Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qru


Qru
MODERÁTOR

A diagramok nem vmi fényesek, majd alakítok rajtuk de azért a lényeg látszik. :)

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Pont 2 év kezdtem el ide blogolni... :)

#nincsbennetarcsi

(#2) Vincsó válasza Qru (#1) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Jó kis írás :)) Bár egy GTA IV-et hiányolok az belefért volna még érdekességképp, bár igaz ott sokat számít a proci. Amúgy én is ilyen kártyát vettem annó 24 coll-hoz de oda néhány játékban már kevésnek bizonyult. Na nembaj majd januárban jön egy 1 gigás 4870.

(#3) iMaverick


iMaverick
addikt

Én egy HD 3870-es hajtom a mai napig a 22"-os Samsungot. Ezen is elfutnak a játékok (pl. a Crysis-t is megmertem próbálni High beállításon 1680x1050-ben).

A cikkhez: kifejezetten szép munka. (A diagrammok miatt nem idegelném magam, én sem vagyok egy "művészlélek"...) :R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4) Bluegene


Bluegene
addikt

ha za ember sok FPS-t akar 1440-es monitort kell venni, vagy 1280-ast az fekszik a 4850-esnek(esetleg CRT-t, ott ugye rendesen állíthatod a felbontást), fél év és kifekszik a 4850-es az 1680-as monitorod alatt

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#5) _Toka_ válasza Bluegene (#4) üzenetére


_Toka_
senior tag

kb. fél év múlva jön is az őt leváltani hivatott új generáció...
Amúgy ezt hozza a fejlődés. Másrészt nem szabad elfelejteni, hogy a 4850-4870 már lassan életciklusuk közepe felé járnak...

(#6) HavocS


HavocS
senior tag

A Hyundai 700:1-es kontrasztját az Acer dinamikus kontrasztjával összehasonlítani olyan mintha egy ferrarit állítanál egy dízelmozdony mellé, mondván V16 mindkettő :DDD Főleg, hogy "simán" 700:1 az Acer is. Ettől az apróságtól eltekintve remek, jól áttekinthető teszt :R

(#7) Skizz


Skizz
addikt

Én most váltottam Full HD-re a ref. 4850-esemmel... eddig jól bírja, játszottam CoD4-5-tel, ProStreettel, GTA4-el, Crysis Warheaddal, FC2-vel... egyelőre csak a Warhead necces, viszont úgy emlékszem hogy nekem az előző krájszisz jobban futott, az meg 64 biten nem akar elindulni.

(#8) Skizz válasza Bluegene (#4) üzenetére


Skizz
addikt

Viccelsz? ... egy ilyen kártyák hagyni kell kibontakozni. :)) Nekem épp olyan jól fut minden HD-ben mint 1280*1024-ben (régi CRT-m felbontása).

(#9) #19617792 válasza Skizz (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

512MB-s, ugye? Szerintem nagy felbontáson már lehet értelme az 1GB-s verziónak, pl 1920x1080 már elég nagy felbontás. :)

(#10) proof88


proof88
addikt

Jó írás, köszönjük! :R
Csak annyit javítanék a szöveg végén, hogy a Crysis profitál 2-nél több magból. Legalábbis tomboy1986-nál meglátszott a dolog, de linket nem tudok adni, régen volt ...

(#11) Skizz válasza #19617792 (#9) üzenetére


Skizz
addikt

512-es aha. Eddig csak GéTéÁ-ban volt "kevés" (de ott kinek nem az...), medium texturákkal és elég kis látótávolsággal elég, nekem így is tetszik a játék a bugokat leszámítva. Főleg azt, hogy van 4Gb ramom és a winyó állandóan seekel és beakad a játék. :(((

(#12) #19617792 válasza proof88 (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

Erre gondolsz, ugye? ;)

(#13) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én pl nem is használom a dinamikus kontrasztot, mert számomra idegesítő.... Az enyémmel sajna csak annyi a baj, hogy nincs DVI... :( Akkor a DVI-s még jóval drágább volt, annyi pénzem nem volt. Viszont így, hogy tudom max. felbontásban használni, hála a videókarinak, nem "érzem" a különbséget.

Véleményem szubjektív...

(#14) hackeeeee válasza Bluegene (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt komolyan mondod? Nézzük meg a 8800GT-t pl, mikori kártya? Sztem kicsit több mint fél éves.Volt nekem egy a nyáron, 1680*1050-ben simán ment vele minden, akadás mentesen... Sőt, pl. a 8800GTS-GTX-et ne is említsem, vagy a 3870-et :) Máig bírják ezeket a felbontásokat, meg sem kottyan nekik :) És szerintem ezek nem ~féléves kártyák, hanem kicsit korosabbak már. Főként a 8800GT-GTS-GTX....

