Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Eastman


Eastman
őstag

Legyen tánc!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#102) #73749248 válasza Eastman (#101) üzenetére


#73749248
törölt tag

Legyünk menve! :D

(#103) #90088192 válasza hcl (#100) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az erdekcsoportok kozott ugyan ez a helyzet...A modern tarsadalom receptje nem valtozott az elmult tobb 1000 evben, fel kell osztani, szembeallitani, es lehet uralkodni. Ez pontosan igaz az egyenre is sajnos, hiszen ha nem tartanak ossze az egyenek abbol nem lesz csoport. Ez tulajdon keppen a kovetkezo lepes amin most munkalkodnak, NEM vagyok csaladcentrikus, de eljutottunk oda, hogy gyakorlatilag a parok is eljenek kulon, hiszen igy 2 lakas/haz 2 mosogep es legalabb 2 minden igy lehet a fogyasztas novekedesenek utemet tartani/ gyorsitani.

Maga az MO.-i helyzet, sajnos egy csodavaras kategoria meg mindig, tenyleg nem bantasnak szanom mert rengeteg ertelmes emberrel beszelgettem, itt a forumon is, de burkoltan hcl hozzaszolasa arrol, hogy felulrol kell hogy jojjon a valtozas, ezt suggalja.

Hieronymus valaszaban a tortenelmi peldak, szamomra azt fejezik ki, hogy az okokat magunkon kivulre helyezzuk es bar szoban lazadunk ezen esemenyek ellen, hiszen nem a mi hibank volt, valojaban mar beletorodott a legtobb egyen abba, hogy igen is csak az akkori nep hibaja volt, hiszen ki mas tehetett volna ellene? Ki valthatta le volna a vezetoket? A problema nem a tortenelmi szituaciobol adodik amik kulso rahataskent jelentkeztek, persze ez eleg erdekes koncepcio, hanem abbol, hogy nem tettek meg mindent a valtozas eloidezesehez. Szerintem ezt kellene felismerni, es az egyenbe/csoportba keresni a hibat, miert nem tesz az ellen ami neki rossz? Ha csak a kozelmultat nezzuk, igen visszas mar maga az 56-os forradalom, de rengeteg + hozadeka is volt, talan mondhatom ugy is, hogy a merleg a pozitiv iranyba billen.

A jelenlegi tarsadalom befogja a szajat(be van tomve) es mivel az egyen boldogulasa, egy nagyon alap szinten biztositott, ezert nem tesz semmit....

Elerkeztunk az igenytelenseghez...

DE akkor miert sir es panaszkodik majdnem mindenki? Ezt nem tudom hova tenni....

(#104) hcl válasza #90088192 (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A társadalom változott, csak most ott tartunk, hogy még mindig nincs jobb, mint amit 1000 éve kitaláltunk... :DDD Bár most már legalább van globális kommunikációs hálózat, amivel működhetne egy nagyobb méretű valódi demokrácia.

A felülről jövő kezdeményezéseket azért mondtam, mert a mindenkori hatalom bárhogyan bármilyen alulról jövőt el tud lehetetleníteni, ha akar. Amikor már nem tud, azt általában puccsnak, polgárháborúnak, vagy ilyesminek hívják, de annak sem mindig van jó vége. Felülről viszont lehet alakítani a társadalmat pozitív, és negatív irányba is.

"Hieronymus valaszaban a tortenelmi peldak, szamomra azt fejezik ki, hogy az okokat magunkon kivulre helyezzuk"
Egyáltalán nem vagyok híve a "mindenért te vagy a hibás" és a "nem érdekelnek a kifogások" hozzáállásnak. Mindig vannak körülmények, és egy 1-10-100-1000 milliós embertömeg sosem fog azonos gondolatok mentén működni - nem hangyák.
Amúgy ha már 1956, ott volt támogatottsága fentről is a forradalomnak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) buherton válasza hcl (#104) üzenetére


buherton
őstag

Ha letre is jön a földi demokrácia, akkor az csak sok ezer év múlva lehetséges. Szerintem az emberitermészet miatt nem fog létrejönni. USA-ban Kakiforniában egyreerősödik a szakadni valók hangja. Erdély, Velence, Vallonok, Dnyeszter-menti Köztársaság, Szardínia is csak megtűri a megszállóit, az NSZK is régen megbánta az NDK-val való egyesülést.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#106) hcl válasza buherton (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, ezeken a helyeken jó politikai hasznot lehet húzni mások utálatából...

Mutogatni való hater díszpinty

(#107) Hieronymus válasza #90088192 (#103) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hieronymus valaszaban a tortenelmi peldak, szamomra azt fejezik ki, hogy az okokat magunkon kivulre helyezzuk es bar szoban lazadunk ezen esemenyek ellen, hiszen nem a mi hibank volt...,

Inkább ezt kellene kifejezni ezen példáknak. Ha van erő ami össze fog minket, Mátyás vagy a kiegyezés kori közös cél, akkor bármit meg tudunk tenni a saját boldogulásunkért. Közösen összefogva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#108) Polllen válasza Hieronymus (#107) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az összefogáshoz kell egy közös cél minimum. Az elmúlt 100 évben a közös utálaton kívül képes volt bármi is összekovácsolni több ezer embert a világban?

