Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zfarkas


zfarkas
senior tag

Folyik a harc keményen...

Raw Dark Pure

(#2) DaSilva


DaSilva
senior tag

most mijafasz? mégse lesz egységes kéklézer?

huss, fohászom száll feléd

(#3) Male


Male
nagyúr

Biztos hogy ez előny? Az amúgy is drágább megoldás még drágább lesz ettől (persze attól függ, hogy mekkora teljesítményűnek kell lennie Javaban, ha csak kb annyi minta telefonokban, akkor nem drágít sokat, bár nem is ér sokat...).

(#4) LordX


LordX
veterán

''(...) ám az internetböngészők kiterjesztéseként vált közismertté, és indult el hódítóútjára.''
Biztos ez? Nem keveritek a JavaScript-tel? Az aplettekről nekem nem lenne merszem azt mondani, hogy közismertek és meghódították a böngészőket, elenyésző számú oldal használja őket - összehasonlítva a JavaScript-tel...

[Szerkesztve]

(#5) L3zl13 válasza LordX (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Most már egyre kevesebb weboldal használja, de valóban ott váltak ismertté szerintem...

Aki hülye, haljon meg!

(#6) HSNet válasza LordX (#4) üzenetére


HSNet
aktív tag


Biztos ez? Nem keveritek a JavaScript-tel?
Csak részben. A nagyobb business software-ek webes felületei ugyanis manapság majdnem mindig Java applet-ekre / servlet-ekre alapoznak, ezen a piacon nagyon erősen ott van a Java.
Régebben a cgi alapú megoldások voltak a jellemzőek, illetve egy bizonyos redmondi cég próbálja / próbálta súlykolni az emberekbe, hogy az AcitveX és a .NET az egyedüli helyes döntés, csak sajnos a platform függetlenség mind a kettőnél kimerül abban, hogy bármelyik éppen aktuális ablakokon futhat a szerver illetve és a kliens is, az meg ebben a szegmensben nem túl meggyőző. Nehéz megértentni az ügyféllel, hogy a világon bárhonnan / bármivel elérhető rendszereded miatt cserélje le az összes handhaldjét, thin kliensét, asztali oprendszerét, csak azért mert a ''bármivel elérhető''-t te úgy értetted, hogy ha tud rajta IE futni, és engedélyezett az ActiveX / létezik rá és telepítve van a .NET VM. Arról nem is beszélve, hogy a létező webszerverei mellé miért akarna egy újabbat venni, ablakkal IIS-sel.


A cikkel kapcsolatban: remélem, hogy lesz olyan kiadó, aki az ebben rejlő lehetőségeket rendesen ki is használja, és nem járunk úgy mint a NUON-nal. Már két éve van NUON playerem, de eddig még nem láttam olyan kiadványt, ami használná, sőt, nem is nagyon hallottam ilyenről Regio 2-ben.

Ha valaki ismerne olyan regio 2-es filmet, ami hasznalja a nuon chippet, és beszerezhető itthon, az ne tartsa vissza magát.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#7) velizare válasza LordX (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

nem. egy idő után egyesült a java és a javascript.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mi a f@sszal nem próbálkoznak. Bár ettől csak drágább lesz a technológia...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Jim Tonic válasza velizare (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Erről lemaradtam vala. Tuti?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) atus33 válasza velizare (#7) üzenetére


atus33
tag

Ne keverjük a Javát és a Javascriptet! A Java sosem egyesült a Javascripttel. A Javascript egy szkriptnyelv, a Java pedig virtuális gép segítségével több platformon futó, magas szintű programnyelv. Az elnevezésbeli hasonlóság azért van, mert a Netscape annak idején a Java körüli felhajtást szerette volna kihasználni.

Van Javascript interpreter Java-ban (ld. pl. Mozilla Rhino), és vannak interfészek Java programból Javascript hívásra és viszont -- de ez pont nem azt jelenti, hogy a kettő egyesült, mivel ilyenre nem is lenne szükség, ha a kettő egy lenne.

