC rendszerekkel nem is akarnak versenyezni.
Azzal Még az Itanium sem tud. Ahogy a mellékelt ábra is mutatja nem sikeres.
Ott nem a nyers erő számit. Nem az ár.
Reklámokat én sem láttam. De hát jó bornak nem kell cégér :-))
Másrészt aki ért hozá megnézi mit kap és majd választ.
Aki nem az Ugy is Intelt vesz.
Szerintem van esélye igen is. Csak kérdés a piac hogy fogadja majd.

(#14) emvy válasza Benőke (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem érdemes persze általánosítani hogy ''RISC'' oszt jóvan, nem véletlenül állt le a PA-RISC-el a HP az Itanium miatt. Egyébként is ''belül'' RISC proci már az Athlon is, a 4 nap - 1 hét különbség tippre a cache difi miatt van. Persze az Itaniumra az is igaz, amit Linus Torvalds mondott, hogy sajna jó proci az, de van a proci és van a valóság, és a valóságban az x86-ot nem lehet csak úgy letolni a pályáról.
Imho _most_ a power4-power5 a legütősebb architektúra, aztán majd persze változik a mezőny.

while (!sleep) sheep++;

(#15) rATdrAgOn válasza Egon (#2) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ezzel kicsit kotekednek... :)

Egy 700 Mhz-es R16000 ugy leveri a 3 Ghz-es P4-et mint a pinty. Najo, nem annyira, epphogy csak megveri. ;) Szoval, tenyleg az orajel nem minden... :DD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#16) rATdrAgOn válasza emvy (#14) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hat igen, csak power4 es power5 architektura az kicsit kilog a sorbol... nem lehet megcsinalni egy chipben. :D

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#17) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Hát igen 64bit ide v. oda... És ha megnézitek a 3dmark01- es hírt: 7913pont. Ennyit egy 1700es xp is tud:((

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Athlon 64 a CeBIT-en (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.