Ráadásul sajnos az egyének korát éljük. A vallás összetartó ereje helyére nem igazán került semmi. A hagyományőrzés sem trendi, tehát itthon egészséges nemzeti tudat sincs. A jólétért nem akar összefogni senki, mert az az egyéntől áldozatot is vár.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#109) #90088192 válasza hcl (#104) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hat, pedig csak igy megyen, az egyen a hibas mert nem kepes felmerni azt, hogy pont az osszefogas az amire szukseg van, ergo nem lat az orranal tovabb sajnos. Ez visszagyuruzik a logika hianyahoz ami ugye ismet az oktatas oldalrol hianyzik, ami meg ugye az adott orszag valsztott vezetoire van bizva, Es a kor bezarult, sajnos, vagyis ezek az emberek ebben "Erzik magukat jol", es ezt vagy elfogadjak az olyanok mint mi, vagy fel is ut le is ut.

Az a baj, hogy a tobbseguk nem is akarja ezt felfogni, hogy rajtuk mulik a valtozas, vagy igy vagy ugy, ez lehet felulrol is akkor, ha akik alul vannak kepesek olyan donteseket hozni, hogy azok keruljenek felulre akik, kepesek azokert tenni akik odajutattak oket. Es itt a hiba, mert ezt nem ertik meg az emberek. Ezert erzik magukat jol, mert a babszinhazaban azt kapjak amire befizettek, egy kis felhotlen szorakozast, es folytathatjak az acsarkodast. Erre van igeny ahogy latom.

(#110) hcl válasza #90088192 (#109) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor mondjuk nevezzük kollektív felelősségnek. És a választott vezetőknek az a feladata, hogy a dolgokat jobbá tegyék. Az egy marha nagy hiba, hogy csak elméletben viselik a felelősséget, gyakorlatban nem. A választott vezető ugyanis csak azért kap "előjogokat", hogy megfelelően elláthassa a feladatát.
Az igaz, hogy hiányzik a visszacsatolás, mármint nem csak itthon, így a választott vezetők elkanászodtak - itt viszont már vastagon annyi a társadalom felelőssége, hogy még nem kergette el őket. A szerződést a politikai elit szegte meg, nem a társadalom alsó rétege.

Mutogatni való hater díszpinty

(#111) #90088192 válasza Hieronymus (#107) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem tudom teljes reszleteiben, az idevago tortenelmet, csak amit nagy korvonalakban tanitottak, vagyis Matias
Rex, a NEP alltal lett valasztva, ergo igen is a nep kezeben volt a sorsuk, nem maseban....

Es ezt kellene megerteni sokaknak, nem pedig azt varni, hogy majd valaki tesz valamit.

Sokszor leirtam, megteszem megegyszer, kb 2007 lehetett, radioban Boros-Bochkor nyomja a reggelit, valaki betelefonal, szolni szeretne a honfitarsaihoz, Megkapja a lehetoseget, gyakorlatilag felhivas forradalomra amit mond, reakciok a "Tisztelt" hallgatoktol: Kuldjetek mar el ezt a hulyet, EN szorakozni akarok....

Nekem ez volt az utolso csepp, ilyen emberekkel EN mit kezdjek? Miert probaljak egy orszagot epiteni amiben sosem fogom magam jol erezni, csak a csipogast hallgatni, hogy milyen rossz?

Ennek semmi ertelme, es mivel ez a nagytobbsegnek jo, Ki vagyok en, hogy ezen valtoztassak? Hidd el egyre rosszabb latni azt az agymosast kulso szemlelokent ami megy, egyszeruen kiabrandito, ahogy mindent arra hasznalnak fel, hogy az elbutitott tomegeket meg jobban felszabdaljak, es azt hogyan pedzegetik azokat a "erzelmi" szalakat, csak azert hogy roghozkossek a maradekot. Mint egy kicentizett rabszolgasag, pont annyi remenyt es mocskolodast adnak nekik ami meg ott tartja az embert, meg ugye a buntudat a "hazaszeretet" miatt.

Ha van ra lehetoseged probald meg egyszer kivulrol megnezni, el fogsz borzadni, azon amit latsz.

Mellekesen, asszonykam azt kerdezte tolem mikor megyunk MO-ra latogatoba, en megmondtam SOHA!
Nem azert mert utalom, egyszeruen felek, lehet hulyen hangzik, de Igy van, nem tudom Ot megvedeni, a rasszista idiotaktol pl.(Eltem ott eleget, tudom pontosan hogyan mukodik sajnos), a masik oldalt nem is akarom felhozni, mert elegge eldurvultak ott is a dolgok.

Vannak nagyon rendes, ertelmes, szeretnivalo emberek, eleg sok baratom van akikrol ezt elmondhatom, de sajnos akik nem ebbe a kategoriaba tartoznak, sajnos nagysagrendileg tobben vannak. :(

Igen el vagyok keseredve, latni ezeket a dolgokat, de fel kellet ismernem, pont ezek a dolgok, amik elol elmenekultem. :R

(#112) hcl válasza #90088192 (#111) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy azt is felejtik el sokan, hogy Mátyás nem csak igazságos volt, hanem baromi szigorú is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) UnA válasza #90088192 (#111) üzenetére


UnA
Korrektor

Mátyás király: ez egy nagyon szép, romantikus elképzelés, de őt nem a nép, hanem a Hunyadi-klán köré csoportosult nemesi csoportok juttatták trónra.

"nem tudom Ot megvedeni, a rasszista idiotaktol"

Nem igazán értelek, mert mindennapi szinten nem szoktam ilyen emberekkel találkozni, ezek max. a netes fórumokon ilyen bátrak. Remélem, hogy nem a média hülyeségeire alapozod ezt az egészet. Magadban kell ezt megoldanod, mert ha nem, akkor hogyan fogod legyőzni a saját félelmeidet az életben?

