Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcee


marcee
addikt

''...(a BMW például a Windows egyik változatát alkalmazza)...''
vs.
[link]

Akkor most ez a kép fake, vagy ekkorát fordult a világ az elmúlt tízegynéhány évben?

\m/

(#2) ragazzo


ragazzo
őstag

Valóban érdekes a kép.Mondjuk hülyeségnek tartom azt, hogy fejlesztenek oprendszert, mikor ott a win vagy a linux.Valamelyik csak beválik.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#3) dajkopali válasza marcee (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

elfordult :)
én is csak a daily tech cikkében olvastam (BMW for example uses a version of Windows CE for its much-maligned iDrive system.), de a gugli is gyorsan megerősített, pl: [link]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) tkazmer


tkazmer
addikt

Saját oprendszer? Na ez meg mire lesz jó? Nem hiszem, hogy ne lenne neki megfelelő...bár ha ő ilyen gazdagnak érzi magát, persze, költsön csak ilyesmire..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) bambano válasza tkazmer (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Arra elvben jó lehetne, hogy most van egy oprendszer a blokkolásgátlóban, van egy az ecu-ban, van egy a gps-ben/navigációban és van egy a szórakoztató rendszerben. Ezek közül az utolsó kettő szokott (vagy lehet) windows, az első kettő jelen álláspont szerint speciális, célhardverre tervezett speciális rendszer. Erről volt hír a totalcaron.
Ha a 4 oprendszert kettőre tudnák csökkenteni, az is sok megtakarítást eredményezne elsősorban a hibakeresés területén. Ugyanolyan mikrovezérlőből lenne egy az ecu-ban meg egy az abs-ben, esetleg ha intelligens tolatóradarja, ráfutásgátlója, egyebe van, abban is, nem pedig millióféle lom. A közös kommunikációt régen megoldotta a can busz, azzal nem lesz gond szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) bambano válasza ragazzo (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a realtime linux szerintem most nem alkalmas arra, hogy fékezzen. a qnx inkább jó lenne ilyenre. de vélhetőleg mindkettő feleslegesen nagy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Vertic válasza ragazzo (#2) üzenetére


Vertic
aktív tag

azok nem biztonságkritikus real-time rendszerbe való oprendszerek, mert nem oda tervezték, hanem elsősorban pc-re. Teljesen más követelményeknek kell megfelelni.
A windows, meg a linux is túl nagy és lassú ilyen célra. Egy ilyen real-time rendszert, amire autóban van szükség, jóval kevesebb dologra kell felkészíteni, viszont azt a keveset nagyon megbízhatóan és gyorsan kell tudnia, kevés erőforrást használva.
Léteznek persze erre is oprendszerek, de úgy tűnik egyik sem felelt meg a céloknak.

[Szerkesztve]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#8) ragazzo válasza Vertic (#7) üzenetére


ragazzo
őstag

Csak azért mertem javasolni a linuxot, mert japánok robot működését is linuxszal oldották meg.Persze biztos nektek van igazatok.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.