Aki 256mb-st vesz, azoknak nem fog menni a nagyobb felbontás, ők kénytelenek beérni a kisebb felbontásokkal. Meg pl egy 4850-et mikor hajtasz ki 1440-ben? Még szűrőkkel sem mindig fog sikerülni... Szerintem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15) gergobaby válasza Bluegene (#4) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hát ebbe van némi igazság, de akipl. CS-zik, mint én, annak jó a nagyobb is :) én most meglepődtem mert 1024ben és 1680-ban is megvan a 8600GT-mmel a 60 fps körüli átlag Source-ban! igaz h GTA IV-t nemprobálnék meg vele, de ezek szépen mennek !

(#16) #19617792 válasza hackeeeee (#13) üzenetére


#19617792
törölt tag

A DVI-s monitor állítólag azért drágább, mert valami EU-s szabályozás miatt megkülönböztetik őket... :(

(#17) HavocS válasza hackeeeee (#13) üzenetére


HavocS
senior tag

Végülis nem baj az, ha nincs DVI, volt nekem D-SUB-os 22"-os tft-m, semmi baj nem volt az élességgel meg a színekkel se (szemre). Inkább az a vérlázító, ha kihagyják a monitorból a méretarány-megtartást, mintha az ember nem játszana régi játékokkal, amik hírből se ismernek widescreen felbontást. Ha van DVI, akkor meg elintézi az ember driverből és kész.

(#18) Vincsó válasza HavocS (#17) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Igen régi játékok alapból nem támogatják a widescreen felbontásokat, de azért némelyikből előcsalható különböző programokkal. Widescreengamingforum

(#19) hackeeeee válasza HavocS (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen, ez sajna igen zavaró, én is tapasztaltam. Dehát ez van, erre volt pe'z :U :)

Véleményem szubjektív...

(#20) #41635072 válasza hackeeeee (#19) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem sincs DVI csati rajta, de régin volt. Elmondom, hogy semmit sem vesztettél a DVI csatoló hiányával... ;)

(#21) _Toka_ válasza hackeeeee (#14) üzenetére


_Toka_
senior tag

Említed a 8800GT-GTS-GTX kártyákat, amik fél éve még 1680x1050-ben simán vittek mindent... :U
- nem középkategóriás kártyák voltak, elég csak megnézni a megjelenéskori árukat összevetve a 4850 hasonló paraméterével
- azóta is eltelt egy újabb fél év
- fél év múlva bizony komoly kompromisszumok kellenek majd az említett felbontás-4850 pároshoz pont azért, amiért ma már a 8800XXx-ekhez is.

Meg pl egy 4850-et mikor hajtasz ki 1440-ben? Még szűrőkkel sem mindig fog sikerülni... Szerintem..
Fél év múlva bármikor... ;)
Addig is miért baj az, ha többször proci-limited van, ha emellett is bőven játszható sebességet produkál? :U

[ Szerkesztve ]

(#22) intelfan


intelfan
aktív tag

Jó cikk :)
Én még annyit hozzáfűznék saját tapasztalatból, hogy a 4850/512/660/2140 1920*1200-es felbontáson (samsung 2493hm) is jól megállja a helyét.
A játékok amivel én használom pont nincsennek a tesztben és én nem nagyon méricskélek, csak az élvezhetőség számít nálam.
Red Alert 3 max grafika, NFS Carbon max grafika, Assasins Creed max grafika, Fallout 3 erősen közepes grafika, COD5 közepes grafika és COD4 akár max grafika, de multiplayerezek ott inkább egy gyenge közepes grafika van belőve neki ;)
Ráadásúl gépem is gyengébb mint a tesztben szereplő config prociban mivel nekem egy 3ghz es D930 van, ettől függetlenűl nekem megfelel 1920*1200-ban is a 4850.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#23) luw2win


luw2win
őstag

...Crysis-nál némiképp lejebb kell szorítani...
...Crysis-nál némiképp lejjebb kell szorítani...

Amúgy nagyon jó írás. Köszönjük
Szintén kellemes ünnepeket

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#24) hackeeeee válasza _Toka_ (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

havernál ott van most a 320mb-s GTS, csak CRT-je van, 1600*1200-ban elboldogul most is, csak sajna szűrök nélkül néha, mert kevés a videóram.