(#114) UnA válasza hcl (#112) üzenetére


UnA
Korrektor

Mátyás leginkább egy hódító király volt, és ehhez folyamatosan fenntartott és jól felkészített zsoldoshadseregre volt szükség - emiatt a köznépet is állami adókkal sújtotta. Persze később olyan kaotikus volt az ország állapota, hogy onnan még ez is aranykornak tűnhetett ;)

(#115) #90088192 válasza hcl (#110) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akar hogyis forgatjuk, JOL latod a dolgokat, de valakinek kell tenni valamit.

Ez maskepp nem fog menni...Es igen itt az ahol az oktatas szerepe bejon. :R

(#116) #90088192 válasza UnA (#113) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem sajnos tapasztaltam, mindeket oldalrol, a ciganysag ugyan ugy rasszista, mint ahogy a sok forumhuszar is, es igen sajnos az utcan is azok(nem akarlak megrettenteni, de ahol laktam a BUSZON nem lehette semmit tenni mert gyakorlatilag uvoltoztek az egyik vegebol a masikba, cseszegettek mindenkit, es ha valakinek nemtettszett akkor szerencses esetben csak leszallitottak 7A busz Nadasdi, hold utca Kaposvar keress ra ott pont a ciganyok voltak a ludasok, a kisfaluba ahol eltem ott meg az alacsony iskolazottsagu, kesobbi bortontoltelekek), igaz En ahol eltem, nem nagyvaros volt, es kesobb mikor bekoltoztem Kaposvarra, ott sem volt jobb a helyzet sajnos.

Ha arra gondolsz mikor 96 kornyeken az amerikaiak ott allomasoztak Taszaron, na hogy azok mit kaptak minden nap, mindenkitol, az volt a szerencsejuk, hogy nem ertettek oket....

Matyas kiralyra pont ezert irtam, mert sejtettem, hogy nem olyan egyszeru ahogy azt tanitjak, de a lenyegnek eppen megfelelt, mert ezt hoztak fel.

[ Szerkesztve ]

(#117) nicsefrigyes


nicsefrigyes
kezdő

Ha az életed egyébként rendben van, viszont a Facebook ennyire rossz hatással van az érzelmi stabilitásodra, akkor inkább ne használd. A Facebook közege a negatív híreket szelektálja és felelősítve tálalja. Más netes hírforrásra is jellemző ez valamilyen szinten, de a közösségi médiára ez hatványozottan igaz.

(#118) #90088192 válasza nicsefrigyes (#117) üzenetére


#90088192
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#119) nicsefrigyes válasza #90088192 (#118) üzenetére


nicsefrigyes
kezdő

A posztírónak írtam.

(#120) #90088192 válasza nicsefrigyes (#119) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor elnezest ezt beneztem :B

(#121) hcl válasza nicsefrigyes (#117) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@Agyturbina : Kaposvár kemény hely, de még mindig nem a legcsúnyább. Járok-jártam arra.

@nicsefrigyes : Ez nagyon melléent :) Esetleg még egyszer elolvasni a postot? :)
A Fb amúgy inkább azokat a híreket szelektálja, amik a viselkedésed alapján bejönnek neked, nem feltétlen a negatívakat. De ez csak az információs buborék, a post viszont a terjedő szellemi sötétségről szólt, ami attól függetlenül is létezik, hogy látom-e.
Amúgy nem tudom, miből gondoltad, hogy az én érzelmi stabilitásomra rossz hatással van, csak a világban tapasztalható jelenségeket és trendeket próbáltam összegezni. A Fb. ennek csak kis morzsája.

Mutogatni való hater díszpinty

(#122) Hieronymus válasza #90088192 (#111) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Matias

Inkább Mathiász. vagy Mathias.

a NEP alltal lett valasztva,

Nem. A pozitív megítlkés attól keletkezett, hogy mindenkitől behajtotta az adókat. Egyenlő teherviselést generált. És nem utolsó sorban, jóval megelőzte a korát a PR tevékenységben.

Ha van ra lehetoseged probald meg egyszer kivulrol megnezni, el fogsz borzadni, azon amit latsz.

Én Németországban élek. Csak kívülről látom Magyarországot. Ezzel együtt nem gondolom, hogy az én látásmódom a tuti. Ma azt látom, hogy a nemzeti egységbe befektetett erőforrás kb. nulla.

Pedig van, lenne, közös cél. Az, hogy mindenki jobban éljen Magyarországon. Ehhez viszont mindenkinek tennie kell. A többségnek keveset. Csak hatékonyabban kell dolgoznia. Kevesebb energia befektetéssel, ám több haszonnal. A kisebbségnek sokkal több munkával és sokkal nagyobb hatékonysággal.

Az a kérdés, hogy ki csatlakozna ma, egy jó magyar királyhoz?

Én láttam az országot belülről és kívülről. Én tudom mit kell tenni Magyarország felemelkedése érdekében. Sajnos azt is tudom, hogy mennyire megosztott a magyar társadalom.
Én tudom hogyan ált fel a mai politikai elit. Ott voltam az első vonalban. Azt is tudom, hogy miket hibáztak.

A nagy kérdés az, hogy beállsz a támogatóim sorába vagy megmaradsz a politikai megosztottság vonalába.
Én tudom, hogy demagógnak tűnik a mondanivalóm. De én látom, hogy mennyi pénzt és energiát fektetnek be Németország egységébe, politikától és pártállástól függetlenül.