. o O o .

(#11) LordX válasza velizare (#7) üzenetére


LordX
veterán

Ez hülyeség, ezt gondold át. A JScript egy hatalmas összetákolt szkriptnyelv-szar, sajtreszelővel élvezetesebb rejszolni, mint benne ''programozni'' (elnézést..), a Java egy teljes értékű programozási nyelv, sőt, a két mai (fícsörre, tudásra) legfejlettebb, legerőteljesebb nyelv egyike (a másiknak a C#-ot tartom).

(#12) velizare


velizare
nagyúr

vaze, pedig valami tankönyvben olvastam erről. hogy állítólag a sun meg a netcápa egyszercsak kitalálta, hogy mennyire hasonló a kettő, és hogy akkor felesleges nekik mindkettőt tovább alkalmazni/fejleszteni. ezek szerint kacsa volt. mea culpa.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) janpotocki válasza HSNet (#6) üzenetére


janpotocki
senior tag

Biztos ez? Nem keveritek a JavaScript-tel?
Csak részben.


egyáltalán nem. ;) én meg sem említettem a javascriptet, csak annyit írtam, hogy a java a webböngészőkkel lett közismert. ezt tartom. :)

(#14) dabadab válasza LordX (#11) üzenetére


dabadab
titán

Azert ennel joval jobb a Javascript.

DRM is theft

(#15) L3zl13 válasza LordX (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát komoly programot természetesen nem lehet írni benne, de nem is arra lett kitalálva. Ellenben van egy pár dolog amire sokkal alkalmasabb a java-nál...

Aki hülye, haljon meg!

(#16) L3zl13 válasza HSNet (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Appletek használata most már korántsem annyira jellemző szerintem mit régebben.
Nagyon sokan áttértek php-re, ASP.NET-re, vagy JSP-re. Ez utóbbi tudtommal szintén java alapú, de amennyire tudom itt már nem a hagyományos appletekről van szó.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Goose-T


Goose-T
veterán

Újabb pofon a MS-féle .NET-koncepciónak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) burgatshow válasza L3zl13 (#16) üzenetére


burgatshow
veterán

Így van. a JSP az a Java server pages szójáték rövidítése, és ha egyszer alkalmatok nyílik egy komoly (mondjuk Websphere) portálba belenézni, nézzétek meg, hogy szinte egytől-egyig javára épülnek.

Ja a Websphere oldala: Bővebben: link

Összességében egy apache fut alatta (IBM módra átgyúrva). :)

[Szerkesztve]

(#19) HSNet válasza burgatshow (#18) üzenetére


HSNet
aktív tag

Összességében egy apache fut alatta (IBM módra átgyúrva). :)
Ejnye, az nem is Apache, hanem IBM HTTP Server:DDD
Miből gondoltad ezt az apache dolgot. Csak azért, mert a binárisok neve mindenhol megegyezik az Apache binárisainak a nevével, és a konf fájlok is ugyanazok, meg még az Apache doksijait is oda rakják mellé, az még nem az:C
Egyébbként meg a Websphere tud működni winen IIS-sel is, meg ''natúr'' Apache-val is, az hogy kapsz hozzá egy IBM tuningolt Apache-t az csak bónusz amit használsz ha akarsz. A lényeg, hogy kell neki egy http szerver, mivel ő ''csak'' Application Server.

[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#20) burgatshow válasza HSNet (#19) üzenetére


burgatshow
veterán

Csak onnan gondolom mivel az IBM megvette az apache kódját és úgy gyúrták át!

Tudom ezzel dolgozok! :)

Persze meg normál apache-al is, csak ha valami gáz van akkor a helpdesk annyit mond ''sajnáljuk, nem tudunk segíteni'' míg ha az IBM féle HTTP szervert használod akkor ''kérem kattintson oda, nézze meg azt...etc.

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.