Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nekem ünnep minden olyan cikk, aminek a főszereplője valami zajkeltő izé. :D Amikor meg ezeket szét is berhelik, az maga az akusztikus mennyország. A " mi kerül ezen ennyibe" részét saját magad is megválaszoltad kicsit: tartósság, minőség, szerelhetőség. A hangszóró ellenben nem piezo, hanem dinamikus típusú. Azaz "hagyományos" membrán - cséve- mágnes - kosár. Itt a membrán valamilyen felületkezelt polipropilén lehet. Piezo hangszóró ellenállása 1000 ohm körül van, az összes fejhallgató erősítő vörösen izzana, ha ilyesmit kellene hajtania. :DD Kár hogy nem sikerült eredeti cserehangszórót rendelni/ kapni, ezért kicsit szomorú lettem. De viszont sikerült megcsinálni, ami jó .Ták a lelke mindennek! :DDD

(#2) hcl válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tartósság, kicsivel több, mint egy év után meghaló hangszóróval? ;D Meg annyit azért nem ér, na :D

Nem szívesen berheltem szét, mert az eredeti hangja, főleg a méretéhez képest igen szép :)

Amúgy ja igazad van a piezoval :)

:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Jack Hunter válasza hcl (#2) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Ezt a cuccot 2021 körül dobták piacra, ebből indultam ki. Írtad, hogy jó sok idő után, és már nem volt garis. Ezért jött le az, hogy az átlag két év garancia lejárta után ment tönkre, ami azért egy mostani, modern kütyühöz képest szép teljesítmény. Általában előbb döglik meg az akku, mint egy mechanikai alkatrész.
Piezóval kapcsolatban nem volt teljesen igazam, de valamiért nem tudom szerkeszteni: a piezo hangsugárzóknak ugyan nagy az ellenállásuk, de az érzékenységük is átlagon felüli. Igaz, mély hangokat nem tudnak előállítani, kialakításuk miatt. Valamiért összekevertem az elektrosztatikus hanszórókkal. Végül is mindegy, egyik sem sűrűn fordul elő fej és fülhallgatókban, headset - ekben. :D

(#4) Luck Dragon

Még mindig jó olvasni "babrálásaidat" :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) hcl válasza Jack Hunter (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, én tavaly kaptam, de lehet állt a beszállítónál 1 évet, vagy a kollegánál, aki beszerezte, és elfelejtette :D Mindenesetre 1 év használat, és már 1 hónappal a gari vége után volt.
És használva se sokat volt, mert kb. meetingelek meg telefonálok vele.

Lehet ez egyedi hiba, a csapatban van még pár ilyen, azoknak semmi baja. Eléggé túl lehetnek hajtva ezek a kis csipogók, szóval amúgy nem csodálkozok :)

Iletve nem esek hasra ettől a "kibírta a gariirdőt" meg 2 évet kibírt dologtól - alapelvárás lenne, hogy minden műszaki cucc hosszabb távon működjön (ilyen drága meg pláne!). És ja, az akku neuralgikusabb, de az meg igazából kopó-fogyó alkatrész mindenben.


@Luck Dragon : Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) bkercso válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagyobb impedanciát könnyebb hajtani. Piezo fülhallgatót még egy detektoros rádió is hallhatóan meghajt az összeantennázott rádióadás energiájából, elem vagy egyéb áramforrás nélkül.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.