Nem azt kérem, hogy mindenki megfeszüljön a munkától. Én azt kérem, hogy mindenki hatékonyan dolgozzon a közös cél érdekében. Kevesebb, ám hatékonyabb munkával.

Bizonyosan lesznek pillanatok az életben, amikor vért kell izzadni mindenkinek. De ez nem cél, csak eszköz, amivel időnként élni kell. Ám nem szabad vissza élni vele.

Én tudom, mit kell tennie egy jó királynak. Én tudom, hogy mit nem szabad megtenni.
Az a kérdés, hogy teljes hittel csatlakozni tudsz hozzám vagy sem, Ha igen teljes lélekkel és ésszel támogatsz vagy sem?!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#123) #90088192 válasza Hieronymus (#122) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kerdes, nem az, hogy el hiszem-e a kerdes az, hogy az adott szemelyben mikent lehet megbizni...Erre sehol sincs garancia. Nem is lesz nem is volt. Az egyseg fontos, de a legfontosabb, hogy az emberek ne a cel erdekeben viselkedjenek egykent, hanem azert mert felismerik azt hogyha kepesek egymasert tenni onzetlenul, akkor mindenki csak nyer, kulonben az egesz pontosan ugyan oda fog vezetni, ahol most vagyunk, kepmutatas, es nyereszkedes. Semmi egyebrol nem szol ma sajnos a tarsadalom. Miert? Mert a szabalyokat mindenki sajat kenye kedve szerint alakitja, csak a sajat cel erdekeben, de nem ismeri fel azt ha mindenki ezt csinalja akkor igen nagy bukta lesz belole.

Az elnezest a Mathias lett volna helyes...

Nem. A pozitív megítlkés attól keletkezett, hogy mindenkitől behajtotta az adókat. Egyenlő teherviselést generált. És nem utolsó sorban, jóval megelőzte a korát a PR tevékenységben.

Kellet hozza egy szemely aki nem csaak a sajat erdekeit nezte, eloremutato gondolkozassal rendelkezett, es igen "egyforman" kezelte az embereket. Na akkor most mutass nekem egy vezeto politikust pl MO-n aki ilyen...Nem merultem bele, de edddig 2 dolgot lattam: Vagy a Maffianak dolgozik, igy vagy ugy, Vagy O maga a Maffia...Mit lehet erre mondani, ertem en emberek, de ez nem mentesito oket azon felelosseg alol ami terheli oket a vezeto pozicioban. Es itt bezarult a kor hiszen ismet minden ugy van alakitva a felsobb szinteken, hogy gyakorlatilag erinthetetlenek.

Ertem a nagynemetegyseg, nagykoalicio eszmejet, a kerdes az hogy ki vezesse? Radbizhatom-e abban a tudatban, hogy a jovoben TE nem fogsz elkurvulni? Mert maskepp nehez kifejeznem nem sertesnek szanom.

Erted a problemam, talan meg magamban sem biznek meg ezugyben, nem azret mert onzo vagyok, azert mert ha az alvilag megerkezik a kornyekedre akkor olyan bajban vagy amibol nagyon nehez kimaszni.
Minden joszandek es akarat ellenere egy olyan szituaciot teremtettek a vezetok amibol en egy utat latok kifele, es az nem buksisimogatos sajnos, de En is csak ember vagyok, tevedhetek, sot fogok is. :R

(#124) Hieronymus válasza #90088192 (#123) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" ...talan meg magamban sem biznek meg ezugyben, nem azret mert onzo vagyok, azert mert ha az alvilag megerkezik a kornyekedre akkor olyan bajban vagy amibol nagyon nehez kimaszni. ..."

Ronald Reagan, jó színész volt. El tudta játszani a jó király/elnök szerepét. Minden dollárt, pluszban került az államok bevételeibe, vissza forgatta a gazdaság élénkítésbe. Csernobillel közösen térdre kényszerítette a szovjetuniót. Úgy valósította meg az America First programját, hogy nem rúgott bele a szövetségeseibe.

A titka egyszerű, ám roppant bonyolult volt. Az egyéni céljait, teljes mértékben össze tudta hangolni a közösség céljaival. Az osztrák bajszos, el tudta fogadtatni a fogadtatni a saját céljait a közösséggel. A hibásan megválasztott célok, előre vetítették a katasztrófát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#125) #90088192 válasza Hieronymus (#124) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez szamomra csak egy ujabb paradoxon az egyen szemelyisegebol adodoan, vagyis ha nem vagy onzo akkor nem tudsz onzoen viselkedni az orszagod erdekeben, de ha onzo vagy akkor az onzo celjajid veszelyeztetik az orszag celjajit. Es mivel a hazaszeretet egy tanult viselkedesforma, a bepult osztonos dolgok konnyen felulirjak...Gyorsan atlep rajta az egyen, mert latja ez hatraltatja, az onzo celjaiban, megha sok a kozos pont akkor is az alacsonyabb rendu osztonok veszik at a foszerepet.
Ez minden mintaban megtalalhato, ami a kiraly/diktator/elnok hatalma kiteljesedett. Sajnos ez a baj azzal ahol ember van a kepletben... Minden esetben. :(((

[ Szerkesztve ]

(#126) #90088192 válasza #90088192 (#125) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egy kicsit felreerthetoen fogalmaztam, alacsonyabb rendu oszton, az ami melyebben be van epulve az agyi strukturaba, Igy ertettem, vagyis nem a tanult viselkedesformak. :R

(#127) updog


updog
senior tag

Kb. naponta eszembe jut a topic :)

Tegnap utaztunk egy elsőajtós bkv-buszon, ami azzal volt tetézve, hogy csak akkor nyílik az első ajtó is, hogyha a sofőr explicit nyitja, vagy kívülről az utas megnyom egy gombot. Namost, busz megáll, középkorú, értelmesnek kinéző hölgy áll a megállóban, várja az ajtónyitást. Sofőr néz rá, neki sem jut eszébe hogy okos enged, és esetleg akkor nyitna ő... nő vonogatja a vállát, látjuk bentről hogy tátog valamit, sofőr is vonogatja a vállát, mutogatunk az ajtóra, tátogunk mi is hogy GOMB :D Kb. 40 másodperc után unta meg az egyik utas, és nyomta meg belülről a leszállásjelző gombot bentről, hogy nyíljon az ajtó, és felszállhasson a hölgy...

