Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sekli válasza hackeeeee (#50) üzenetére


sekli
addikt

így van, sőt még a telepítő is "reklámozza", ha jól emlékszem...

(#52) Thunderzolee válasza _Toka_ (#47) üzenetére

Huhh, most megijedtem ezen a Clear Type dolgon.
Jól összekülömbözött a véleményetek abbana topicban... (tovább is néztem).
Természetesen anélkül is lehet használni a gépet teljesen normálisan, de bekapcsolva valahogy a vékony betűk olvashatóbbá váltak. Jól fogalmazott ott valaki, h "nem olyan recések a betűk". Én legalábbis kellemesebbnek látom. De hát ki mit szeret.
Bár nyilván a Microsoftnál sem poénból találták ki.

De az is igaz, h ezen kívül sok rossz ötletük is van/volt, úgyh elhiszem, h vannak akiknek nem jön be a Clear Type. Bár mindenesetre furcsálom.

Valóban, a telepítő is felhívja a figyelmet rá, de mint ismerjük a hazai eredeti windows, valódi előny ..stb., sz'al sok Xp-n ezek a részek "át vannak ugorva", telepítés közben meg sem jelennek. Így sokan nem is tudnak róla, h létezik ilyen.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53) hackeeeee válasza sekli (#51) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogy mondod, pontosan :)

Véleményem szubjektív...

(#54) _Toka_ válasza sekli (#51) üzenetére


_Toka_
senior tag

sekli, hackeeeee: Fogtam... Nos, engem érdemes győzködni... ;) :R

(#52) Thunderzolee: Fúúú basszus - most porig aláztál :DDD -, pedig én aztán tényleg végigolvastam a telepítő cuccait, tekintve, hogy minden Windows-om eredeti...
De - mentségemre legyen szólva, hogy - az utóbbi 3-4 évben nem telepítettem XP-t, ui. a melóhelyi XP-m már nem is tudom, milyen régi, de sztem 98-ról lett updrage-elve ... itthoni XP-m pedig még egy Celeronra lett telepítve, majd látott A64 3000+ után egy 4200+ X2-t, most pedig a mai vasamat viszi ... magyarán nemtom már, mikor láttam telepítés közbeni reklámszövegeket... Nos, nem is hiányoznak. ;)
A Vistámé pedig itt most nem játszik, mert abban felfedezni véltem a ClearType-ot...

[ Szerkesztve ]

(#55) hackeeeee válasza Thunderzolee (#52) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Max csak nem figyelik, mint írták is feljebb, az XP telepítő írja, csak hát az átlag nem olvassa a telepítő által írogatott szöveget. Annó én xp-nél 1szer olvastam végig, többször soha. Aztán mire megtaláltam, hogy hol lehet bekapcsolni az volt jó pár nap. De amióta felfedeztem, megtaláltam, azóta használom állandóan. Vistában ugye be is van kapcsolva autómatikusan. Sztem "szőrösek" a betűk, ha nincs használva, és elég olvashatatlan néhol... Én azért szoktam megmutatni egyeseknek, akik nem tudják, hogy miaz a ClearType.

Erre legjobb példa egyik cimbim, Nagyon régóta használ xp-t, de nemtudta h van ilyen, megmutattuk neki. És rájött hogy tényleg jobb.. 21" CRT monitorja van :)

Véleményem szubjektív...

(#56) hackeeeee válasza _Toka_ (#54) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem győzködök :U ;)

Véleményem szubjektív...

(#57) Thunderzolee

Am ez az egész teszt egy 256megás kártyával lett volna érdekes.
Csak hát 4850-est nem érdemes 256 megásban gyártani/venni.
Bár kis méretű képernyővel...

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#58) jorden06 válasza proof88 (#44) üzenetére


jorden06
senior tag

És csak én nézem rossz szögből, vagy tényleg kicsit elmosódott lenne pár dolog? Annak ellenére, hogy pont az élesség lenne a lényege. Egyes színek, részek amik túl közel vannak egymáshoz mosódnak az én szememben és nem tudok róla, hogy a szememmel lenne a baj... Más oka lehet?