Sztem az ember nem fél év múlva szeretné kihasználni a kártyáját. :) Tény, hogy szinte mindig procilimit van. Dehát ez van... Nincs ezzel baj, nekem azzal szokott bajom lenni, amikor ténylegesen túl gyenge proci van a kártya "alá" rakva, és hisztiznek, h xar a kártya, mert szaggat rajta minden, és nem jut eszükbe, hogy csak a proci gyenge.

Sztem kb most vannak olyan procik, ami a 8800as kategória csúcsát kihajtják szinte teljesen. Atinál kb ugyanez a 3870-nel. Sztem a 4850-et sem lehet kihajtani még ~100%osan. (Gondolok itt az átlagos otthoni felhasználókra)

Véleményem szubjektív...

(#25) hackeeeee válasza intelfan (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott sztem, már a VideoRam, ami kevés lehet, lehet ha 1gb-s lenne a karid, akkor ami közepes, az menne maxon is ;]

Véleményem szubjektív...

(#26) Bluegene válasza hackeeeee (#24) üzenetére


Bluegene
addikt

én is 1600X1200-ban szoktam tolni, csak azt mondtam, hogy idővel jobban teljesít 1280-ban, a crysis pl.: 1600-ban akad, de 1280ban elfut ultra high-on is

ahogy megyünk előre az időben a 4850-es egyre inkább csak 1280-hoz lesz jó

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#27) #65755648 válasza intelfan (#22) üzenetére


#65755648
törölt tag

Én is hasonlókat tapasztalok. :R 1920-ban eddig 2 darab játékot találtam ami nem ment max részletességen szűrőkkel jól. Warhead (na jó, ha Crysist külön számoljuk akkor 3), illetve GTA4. Minden más ment fullon 2-4 vagy akár 8x AA mellett is. Tulajdonképp alig van némi lassulás 1280/hoz képest, tehát procilimitem van.

Az hogy mikor lesz kevés a 4850 bármihez is, nem az időn múlik (fél év múlva pont ugyanilyen erős lesz :D ) hanem azon, hogy mikor jelenik meg valami olyan játék, ami kifekteti. Egyelőre én még semmi olyanról nem hallottam, aminek annyival jobb lenne a grafikája, mint a mostaniaknak... de szóljatok ha várható valami... :U

Ja és mellesleg jelenleg a shader-számításokat növelik a játékokban leginkább, márpedig ebben a 4850-nek vannak még tartalékai, a mai játékokban a textúrázó része és a memó sávszélessége korlátozza a kártyát szvsz.

A cikkírónak:
GRID-nél 1280-ban tuninggal magasabb az avg fps, mint a max fps... ezt kijavíthatnád, ha ki tudod deríteni hogy mit írtál el.

Bluegene:

Ne a Crysisból indulj ki, az egy evolúciós zsákutca :DD
A mai játékok teljesen más irányba fejlődnek (és vga-k is :)) )

[ Szerkesztve ]

(#28) hackeeeee válasza Bluegene (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam 1680*1050-ben High-on 20-40fps között megy. Természetesen AA nélkül...De a Crysis-re nem alapozok, mert az optimalizálás fogalmát nem ismerték a Crytek-ék.... a Warhead már elmegy, de az sem tökéletes... Aki meg a Crysis-hez vesz gépet, az meg is érdemli, hogy annyit kölcsön rá, és még lehet azon is akadni fog... :DDD

Pl. inkább adok a Grid-re, ami Maxon, 4*MSAA-val 1680*1050-ben 60-90fps között megy...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát igen én is jelenleg 1280x1024-ben játszom a GTX260-al mert még nem sikerült megfelelő monitort találni (hát igen túl nagyok az elvárásaim :DDD ).
De mindenesetre a procit meghúztam 3,6GHz-re így talán nem annyira CPU limites a helyzet, mivel tuningnál is elég szépen gyorsul a kártya.
Hát mindenesetre én is kíváncsi leszek hogy menyit lassul a VGA-m egy 24"-os monitoron natívban oda inkább már egy húzott GTX280 vagy egy 4870X2 kellene de azok meg sókba kerülnek és én inkább várok a következő generációkig (GT300, HD5xxx).