Amikor bevezették, hogy a metrókon nyomni kell a gombot, hogy nyíljon az ajtó, nagyon boldog voltam, végre egy értelmes döntés, gondoltam. Aztán alig egy év után jött a hír, " 2015 októbere óta ajtónyitó gombot kellett megnyomniuk az utasoknak, de ezt szerdától a Budapesti Közlekedési Központ megszünteti, mert panaszkodtak a fogyatékosok érdekvédői és sok utas is." (lefordítva, az érdekvédők mindig mindent jobban tudnak, mint bárki, incl. azok, akiknek az érdekeit védik, és pár nagyhangú hülye, aki egyszer fent maradt a metrón, mert nem értette meg mit kell csinálni, panaszkodott a BKK-nak).

Azóta lehet megint ülni a metsző hidegben a metrókocsikban az Örsön, ráadásul ilyenkor a huzat miatt még sz*rabb 5-6 perceket várni a nyitott ajtók mellett... Nyáron meg öröm izzadni a nyitott ajtó mellett küszködő klíma nagyjából 0 hatását "élvezve". A slusszpoént meg ugye mindenki ismeri, azóta is mindig van, aki nyomkodja a gombokat :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#128) snecy20


snecy20
veterán

A "rozsdás rákolló" és "az élet iskolája ahol isten a tanár" után azt hittem már nincs feljebb, de:

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#130) snecy20 válasza Kalandor (#129) üzenetére


snecy20
veterán

De ha minden egyre modernebb lesz, akkor pont ellentétesnek tűnik a tendencia. Mindenki okosodik, nem?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#131) nicsefrigyes válasza updog (#127) üzenetére


nicsefrigyes
kezdő

A metróknál, a buszokon, villamosoknál az a probléma, hogy hol kell gombot nyomni, hol nem kell, és ez mondhatni teljesen véletlenszerű. A kettes metró vonalán amikor az új szerelvények megjelentek, akkor először nem kellett gombot nyomni, egy idő után kellett, aztán most megint nem kell. A buszok egy részénél kell nyomni, egy részüknél nem kell. Villamosoknál szintén. Én nem csodálom, hogy az utazók sokszor nem tudják, mi helyes módszer.

[ Szerkesztve ]

(#132) Egon


Egon
nagyúr

A világ megöli a hülyeséget

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#133) updog válasza nicsefrigyes (#131) üzenetére


updog
senior tag

Sajnos valóban sokaknak nehéz értelmezni, hogy ha áll bambán az ajtó előtt, és nem történik semmi, akkor nagyjából egy 30 centi sugarú körben kell keresni egy zölden világító gombot :U Buszon, metrón, villamoson is kb. ugyanott vannak.

Abszolút korrekt módon volt bevezetve ez a dolog a metrókon, médiában kommunikálták, kb. minden megállóban bemondták hosszú ideig, hogy micsináljparaszt. Van az a szintű mulyaság amin semmivel nem lehet segíteni, biztosan megéri ezen hülyék utasok miatt amortizálni a járműveket
és milliókat pazarolni felesleges hűtésre/fűtésre, a többiek utazási komfortjának rovására?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#134) nicsefrigyes válasza updog (#133) üzenetére


nicsefrigyes
kezdő

oké

(#135) nicsefrigyes válasza updog (#133) üzenetére


nicsefrigyes
kezdő

A metrónál az is nehezített a dolgot, hogy nem sima nyomógomb van az ajtókon, hanem érintőgomb, aminek csak a közepében van egy érzékelő, és kesztyűben ott sem mindig érzékelte, ha valaki nyomogatta. Emlékszem, egyszer turistáknak kellett elmagyaráznom angolul, hogy miért nem nyílik nekik a metróajtó, tényleg nem volt triviális.

Abban az időszakban, amikor elvileg csak a gombbal lehetett az ajtót nyitni, akkor is úgy rémlik, akadt olyan vezető, amelyik egyszerűbbnek látta, ha az összes ajtót kinyitja a megállóban, gondolom így akarta elejét venni az ajtó előtti szerencsétlenkedős időveszteségnek. Csak hát ezzel épp rossz irányba kondicionálta az utasokat.

Továbbra is az a véleményem, hogy ha egységes lett volna a rendszer, akkor kevesebb probléma merült volna fel ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#136) T_Stark válasza updog (#127) üzenetére


T_Stark
őstag

Én (sajnos) nap mint nap busszal járok munkába, el sem hinnétek mennyi agyhalott van, aki a leszállás jelző helyett a vészjelzőt nyomkodja, aztán meg ordít a sofőrrel ha nem állt meg abban a megállóban.
(Gondolom a söfőr már immunis lett a vészjelzőre is, az ilyen életképtelenek miatt.)
Össze sem lehetne keverni a kettőt, más magasságban vannak, más a színük, meg rá is van írva hogy micsoda, erre napi szinten ez megy.
Mit is várunk még akkor ilyen emberektől?