(#59) _Toka_ válasza jorden06 (#58) üzenetére


_Toka_
senior tag

Kontrasztot vedd lejjebb picit ... persze ezzel együtt a fényerőt is csökkentened kell majd az optimális hatás érdekében.
Egyébként meggyőződésem, hogy anno a kontrasztot állította mindenki feljebb az optimálisnál éppen azért, hogy olvashatóbbak legyenek a szövegek. A ClearType mellett viszont érdemes újraállítani minden paramétert.
Próbáld ki!
Amúgy nekem beállításkor két ablakban mutatja a ClearType nélküli, ill. az alkalmazása melletti látványt, aminek segítségével tökéletesen beállítható az optimális érték. Eredménye pedig a sokkal olvashatóbb szöveg...
Természetesen nem a szemed az oka a jelenségnek! :R

[ Szerkesztve ]

(#60) Thunderzolee válasza jorden06 (#58) üzenetére

Az a 19"-os LG az 1440×900-as LCD?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#61) jorden06 válasza _Toka_ (#59) üzenetére


jorden06
senior tag

Contrast eddig 70 volt, most visszavettem 60-ra, a Brightness pedig 80, ahhoz még nem nyúltam. Nekem sajnos nem mutat előképet, de most babráltam a képfrissítéssel is, 75hz-re vettem, de így megint fura... :F Mindig nyomkodom a monitorom Auto Image Adjustment gombját, hátha jobb lesz, de nem :DDD

Thunderzolee: nem wide, sima LG 1952S

OFF: a képfrissítésnek mi köze az elérhető/optimális FPS számhoz?

(#62) Thunderzolee válasza jorden06 (#61) üzenetére

Szóval nem CRT. Akkor passz..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#63) sekli válasza jorden06 (#61) üzenetére


sekli
addikt

az, hogy ha 60Hz-es a képfrissítés, akkor egy másodperc alatt 60x rajzol új képet a monitor, tehát a videókártya hiába számol ki 100 képkockát egy másodperc alatt, mert úgy is csak hatvan kerül a képernyőre..., megjegyzem, a hatvanat is hiába rajzolja ki a monitor, a szemed úgy is csak 24-et lát..., LCD-nél semmi jelentősége tehát, hogy 60 vagy 75, CRT-nél van, az más technológia, ott villog a kép, ha elég gyorsan villog (100Hz) akkor nem fárasztja (annyira) a szemet, és nem zavaró...

(#64) HavocS válasza sekli (#63) üzenetére


HavocS
senior tag

Azért nem kéne hülyeséget terjeszteni, még szürkén se. Tessék elfelejteni azt, hogy "felesleges 24 fps-nél több", mert bizony egy egészséges szem/agy páros gyönyörűen meglátja a különbséget 24/30/60 fps között. A 24 csak az az alsó határ, amitől már folyamatosnak látod, de már 40-60 fps is sokkal, de sokkal finomabb mozgást eredményez. Próbáld csak ki bármelyik játékban, ahol lehet fps-t maximalizálni.

(#65) sekli válasza HavocS (#64) üzenetére


sekli
addikt

tudom, hogy ilyenkor jönnek a nagy "gémerek", mert nekik százmillió fps-kell...

én kettéválasztanám a kérdést, az agy/szem szempontjából:

gondolom azért van oka, hogy 24/25/30 fps-sel veszik fel a filmeket is, tudom, én is láttam ilyen videókat, hogy csak egy vonal mozog a képen különböző fps számmal, és valóban van különbség, de nehezen tudom elképzelni, hogy valaki zavarónak találná akár a 30fps-t egy filmnél, illetve, ha igen, akkor elég peche van, mert moziba se igen tud elmenni... :DDD

A játékosok szempontjából:

A játék egészen más, ott sem azért kell sok fps, már akinek kell, mert mennyit látsz folyamatosan, hanem mondanak ilyeneket, hogy 180°-ot fordulsz 1 másodperc alatt, ha csak 60fps-sel fut a játék, akkor 3°-onként "ugrál"-a kép, (amit még mindig folyamatosnak látsz), de nem tudsz valakit olyan pontosan eltalálni, mint ha mondjuk 180fps-sel futna, és egy fokonként fordulna a kamera...

(#66) Raymond válasza sekli (#65) üzenetére


Raymond
félisten

A filmek (foleg a moziban, vetitessel) teljesen mas mint a jatekok. Tenyleg nem kene hulyesegeket terjeszteni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67) _Toka_ válasza Raymond (#66) üzenetére


_Toka_
senior tag

Hisz ölég komolyan külön is választotta a kettőt... :U
Az ominózus esetben - a korábbi, most pedig kifogásolt postban - pedig nem fps-t említett, hanem monitor képfrissítési frekvenciát.

Amolyan szezon, meg az a másik izé... ;)

(#68) sekli válasza Raymond (#66) üzenetére


sekli
addikt

kérlek..., hallgatom az okosságot...

(#69) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Nem olvastam végig a kommenteket, de van benne egy hiba:

A Crysis nem használ négy magot. Nem csak a teszt alapján mondom, hanem saját tapasztalat is ez: [link]

Szerintem ezt majd javítsd :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#70) proof88 válasza TomBoy1986 (#69) üzenetére


proof88
addikt

(#71) nbl2 válasza Qru (#1) üzenetére


nbl2
senior tag

Nekem tetszik a tesz, mivel nekem is ilyen kártyám van, ezért örülök, ogy egy 22"tft-n minden megy fullon vele. :K

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.