Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qru


Qru
MODERÁTOR

A diagramok nem vmi fényesek, majd alakítok rajtuk de azért a lényeg látszik. :)

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Pont 2 év kezdtem el ide blogolni... :)

#nincsbennetarcsi

(#2) Vincsó válasza Qru (#1) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Jó kis írás :)) Bár egy GTA IV-et hiányolok az belefért volna még érdekességképp, bár igaz ott sokat számít a proci. Amúgy én is ilyen kártyát vettem annó 24 coll-hoz de oda néhány játékban már kevésnek bizonyult. Na nembaj majd januárban jön egy 1 gigás 4870.

(#3) iMaverick


iMaverick
addikt

Én egy HD 3870-es hajtom a mai napig a 22"-os Samsungot. Ezen is elfutnak a játékok (pl. a Crysis-t is megmertem próbálni High beállításon 1680x1050-ben).

A cikkhez: kifejezetten szép munka. (A diagrammok miatt nem idegelném magam, én sem vagyok egy "művészlélek"...) :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4) Bluegene


Bluegene
addikt

ha za ember sok FPS-t akar 1440-es monitort kell venni, vagy 1280-ast az fekszik a 4850-esnek(esetleg CRT-t, ott ugye rendesen állíthatod a felbontást), fél év és kifekszik a 4850-es az 1680-as monitorod alatt

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#5) _Toka_ válasza Bluegene (#4) üzenetére


_Toka_
senior tag

kb. fél év múlva jön is az őt leváltani hivatott új generáció...
Amúgy ezt hozza a fejlődés. Másrészt nem szabad elfelejteni, hogy a 4850-4870 már lassan életciklusuk közepe felé járnak...

(#6) HavocS


HavocS
senior tag

A Hyundai 700:1-es kontrasztját az Acer dinamikus kontrasztjával összehasonlítani olyan mintha egy ferrarit állítanál egy dízelmozdony mellé, mondván V16 mindkettő :DDD Főleg, hogy "simán" 700:1 az Acer is. Ettől az apróságtól eltekintve remek, jól áttekinthető teszt :R

(#7) Skizz


Skizz
addikt

Én most váltottam Full HD-re a ref. 4850-esemmel... eddig jól bírja, játszottam CoD4-5-tel, ProStreettel, GTA4-el, Crysis Warheaddal, FC2-vel... egyelőre csak a Warhead necces, viszont úgy emlékszem hogy nekem az előző krájszisz jobban futott, az meg 64 biten nem akar elindulni.

(#8) Skizz válasza Bluegene (#4) üzenetére


Skizz
addikt

Viccelsz? ... egy ilyen kártyák hagyni kell kibontakozni. :)) Nekem épp olyan jól fut minden HD-ben mint 1280*1024-ben (régi CRT-m felbontása).

(#9) #19617792 válasza Skizz (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

512MB-s, ugye? Szerintem nagy felbontáson már lehet értelme az 1GB-s verziónak, pl 1920x1080 már elég nagy felbontás. :)

(#10) proof88


proof88
addikt

Jó írás, köszönjük! :R
Csak annyit javítanék a szöveg végén, hogy a Crysis profitál 2-nél több magból. Legalábbis tomboy1986-nál meglátszott a dolog, de linket nem tudok adni, régen volt ...

(#11) Skizz válasza #19617792 (#9) üzenetére


Skizz
addikt

512-es aha. Eddig csak GéTéÁ-ban volt "kevés" (de ott kinek nem az...), medium texturákkal és elég kis látótávolsággal elég, nekem így is tetszik a játék a bugokat leszámítva. Főleg azt, hogy van 4Gb ramom és a winyó állandóan seekel és beakad a játék. :(((

(#12) #19617792 válasza proof88 (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

Erre gondolsz, ugye? ;)

(#13) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én pl nem is használom a dinamikus kontrasztot, mert számomra idegesítő.... Az enyémmel sajna csak annyi a baj, hogy nincs DVI... :( Akkor a DVI-s még jóval drágább volt, annyi pénzem nem volt. Viszont így, hogy tudom max. felbontásban használni, hála a videókarinak, nem "érzem" a különbséget.

Véleményem szubjektív...

(#14) hackeeeee válasza Bluegene (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt komolyan mondod? Nézzük meg a 8800GT-t pl, mikori kártya? Sztem kicsit több mint fél éves.Volt nekem egy a nyáron, 1680*1050-ben simán ment vele minden, akadás mentesen... Sőt, pl. a 8800GTS-GTX-et ne is említsem, vagy a 3870-et :) Máig bírják ezeket a felbontásokat, meg sem kottyan nekik :) És szerintem ezek nem ~féléves kártyák, hanem kicsit korosabbak már. Főként a 8800GT-GTS-GTX....

Aki 256mb-st vesz, azoknak nem fog menni a nagyobb felbontás, ők kénytelenek beérni a kisebb felbontásokkal. Meg pl egy 4850-et mikor hajtasz ki 1440-ben? Még szűrőkkel sem mindig fog sikerülni... Szerintem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15) gergobaby válasza Bluegene (#4) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hát ebbe van némi igazság, de akipl. CS-zik, mint én, annak jó a nagyobb is :) én most meglepődtem mert 1024ben és 1680-ban is megvan a 8600GT-mmel a 60 fps körüli átlag Source-ban! igaz h GTA IV-t nemprobálnék meg vele, de ezek szépen mennek !

(#16) #19617792 válasza hackeeeee (#13) üzenetére


#19617792
törölt tag

A DVI-s monitor állítólag azért drágább, mert valami EU-s szabályozás miatt megkülönböztetik őket... :(

(#17) HavocS válasza hackeeeee (#13) üzenetére


HavocS
senior tag

Végülis nem baj az, ha nincs DVI, volt nekem D-SUB-os 22"-os tft-m, semmi baj nem volt az élességgel meg a színekkel se (szemre). Inkább az a vérlázító, ha kihagyják a monitorból a méretarány-megtartást, mintha az ember nem játszana régi játékokkal, amik hírből se ismernek widescreen felbontást. Ha van DVI, akkor meg elintézi az ember driverből és kész.

(#18) Vincsó válasza HavocS (#17) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Igen régi játékok alapból nem támogatják a widescreen felbontásokat, de azért némelyikből előcsalható különböző programokkal. Widescreengamingforum

(#19) hackeeeee válasza HavocS (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen, ez sajna igen zavaró, én is tapasztaltam. Dehát ez van, erre volt pe'z :U :)

Véleményem szubjektív...

(#20) #41635072 válasza hackeeeee (#19) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem sincs DVI csati rajta, de régin volt. Elmondom, hogy semmit sem vesztettél a DVI csatoló hiányával... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.