(#137) UnA válasza snecy20 (#130) üzenetére


UnA
Korrektor

miért lenne ellentétes?

(#138) snecy20 válasza UnA (#137) üzenetére


snecy20
veterán

Hát mert a technikai fejlődéshez is szükség van egyre magasabb intelligenciára. Más kérdés, hogy ez csak keveseket érint. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#139) updog válasza T_Stark (#136) üzenetére


updog
senior tag

"el sem hinnétek mennyi agyhalott van" Üdv a topicban világban :DDD Én is tömegközlekedek, minden napra dob valamit a gép.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#140) T_Stark válasza updog (#139) üzenetére


T_Stark
őstag

Dob bizony.
Fülhallgató be, és meredten bámulás kifelé az ablakon általában segít. :DDD
De tényleg, már szinte ilyesztő, hogy mennyi buta embert látni tömegközlekedés közben (is).
Na meg az, hogy nem is sejtik hogy gond van velük.

(#141) Tombi


Tombi
senior tag

Most ertettem meg a maguktol kinyilo metroajtok rejtelyet, par hulye miatt mindet nyitjak mint regen..
Amugy az a legdöfibb amikor buszon leülsz, es a szep huzat alatt kemenyseget erzel. Szivacs vagy hasonlo luxus :)

(#142) dugo_ válasza T_Stark (#140) üzenetére


dugo_
veterán

De tényleg, már szinte ilyesztő, hogy mennyi buta embert látni tömegközlekedés közben (is).

Én mondjuk ettől a mondattól ijedtem meg. ;]

(#143) parandroid válasza dugo_ (#142) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dobj neki pár vesszőt is, légyszi, mert botrányos a központozás hiánya az utolsó két hozzászólásában.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#144) hcl válasza updog (#127) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagy kedvenc az volt, amikor pár éve változott a pécsi menetrend, de gyökeresen.
- fél évvel a változás után még mindig "hova megy ez a busz" majdnem minden reggeli járaton
- persze volt kint menetrend : volt, hogy ott a menetrend mellett állva kérdezte egy teljesen középkorú polgár, hogy hova megy a X busz, és mikor (akkor már olyan menetrend volt, hogy abból a megállóból hova megy, és mikor indul, tételesen felsorolva)

@nicsefrigyes : A legtöbb esetben a leszállásjelző jelezve van (ha le nem kopott, és nem volt lusta a zolgáltató cserélni). Annyi hiba lehet a Békakaka részéről, hogy ha nem kell gomb, jobb azt leszereltetni, mert akkor esélye sincs senkinek megzavarodni a működésképtelen gombtól.
Amúgy az érintőgomb, én nem emlékszem most hirtelen a metróra, de egy rakás fehérvári buszon is olyan gomb van, ami nem nyomódik be, de érzékelhetően kattan.

@Egon : Az a baj, hogy nem...! :D

@Kalandor : Érdekes ez, mert nekem átlag IQ-nak tűnik. Akkor viszont arról lehet szó, hogy az olló nyílik, szóval vannak elég okosak, és igen hülyék, amiből most az utóbbiak javára billent a mérleg. De hogy csak a technikai feljődés miatt? Az internet 1995-ben még éppen hogy csak létezett, és még 2000-ben sem volt mindennapos, nyugatabbra sem. Biztosan van szerepe abban, hogy bizonyos feladatok kevesebb erőfeszítéssel megoldhatók, de szerintem más társadalmi változások is állhatnak a háttérben. Mobilkommunikáció fejlődése szintén nem hiszem, hogy ekkora hatással lett volna. Drogok, pláne nyugatabbra, már inkább, a 90-es évekre bőven eléggé elterjedtek voltak...

@Snecy20 : Az iskola :C :DDD
Ha minden modernebb lesz, akkor nem feltétlenül okosodik mindenki, sőt, sokkal több olyan dolog lesz, amit már egy hülye is meg tud oldani, bár amúgy képtelen lenne rá. Ugyanakkor egy másik réteg is előnyhöz jut : akik kellően okosak jól használni a fejlesztéseket, vagy akik kitalálják azokat.
Pl. van pár befektetőcég, akik mesterséges intelligenciákat használnak bő 15-20 éve, és brutálisan hatékonyan.

@Tombi : Helyijáratosokon elvileg nem ülsz annyit, így nem olyan nagy baj, hogy csak egy szivacs van (amúgy szokott lenni a vékonypárnás üléseken) - egyszerűbb pótolni, amit a kuturált utazóközönség hetek alatt tönkretesz...

Mutogatni való hater díszpinty

(#145) T_Stark válasza dugo_ (#142) üzenetére


T_Stark
őstag

Hűha, elírtam egy szót, nahát... biztos senkivel nem esett még meg.
Szerintem Te is érzed, hogy a cikk egészen más jellegű butaságról szól.

+peterkeT: Látom értitek a lényeget. Be lehet szólni nyelvtannáci módon, persze, de tényleg ez itt a legnagyobb probléma?

[ Szerkesztve ]

(#146) parandroid válasza T_Stark (#145) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, nem tudom, én az általános, funkcionális írástudatlanságot alapból elég kemény, és évről évre súlyosabb problémának érzem, és tapasztalataim erősítik azon benyomásomat, miszerint alapvető kapcsolat van eközött, és az értő olvasásban jelentkező, társadalmi szinten is egyre súlyosabb nehézségek között, ami viszont már a vonatkozó logout-bejegyzésben taglaltak egyik legfontosabb eredője.