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) JoeYi


JoeYi
őstag

készen vagytok, már most temetitek a 4850-et :DD . Na megyek CSS-ezek egyet 6600gt-mmel

(#31) cousin333 válasza Bluegene (#26) üzenetére


cousin333
addikt

"ahogy megyünk előre az időben a 4850-es egyre inkább csak 1280-hoz lesz jó"

Nem tudom, mit sopánkodsz ezen, mondj egy olyan kártyát, amivel nem ez a helyzet... Mellesleg, ha megnézel régebbi teszteket, láthatod, hogy néhány éve az akkori csúcskártyák az akkori játékokat 800x600-ba, jobb esetbe 1024x768-ba futtatták, a full HD illúzió volt, és nem csak a megjelenítők hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#32) Bluegene válasza hackeeeee (#28) üzenetére


Bluegene
addikt

igen de szerintem 1280-ban jobban néz ki az extreme-high mod, mint 1680-ban a sima high ;)

mondjuk a natural mod szebb mint a sima high és éppolyan jól fut

cousin: én nem sopánkodom, csak leírtam a valószínűséget, ez van ;) mivel CRT-m van nem aggódom, ultra fokozaton 1154X854-be tolom majd, az még elmegy

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#33) aginor


aginor
addikt

Grat jó teszt lett. Diagrammokra tényleg van még mit gyúrni, de sebaj.

Érdekes, hogy Fallout3-ban majdnem teljesen ugyanazt az eredményt kaptad, mint én a korábbi tesztemben..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#34) ProEvoFan válasza Bluegene (#4) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

az 1680x1050 felbontású monitoron is be lehet állítani a felbontást torzítás és kép húzás nélkül, ezt tapasztalatból mondom
22" LG 2242T (DVI bemenet,16:10) moncsimat ha leveszem 1440X900ra, akkor tökéletesen megmarad ugyan az a kép mint ha 1680x1050ben hagytam volna, csak a felbontás kisebb...
tehát skálázható a 22"TFT is

a teszt nagyon szuper lett, köszi :R

(#35) hackeeeee válasza ProEvoFan (#34) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha van DVI-d. Tudomásom szerint ezt D-SUB-os monitorral nem tudod megcsinálni....

Véleményem szubjektív...

(#36) Qru


Qru
MODERÁTOR

TFt adatábal és a GRID-es elírás javítva. Sajnos más játék nem volt éppen kéznél, pedig egy GTA IV-re én is kíváncsi lettem volna pl. :U

#nincsbennetarcsi

(#37) Findzs válasza ProEvoFan (#34) üzenetére


Findzs
addikt

jó de ha nem nativba használod akkor homályosabb a kép illetve fekete keret veszi körbe a kisebb felbontást
nem olyan mint a crt, hogy minden felbontásban éles a kép, hiszen a tft fix képponttal dolgozik
ezen a téren még van mit fejlődnie a tft-k nek mert ha ezt megoldanák akkor vehetne az ember 30" is ha van pénze lejebb veszem a crysis alatt a felbontást 1280x1024 -be és már megy is

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#38) ProEvoFan válasza Findzs (#37) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

előbb írtam, 1440x900ban nem homályos a kép és nincs fekete csík

hackeeeee igen, ez csak DVI bemenetes monitornál van

[ Szerkesztve ]

(#39) Thunderzolee válasza ProEvoFan (#38) üzenetére

Ez a "nem homályos a kép" ez azért erősen szubjektív is lehet.
Én pl. kapásból kiszúrom, ha nem 1680×1050-ben van a gépem játék alatt, vagy valamelyik latótársam nem natívban játszik. Bár ilyen fekete keretet még nem tapasztaltam ha felbontást lejjebb vettünk, de szvsz csúnyább (pixelesebb) a kép.
Azt is kiszúrom, ha valakinek nincs bekapcsolva a Clear Type.
És pedig de sok embernél látom, h (LCD mellett) nincs bekapcsolva... :(

1920×1200-nál meg nem a 4850 teljesítménye a kevés, hanem a memória a VGA-n, nem? 512 ekkora felbontáshoz már kevés.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#40) Raymond


Raymond
félisten

A homalyosodas problema nem nativ felbontas eseten elegge jatek fuggo is. Peldaul a GRID (vagy elotte a DiRT is) egy 1680x1050-es monitoron jobban nez ki 1440x900 4AA-val vagy meg 1280x800-ban szinten AA-val mint nativban AA nelkul. Az hogy nem nativban fut nem zavaro, mivel ugyis egy tonna postprocess effekt van rajta.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) jorden06 válasza Thunderzolee (#39) üzenetére


jorden06
senior tag

De ez a Clear Type is DVI-hez van kötve?

Én pl. még találkoztam ilyen opcióval, akkor ezek szerint azért, mert D-SUB a csatlakozása a 19"-es LG-nek?

