Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) updog válasza Polllen (#35) üzenetére


updog
senior tag

Nem tudom, én max. olyan szlenget írnék le, amit szóban is használok, ebből kiindulva bizony én is igénytelenségnek tekintem h lehagyják azt a pár betűt. (ez most fizikailag fájt, de nem hagyhattam ki). Annyival kényelmesebb vagy gyorsabb? Kevésbé kopik a billentyűzet? Titokban mindenki csodálja majd emiatt?

Mondjuk van egy szomorú és friss élményem ezzel kapcsolatban. Tegnap buszoztam Budapestre szolid 2,5 órát, két fiatal lány ült mögöttem, nagyjából végigviháncolták az utat (eddig rendben van, azért fiatal lányok). De ami borzasztó idegesítő volt, hogy a "-kah", "-keh" (így, a h-kat is szépen kiartikulálva) minden második szó végén ott volt, másrészt a fa*** ge*** b+ szavakat kötőszóként használták, az előző (Karácsony!) esti szétcsapós bulikah kitárgyalására...
Persze vicces volt hallgatni, amikor pár mondatig véletlenül tök normálisan beszélgettek, ahogy amúgy a normális 20 éveseknek embereknek illene, aztán szinte hallottam amikor leesett, hogy már legalább 40 másodperce nem mondtak valami cifrát, úgyhogy gyorsan bepótolták, többszörösen. Valószínűleg nekik sem ez a természetes, csak divat, "szleng", persze.

Kérdés az is, hogy mit tekintünk ilyen szlengnek (lásd előző hozzászólásom: egyre többen elfogadják, ezért egyre többen használják, akinek meg igénye lenne a normális kommunikációra, veri a fejét a falba. Szerencsére mi vagyunk kevesebben? Ha nem tetszik, nem kell olvasni, el lehet menni?).

És most nem azt mondom, hogy kisujjat eltartva, akadémiai stílusban szóljanak hozzá az emberek egy szórakoz(tat)ásra szánt fórumon, csak legyen már meg egy alapvető igényesség.

Persze nyilván, ha a közösség nagy részét nem érdekli, egy másik része meg kifejezetten sértve érzi magát ha nem írhat úgy ahogy akar, akkor végülis "nekünk" van-e igazunk?

--
És akkor a terjengős, magukat etalonnak gondoló hozzászólókról ne is beszéljünk ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.