A központozásbeli hibák egyébként azért jó fokmérői az általános írástudásnak, mert az elgépelésekkel ellentétben nem tud benne segíteni a technika a helyesírásellenőrzőkön keresztül. Szemben a j-ly felcserélésével, aminek problémáját ezzel együtt sem ide sorolnám, mert ez nem elgépelés, hanem alapvető helyesírási hiba.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#147) T_Stark válasza parandroid (#146) üzenetére


T_Stark
őstag

De azért ugye Te is érzed a különbséget aközött, mikor valaki rosszul ír egy szót, vagy elhagy pár vesszőt, meg aközött, amikor öt percig vakarod a fejed egy mondata fölött, hogy egyáltalán megértsd, mit is akar.
Mert Én sajnos rengeteg ilyennel találkozok, és nem csak az írásukkal van alapvető baj.

(#148) hcl válasza T_Stark (#147) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, főleg afölött keseregtem én is, hogy egyre több az az eset, aki teljesen összefüggéstelen, de ugyanakkor meg van említve az is, hogy a legtöbbje, amikor kijavítják, nem megköszöni, hanem hőbörög... :D
A j-ly felcserélés valóban nem elgépelés, az olyan, amit meg köll tanú' ni. Van ilyen, rosszul tudod, legközelebb jobban figyelsz, stb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#149) parandroid válasza T_Stark (#147) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, érzem a különbséget, sőt, osztályozni is tudom, papírom is van róla. A személyes névmásokat pedig kérlek, ne írd nagybetűvel. Még akkor is inkább modoros, mint udvarias, ha a 'beszélgetőtársad', vagy az írásod címzettjét szólítod így meg, ha viszont minden személyes névmást így írsz (különösen, ha az egyes szám, első személyűt is), az már kimondottan visszás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#150) T_Stark válasza parandroid (#149) üzenetére


T_Stark
őstag

Na, ezt akkor rosszul tudtam, mindig van hová fejlődni.
Viszont hozzám nem áll közelebb a nyelvtan, mint bárki máshoz, nem is törekedtem soha a tökéletességre benne.

hcl:
Nem írtam "elgépelést". Azt írtam hogy "rosszul írtam", "elírtam".
Tegye fel a kezét, aki mindig, mindent helyesen írt. :)

De túlságosan elvittük a nyelvtan irányába a témát, pedig ez csak a felszíne a butulásnak, csak mivel az interneten az írásos forma a leggyakoribb, itt ez tűnik fel leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#151) #90088192


#90088192
törölt tag

Hamar itt vagyunk akkor megemlitem, minden szakmaban megfigyelheto, ez a tendencia.
Sajnos az autoszerelok mar keptelenek diagnosztizalni, raszoktak arra, hogy a hibakod majd megmondja mi a baj. Sokszor meg mennek az osok egyszeru tipushibai utan, ami sokszor bejon nekik, de ugye ez sem diagnosztika sajnos.
Villanyszerelok ugyan ez, egy egyszeru szivargasi aram megtalalasa, mar csaknem csodaszamba megy, pedig nem nagy ordongosseg, ujravezetekelskor meg kb 0 a logika, mikent merre erdemes huzni a madzagot, es hany aramkort erdemes kialakitani. Akkor nem is beszeltem arrol, milyen modon alakitjak ki a kapcsolotablakat, illetve milyen helyekre kepesek tenni. A szolgaltato reszerol ne is beszljunk most, a legnagyobb meglepetes Western Australia-ban ert, eljen a foldalatti vegeloszto halozat, de a bekotesi pontokat a fold felett a "Dome" nak csufolt muanyagkupolakban alakitottak ki. Szerinted hanyat latok elgyalulva autok alltal nap mint nap?
A komuvesekrol nem akarok beszelni, sem a betonozobrigadokrol, azok sosem voltak tulkomplikalva, de egyre trehanyabbak, sokszor tobb harabarcs van a ket fal(sajatos meglatas a hoszigeteles miatt, nem rossz elkepzeles, de kivitelezes mar csapnivalo) kozott mint a teglak kozott.

Csoszerelo, az a veglet, nem erdekli mit hogyan merre, csak ahogy esik puffan, rezcso megtove beszereles kozben? Semmi problema marad ugy....Lefolyocsobe belepotyogott a szemet(purhab pl) nem baj, sokszor a frissen lefektetett csoveket sajat maguk kaszaljak el a hulye technologiai sorrend miatt....

Nem sok szakit lattam aki buszken csinalna azt amit csinal es jol is... :(

(#152) hcl válasza #90088192 (#151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ismeretlen jelenség...

Mutogatni való hater díszpinty

(#153) Depression válasza #90088192 (#151) üzenetére


Depression
veterán

Villyanyszerelő: Nálam 4 hétig csinálta az újravezetékelést, most a bejárati ajtó mellől tudom áramtalanítani a hálóban a TV-t. Egyik alternatív kapcsoló sem működik, ráadásul mikor dupla alternatív kapcsolót kértem azt sem tudta, hogy miről van szó.