(#42) hackeeeee válasza jorden06 (#41) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az nincs. Nálam is működik, és D-SUB-os a monitorom, és CRT-n is működik. (ha jól tom van DVI-s CRT is, de sima D-SUB-oson természetesen)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43) jorden06 válasza hackeeeee (#42) üzenetére


jorden06
senior tag

De akkor ezt hol kell bekapcsolni? Driverben?

(#44) proof88 válasza jorden06 (#43) üzenetére


proof88
addikt

Asztalon jobbklikk > Tulajdonságok > Megjelenés fül > Hatások > Betűtípusok simítása legördülő menü > ClearType. :)
szerk.: én sem használom egyébként a ClearType-ot, mert nekem nincs bajom a szabványossal sem TFT-n, DVI-on. Mondjuk mindig natívban használom.

szerk2.: EarL 007: köszi, de nem, de nem is tudtam, hogy van ez az írás, valami régebbire gondoltam. És nem tudom, hol említette a dolgot, de ott is láttam képeket, de azt hiszem azok nem is grafikonok voltak talán, bár nem tudom. A linkelt tesztben nem is nagyon látszik, hogy 4 maggal jobban megy a Crysis. Pedig tutira emlékszem, hogy máshol láttam ilyet ...

[ Szerkesztve ]

(#45) _Toka_ válasza Thunderzolee (#39) üzenetére


_Toka_
senior tag

Azt is kiszúrom, ha valakinek nincs bekapcsolva a Clear Type.
És pedig de sok embernél látom, h (LCD mellett) nincs bekapcsolva... :(

Láttad volna, a 4850/70 topicban ekörül hogy reagáltak, mikor csak ki mertem ejteni ezt a fogalmat, hogy ClearType... :U A cifrábbak csak később jöttek... :F

(#41) jorden06: Ennek igazából annyi a lényege, hogy egy AA szerű effektet rak a TrueType fontokra. Konkrétan a DVI-hoz semmi köze. Az LCD-k tűélességéhez annál inkább... Vistában bekapcsolni, ahogy proof88 mondta, XP-hez külön le kell tölteni, most nemtom honnan - én is úgy keresném -.

[ Szerkesztve ]

(#46) sekli válasza _Toka_ (#45) üzenetére


sekli
addikt

nem kell mindenkin akarata ellenére segíteni, Te tudod, én is tudom, hogy sokkal jobb a ClearType, vannak akik meg khm..., nem... :)

(#47) _Toka_ válasza sekli (#46) üzenetére


_Toka_
senior tag

mondasz valamit... :U
:DDD :C

(#48) hackeeeee válasza _Toka_ (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én kis kiszúrom kapásból, és általában aki nem használja, és megmutatom neki, hogy van ilyen, kapásból arra kér, hogy hagyjam úgy, mert sokkal "kényelmesebb" olvasni a betűket.
Valaki meg jobban szereti a "szőrös" szögletes betűket :DDD

Xp-hez letölteni? Dehogy kell, bennevan alapból, ott ahol proof88 mondta. Vista alatt van eldugva egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49) _Toka_ válasza hackeeeee (#48) üzenetére


_Toka_
senior tag

Lehet, hogy SP3 része, így ma már kvázi alapból elérhető XP alatt is, de melóhelyemen LCD-hez már irtó rég leszedtem külön. Itthon nem használom, lévén, hogy CRT-n valóban "nem a legjobb". De LCD-n - amennyiben az ember nem vadul tolja a monitor arcába a kontrasztot 100+%-on/ha meg igen, akkor úgy kell neki... ;) /, akkor - valóban sokkal olvashatóbb lesz minden, lévén, hogy ívek helyén íveket lát, nem pedig pixel-lépcsőfokokat...

De innentől követem sekli intelmeit... :R ;)

(#50) hackeeeee: Akkor Te vagy elég későn kezdtél el XP-t használni, vagy én voltam hosszú évekig figyelmetlen :U , de egyszer egy Chip-magazin hatására töltöttem le egy frissítést az XP-hez, amikortól melóhelyen használom is bőszen ezt az opciót, mert nap végére sokkal kevésbé szeretne kifolyni a szemem, mint tette korábban...
Pont! :)

[ Szerkesztve ]

(#50) hackeeeee válasza _Toka_ (#49) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem az sp3 része, alapból bennevolt az Xp-ben. Már mikor megjelent ;) Én annó ahogy elkezdtem XP-t használni, (még sp1 sem volt) már akkor használtam a ClearType-ot. :))

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.