Arról nem is beszélve, hogy a tv és utp kábelnek már nem maradt hely a csövekben, azt majd szegélylecekkel kellesz elvezetnem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#154) hcl válasza Depression (#153) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hadházi egyik standupja :
"Alternatív kapcsoló? Az nálam olyan, hogy vagy működik, vagy nem"

Mutogatni való hater díszpinty

(#155) #90088192 válasza Depression (#153) üzenetére


#90088192
törölt tag

Eleg mives szagember. ott kezdodik KIF(kis feszultseg) es torpefeszultseg NEM mehet ugyan abban a csoben, tobb oknal fogva, a tobbire meg no comment, nem lehet mit mondani. Egyszer az egyik kuncsaft panaszkodott, villanyszerelo jott kicserelni a kapcsolotablat, 4.-re talalta el(4 alkalommal hivtak vissza) melyik a bojler, es sikerult rakotni a vezerelt szalra. Ugyhogy volt nekik vezerelt klimajuk, sutojuk, meg ki tudja meg mi...gondolom orultek neki, mert csak hajnai kettokor tudtak sutni :)

(#156) updog


updog
senior tag

[link]

Ugye van amikor összetettebb a probléma. Amellett, hogy simán van aki fizikailag kőbuta, azért néha a szándékos rosszindulat is "csodákra képes".

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#157) hcl válasza updog (#156) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég elolvasni az állatkerti aranyköpéses szösszenetet is, ami a neten kering :D

@Agyturbina : Ide vág

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#158) #90088192 válasza hcl (#157) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha hiszed, ha nem, :R tegnap pont ezt olvastam...

(#159) #90088192 válasza Depression (#153) üzenetére


#90088192
törölt tag

Bar magam is villanyszerelo vagyok, igy ebben a formaban meg nem hallotam, hogy dupla(mentsegemre szoljon nem MO.-n vegeztem, ott csak technikusit csinaltam, es volt gyakorlati villanyszereles resze is, de ott sem hallotam ilyesmirol). Amirol tudok 2 db alternativ kapcsolo egy helyen(egymas mellett) vagy tobb mint 2db kapcsolo van az alternativ korben. Te mire gondoltal?

(#160) Depression válasza #90088192 (#159) üzenetére


Depression
veterán

[link]

Ez a hivatalos neve. És nem is az a gáz, hogy nem tudta, hanem, hogy nem mondta meg, hogy fogalma sincs, hogy miről beszélek, csak bólogatott. Te rögtön kérdeztél.
Én nem vagyok villanyszerelő, de villamosipariba jártam középiskolába. Csak azért nem tudtam megcsinálni magamnak, mert a napi 12-14 óra meló mellett már nem fért bele.

A párom meg felrúgta az összes festékes vödröt idegességében, mikor már ott voltak a festők, én végre elzavartam a villanyszerelőt, és el kezdtem vésni a már vakolt falat este 8-kor. A szerelődoboztól 5!!! centire megállt a behúzózsinor.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#161) #90088192 válasza Depression (#160) üzenetére


#90088192
törölt tag

Igy ertem, koszonom :) Javitottam, MO.-n 2 db villamos halozatot hazon belul, egyik esetben mindenhol cso ami jo lett volna, de osszelapitottak, es pesze hogy a plafonon.
A masik esetben az eredeti hazhoz toldottak hozza, ott nem volt ilyen igeny hogy cso, bele a falba a szimpla szigetelesu alu vezetek, kotest meg a vakolat alatt egy kis szig szallaggal. Gondolhatod...

Az meg a legnagyobb szivas mikor olyan kozel megall a tudomany, attol lehet agyergorcsot kapni az biztos. Mar reg tul vagyok hala az egnek ezeken a bajokon, itt rendes, akar kulteren is hasznalhato vastagfalu PVC csovet hasznalunk, na azt probald meg osszelapitani, es persze az osszes elem megvan hozza ami kellhet, csak ragasztani kell. Persze hogy senki nem hasznalja uj epuleteknel mert a szabvany megengedi az MM falkabelt vakolva(betonba kell a csovezes ott nincs mas lehetoseg hala a szabvanynak), ha FI rele vedi. Szerinted mekkora elmeny akarmit is javitani...pedig lehetne pofon egyszeru is...de nem mert igy olcsobb es gyorsabb...Mig a konnyuszerkezetes hazaknal befutottak egy csapdaba a keleti parton, ami igen nagy pofon, megpedig kinabol vettek az MM falkabelt, szigeteles meg elporlik 5 even belul. Ahogy huztak, meg a maga a szerkezeti kialakitasa az epuletnek, nem teszi lehetove a gazdasagos cseret...de a villanyszerelot koti a papirmunka...szerinted? Aki eladta mar csodbe ment, az importalo szintugy, maradt a villanyasz. ;]

(#162) hcl válasza #90088192 (#161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, az szívás :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#163) #90088192 válasza hcl (#162) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez is egyfajta hulyeseg, nem is kicsi, mert a papirmunka pont azert van hogy a vizfej a hivatalban vedve legyen, igen am, de ha az utolso sor magara marad akkor mi a teendo? Hulye volt mert megvette, ez biztos, de nem tudhatta elore...Hulyeseg az extrem profit hajhaszas, ezt bizonyitja ujra. Mi meg ezt eroltetjuk es ezt hirdetjuk, jujj milyen jo a tobb profit! Jobban felvaghatunk a Facebookon, meg a tobbi narcisztikus oldalon, helyreallitja az onertekelesi gondokat, na ehhez kell hulyenek lenni es sekelyesnek, ha ezt elhiszik. Es
ez mekkora mar...Es meg buszkek is vagyunk ra :C

[ Szerkesztve ]

(#164) hcl válasza #90088192 (#163) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi... Rövidtávú profithajhászás címén írtam is róla :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.